Opava – Brno 2:1 (kon.) | Líšeň – Táborsko 0:0 (kon.) | Kroměříž – Vlašim 2:1 (kon.)
SK Líšeň 2019
0:0 (0:0)
FC SILON Táborsko
Sobota 30.09.2023, 16:00 • Stadion Líšeň, Kučerova 4 • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké odpoledne z brněnské Líšně, kde je dnes na programu utkání 11. kola FNL mezi domácím týmem SK Líšeň 2019 a hostujícím FC Silon Táborsko. Oba týmy jsou na tom v tabulce druhé nejvyšší soutěže velmi podobně. Domácí jsou aktuálně osmí s patnácti získanými body. Hosté mají o dva body více a v tabulce jim patří páté příčka.

Aktuální forma ale hovoří ve prospěch domácího celku. Líšeň z posledních pěti zápasů FNL ani jednou neprohrála a na konto si připsala jedenáct bodů za tři výhry a dvě remízy. Minulý víkend vyhrála na půdě béčka Sigmy Olomouc 1:0 a v průběhu týdne odehrála velmi vydařený zápas MOL Cupu proti vysoce favorizované Spartě Praha, které po boji nakonec podlehla 0:1.

Naopak hráči Táborska neprožívají nejlepší týdny. Tým trenéra Romana Nádvorníka vypadl z MOL Cupu, když překvapivě padla 0:1 na hřišti třetiligových zápas. Ve druhé lize mají navíc Jihočeši na svém kontě dvě porážky v řadě, když prohráli nejprve na Žižkově 1:4 a poté také doma s Příbramí 0:1.

SK Líšeň 2019: Veselý – M. Jeřábek (C), Joković, Pašek, Lutonský – Sokol – Polášek, Čermák, Machalík, Matocha – Vandas.
    Náhradníci: Vajner – Mezera, Otrísal, Vlasák, Aldin, Mionić, Tauš.
    Trenér: Petr Maléř

FC SILON Táborsko: Pastornický – P. Plachý, Foltyn, Koné, Tusjak – J. Mach, Bláha, Kateřiňák (C), Dordić, Skopec – Šašinka.
    Náhradníci: Kerl – Zeman, Varačka, Kalousek, Sojka, Sylla, Svatek.
    Trenér: Roman Nádvorník

Rozhodčí: Opočenský – Šafránková, Mojžíš.

Hráči obou týmů za doprovodu rozhodčích nastoupili na hrací plochu. Domácí fotbalisté jsou celí v bílém, hosté mají červené dresy a černé trenýrky a stulpny.

1

1
    O výkop se postarali domácí.

2
    Hned na začátku druhé minuty hry kopali domácí rohový kop. Po stříleném centru do vápna jsme viděli hned i první zakončení, míč ale letěl vysoko nad.

3
    Po další standardce domácích se hosté dostali k rychlému protiútoku. Míč se na pravé získal Plachý, jeho přízemní pas v pohodě lapil gólman Veselý.

5
    V úvodu zápasu sledujeme zatím oboustranně hodně živý fotbal. Hosté to zkoušejí hlavně po pravé straně.

6
    Právě z pravé strany nyní zkoušel střílet Mach, jeho přízemní pokus ale nenadělal brankáři Veselému problémy.

7
    Po akci domácích musel být v pozoru také brankář Táborska Pastornický, který bez větších problémů zastavil přízemní přihrávku napříč malým vápnem.

8
    Hosté kopali rohový kop, po kterém se ale dopustili útočného faulu v pokutovém území Líšně.

10
    U míče jsou hosté, kteří se postupným útokem blíží k bráně soupeře.

12
    Hosté jsou nyní v tlaku a domácí se jen brání.

13
    Jihočeši dokázali vybojovat rohový kop, již třetí roh v dnešním zápase.

14
    Po rozehrávce nakrátko zkoušel do vápna centrovat ze středu hřiště Kateřiňák. Nikoho ze spoluhráčů nenašel, ale po zásahu defenzivy tu bude další roh pro Táborsko.

16
    Velká šance domácích! Po centru Lutonského z levé strany hlavičkoval Vandas a jeho zakončení se zastavilo na tyči!

