Vyškov – Opava 3:5 (kon.) | Mostečtí Lvi – Ústí n/L 8:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 5:1 (kon.)
SHKM Hodonín – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Písek – Kralupy n. Vltavou 2:3 (kon.) | Příbram – Letňany 4:3 (po pr.)
Žďár n/S – Val. Meziříčí 2:3 (po pr.) | Technika Brno – Havířov 1:11 (kon.) | Řisuty – Hronov 1:7 (kon.)
Cheb – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Kobra – Vrchlabí 4:6 (kon.) | Děčín – Chomutov 4:8 (kon.)
IHC Králové Písek
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
HK Kralupy nad Vltavou
Sobota 30.09.2023, 17:00 • Zimní stadion Písek • 2. liga skupina Západ • 3 • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

IHC Králové Písek: Kříž (I. Svoboda) – Hanus, Radoš, Šilhán, Vajner, J. Turek, Pavlát, Kurfürst – Matiášek, Volf, Rousek – Hollar, Koupal, Pouzar – F. Kolář, Ženíšek, Hracholski – M. Novotný, Vá. Brož, Andrle.
    Trenér: Jan Trummer

HK Kralupy nad Vltavou: Sochůrek (L. Novotný) – Zajíc, David (C), T. Pejchal, Kapoun, Straka, Chládek, J. Kučera – Hrala, Husarik, Kellerstein – Bezouška (A), Šilhavý (A), Soukup – Zídek, Hampl, Bradáček – Marek, Broš, T. Prášek.
    Trenér: Martin Příhoda

Rozhodčí: Šmika – Kubíček, Hošťálek.

Aktéři zápasu jsou na ledě, jdeme na věc!

00:01

00:23
    Kapitán Volf jel sám na Sochůrka, ale nevymíchal ho.

00:58
    Radošova střela z kruhu zaplula do Sochůrkovy lapačky.

01:28
    Králové si nerozumněli v rozehrávce, píská se icing.

03:35
    Bezouška z dálky Kříže nenachytal.

03:47
    Další tvrdý pokus Bezoušky. Kříž lapil puk do klína.

04:07
    Nebezpečný odraz puku od zadního hrazení nadělal domácí obraně starosti. Moc nechybělo, aby zbloudilý projektil skončil v brance.

04:55
    Sympatickou pasáž hostů ukončilo zakázané uvolnění.

05:24
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Vladimír Hanus – 2 min., krosček.

05:50
    Písek se po půlminutě osvobozuje.

06:43
    Kellerstein nabíjel spoluhráči, ale střela se neujala.

07:25

07:59
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou:
    Vojtěch Šilhavý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

08:03
    Tvrdá rána Hanuse končí na betonu Sochůrka.

09:59

12:54
    Pavel Husarik – 2 min., sekání.

12:59
    Rousek od modré provětral Sochůrkovu lapačku.

14:54

15:29
    Po Zídkově brejku je puk znovu v ochranné síti. Do střely sáhl domácí bek.

16:56
    Chyba písecké rozehrávky a Husarik měl volnou cestu od levého hrazení. Kříž byl pozorný.

18:44
    Po Rouskově obří šanci to chytře z rohu zkusil Ženíšek. Neúspěně.

19:28
    Kralupy právě vstřelily branku! Tak trochu z ničeho se Václav ZÍDEK dostal k dorážce u Křížovy branky a posílá hosty do vedení. Asistence: Ondřej Hampl.
    19:28 Václav ZÍDEK - 0:1

20:00

V první třetině měli možná více šancí domácí hokejisté, ale ani kralupští hráči se nenechali zahanbit. A byli to právě oni, kdo opouštěl led spokojenější. V poslední minutě první třetiny poslal hosty do vedení pohotovou střelou Václav Zídek, když využil nedůrazu v písecké obraně a včas obral beka o puk v ostrém úhlu. Zakončení bekhendem už mu žádnou starost nenadělalo.

Kralupy právě vstřelily branku!
    Velká chyba Králů v útočném pásmu a brej Kryštofa HRALY. Poradil si mazácky a propálil Kříže na delší tyč. Bez asistence.
    23:07 Kryštof HRALA - 0:2

24:28
    Po teči v obranném pásmu Písku puk vylétl mimo led. Vhazuje se před Křížem.

