Slavia – Znojmo 1:4 (kon.) | Kolín – Prostějov 1:2 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 4:1 (kon.)
Poruba 2011 – Jihlava 6:2 (kon.) | Přerov – Pardubice B 4:3 (kon.) | Vsetín – Zlín 4:2 (kon.)
Třebíč – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
HC Slavia Praha
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Sobota 07.10.2023, 15:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 9. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (17:33:09)

Hokejisté Znojma porážejí v Edenu Slavii 4:1 a v souboji dvou tabulkových sousedů zapisují důležité tři body. Sešívaní, kteří nastoupili ve speciálních růžových dresech, se sice díky dobré první třetině a gólu Jiřího Průžka dostali do vedení, Orli ale ve druhé části stav otočili a nakonec si došli pro vítězství. Velkou zásluhu na tom měl brankář Dominik Groh, dále střelec vyrovnávací branky David Stránský, autor rozdílové a té závěrečné Dominik Sklenář a Radim Matuš, jenž v 57. minutě pohřbil naděje sešívaných na srovnání. Pražané tak stále čekají v Edenu na výhru, naopak Znojmo si připsalo první venkovní v letošní sezóně.

58:38 Dominik SKLENÁŘ - 1:4

58:38
    Orli právě vstřelili branku!
    Teď už opravdu definitivní tečku a pojistku výhry přidává bývalý slávistický útočník DOMINIK SKLENÁŘ, který trefuje prázdnou branku. Asistence: Jan Bartko a Dominik Groh.

58:22
    Sešívaní kombinují v útočném pásmu, ale ke střele se nemůžou dostat.

57:42
    Oddechový čas pro tým HC Slavia Praha.

57:42
    Beran okamžitě po vhazování nasunul puk do brankoviště, kde dorážel Žejdl s Průžkem. Groh ale má kotouč ve své moci.

57:33
    Slávisté před buly v útočném pásmu odvolávají gólmana a jdou do šesti!
    56:56 Radim MATUŠ - 1:3

56:56
    Znojmo těsně po konci přesilové hry skóruje a zřejmě definitivně rozhoduje o osudu dnešního utkání. O třetí gól hostů se postaral RADIM MATUŠ, jehož nahození u levé tyčky propadlo Málkovi do sítě. Rozhodčí ještě zkoumali na videu možnou vysokou hůl, branku ale uznávají. Asistence: Tomáš Svoboda a Anton Karlsson.

56:49

56:20
    Domácí v početní nevýhodě útočí, Kremláček ale nedokázal vystřelit.

55:24
    Helt i Žejdl vyhazují, slávisté se zatím v oslabení brání bez problémů.

54:49
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    David Kajínek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

53:41
    Žejdl s Brožem si ve středním pásmu vyměnili puk a druhý jmenovaný pak prověřil Groha.

52:29
    Tlak elitní trojky Slavie v útočném pásmu v gól nevedl, byť Průžek s Knotkem puk na Groha dvakrát nahodili.

51:39
    Holý se od modré prosmýkl před bránu a snažil se zasunout puk mimo dosah Groha.

51:31
    Znojemští hráči už se zlobili, že bude rozhodčí vylučovat za vyhazov puku do hlediště, to se ale neděje, sudí ukazuje teč od plexiskla.

49:22

49:01

48:20
    Další velký zákrok Dominika Groha, jenž zastavil šanci Eliáše s Průžkem, kteří se prosmýkli znojemskou obranou.

47:48
    Knotek po buly dorážel přímo na brankovišti, poté zřejmě tyčku nastřeluje hostující Šťovíček.

47:22
    Vyloučení v týmu HC LERAM Orli Znojmo:
    Jan Bartko – 2 min., podrážení.

47:01
    Jaroslav Brož – 2 min., sekání.

46:59
    Groh skvěle vychytal velkou šanci Žovince, kterého od modré našel Křepelka. Následně ale půjdou sešívaní kvůli faulu do čtyř.

46:51
    Dnešní utkání sleduje 1019 diváků.

