Slavia – Zlín 2:3 (po pr.) | Poruba 2011 – Přerov 1:2 (1:2 po s.n.) | Litoměřice – Jihlava 7:2 (kon.)
Prostějov – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Vsetín – Pardubice B 2:1 (kon.) | Třebíč – Znojmo 4:1 (kon.)
Kolín – Sokolov 1:3 (kon.)
HC Slavia Praha
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Berani Zlín
Sobota 30.09.2023, 15:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásné sobotní odpoledne ze Zimního stadionu Eden. V rámci sedmého kola Chance ligy se na kluzišti pražské Slavie představí zlínští Berani.

Berani Zlín

Celek z východní Moravy se po šesti kolech nachází na páté příčce druhé nejvyšší hokejové ligy. Berani v šesti dosavadních kolech shodně třikrát vyhráli a třikrát prohráli. Svěřenci Miloše Říhy mladšího nevstoupili do ročníku vůbec dobře. Na úvodní prohru 4:3 po nájezdech s Porubou, neodpověděl výhrou Zlín ani ve druhém a třetím kole. Venkovní prohry 5:2 se Sokolovem a 5:1 se Znojmem zařadily zlínské na spodní příčky tabulky. Poté ale přišlo rapidní zlepšení. Žlutomodří udolali 2:0 Frýdek-Místek a následně také 4:1 Prostějov. Na zápas se Slavií se Berani naladili třetí výhrou v řadě. Zlín zlomil na domácím ledě Kolín v prvních dvou třetinách, po kterých vedl 4:1. Ve třetí periodě padla na domácí straně ještě jedna branka a Berani tak do Prahy přijedou ve špičkové formě.

Nejproduktivnějším hráčem hostujícího celku je se čtyřmi vstřelenými brankami a jednou asistencí Bedřich Köhler. Osmatřicetiletý útočník v každém z posledních dvou zápasů zaznamenal alespoň kanadský bod. Tuto šňůru bude zajisté chtít prodloužit také s červenobílým soupeřem.

Sešívaní se se čtyřmi body aktuálně nacházejí na poslední, čtrnácté, pozici Chance ligy. Trenér Tvrzník nemůže být se svými výkony prozatím spokojen. Pražané v novém ročníku pětkrát prohráli, radost z výhry nastala u červenobílých v posledním ligovém kole, když v Chrudimi zdolali béčko Pardubic. Tato výhra byla však pouze malou náplastí na dosavadní výsledky. Slavia padla ve Vsetíně 7:4 a také na stadionu Poruby. Domácí nezdary s Litoměřicemi, Přerovem a Sokolovem znamenají, že Slavia nadále čeká na první domácí vítězství.

Nejproduktivnějším hráčem domácího družstva je s šesti góly a jednou nahrávkou Tomáš Knotek. Kapitán červenobílých v prvních dvou kolech vstřelil čtyři branky, Vsetínu nadělil dokonce hattrick. Třiatřicetiletý hráč je tak ústřední postavou sešívaného útoku.

Poslední vzájemné zápasy:

22.02.2023 Slavia – Zlín 3:5
    09.01.2023 Zlín – Slavia 0:4
    23.11.2022 Slavia – Zlín 2:4
    10.10.2022 Zlín - Slavia 5:2

HC Slavia Praha: Volevecký (R. Málek) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý, Eliáš, Hrdinka – Všetečka, Žejdl (A), J. Brož – Průžek, Knotek (C), Kulda – Helt, Závora, Strnad – Havrda, Slavík, Simon – Slavíček.
    Trenér: Daniel Tvrzník

Berani Zlín: Kořének (Huf) – Hrbas (A), Salonen, Čáp, Talafa, Zbořil, Suhrada – Paukku, Werbik, Šlahař – Z. Sedlák, Kindl, Vlach – Süss, Huhtela, Novák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).
    Trenér: Miloš Říha

Rozhodčí: Jechoutek, Kosnar – Sýkora, Maňák.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování zápasu vyhráli hráči Zlína.

00:48
    Jesse Paukku neprošel u levého mantinelu přes dvojici domácích. Pražané se dostávají k puku a odjíždějí střídat.

