Vyškov – Opava 3:5 (kon.) | Mostečtí Lvi – Ústí n/L 8:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 5:1 (kon.)
SHKM Hodonín – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Písek – Kralupy n. Vltavou 2:3 (kon.) | Příbram – Letňany 4:3 (po pr.)
Žďár n/S – Val. Meziříčí 2:3 (po pr.) | Technika Brno – Havířov 1:11 (kon.) | Řisuty – Hronov 1:7 (kon.)
Cheb – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Kobra – Vrchlabí 4:6 (kon.) | Děčín – Chomutov 4:8 (kon.)
IHC Králové Písek
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
HK Kralupy nad Vltavou
Sobota 30.09.2023, 17:00 • Zimní stadion Písek • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Kralupy nad Vltavou nakonec dotáhly zápas do vítězného konce, i když při nich stáli všichni svatí. Písek začal rozjíždět tlak a poslední desetiminutovka patřila jemu. V 51. minutě se ujal brejk Volfa s Matiáškem – druhá jmenovaný zakončoval sám před Sochůrkem a snížil na 1:3. Dvě minuty před koncem se štěstí usmálo na Tomáše Rouska, který nachytal brankáře na švestskách bekhendovou střelou na bližší tyč. Konec zápasu se nesl v duchu píseckého tlaku, ale nepomohla ani power-play. (21:09:49)

59:44
    Icing Kralup.

58:26
    Písek to zkusí bez brankáře v šesti.

58:26
    Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek.

58:26
    Sochůrek drží nahození a přerušuje hru.
    58:01 Tomáš ROUSEK - 2:3

58:01
    Písek právě vstřelil branku!
    Sochůrek propustil nenápadné nahození z úhlu od Tomáš ROUSKA a je to už jen 2:3! Asistence: .Šilhán

57:31

55:31
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Tomáš Hollar – 2 min., podrážení.

55:15
    Pěkná kombinnace Králů končí neúspěšnou bekhendovkou Hollara.

54:04
    Rousek jel sám na Sochůrka, ale trefil jen jeho lapačku!

53:31
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou:
    Václav Zídek – 2 min., vysoká hůl.

53:28
    Písek se poprvé v zápase dostává do tlaku a snaží se kontaktní gól. Teď střílel Koupal.
    50:10 Jan MATIÁŠEK - 1:3

50:10
    Tak pozor! Rychlé přečíslení využívá Jan MATIÁŠEK po krásném pasu Lukáše Volfa. Asistence: Volf, Hanus.

49:05
    Turek pálí od modré a Pouzar zkouší tečovat. Sochůrek je dnes bezchybný.

48:00
    Hraje se převážně o střední pásmo. Hosté dobře hlídají výpady Králů a držíje daleko od své branky.

44:52
    Aktivní Rosek se proháčkoval až na kruhy, odkud chtěl ohrozit branku hostů. Sražená střela míří vysoko nad.

43:43

43:14
    Po Zídkově střele končí puk nad brankou.

41:43
    Adam Ženíšek – 2 min., vysoká hůl.

40:44
    Volf nadvakrát Sochůrka nepřekonal. Zvládne Písek snížit?

40:01

Ve druhé třetině se výrazně k výhře přiblížili Středočeši, kteří těžili hlavně z chyb písecké defenzivy. Ve 24. minutě pláchul všem Kryštof Hrala, když propadl domácí bek na útočné modré čáře. Hrala dělovkou na delší tyč nedal Křížovi šanci. Ve 28. minutě bleskově využil přesilovku Vojtěch Šilhavý, když rychle po buly zakončoval bekhendem.

40:00

39:00
    Minuta do konce třetiny.

36:39
    Po ráně Hrakholskiho cvakla maska kralupského gólmana.

36:10
    Radoš pálí od modré,ale Sochůrek všechno viděl.

33:20
    Po výpasdu Rouska končí puk v brankovišti Kralup.

30:52

30:46
    Davidův pokus modré nemohl Křížovi nadělat starosti.

30:14
    Kříž po dobývání branky raději drží puk. Vhazuje se před ním.

