Přerov – Třinec 6:3 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 0:8 (kon.) | Tábor – Plzeň 4:3 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 0:5 (kon.) | Jihlava – Pardubice 0:3 (kon.)
Č. Budějovice – Liberec 4:3 (kon.) | Zlín – Poruba 1:5 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 5:4 (po pr.)
Slavia – K. Vary 3:7 (kon.)
HC Litvínov
5:4 (2:1, 2:3, 0:0 - 1:0)
HC Sparta Praha
Sobota 07.10.2023, 16:30Extraliga dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu z 10. kola Extraligy dorostu. Utkání se odehraje na ledě Litvínova a začíná v 16:30.

HC Litvínov:
    Svěřenci Roberta Kašeho se nyní drží na čtvrtém místě ve skupině A se ziskem patnácti bodů. Minulý zápas odehrál Litvínov na svém domácím ledě a porazil hokejisty z Plzně 9:1. Nejvýraznějším střelcem tohoto utkání byl Lukáš Dostál, který si připsal hattrick.

HC Sparta Praha:
    Dorostencům z Prahy se začátek sezony úplně nevydařil, a proto se nachází v tabulce na sedmém místě s 11 body. Pod vedením Richarda Žemličky se jim podařilo minulý zápas na ledě Kladna domácí porazit 6:2. Po dvou brankách se připisuje Tadeáši Trachtovi, který svým gólem zapečetil výhru Sparty.

Minulý společný zápas soupeřů byl prvním kolem celé extraligy. Litvínov tehdy porazil Spartu 5:2. Hattrickem završil zápas patnáctiletý útočník Litvínova Marek Peroutka.

00:01

00:11
    Hned po vhazování se puku ujímá Nestrašil a vyráží s ním do útoku.

01:22
    6/6
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pár minut po začátku zápasu gól se podařilo vstřelit hostům. Udržala prostřelil po souhře s Hrubým a Cichoněm MATEI BOLOCAN. Asistence: David Hrubý a Radoslav Cichoň.
    Bolocan M., Hrubý D., Cichoň R., Novák Já., Trachta T., Tvrzník T.
    Trejbal T., Sedláček D., Trefný J., Peroutka M., Uhlík T., Břenda D.

09:06
    Na Tvrzníka nyní vypálil Bednařík od modré, brankář jeho ránu schovává do rukavice.

Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovky a vyrovnávají. Pár vteřin po začátku početní výhody za Tvrzníka dostal puk MAREK PEROUTKA. Asistence: David Bozseník a David Sedláček.
    Peroutka M., Bozseník D., Sedláček D., Trefný J., Uhlík T., Trejbal T.
    Tvrzník T., Hoznourek D., Trachta T., Adamec B., Malínek T.
    11:17 Marek PEROUTKA - 1:1

13:20
    Ofsajd hostů.

13:30
    Na dorážce se ocitl Nestrašil, jeho puk ale Udržal betony vyráží.

14:10
    Po delší době se dostávají do útoků i hosté, po jedné střele na Udržala se ale hra rychle vrací zpět do středního pásma.

14:15
    Litvínovští se drží v útočné třetině.

14:30
    Po dalším zákroku Tvrzníka se vhazuje po jeho pravici.

14:45
    Litvínovští si připisují další akci.

14:48
    Jáchym Novák – 2 min., podrážení.

15:10
    6/5
    Domácí využili další nabídnuté přesilové hry. Gól se podařilo vstřelit JAKUBU WINKELHÖFEROVI. Asistence: Václav Raichl a Jonáš Bednařík.
    Winkelhöfer J., Raichl V., Bednařík J., Petružálek J., Břenda D., Trejbal T.
    Tvrzník T., Bolocan M., Dufek A., Bolocan T., Hrubý D.
    15:10 Jakub WINKELHÖFER - 2:1

17:30
    Už to vypadalo na sparťanský gól z dorážky, puk ale nakonec brankovou čáru nepřejel.

17:40
    Další sparťanskou akci přerušuje Udržal vyražením puku.

18:09
    Matei Bolocan vyvezl puk ze své obranné třetiny až před Udržala, puk jeho spoluhráči, kterému nahrál, sjel z hokejky.

18:45

19:10
    Marek Peroutka – 2 min., nedovolené bránění.