18
    Teď jsou to domácí, kdo je více na balonu. Defenziva Jihočechů je ale zatím pozorná.

19
    Hostující gólman Pastornický nyní udělal odvážnou kličku dorážejícímu útočníkovi Vandasovi. Táborský gólman situaci zvládl.

21
    Máme za sebou dvacet minut hry a stav zápasu je zatím bezbrankový 0:0. Nedá se říct, že by jedno nebo druhé mužstvo mělo nějak více ze hry.

23
    Po faulu na Macha se snažil Kateřiňák rychle rozehrát, svým nákopem z hloubi pole ale našel jen v ofsajdu se pohybujícího Šašinku.

25
    Stále se hraje ve velmi slušném tempu. V posledních minutách se oba týmy dožadovaly penalty za hru rukou, ani v jednom případě se ale nepískalo.

27
    Táborsko kopalo v krátkém sledu dva rohové kopy, ani po jednom z nich se ale skóre neměnilo. Po prvním zasáhla obrana a po druhém šel míč nad břevno.

29
    Při hostech nyní stáli všichni svatí! Na levé straně se hezky uvolnil Sokol, který skvěle načasovanou přihrávkou našel ve vápně Marka Matochu, jehož rána z velkého úhlu mířila do břevna!

31
    Obraz hry se ale ani po velké šanci domácích nemění. Oba týmy se ve slušném tempu přetahují o balon.

33
    Na hranici vápna zůstal delší čas ležet Bojan Dordić, nakonec bude ale i bez ošetření v pořádku.

35
    Především ze hry hostů se v posledních minutách tak trochu vytratila lehkost. Postupem času sledujeme hlavně boj.

37
    Nyní budou mít domácí výhodu v podobě standardní situace. Je to pozice spíše na střelu, je to poměrně daleko.

38
    Po centru Matochy byl ale uvnitř vápna Táborska odpískaný útočný faul. Hra je tedy přerušena a rozehrávat bude Pastornický.

40
    Obrovská šance hostů! Po rychlém protiútoku po levé straně přišel centr do pokutového území, kde to na zadní tyči zavíral zcela nehlídaný Jan Mach. Z plného běhu se snažil zakončovat, avšak z bezprostřední blízkosti v tísni poslal balon nad bránu!

42
    Na druhé straně hřiště si s centrem z levé strany v pohodě poradil brankář Pastornický.

43
    Hosté kopali přímý kop. Dlouhé vteřiny se chystali na co nejlepší centr do vápna, avšak nakonec vše skončilo pasem, který mířil přesně do rukavic brankáře Veselého.

45
    Již se nám rozeběhla poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. Moc se asi nastavovat nebude.

45

Nakonec se v prvním poločase dnešního zápasu nenastavilo vůbec nic.

Máme za sebou první poločas zápasu 11. kola FNL mezi domácí Líšní a hostujícím Táborskem. Sledovali jsme poločas poměrně velmi slušné úrovně, ve kterém si oba celky vytvořily několik zajímavých příležitostí. Gól ale nepadl, hostům dokonce pomohla dvakrát branková konstrukce. Uvidíme, co nám oba týmy připraví v druhém poločase, který začne přibližně v 17:01.

46

48
    Po centru z pravé strany se snažil akrobaticky zakončit Vandas, bránu soupeře ale netrefil a Pastornický může odkopávat.

50
    Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
    ze hřiště odchází Jan Mach, přichází Matouš Varačka.

50
    Další velká šance domácích. Po velké závaru ve vápně se balon odrazil k Lutonskému, ten ale ve skvělé pozici zamířil trestuhodně nad bránu!

52
    Hosté jsou úvodem druhého poločasu lehce zaskočeni a nemohou se nyní dostat do tempa. Zatím se hraje podle not domácích.

