Olomouc – Ostrava 0:3 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 1:1 (kon.) | Jablonec – Slovácko 2:0 (kon.)
Karviná – Liberec 5:2 (kon.) | Sparta – Plzeň 2:1 (kon.)
FC Zlín
1:1 (0:1)
SK Dynamo Č. Budějovice
Sobota 30.09.2023, 15:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Poslední tři vzájemná utkání:

1. 4. 2023 Zlín – Budějovice 5:1

9. 10. 2022 Budějovice – Zlín 2:2

2. 4. 2022 Budějovice – Zlín 2:2

Dynamo přivedlo v letní pauze nového sportovního ředitele – Jana Podroužka, bývalého sportovního novináře. A ten měl hned dost práce. České Budějovice totiž prohrály první čtyři zápasy a hned muselo přivést nové posily. Poslední zápas Jihočeši prohráli na domácí půdě s Mladou Boleslaví poměrem 1:2.

Ševci jsou na tom prozatím hodně bídně. Po osmi zápasech mají pouze čtyři body a sídlí na posledním místě v tabulce. Za poslední dva zápasy mají navíc naprosto hrozivou bilanci skóre 2:12. Uvidíme, zda se tým Pavla Vrby vzchopí.

Hezké sobotní odpoledne ze zlínské Letné, kde je na programu zápas 10. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím FC Zlín a hostujícími Českými Budějovicemi. Půjde o zcela záchranářský duel. Hosté jsou aktuálně na třináctém místě se ziskem šesti bodů. Domácí jsou poslední se ziskem pouhých čtyř bodů.

FC Zlín: Rakovan – Cedidla, Didiba, Simerský (C), Pidro – Janetzký, J. Kolář – Fantiš, Tkáč, Čelůstka – F. Žák.
    Náhradníci: Bachůrek – Reiter, Bartošák, Y. Dramé, Vukadinović, Bužek, Kovinić, E. Ndiaye, Slončík.

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Sladký, Nikl, Králik (C), Trummer – J. Hora I, Šigut – Skalák, Čermák, Alli – Adediran.
    Náhradníci: Šípoš – Broukal, Suchan, V. Hora, Osmančík, Ondrášek, P. Hellebrand.

Rozhodčí: Všetečka – Podaný, Leška.

1

1
    Úvodní výkop provedli Jihočeši a ihned zakládají první útočnou akci.

1
    První roh ale bude zahrávat Zlín.

2
    Ševci z rohu nezahrozili.

3
    Centr od Alliho skončil pouze v rukavicích Rakovana.

4
    Od Skaláka se dostal míč do zámezí, vhazovat bude Čelůstka.

5
    Janetzký se pokoušel střílet z dálky, jeho pokus však skvěle zblokoval jeden z hostujících hráčů.

6
    Zlín se usídlil na útočné polovině.

7
    Sudí Všetečka píská faul Cedidly na Alliho. Domácí obránce ještě od sudího dostává důraznou domluvu.

9
    Další útočnou akci, tentokrát hostů z Budějovic, zastavuje ofsajd.

11
    Zlín nyní kombinuje na útočné polovině.

12
    Hra je nyní dost rozkouskovaná. Od půlící čáry budou rozehrávat domácí.

13
    První velká šance zápasu! Čelůstka přihrál Didibovi, ten jen prostrčil míč na Antonína Fantiše, který svou střelou pořádně protáhnul hostujícího brankáře!
    13. Fantiš tvrdou ranou prověřil Janáčka

15
    Domácí pokračují v tlaku, budou zahrávat roh.

16
    Další útočná akce Zlína končí v autu, k míči se tedy po delší době vrátí hosté.

18
    Další tutovka Zlína! Míč se před velkým vápnem dostal na nohu Martina Cedidly, který dělovkou prověřil Janáčka! Ten zatím chytá skvěle. Pokračujeme za bezgólového stavu.