20:00

První třetina utkání začala lépe pro hostující tým, kdy se podařilo úvodní gól zápasu vstřelit Matei Bolocanovi. Domácímu Litvínovu ale byly nabídnuty dvě přesilové hry a ty i využili. Střelci této třetiny z Litvínova jsou Marek Peroutka a Jakub Winkelhöfer.

Další třetina začne přibližně v 17:24.

20:01

20:45
    6/5
    Z pravého kruhu dostal puk za Udržala VÁCLAV NESTRAŠIL a dorovnává tak skóre zápasu.
    Nestrašil V., Malínek T., Adamec B., Dufek A., Tvrzník T., Novák F.
    Trejbal T., Bednařík J., Raichl V., Winkelhöfer J., Břenda D.
    20:45 Václav NESTRAŠIL - 2:2

21:17
    6/6
    Bolocan nahrál Novákovi, který poslal puk na modrou TADEÁŠI TRACHTOVI a ten dostal puk do branky nad Udržalovo pravé rameno rameno. Asistence: Jáchym Novák a Matei Bolocan.
    Trachta T., Novák Já., Bolocan M., Hrubý D., Cichoň R., Tvrzník T.
    Trejbal T., Kurnat J., Peroutka M., Uhlík T., Babka A., Sedláček D.
    21:17 Tadeáš TRACHTA - 2:3

24:00
    Hra se vyvíjí bez větších šancí na obou stranách.

24:53
    Do velké šance se dostal Peroutka, jeho puk ale branku Tvrzníka minul.

25:55
    Kurnat zkusil Tvrzníka překvapit bekhendem, branku ale také minul.

26:35
    Ivan Volodin – 2 min., zlomená hůl / hraní.

26:51
    Domácí se snaží rychle využit přesilovky, Tvrzník si ale branku před několika dorážkami ohlídal.

27:17
    6/5
    TOBIAS UHLÍK využívá i další přesilovky a z dorážky skóruje. Asistence: Jan Trefný a Marek Peroutka.
    Uhlík T., Trefný J., Peroutka M., Sedláček D., Bozseník D., Trejbal T.
    Tvrzník T., Bolocan M., Bolocan T., Hrubý D., Novák Já.
    27:17 Tobias UHLÍK - 3:3

28:55
    Hráči se nyní nachází před brankou Tvrzníka.

29:10
    Puk nyní velmi těsně minul Tvrzníkovu branku!

30:05
    Matei Bolocan si dovezl puk až k Udržalovi, zakončit se mu ale nepodařilo.

30:50
    Danihelka střelil z pravého kruhu horní tyčku Tvrzníkovy branky.

31:50
    Peroutka vypálil dvakrát z levého kruhu, obě rány Tvrzník vyráží ven.

31:59

32:02
    Sedláček od modré přestřelil.

32:40
    Hra se přesouvá z jedné strany kluziště na druhou.

33:40
    Josef Danihelka – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.

34:05
    Litvínov vyhazuje.

34:45
    Trachta z mezikruží branku minul.

34:53
    Hrubý se pokusil o dorážku, jeho puk ale nakonec končí v Udržalově lapačce.

35:18
    Udržal chytá puk do lapačky.

37:55
    Hra se vyvíjí bez větších šancí.

38:38
    6/6
    Autorem branky je MAREK PEROUTKA, kterému se podařilo protlačit puk z předbrankového prostoru do branky. Asistence: Jan Trefný a David Sedláček.
    Peroutka M., Trefný J., Sedláček D., Babka A., Uhlík T., Trejbal T.
    Tvrzník T., Novák F., Dufek A., Nestrašil V., Novák Já., Adamec B.
    38:38 Marek PEROUTKA - 4:3

39:17
    6/6
    David Hrubý se dostal do samostatného úniku a trefil Udržalovu branku těsně pod horní tyčkou. Asistence: Radoslav Cichoň.
    Hrubý D., Cichoň R., Malínek T., Bolocan M., Trachta T., Tvrzník T.
    Trejbal T., Peroutka M., Trefný J., Sedláček D., Dostál L., Uhlík T.
    39:17 David HRUBÝ - 4:4

39:50

40:00

Druhá třetina byla o trochu šťastnější pro Pražany, kteří měli i vstup do třetiny aktivnější. Litvínov ale vedení soupeřů rychle dorovnal v přesilovce a až do poslední minuty i vedl, v závěru třetiny se ale podařilo Sparťanům opět dorovnat.

Další třetina začne přibližně v 18:10.