46:02
    Na ledě zůstal zřejmě po Holého střele ležet střelec dnešní první znojemské branky David Stránský, a to s poměrně viditelnou bolestí ve tváři. Nakonec ale v doprovodu lékařů odjíždí po svých na střídačku.

45:55

45:11
    Dvakrát vyšla Žejdlovi križná nahrávka na Knotka, ani jednou to ale k většímu ohrožení znojemské brány nevedlo.

44:42
    Možná až příliš do kuchyně teď hráli slávisté, jejichž velkou šanci Groh likviduje! Všetečka se po Kuldově pase ještě kličkou vyhnul obránci a našel na hranici brankviště Helta. Ten bekhendem trefuje jen gólmana hostů.

43:55
    Dominik Sklenář – 2 min., hákování.

43:00
    Holý vysunul do brejku Lukáše Žejdla, který s obráncem na zádech zakončoval bekhendem. Groh důležitý souboj zvládl.

42:35
    Groh Žovincovu ránu zastavil, kvůli ofsajdu by ale případný gól stejně neplatil.

41:20
    Málek je ve střehu, likviduje tvrdý pokus Sedláčka.

40:20
    Rychlý brejk sešívaných zakončoval po Žejdlově pase Všetečka, puk se ale na bránu nedostal.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:46.

Zatímco první třetina patřila spíše slávistům, tak ta druhá se nesla ve znamení hostů ze Znojma. Ti nejprve ve 27. minutě díky trochu náhodnému gólu Davida Stránského vyrovnali a pak za necelé dvě minuty – v oslabení – díky Dominiku Sklenářovi překlopili vedení na svoji stranu. Orli měli ještě několik šancí, které zlikvidoval Roman Málek, na druhé straně však podává dobrý výkon i Dominik Groh.

40:00

39:48

39:02
    Orli ostřelovali bránu Málka, nakonec Žejdl vyhazuje.

37:48
    František Hrdinka – 2 min., hákování.

37:03
    Eliášova skákavá nahrávka málem zaskočila Groha, Znojmo pak ale velmi rychle otáčí hru. Byla to dnes aktivní Kučerova formace, která v útočném pásmu zatápěla slávistům.

34:44
    Další střela pro Všetečku, tentokrát však trefil jen blokujícího hráče hostů. Podobně dopadá o chvíli později i Křepelka.

34:01
    Kulda připravil střeleckou pozici pro Všetečku, ani on Groha neprostřelil.

33:12
    Před Málkem se zjevil osamocený Matuš, zakončit se mu nepovedlo.

32:20
    Simon našel mezi kruhy Slavíčka, Groh předvedl další zákrok.

31:46
    Tvrdý projektil z hole Roberta Havláta skončil na vyrážečce Málka a následně v ochranné síti.

30:57
    Všetečkovu dalekonosnou střelu ze středního pásma gólman Orlů raději schoval do lapačky.

30:13
    Pražané se snaží odpovědět, Groh ale Průžkovu střelu z otočky zastavil.

29:02
    28:20 Dominik SKLENÁŘ - 1:2

28:20
    Jenže jsou to Orli, kteří se prosazují v přesilovce Slavie a druhým gólem během 78 vteřin otáčejí skóre utkání. Po levém křídle ujel domácí obraně DOMINIK SKLENÁŘ a přesnou ranou vymetl horní růžek Málkovy klece. Bez asistence.

27:46
    Zajímavá kombinace Žejdla s Knotkem měla skončit u před brankou stojícího Berana, pas ale hosté zablokovali.

27:02
    Erik Mareš – 2 min., držení.
    26:40 David STRÁNSKÝ - 1:1

26:40
    Jako blesk z čistého nebe přichází srovnání Znojma! Puk se po skrumáži před brankou odrazil na modrou k obránci DAVIDU STRÁNSKÉMU, jehož ránu tečoval domácí obránce Holý za bezmocného Málka. Asistence: Jan Kučera a Dominik Sklenář.

26:27
    Jiří Remta vystoupil z obranného postavení a po chybě v rozehrávce domácích prověřil Málka.

