Havířov – Žďár n/S 6:3 (kon.) | Ústí n/L – Písek 4:5 (kon.) | Šumperk – Vyškov 2:6 (kon.)
Val. Meziříčí – Havlíčkův Brod 4:3 (2:1 po s.n.) | Kopřivnice – SHKM Hodonín 1:2 (1:2 po s.n.) | Opava – Vel. Meziříčí 6:1 (kon.)
Hronov – Tábor 2:7 (kon.) | Letňany – Kobra 9:1 (kon.) | Příbram – Děčín 6:3 (kon.)
Nový Jičín – Technika Brno 6:1 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Řisuty 3:4 (kon.) | Vrchlabí – Cheb 11:0 (kon.)
AZ Havířov
6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 07.10.2023, 15:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • 2. liga skupina Východ • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dnes se v Havířově bude hrát netradičně již od 15 hodin, k utkání 5. kola přijedou domácí AZet vyzvat hráči Žďáru nad Sázavou.

Jedná se o souboj suverénně prvního AZetu, který vyhrál všechna 4 utkání se skóre 34:10, a čtvrtými Plameny ze Žďáru nad Sázavou.

Jak již bylo zmíněno výše, AZet je zatím suvérenní, když zvítězil ve všech utkáních, poslední tři navíc po výsledcích 10:5 doma se Šumperkem, 1:11 na ledě Techniky Brno a 3:10 v Novém Jičíně.
    Uvidíme znovu dvouciferné vítězství Havířova?

Plameny budou jistě proti, ale jejich dosavadní výsledky nenasvědčují tomu, že by měly domácí AZet porazit. Vyhrály v Šumperku 4:6, poté padly ve Vyškově 5:2. Následovaly domácí zápasy, s Valašským Meziříčím prohrály 2:3 po prodloužení a Havlíčkův Brod porazily šťastně 4:3, brankou z trestného střílení v poslední vteřině utkání.

AZ Havířov: Šindelka (Sachr) – Kunc, Vosátko, Valenta, Ševčík, Ficek, Ščurek, Havlík – Klimša (A), J. Křivohlávek, Franek – Mrva (A), Spratek, Pawliczek – Apolenář, Ćmiel, Kratochvil – Tvrdý, Pavlík, Haas (C).
    Trenér: Jiří Raszka

SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Maleček) – Kukla, Adam, Pleva (C), Grauer, Půža, Jar. Ludvík – Maštera, Jícha, Dušek – Čejka, Wasserbauer (A), Kadleček – Chlubna, T. Ludvík, Gregar – Polodna, Paleček.
    Trenér: Milam Řehoř

Rozhodčí: Čech – Konvička, Návrat.

Hráči obou celků i trojice rozhodčích jsou na ledě, za malou chvíli utkání začne.

00:01

00:32
    Dušek nahodil puk od modré čáry, Sachr zasáhl levým betonem.

01:09
    Pawliczek hledal Spratka, ale toho dobře pokryl obránce Plamenů.

02:32
    Útok AZetu zastavil ofsajd.

03:09
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Šimon Pavlík – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

03:43
    AZ se osvobodil.

04:14
    Žďár právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovku využívají, když po Duškově křižné přihrávce pálil do odkryté branky VOJTĚCH MAŠTERA. Asistence: Dominik Dušek a Miroslav Kukla.
    04:14 Vojtěch MAŠTERA - 0:1

05:31
    Po Pawliczkově bekhendové střele zvonila levá tyč Malečkovy branky!

07:22
    Hostům nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

07:43
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou:
    Jakub Grauer – 2 min., vysoká hůl.

08:17
    Plameny se osvobodily.

08:42
    Domácí obránce Ševčík projel až před Malečka a orazítkoval levou tyč jeho branky!

09:38
    Nahozený puk z Valentovy hole má Maleček v lapačce, vhazuje se po jeho pravici.

09:42
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZ přesilovku využívá v poslední vteřině, kdy se trefil DOMINIK PAWLICZEK. Asistence: Matouš Ćmiel.

11:38
    Plameny se nemohou dostat do útočného pásma.

