Bologna – Empoli 3:0 (kon.) | Udinese – Janov 2:2 (kon.) | Atalanta BC – Juventus 0:0 (kon.)
AS Řím – Frosinone 2:0 (kon.)
Bologna FC
3:0 (1:0)
Empoli FC
Neděle 01.10.2023, 12:30 • Stadio Renato Dall'Ara, Bologna • Italská Serie A • 7. kolo

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:16. (14:42:21)

Je konec! Bologna zvládla domácí duel s Empoli a vítězí 3:0. Domácí celek navíc už čtvrté utkání v řadě neinkasoval! V 5. minutě ale mohlo udeřit Empoli, jenže Lupertovu hlavičku domácí brankář zneškodnil. Ve 21. minutě hrozil Ndoye, ale Beriša vytáhl první skvělý zákrok. O chvíli později ale poslal domácí do vedení po krásné individuální akci Riccardo Orsolini. Ve 38. minutě se radovali i hosté, jenže gól nemohl platit pro ofsajd. V úvodu nastavení mohla Bologna navýšit vedení, jenže Zirkzee po skvělém průniku Ndoyeho nechal vyniknout brankáře. Po změně stran bylo Empoli aktivnější, jenže své náznaky nepřetavilo ve vyrovnávací branku. Naopak v 67. minutě podruhé udeřil Riccardo Orsolini. Od té doby už Bologna na hřišti kralovala. V nastavení navíc skvěle hrající Riccardo Orsolini dovršil hattrick.

90+7

90+6
    Skorupski si zakřičel na obránce, aby mu pustil prudkou a nepřesnou přihrávku soupeře. Domácí už čekají na závěrečný hvizd.

90+5
    Na stadionu panuje fantastická atmosféra. Domácí příznivci si užívají galapředstavení Orsoliniho.
    90+3. Riccardo ORSOLINI - 3:0

90+3
    Bologna právě vstřelila branku! Domácí celek přidává třetí branku a potvzuje dnešní triumf! RICCARDO ORSOLINI si naběhl na přihrávku z pravé strany a krásným zakončením placírkou završil hattrick!

90+2
    Domácí brankář Skorupski nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou. Jeho následný nákop skončil u soupeře.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90
    Bologna v závěru utkání s přehledem kontroluje dvoubrankové vedení. Nikdo z hráčů Empoli se prakticky nedostává do zakončení.

89
    Răzvan Marin vyslal do pokutového území zajímavý centr, jenže na malém vápně kraloval výborně hrající Victor Kristiansen.

88
    Babis Lykogiannis se ihned po svém příchodu na trávník dostal do zakončení, jenže jeho ránu Beriša bez problémů udržel v rukavicích.

87
    Střídání v týmu Bologna FC:
    ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Sydney van Hooijdonk,
    ze hřiště odchází Joshua Zirkzee, přichází Babis Lykogiannis.

86
    Simone Bastoni se po levé straně tlačil vpřed, nicméně podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem.

85
    Lewis Ferguson mohl z pravé strany postupovat směrem do otevřené obrany Empoli, jenže neměl rychlost a raději se rozhodl podržet míč.

84
    Bologna měla k dispozici přímý kop z pravé strany hřiště. Nepovedený Orsoliniho centr skončil na hlavě dobře postaveného Fazziniho.

83
    Júsuf Máleh si skvěle zasekl míč kolem soupeře a vnějším nártem jej poslal vpřed. Sudí nakonec odhalil nedovolený zákrok jednoho z hráčů Empoli.

82
    Žlutá karta pro tým Empoli FC (Matteo Cancellieri).

81
    Střídání v týmu Empoli FC:
    ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Stiven Špendi.

Tomáš Kubečka

Branky: 22. Orsolini (Zirkzee), 67. Orsolini (Ferguson), 90+3. Orsolini (el-Azúzí)

Karty:   45. Corazza (BLG), 59. el-Azúzí (BLG) – 10. Cacace (EMP), 40. Walukiewicz (EMP), 45+4. Ranocchia (EMP), 82. Cancellieri (EMP)

Bologna FC: Skorupski – Corazza (69. De Silvestri), Beukema, Calafiori, Kristiansen – Moro (55. el-Azúzí), Freuler (69. Aebischer) – Orsolini, Ferguson, Ndoye (87. van Hooijdonk) – Zirkzee (87. Lykogiannis).
    Náhradníci: Gasperini, Ravaglia – Bonifazi, Fabbian, Karlsson, Urbanski.

Empoli FC: Beriša – Ebuehi, Walukiewicz, Luperto, Cacace (70. S. Bastoni) – Marin, Ranocchia (60. Fazzini), Máleh – Baldanzi (70. Destro) – Caputo (81. Špendi), Cambiaghi (60. Cancellieri).
    Náhradníci: Perisan, Štubljar – Grassi, Guarino, Gyasi, Ismajli, Kovalenko.

Rozhodčí: Maresca – Palermo, Margani