25:54
    Karlsson nabral rychlost na levém křídle, Málek díky bloku Eliáše zasahovat nemusel.

24:55
    Knotkův zblokovaný centr před branku nakonec doputoval k Eliášovi, jehož ránu z první Groh kryje.

23:55
    Všetečkova rána od modré prosvištěla těsně nad znojemskou bránou.

22:56
    Helt s Brožem drželi puk v útočném pásmu, k ohrožení brány však nedošli.

21:12
    Groh vyjel z brány a založll rychlý znojemský brejk, na jehož konci střílel nebezpečně Šťovíček.

20:26
    Křepelka z pravé strany zkusil štěstí a vypálil, trefil beton Groha.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:54.

Prvních dvacet minut sobotního zápasu mezi Slavií a Znojmem je za námi. S nejtěsnějším vedením odchází do šaten domácí sešívaní, za které se v 16. minutě po hezké kombinaci trefil Jiří Průžek. Pražané, hrající v růžových dresech, byil v první třetině aktivnějším týmem, i když v její druhé polovině začali vystrkovat růžky také Orli. Výborný výkon ale podává Roman Málek.

20:00

19:49
    Po minutě opět zahrozil znojemský Špaček, i tentokrát jejich souboj vyhrál Roman Málek.

18:52
    Simon díky své rychlosti vybojoval puk, Slavíčkovu ránu hostující beci přizvedli do ochranné sítě.

18:43
    Slávistická obrana v posledních minutách často propadá, teď zakončoval z pravého křídla Marek Špaček.

17:58
    Další příležitost Tomáše Svobody, tentokrát hostující kapitán jen těsně minul Málkovu klec.

16:15
    Šance na obou stranách. Nejprve Hrdinka trefil Grohovu helmu, následně Kučera s Havlátem zakončovali těsně před Málkem.

15:30
    Znojmo mohlo rychle vyrovnat! Radim Matuš se ocitl sám před Málkem, který následně likviduje možná nebezpečnější dorážku Karlssona. Důležitý zákrok slávistického brankáře.
    15:01 Jiří PRŮŽEK - 1:0

15:01
    Slavia právě vstřelila branku!
    Zrovna když se Znojmo začalo po přesilovce a několika šancích nadechovat, přichází odpověď Slavie! Holý udržel útočné pásmo a posunul puk na Berana, který výborným křižným pasem našel u levé tyče stojícího JIŘÍHO PRŮŽKA. Ten ranou z první překonává Groha. Asistence: Matěj Beran a Jan Holý.

14:40
    Po chybě domácích v rozehrávce vystartoval do útoku Sedláček, svoji prudkou střelu ale adresoval jen do Málkovy lapačky.

14:25
    Havlát se dostal za obránce Eliáše, Hrdinka mu pak ale kličku překazil.

13:39

13:12
    Tejnor neměl, kam by nahrál, a zvolil přímou střelu na Málka. O chvíli později zakončuje znovu, domácí následně odpalují puk do rohu.

12:22
    Eliáš zachytil před bránou nahrávku Znojemských a Hrdinka může vyhodit.

11:39
    Jan Holý – 2 min., držení.

10:03
    Další útok domácích, tentokrát po Žejdlově přistrčení pálil z distancu Hrdinka. Ani on nemířil přesně.

09:12
    Dobrá rotace třetí formace sešívaných vyústila v Holého dělovku od modré, po níž sám před bránou dorážel Filip Helt. Groh zatím svůj tým drží.

07:49
    Knotek i díky pro něj šťastnému odrazu puku od rozhodčího mohl centrovat před bránu, Beran se tam nicméně k zakončení nedostal.

07:24
    Po Žovincově střele dorážel přímo na hranici brankoviště Marek Slavík, skulinku v Grohově postavení ale nenašel.

06:55
    Dvě nebezpečné rány Tomáše Svobody teď zaměstnaly Romana Málka, i když obě mířily mimo.

05:42
    Kulda z rohu viděl do mezikruží si najíždějícího Žejdla, jeho přihrávka však byla příliš prudká.

