Boston – Washington 4:5 (po pr.) | Tampa – Florida 2:0 (kon.) | Dallas – Colorado 3:1 (kon.)
Chicago – Detroit 4:2 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | Vegas – San Jose 0:2 (kon.)

Využití: 0 – 2

Už se zdálo, že duel budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, hosté byli v prodloužení lepším mužstvem, ale velké šance nedokázali využít, v cestě jim stál výborný Ullmark. Nakonec však i on kapituloval, když v poslední minutě nestačil na přesnou střelu Phillipse. Vyrovnaný mač tak končí výhrou mančaftu z hlavního města.

64:04 PHILLIPS - 4:5

64:04
    Washington právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, MATTHEW PHILLIPS si nabruslil do mezikruží a střelou švihem do vzdálenějšího horního rohu brány nedal Ullmarkovi v tomto případě šanci k zásahu.
    Asistence: John Carlson.

63:47
    Carlson v pádu zkoušel prostřelit Ullmarka mezi betony, záměr mu nevyšel.

62:47
    Domácí poprvé v prodloužení vyrazili do útoku a zastavil je ofsajd.

62:39
    Ullmark znovu zasahuje, tentokrát kryje střelu protihráče do lapačky.

61:09
    Strome ranou na vzdálenější tyč trefil Ullmarkův pravý beton.

60:48
    Domácí špatně rozehráli, do samostatného nájezdu se dostal Wilson, Ullmarka však nepřekonal.

60:01

Třetí část skončila nerozhodně, na úvodní gól Washingtonu dokázali domácí reagovat, další šance už za zády ani jednoho z brankářů neskončily a o vítězi tak musí rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:40
    Zbořilova rána v závěru utkání byla zblokována.

59:02
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Carlson nahazoval puk před bránu Bostonu na teč, ten však skončil na zadním mantinelu.

56:43
    Kuzněcov se prodral před Ullmarka, nezakončil ale tak, jak by si přál a švédský brankář schoval puk pod lapačku.

55:55
    Hra přerušena pro přihrávku rukou.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 1. Riemsdyk (Pastrňák, Zacha), 3. Lohrei (Lucic, McAvoy), 29. Lucic (Lauko, Beecher), 45. Poitras (Forbort, Marchand) – 1. McMichael (Carlson, Wilson), 8. Wilson (Kuzněcov, Bäckström), 16. Milano (Strome), 41. Carlson (Kuzněcov, Strome), 65. Phillips (Carlson)

Boston Bruins: Ullmark (Bussi) – McAvoy, Lohrei, Grzelcyk, Zbořil, Shattenkirk, Forbort – Frederic, Poitras, Marchand – Pastrňák, Zacha, Van Riemsdyk – Lauko, Beecher, Lucic – Heinen, Megna, Kuntar.
    Trenér: J: Montgomery.

Washington Capitals: Kuemper (Shepard) – Carlson, Sandin, Iorio, Johansen, Van Riemsdyk, Aktell – Mantha, Bäckström, Protas – Wilson, Kuzněcov, McMichael – Phillips, Strome, Milano – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.
    Trenér: S. Carbery.

Rozhodčí: K. Sutherland, M. MacPhee – S. Cherrey, D. Kelly