01:29
    Nahození Strnada vyrazil Kořének pouze před sebe. Bohužel pro Slavii Jan Závora nezakončil.

02:37
    Bedřich Köhler se dostal ke střele z pravé strany. Ačkoliv se k následné dorážce tlačili další žlutomodří hokejisté, Volevecký puk za svá záda nepustil.

04:25
    První přerušení hry přišlo po zákroku domácího brankáře. Vhazovat se bude po pravici Voleveckého.

05:37
    Kulda se dostal mezi čtveřici zlínských hráčů, následná přihrávka na jednoho ze spoluhráčů byla nepřesná.

06:30
    Svěřenci trenéra Říhy udrželi puk v rohu kluziště. Po několika vteřinách tlaku je hra přerušena a vhazovat se bude v obranném pásmu červenobílých.

07:18
    Žovinec nestačil včas vyhodit, puk mu ve vlastním obranném pásmu vypíchnul Paukku. Pro Slavii ale celá akce dobře dopadla, jelikož se včas vrátil Žejdl.

08:13
    Berani si v posledních vteřinách vypracovávají stále větší množství střeleckých pokusů. Tomáš Volevecký drží svůj tým.

09:24
    Jan Süss se dostal ve středu útočné třetině k puku. Jeho následná rána byla ještě tečována, ale ani tento pokus neskončil v síti.

09:45
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Tadeáš Talafa – 2 min., hákování.

10:12
    Robin Všetečka hledal prudkou nahrávkou před brankou Kuldu. Hostující obránce v poslední chvíli celou šanci překazil vypíchnutím hokejkou.

11:32
    Berani se po velkém tlaku osvobozují a kompletní čtveřice hráčů odjíždí střídat.

11:45

12:37
    Kulda přebral puk na polovině kluziště a v obležení zlínského hráře se dostal až do střelecké pozice. Následná střela ale nebyla přesná a tak Kořének nemusel ani zasahovat.

13:50
    Žejdl si v rychlosti vyměnil puk s Brožem a následně vystřelil. Ani tento pokus z modré čáry hostujícího brankáře příliš nezaměstnal, do celé akce se vložil zlínský obránce.

15:35
    Na nahození Simona si najížděl Helt, Kořének byl však u puku dříve a celou situaci přerušuje.

16:01
    Na zadní tyči si nyní najížděl Jiří Průžek. Sešívaný útočník naneštěstí pro Slavii netrefil puk s dostatečnou razancí.

17:29
    Robin Všetečka vyzrál na rozehrávku Zlína a dostal se do samostatného úniku. Domácího útočníka stíhala zlínská obrana a tak střela za modrou čarou úvodní branku nepřinesla.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty první třetiny.

19:52
    Hosté dvakrát v krátkém časovém sledu vystřelili na branku Slavie. Oba střelecké pokusy z modré čáry ale Tomáš Volevecký bez problémů chytá.

20:00

První třetina zápasu mezi Slavií a Zlínem branku nepřinesla. Oba celky byli blízko ke skórování, nejprve se za záda slávistického brankáře nedostala střela Köhlera. Na druhé straně ujel obraně po vystihnuté rozehrávce Robin všetečka. Včasný návrat hostující obrany mu však znemožnil ideální zakončení.

Druhá třetina začne přibližně v 15:46.

20:01

20:19
    Hra je v úvodu dvacetiminutovky přerušena z důvodu ofsajdu Zlína.

21:01
    Tomáš Knotek objel ve velké šanci Kořénka, ale nestihl zakončit bekhendem. Puk se odrazil k Vladimíru Kremláčkovi, ale ani on neprostřelil zlínský obranný blok!

22:58
    Domácí kombinují v útočném pásmu a čekají na vhodnou příležitost.

23:52
    Brož vystihnul špatnou nahrávku Zlína a poté posunul Křepelkovi na modrou. Střela slávistického obránce těsně minula pravou tyč.

24:45
    Knotek a Průžek bojovali proti dvěma zlínským v rohu kluziště o puk. Berani celou akci přerušují zakázaným uvolněním.

25:33
    Před Kořénkem nyní clonil Kulda, ke kterému se dostal puk. Lotyšskému hokejistovi v pádu chyběla potřebná razance k ohrožení branky.