40:01

40:05
    Icing Litvínova.

41:04
    Z levého kruhu vystřelil na Tvrzníka Žák.

42:55
    Litvínov se snaží vytvořit tlak na soupeře.

43:20
    Icing Sparty.

43:40
    Trefný vypálil z prostoru mezi kruhy a pak zkusil i dorážky, zakončit se mu ale nepodařilo.

43:55
    Po několika vteřinách se dostávají do šance Litvínovští, Tvrzník byl ale připraven a puk vyráží ven.

43:59
    Hra je nyní pozastavena, sparťanský brankář má problém s výstrojí.

45:22
    Na Tvrzníka najížděl samostatně Trefný, sparťanský brankář ale na poslední chvíli puk vyráží betony.

47:55
    David Hrubý – 2 min., podrážení.

48:17
    Sparťané vyhazují.

48:25
    Po kombinaci se dostal ke střele na levém kruhu Peroutka, jeho puk ale končí v Tvrzníkově lapačce.

48:55

49:11
    Zpoza branky se pokusil zakončit jeden z domácích, nakonec je jeho rána zblokována.

49:30
    Signalizovaná výhoda hostů.

50:35
    Jan Kurnat – 2 min., sekání.

50:50
    Nestrašil z pravého kruhu branku přestřelil.

51:01
    Rána Filipa Nováka také končí mimo branku.

52:35

52:45
    Trefný vystihl nepřesnou nahrávku hostů a rozjel se k Tvrzníkovi, ale nakonec promáchl.

53:55
    Zakázané uvolnění Sparty.

54:55
    Jeden z domácích se ocitl ve velké šanci, před zakončením mu ale puk sjel z hokejky.

55:15
    Sparťané na chvíli vyjíždí obranného pásma až k Udržalovi, domácí je rychle vyhání do středního pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:03
    Václav Raichl – 2 min., podrážení.

59:14
    Radoslav Cichoň – 2 min., hrubost.

59:35
    Malínek dovezl puk až do rohu za Udržala, soupeři ho ale po boji u mantinelu o puk připravili.

60:00

60:01

60:10
    Tvrzník vyrazil velmi nebezpečnou střelu.

60:55
    Na Udržala nyní vypálil Filip Novák, brankář ale puk chytá do rukavice.

61:15
    Dva na jednoho se nyní rozjeli F. Novák a Bolocan M., branku ale nakonec druhý jmenovaný minul.

63:49
    4/4
    JAN TREFNÝ nakonec uzavírá skóre tohoto zápasu střelou z pravého kruhu. Asistence: Jakub Winkelhöfer.
    Trefný J., Winkelhöfer J., Peroutka M., Trejbal T.
    Tvrzník T., Hrubý D., Bolocan M., Malínek T.
    63:49 Jan TREFNÝ - 5:4

Utkání mezi Litvínovem a Spartou se dostalo po bezbrankové třetí třetině až do prodloužení, ve kterém rozhodl ke konci Jan Trefný a jeho gól tak uzavírá i skóre zápasu. Zápas byl ale jinak velmi vyrovnaný, jak už samotné skóre napovídá, ale šťastnější nakonec byl domácí tým. (18:57:51)

Lucie Citterbartová

Branky a nahrávky: 12. M. Peroutka (Bozseník, D. Sedláček), 16. Winkelhöfer (Raichl, Bednařík), 28. Uhlík (Trefný, M. Peroutka), 39. M. Peroutka (Trefný, D. Sedláček), 64. Trefný (Winkelhöfer) – 2. M. Bolocan (Hrubý, Cichoň), 21. Nestrašil (Malínek), 22. Trachta (Já. Novák, M. Bolocan), 40. Hrubý (Cichoň)

HC Litvínov: Trejbal (Udržal) – Břenda, Babka, Žák, Uhlík, Winkelhöfer (C), Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka, Raichl (A) – Trefný, D. Sedláček, Kurnat – Bednařík, Petružálek, Danihelka – Koky (A), Vondráček.
    Trenér: Robert Kaše

HC Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Dufek (A), Hoznourek, Já. Novák, Cichoň, Malínek (C) – T. Bolocan, F. Novák, M. Bolocan – Hrubý, Hlinka, Volodin – Prikhodko, Nestrašil (A), Trachta – Kadlec, B. Adamec.
    Trenér: Richard Žemlička

Rozhodčí: Helecz – Kurtin, Janíček