28:52
    Filip Kolář – 2 min., hákování.
    27:57 Vojtěch ŠILHAVÝ - 0:3

27:57
    Kralupy právě vstřelily branku! Hosté odskakují do velkého trháku. Vojtěch ŠILHAVÝ po buly těžil z nedůrazu Králů a Kříže překonává bekhendovou jedovkou. Asistence: Ondřej Hamp.

27:53
    Filip Kolář – 2 min., vysoká hůl.

26:43

24:43
    Václav Zídek – 2 min., podrážení.

24:28
    Po teči v obranném pásmu Písku puk vylétl mimo led. Vhazuje se před Křížem.
    23:07 Kryštof HRALA - 0:2

23:07
    Kralupy právě vstřelily branku!
    Velká chyba Králů v útočném pásmu a brej Kryštofa HRALY. Poradil si mazácky a propálil Kříže na delší tyč. Bez asistence.

22:59
    Po dorážce z úhlu drží puk Sochůrek.

22:52

20:52
    Josef Zajíc – 2 min., sekání.

20:01

V první třetině měli možná více šancí domácí hokejisté, ale ani kralupští hráči se nenechali zahanbit. A byli to právě oni, kdo opouštěl led spokojenější. V poslední minutě první třetiny poslal hosty do vedení pohotovou střelou Václav Zídek, když využil nedůrazu v písecké obraně a včas obral beka o puk v ostrém úhlu. Zakončení bekhendem už mu žádnou starost nenadělalo.

20:00
    19:28 Václav ZÍDEK - 0:1

19:28
    Kralupy právě vstřelily branku! Tak trochu z ničeho se Václav ZÍDEK dostal k dorážce u Křížovy branky a posílá hosty do vedení. Asistence: Ondřej Hampl.

18:44
    Po Rouskově obří šanci to chytře z rohu zkusil Ženíšek. Neúspěně.

16:56
    Chyba písecké rozehrávky a Husarik měl volnou cestu od levého hrazení. Kříž byl pozorný.

15:29
    Po Zídkově brejku je puk znovu v ochranné síti. Do střely sáhl domácí bek.

14:54

12:59
    Rousek od modré provětral Sochůrkovu lapačku.

12:54
    Pavel Husarik – 2 min., sekání.

09:59

08:03
    Tvrdá rána Hanuse končí na betonu Sochůrka.

07:59
    Vojtěch Šilhavý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

07:25

06:43
    Kellerstein nabíjel spoluhráči, ale střela se neujala.

05:50
    Písek se po půlminutě osvobozuje.

05:24
    Vladimír Hanus – 2 min., krosček.

04:55
    Sympatickou pasáž hostů ukončilo zakázané uvolnění.

04:07
    Nebezpečný odraz puku od zadního hrazení nadělal domácí obraně starosti. Moc nechybělo, aby zbloudilý projektil skončil v brance.

03:47
    Další tvrdý pokus Bezoušky. Kříž lapil puk do klína.

03:35
    Bezouška z dálky Kříže nenachytal.

01:28
    Králové si nerozumněli v rozehrávce, píská se icing.

00:58
    Radošova střela z kruhu zaplula do Sochůrkovy lapačky.

00:23
    Kapitán Volf jel sám na Sochůrka, ale nevymíchal ho.

00:01

Aktéři zápasu jsou na ledě, jdeme na věc!

IHC Králové Písek: Kříž (I. Svoboda) – Hanus, Radoš, Šilhán, Vajner, J. Turek, Pavlát, Kurfürst – Matiášek, Volf, Rousek – Hollar, Koupal, Pouzar – F. Kolář, Ženíšek, Hracholski – M. Novotný, Vá. Brož, Andrle.
    Trenér: Jan Trummer

HK Kralupy nad Vltavou: Sochůrek (L. Novotný) – Zajíc, David (C), T. Pejchal, Kapoun, Straka, Chládek, J. Kučera – Hrala, Husarik, Kellerstein – Bezouška (A), Šilhavý (A), Soukup – Zídek, Hampl, Bradáček – Marek, Broš, T. Prášek.
    Trenér: Martin Příhoda

Rozhodčí: Šmika – Kubíček, Hošťálek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Eliáš

Branky a nahrávky: 51. Matiášek (Volf, Hanus), 59. Rousek – 20. Zídek (Hampl), 24. Hrala, 28. Šilhavý (Hampl)

Rozhodčí: Šmika – Kubíček, Hošťálek