26:04
    Na druhé straně se blýsknul důležitým zákrokem také Tomáš Volevecký, který schoval puk do své lapačky.

26:35
    Domácím nyní chyběla přesnost v kombinaci. Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje do obranného pásma Slavie.

27:29
    Brož na pravé straně nahrál pod sebe Žejdlovi, který ve velké šanci před Kořénkem přestřeluje!

28:20
    Proti střele, kterou vyslal Jesse Paukku se musel Volevecký pořádně natáhnout, aby ji vyrazil. Šancí na obou stranách začíná přibývat.

29:59
    Puk je nyní několik desítek vteřin v moci Pražanů, kteří se usazují v útočném pásmu.

30:48
    Velice aktivní Jaroslav Brož nyní získal puk a z otočky okamžitě vystřelil. Kořének se natahoval marně, naštěstí pro Zlín ale tato střela proletěla vedle tyče.

31:35
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Karel Křepelka – 2 min., hákování.

31:55
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté rychleji využívají svoji přesilovku a dostávají se do vedení. Aleksi Salonen na modré čáře otočil puk na pravou stranu, kde stál připravený JAN SÜSS. Střela zlínského snajpera zamířila přesně pod břevno Voleveckého. Asistence: Aleksi Salonen, Jakub Šlahař.
    31:55 Jan SÜSS - 0:1

32:27
    Atte Huhtela – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

33:35
    Sešívaní se po minutě přesilové hry nastěhovali do útočné třetiny a kombinují.

34:13
    Filip Eliáš na modré čáře vyslal střelu, která po teči obránců zamířila mimo tři tyče.

34:27

35:26
    Zlínští doslova ostřelují brankoviště Slavie z každé pozice. Napoprvé puk schytal Brož, druhý pokus zamířil nad branku Pražanů.

36:28
    Denis Kindl objel Voleveckého zpoza branky. Domácí brankář ale vyjel a proti jeho kličce bezchybně zareagoval.

37:43
    Zdeněk Čáp – 2 min., podrážení.

38:09
    Všetečka tvrdou střelou v úvodu početní výhody trefil brankáře Kořénka do hrudě.

38:59
    Kulda posunul z oravého rohu Průžkovi, který přihrávkou naslepo hledal někoho před brankou.

39:32
    Hosté se ve vlastním oslabení dostávají do dvoubrankového vedení. JESSE PAUKKU obdržel přihrávku od Nicolase Werbika a bekhendovým zakončením zmátnul Voleveckého. Asistence: Nicolas Werbik.
    39:32 Jesse PAUKKU - 0:2

40:00

Slavia vstoupila do prostřední dvacetiminutovky velmi aktivně, ovšem neproměňovala svoje příležitosti. Nejprve se Knotek neprosadil po krásné kličce, kterou provedl Kořénkovi, následně také Žejdl ve vyložené šanci přestřelil a tak se ke slovu dostali Berani. Do vedení Zlín uvedl v přesilové hře Jan Süss, který svoji dělovku uklidil mimo dosah Voleveckého. Druhou branku ve vlastním oslabení přidal Jesse Paukku. Finský útočník zužitkoval únik Werbika a před závěrečnou dvacetiminutovkou tak poslal hostující celek do velmi dobře vypadající pozice.

40:01

40:21
    Domácí se hned po buly vydali do útočné třetiny, ve které zůstanou i nadále. Následuje totiž zakázané uvolnění Zlína.

41:01
    Jiří Průžek překvapivou střelou z úhlu nepřelstil Kořénka.

41:37
    Hra se zatím velmi kouskuje. Za sedmadevadesát vteřin hry byly k vidění již tři zakázané uvolnění.

42:20
    Poprvé se na útočný výlet vydali také Berani. Volevecký celou situaci nakonec vyřešil a přerušil hru.

43:26
    Filip Eliáš přejel modrou čáru a následně nahrál na pravou stranu Průžkovi. Jeho střela však byla zblokována hostujícím obráncem.

44:39
    Nabídka na teč od Filipa Helta nenašla svého zakončovatele.

45:49
    Eliášovu střelu vyrazil Kořének k Žejdlovi, který v plné rychlosti nestihl ideálně zakončit.