24:43
    Václav Zídek – 2 min., podrážení.

26:43

27:53
    Filip Kolář – 2 min., vysoká hůl.

27:57
    Kralupy právě vstřelily branku! Hosté odskakují do velkého trháku. Vojtěch ŠILHAVÝ po buly těžil z nedůrazu Králů a Kříže překonává bekhendovou jedovkou. Asistence: Ondřej Hamp.
    27:57 Vojtěch ŠILHAVÝ - 0:3

28:52
    Filip Kolář – 2 min., hákování.

30:14
    Kříž po dobývání branky raději drží puk. Vhazuje se před ním.

30:46
    Davidův pokus modré nemohl Křížovi nadělat starosti.

30:52

33:20
    Po výpasdu Rouska končí puk v brankovišti Kralup.

36:10
    Radoš pálí od modré,ale Sochůrek všechno viděl.

36:39
    Po ráně Hrakholskiho cvakla maska kralupského gólmana.

39:00
    Minuta do konce třetiny.

40:00

Ve druhé třetině se výrazně k výhře přiblížili Středočeši, kteří těžili hlavně z chyb písecké defenzivy. Ve 24. minutě pláchul všem Kryštof Hrala, když propadl domácí bek na útočné modré čáře. Hrala dělovkou na delší tyč nedal Křížovi šanci. Ve 28. minutě bleskově využil přesilovku Vojtěch Šilhavý, když rychle po buly zakončoval bekhendem.

40:01

40:44
    Volf nadvakrát Sochůrka nepřekonal. Zvládne Písek snížit?

41:43
    Adam Ženíšek – 2 min., vysoká hůl.

43:14
    Po Zídkově střele končí puk nad brankou.

43:43

44:52
    Aktivní Rosek se proháčkoval až na kruhy, odkud chtěl ohrozit branku hostů. Sražená střela míří vysoko nad.

48:00
    Hraje se převážně o střední pásmo. Hosté dobře hlídají výpady Králů a držíje daleko od své branky.

49:05
    Turek pálí od modré a Pouzar zkouší tečovat. Sochůrek je dnes bezchybný.

50:10
    Písek právě vstřelil branku!
    Tak pozor! Rychlé přečíslení využívá Jan MATIÁŠEK po krásném pasu Lukáše Volfa. Asistence: Volf, Hanus.
    50:10 Jan MATIÁŠEK - 1:3

53:28
    Písek se poprvé v zápase dostává do tlaku a snaží se kontaktní gól. Teď střílel Koupal.

53:31
    Václav Zídek – 2 min., vysoká hůl.

54:04
    Rousek jel sám na Sochůrka, ale trefil jen jeho lapačku!

55:15
    Pěkná kombinnace Králů končí neúspěšnou bekhendovkou Hollara.

55:31
    Tomáš Hollar – 2 min., podrážení.

57:31

58:01
    Sochůrek propustil nenápadné nahození z úhlu od Tomáš ROUSKA a je to už jen 2:3! Asistence: .Šilhán
    58:01 Tomáš ROUSEK - 2:3

58:26
    Sochůrek drží nahození a přerušuje hru.

58:26
    Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek.

58:26
    Písek to zkusí bez brankáře v šesti.

59:44
    Icing Kralup.

Kralupy nad Vltavou nakonec dotáhly zápas do vítězného konce, i když při nich stáli všichni svatí. Písek začal rozjíždět tlak a poslední desetiminutovka patřila jemu. V 51. minutě se ujal brejk Volfa s Matiáškem – druhá jmenovaný zakončoval sám před Sochůrkem a snížil na 1:3. Dvě minuty před koncem se štěstí usmálo na Tomáše Rouska, který nachytal brankáře na švestskách bekhendovou střelou na bližší tyč. Konec zápasu se nesl v duchu píseckého tlaku, ale nepomohla ani power-play. (21:09:49)

Petr Eliáš

Branky a nahrávky: 51. Matiášek (Volf, Hanus), 59. Rousek – 20. Zídek (Hampl), 24. Hrala, 28. Šilhavý (Hampl)

Rozhodčí: Šmika – Kubíček, Hošťálek