20
    Zlín pokračuje v útoku.

22
    Na míči jsou hosté, avšak příliš nevědí, kudy dál.

23
    Rakovan teď dost riskantně nahrál Kolářovi, který míč ztratil.

25
    A znova Kolář, který teď velmi lacině odevzdal míč.

26
    České Budějovice měly dost nadějnou akci, vše ale brzdí zvednutý praporek asistenta rozhodčího.

28
    A nyní je Zlín zpět usazený na útočné polovině.

29
    Adediran fauloval blízko půlící čáry a dostal od sudího velmi důraznou domluvu.

31
    Nacentrovaný míč z pravé strany skončil až v rukavicích Janáčka.

33
    Podobně ale skončila i akce na opačné straně, tentokrát v podání hostujících hráčů.

34
    Faul Cedidly přerušuje další útočnou aktivitu Zlína.

36
    Pidro nyní dvakrát zahrál míč do autu. Vhazovat budou Jihočeši.

37
    Ale Budějovice pokračují v útočné aktivitě. Nyní budou vhazovat poblíž rohového praporku.

38
    První větší šance hostí! Marcel Čermák střelou jen těsně minul domácí branku.

40
    Zlínský centr z levé strany chytil Janáček pohotově do rukavic.

40
    Velmi solidní šance Budějovic! Musa Alli střelou trefil horní tyčku.
    40. Alli technickou ranou trefil břevno!

42
    Domácí rozhrávají z hloubi pole.

43
    Po ztečované střele Janetzkého roh pro Zlín.

43
    Velká šance Budějovic! Ti skvěle využili brejkové situace a Musa Alli šel úplně sám na Rakovana. Ten ho však vychytal.
    43. Alli v tutovce jeden na jednoho neprostřelil Rakovana!

45
    Adediran si připisuje útočný faul.

45+1
    Rozhodčí Všetečka přidává k první půli ještě jednu minutu.

45+1
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    České Budějovice si připisují první gól, který dávají až v nastavení prvního poločasu! Jiří Skalák nastřelil míč na Rakovana, který jej trošku nešikovně vyrazil. Míč se odrazil přímo k SAMUELU ŠIGUTOVI, který jen uklidil míč do sítě – 0:1!
    45+1. Samuel ŠIGUT - 0:1

45+1

46

46
    Střídání v týmu FC Zlín:
    ze hřiště odchází Martin Cedidla, přichází Rudolf Reiter.

46
    ze hřiště odchází Selmir Pidro, přichází Vukadin Vukadinović.

47
    České Budějovice zahajují druhý poločas na útočné polovině.

48
    Roh pro hosty.

49
    Tkáč nastřelil míč do jednoho z hostujících bránících hráčů, ten si ho však srazil jen kousek od své branky.

50
    Kolář na půli fauloval Adedirana.

51
    Čelůstka podklouzl a tak trošku věnoval míč zpět k hostům.

52
    Čelůstka z pravé strany centroval do vápna, míč vyboxoval Janáček.

53
    A další šance Zlína. Vukadinovič našel hlavu Žáka, který však lehce přestřelil.

55
    Roh pro Zlín po nadějné útočné akci Vukadinoviče.

56
    Žlutá karta pro tým FC Zlín (Vukadin Vukadinović).

58
    Hosté kombinují s míčem na obranné polovině.

59
    Hra teď poměrně ztratila na tempu. Píská se faul Adedirana.

60
    Zajímavá příležitost Zlína. Vukadinović našel hlavu Simerského, který jen těsně netrefil branku.

62
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
    ze hřiště odchází Quadri Adediran, přichází Zdeněk Ondrášek.

62
    ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Patrik Hellebrand.

63
    Roh pro Zlín.

64
    Další útočné počínání Zlína však zastavuje ofsajd.

65
    Hellebrand nyní naprosto bravurně vyvezl míč z nepříjemné situace pro svůj tým. A Jihočeši najednou útočí.

66
    Stoprocentní šance Šiguta! Ten si mohl připsat druhý gól, Rakovan však byl proti.
    66. Šigut sám před Rakovanem, ale brankáře nepropálil!