05:16
    Heltův pas na bránu zachytil Závora, kotouč ale směrem na bránu neposunul.

04:49
    Křepelka skončil po souboji se znojemským útočníkem na ledě a vyrazil Málkovu branku z regulérního postavení.

04:28
    Beran sice v souboji v rohu puk udržel, Žovinec ale jeho pas po mantinelu zachytil už ve středním pásmu.

03:14
    Kremláčkovo nahození od modré bylo několikrát tečované, Groh tak nakonec zasahovat nemusel.

02:04
    Brož křižným pasem našel na pravém kruhu Filipa Eliáše, který naznačil a pak se snažil najít místo u levé Grohovy tyče. Branku ale minul, následná Hrdinkova střela končí ve výstroji znojemského gólmana.

01:21
    Puku se již dotkl i Matěj Beran, který je ve Slavii na střídavé starty z Kladna. Knotek ale pak Průžkovi do jízdy přesně nenahrál.

00:15
    Žejdl ukořistil puk Karlssonovi, ten ho ale rychle dojel a rodící se šanci překazil.

00:01

HC Slavia Praha: R. Málek (Pittr) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý, Eliáš, Hrdinka, Kajínek – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – Průžek, Knotek (C), Beran – Helt, Závora, J. Brož – Simon, Slavík, Slavíček.
    Trenér: Daniel Tvrzník

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Durný) – Bartko, E. Mareš, Stránský, J. Jenáček, Zukal, Tejnor (A), Remta – T. Svoboda (C), Matuš (A), Karlsson – Beránek, Šťovíček, Špaček – Kučera, Havlát, Sklenář – J. Sedláček, Čermák, L. Adámek.
    Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Kotlík, Štěpánek.

Sobotní utkání mezi Slavií a Zlínem se bude nést v duchu osvětové kampaně Růžový říjen, která upozorňuje na důležitost prevence rakoviny prsu a varlat. Díky školitelům společnosti Loono si budou moci fanoušci přímo na stadionu vyzkoušet správnou techniku samovyšetření, domácí hráči pak nastoupí v růžových dresech, které následně poputují do aukce. Výtěžek bude věnován společnosti Loono na šíření osvěty a prevenci onkologických onemocnění.

HC LERAM ORLI ZNOJMO

Ani Znojmo nemůže být se startem do ročníku spokojené. Na rozdíl od Slavie sice má na kontě dvě výhry (5:1 se Zlínem a 5:3 s Frýdkem-Místkem), jinak ale sbírá porážky. Dvakrát navíc odešlo ze zápasu bez vstřeleného gólu, třikrát pak dostalo minimálně čtyři branky. To se týká i dvou posledních duelů s Třebíčí (1:4) a ve středu s Prostějovem, který se během šesti minut první třetiny dostal do tříbrankového vedení a nakonec vyhrál 5:3. Vylepší Moravané, které od tohoto týdne vede nový kouč Václav Baďouček, svoji bilanci v zápase proti červenobílým?

HC SLAVIA PRAHA

Jediný bod od sebe dělí soupeře prvního zápasu devátého kola Chance ligy. Hůře jsou na tom hokejisté Slavie, kterým se i přes zlepšené výkony oproti úvodním utkáním sezóny stále sbírat body příliš nedaří. Po první výhře minulou středu proti Pardubicím B sešívaní sahali po vítězství i v domácím duelu se Zlínem, v němž ale nakonec prohráli v prodloužení. Ve středu se pak představili proti Jihlavě, proti níž sice dokázali odpovědět na gól z 26. vteřiny, Dukla se však dostala znovu do vedení a zvítězila 3:1. Cíl proti nováčkovi soutěže je tak jasný: získat tři body a posunout se tabulkou nahoru.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 9. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC LERAM Orli Znojmo. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 16. Průžek (Beran M., Holý) – 27. Stránský (Kučera, Sklenář), 29. Sklenář, 57. Matuš (T. Svoboda, Karlsson), 59. Sklenář (Bartko, Groh)

Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Kotlík, Štěpánek