46:37
    Hra ze strany na stranu je přerušena po akci domácích, kteří trefili puk do ochranné sítě.

Dnešní utkání sleduje 1224 diváků.

47:11
    Volevecký dobře viděl na střelu Hrbase od modré čáry a bez problémů chytá.

47:57
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Atte Huhtela.

48:41
    Jan Holý vyslal od modré čáry dělovou ránu, která do obličeje trefila Marka Hrbase. Rozhodčí přerušují hru.

49:21
    Slávisté se zatím nedokážou pořádně usadit v obranném pásmu Zlína.

49:57

50:59
    Zlín hraje daleko od své branky, což mu vyhovuje. Pražané navíc mají problém s rozehrávkou.

51:16
    Bleskurychle po vhazování zakončil Průžek, Pozorná Kořének ale chytá.

52:15
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražané necelých osm minut před koncem třetí třetiny snižují na rozdíl jediné branky. Eliáš posunul Všetečkovi, který projel do útočného pásma a nachystal skvělou střeleckou pozici JAROSLAVU BROŽOVI. Ten šanci tvrdou střelou nekompromisně proměnil. Asistence: Robin Všetečka, Filip Eliáš
    52:15 Jaroslav BROŽ - 1:2

54:04
    Pražané druhým rychlým zásahem vyrovnávají hra. Opět u toho byl Všetečka, od kterého se puk přes Žejdla dostal až k JAROSLAVU BROŽOVI. Sešívaný útočník z podobné pozice druhou brankou v zápase vyrovnává na 2:2. Asistence: Lukáš Žejdl, Robin Všetečka
    54:04 Jaroslav BROŽ - 2:2

55:26
    Slávisté po dvou brankách dominují na puku a rádi by přidali ještě jeden zásah.

56:50
    Roman Vlach nahrál do rohu kluziště Zdeňku Sedlákovi, který v souboji o puk rychle přišel

57:46
    Knotek a Kulda nyní rychle točili puk v útočné třetině. Střela z modré čáry nakonec končí v ochranné síti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:21
    Kulda se prokličkoval mezi dvěma zlínskými hokejisty. Ve slibné střelecké pozici ale přestřelil.

60:00

60:01

60:23
    Hosté vyhráli úvodní buly, nyní jsou ale v držení puku domácí.

61:22
    Slavia svému soupeři už přes minutu vůbec nepůjčila puk. Nyní se ke střele dostal Brož, třetí branku ale prozatím nepřidal.

62:37
    Berani si mezi sebou nyní příliš nerozuměli a ztrácejí v útočném pásmu.

63:28
    Sešívaní mají z prodloužení rozhodně více. Střela Knotka nyní trefila boční síť.

64:04
    Tak tento konec je pro Slavii velmi krutý. Po několika neproměněných šancích se do přečíslení dvou na jednoho dostali hosté Denis Kindl nahrál nalevo, kde stál připravený JAKUB ŠLAHAŘ. Zlínský útočník svojí střelou pod břevno rozhoduje dnešní utkání. Asistence: Denis Kindl.
    64:04 Jakub ŠLAHAŘ - 2:3

Je dobojováno! Slavia ve třetí třetině dvěma brankami vyrovnala zápas. Nejprve se prosadil Jaroslav Brož po asistenci Všetečky a Eliáše. Stejný hráč o pár minut později přidal také druhou branku, kterou vyrovnal na 2:2. Celé utkání šlo následně do prodloužení, ve kterém si více šancí vypracoval domácí celek, nakonec to jsou však hosté, kteří z tohoto zápasu odcházejí vítězně. Přečíslení v poslední minutě hry zužitkoval Jakub Šlahař. Berani tak ze zápasu v Edenu odjíždějí se dvěma body.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a u dalšího onlajnu napočtenou! (17:30:29)

Filip Schuster

Branky a nahrávky: 53. J. Brož (Všetečka, Eliáš), 55. J. Brož (Žejdl, Všetečka) – 32. Süss (Salonen, Šlahař), 40. Paukku (Werbik), 65. Šlahař (Kindl)

Rozhodčí: Jechoutek, Kosnar – Sýkora, Maňák