53
    Když už to vypadalo na první náznak šance hostů, byl jim po nákopu za obranu odmávaný a odpískaný ofsajd.

56
    Po faulu na Dordiče dostal žlutou kartu David Pašek.

57
    Další ostrý faul ve středu pole předvedl David Skopec a také on dostává žlutou kartu.

59
    V pokutovém území se balon nyní velmi příhodně odrazil k Davidu Paškovi, ten ale zamířil vysoko nad bránu.

60
    Jihočeši nyní po rychle rozehrané standardce vybojovali rohový kop.

61
    Po rohu se snažil hlavičkovat Kone, balon ale netrefil dobře a bránu soupeře ani zdaleka neohrozil.

62
    Na hrací ploše zůstal ve středu pole ležet hostující stoper Kone a musí být ošetřovaný.

63
    Podle gestikulací hráčů a lékařů směrem k lavičce bude muset Kone střídat.

63
    Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
    ze hřiště odchází Adrián Čermák, přichází Adam Vlasák.

64
    ze hřiště odchází Mamadou Koné, přichází Alexandr Sojka.

66
    Domácí fotbalisté po trochu hluché pasáži vybojovali rohový kop.

67
    Z rohu ale nakonec nic nebylo, hosté si s centrem na přední tyč poradili.

68
    Druhý poločas zatím nepřinesl tolik zajímavých okamžiků jako ten první. Sledujeme spíše boj a nepřesnou hru obou týmů.

70
    Žlutou kartu za faul dostal Jakub Šašinka.

72
    Jihočeši nyní vybojovali rohový kop.

73
    Po rohovém kopu ale fauloval ve výskoku Šašinka a u míče budou domácí.

74
    Když už to vypadalo na šanci domácích, byl k vidění útočný faul a balon tak získávají lacino hosté.

76
    Pašek fauloval u postranní čáry Tusjaka a rozehrávat budou hosté. Ti očividně nikam moc nespěchají, což se nelíbí domácím fanouškům.

78
    Zápas pomalu a jistě spěje ke svému konci. Domácí fotbalisté by rádi svého soupeře zatlačili, zatím se jim to ale nedaří.

80
    ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Erik Otrísal,
    ze hřiště odchází David Machalík, přichází Antonio Mionić,
    ze hřiště odchází David Pašek, přichází Martin Tauš.

81
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Marek Polášek).

81
    Domácí sice kopali rohový kop, po něm se ale znovu dopustili jen útočného faulu a hosté nikam nebudou spěchat.

83
    Žlutou kartu za zdržování dostal hostující gólman Pastornický.

84
    Balon za obranu nyní dostal střídající Adam Vlasák, jenže jeho rána bez přípravy mířila totálně mimo a hostující gólman mohl zůstat v klidu.

86
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Erik Otrísal).

86
    Hosté teď zkušeně kouskují hru a domácí fotbalisté se nemohou dostat do tolik potřebného tlaku.

87
    Balon se teď pohybuje na polovině Líšně, a to je přesně to, co vyhovuje Jihočechům.

87
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Dušan Joković).

88
    Nyní tu bude ale ještě přímý kop pro hosty z velmi výhodné pozice. Je to ideální pozice pro praváka, míč je nějaký metr za hranicí velkého vápna!

89
    Střela z přímého kopu skončila ale jen ve zdi a domácí tak přežili velmi složitou situaci.

90
    ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Ibrahim Aldin.

90
    Normální hrací doba je u konce, již se hraje nastavený čas.

90+2
    Domácí fotbalisté s výsledkem spokojeni očividně nejsou a snaží se v závěru zápasu tlačit do zakončení. Hosté ale stále kouskují hru a snaží se zápas dohrát do stavu 0:0.

90+4
    Za zbytečně ostrý faul ve středu pole dostal žlutou kartu domácí Milan Lutonský.

90+6
    Domácí se nyní dopustili dalšího zbytečného faulu na polovině soupeře. Zdá se, že toto si hosté již pohlídají.

90+6
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Bojan Dordić).

90+6
    ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Marek Kalousek.

90+8

Skončil nám zápas 11. kola FNL mezi Líšní a Táborskem. Zatímco první poločas přinesl slušnou podívanou, po změně stran jsme moc zajímavého nevidělo. Hosté se očividně spokojili s bodem za remízu 0:0 a domácí neměli dostatečnou kvalitu na to, aby s výsledkem něco udělali. Utkání tak končí dělbou bodů.. (17:55:10)