67

67
    ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Tom Slončík.

67
    ze hřiště odchází Filip Žák, přichází El Hadji Ndiaye.

69
    Slončík fauloval Čermáka a je z toho další čas pro hosty k dobru.

70
    Vukadinovič fauloval poblíž pokutového území a plyne tak z toho zajímavá standardní situace pro Jihočechy.

71
    Jakub Hora poslal míč jen do rukavic brankáře Rakovana.

71
    Musa Alli prověřil střelou zlínského brankáře, výrazně však nezahrozil.

73
    Janetzký se dostal ke střele, výrazně však přestřelil branku.

74
    České Budějovice jsou teď jasně lepší. Budou zahrávat rohový kop.

75
    ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Pavel Osmančík.

76
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Pavel Osmančík).

77
    Ndiyae se dostal do zajímavé střelecké pozice, v ní však selhal.

78
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Patrik Hellebrand).

79

80
    A další zlínský roh.

82
    Reiter špatně vhodil aut a domácí tak snadno přišli o míč.

84
    Zlín kombinuje s míčem.

84
    ze hřiště odchází Tomáš Čelůstka, přichází Nedeljko Kovinić.

85
    Zlín právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno! Janetzký našel dlouhým centrem Fantiše, který jen prodloužil na TOMA SLONČÍKA, jenž suverénně uklidil míč do sítě – 1:1!
    85. Tom SLONČÍK - 1:1

87
    Stoprocentní šance Budějovic! Pavel Osmančík jen těsně netrefil zařízení.
    87. Osmančík zakončil v obří šanci těsně vedle!

88
    Hra má teď naprosto vše! Zlín si vypracoval zajímavou šanci, ale Simerský zkazil finální akci.

89
    ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází David Broukal.

89
    ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Vojtěch Hora.

90
    Sudí Všetečka přidává k zápasu ještě tři minuty.

90+1
    Roh pro České Budějovice.

90+2
    Dnešní utkání sleduje 2267 diváků.
    90+2. Rakovan i Simerský strčili do sudího, bez trestu

90+3
    Žlutá karta pro tým FC Zlín (Matej Rakovan).

90+3

Velmi zajímavý zápas mohli vidět diváci na zlínské Letné. První poločas přinesl velmi vyrovnanou hru, kdy oba týmy měly šance. Až v nastavení prvního poločasu skórovali hosté zásluhou Samuela Šiguta. Druhá půle patřila spíš Zlínu, kterému se v 85. minutě zápasu podařilo srovnat zásluhou Toma Slončíka. Oba týmy se tak rozchází remízou. To je ode mne vše, díky za pozorost a někdy zase na počtenou. (16:55:49)

Jan Kobylík

Branky: 85. Slončík (Fantiš) – 45+1. Šigut

Karty:   56. Vukadinović (ZLN), 90+3. Rakovan (ZLN) – 76. Osmančík (CEB), 78. P. Hellebrand (CEB)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:18.
    FC Zlín: Rakovan – Cedidla (46. Reiter), Didiba, Simerský (C), Pidro (46. Vukadinović) – Janetzký, J. Kolář – Fantiš, Tkáč (67. Slončík), Čelůstka (84. Kovinić) – F. Žák (67. E. Ndiaye).
    Náhradníci: Bachůrek – Bartošák, Y. Dramé, Bužek.

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Sladký, Nikl, Králik (C), Trummer – J. Hora I, Šigut (89. V. Hora) – Skalák (62. P. Hellebrand), Čermák (89. Broukal), Alli (75. Osmančík) – Adediran (62. Ondrášek).
    Náhradníci: Šípoš – Suchan.

Rozhodčí: Všetečka – Podaný, Leška