11:57

12:36
    Mrva pálil z levého kruhu, ale mířil jen do boční sítě Malečkovy branky.

13:55
    Hostující Polodna dvakrát pálil z mezikruží, ale oba pokusy zastavily Sachrovy betony.

14:27
    Šimon Pavlík – 2 min., sekání.

14:54
    Wasserbauer pálil z pravého kruhu, ale Sachr se stačil přesunout a puk má v lapačce. Vhazuje se po levici gólmana AZetu.

16:09
    AZet se osvobodil.

16:27

16:49
    Gregar pálil z pravého kruhu, Sachr puk vyrazil levým betonem.

18:16
    AZetu se nepovedla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

18:55
    SLAVOMÍR KADLEČEK se dostal k puku, který po Čejkově střele prošel skrz Sachrovy betony. Asistence: Jakub Čejka a Jakub Grauer.
    18:55 Slavomír KADLEČEK - 1:2

20:00

V první třetině byli lepší domácí hráči, ale ze své herní převahy vytěžili pouze jednu branku. Třikrát zachránila Malečka v brance Plamenů tyč. Naopak Plameny vytěžily z minima maximum, využily přesilovku a v závěru třetiny po důrazu v brankovišti šly znovu do vedení. Uvidíme, zda vedení udrží i po druhé třetině. Ta začne asi v 15:48.

Hráči obou celků i rozhodčí jsou na ledě, za chvíli začne druhá třetina.

20:01

20:41
    Franek pálil z pravého kruhu, ale přestřelil Malečkovu branku.

21:54
    Ševčík pálil od modré, Maleček zasáhl vyrážečkou.

22:29
    Nepovedená rozehrávka AZetu končí zakázaným uvolněním.

23:27
    Domácí Tvrdý prokličkoval před Malečka, ale gólman Plamenů zasáhl pravým betonem.

24:29
    Puk po Vosátkově střele líznul Malečkovy betony, gólman hostí nic neviděl.

26:42
    Vosátkovo nahození má Maleček v lapačce. Vhazuje se po levici gólmana Plamenů.

28:47
    Zakázané uvolnění Plamenů.

29:07
    DAVID KLIMŠA tečoval puk po Havlíkově střele, Maleček byl bez šance. Asistence: Tomáš Havlík a Jan Křivohlávek.
    29:07 David KLIMŠA - 2:2

30:27
    Hostující Polodna pálil z levého kruhu, ale Sachr puk vyrazil lapačkou.

30:37
    LUKÁŠ JÍCHA dobře napadal, vyměnil si puk s Polodnou a střelou k pravé tyči překonal Sachra. Asistence: David Polodna.
    30:37 Lukáš JÍCHA - 2:3

31:40
    TOMÁŠ FRANEK pálil z mezikruží do poloodkryté branky. Asistence: Ondřej Ševčík a Tomáš Havlík.
    31:40 Tomáš FRANEK - 3:3

33:04
    Po ráně Ševčíka od modré čáry zvonila pravá tyč Malečkovy branky!

34:27
    Po Křivohlávkově nahrávce pálil z mezikruží Klimša, ale minul branku Žďáru nad Sázavou.

35:23
    Dobrá šance AZetu! Ćmiel zavezl puk do útočného pásma a vypálil z pravého kruhu, Maleček puk vyrazil pouze ke Kratochvilovi, ale i jeho ránu gólman Plamenů zastavil!

36:52
    Po závaru před Sachrem končí puk na horní síťce jeho branky.

37:51
    Jícha teď nebezpečně pálil bekhendem, ale Sachr si místo u pravé tyče pohlídal.

38:27
    Puk má po Fickově nahození Maleček v lapačce. Vhazuje se po levici gólmana hostí.

39:22
    DAVID KLIMŠA dostal přesnou přihrávku přes celé hřiště za obranu Plamenů a přesnou střelou překonal Malečka. Asistence: Ondřej Ševčík a Tomáš Havlík.
    39:22 David KLIMŠA - 4:3

39:58
    Puk po Ćmielově nahození těsně minul horní tyč branky Plamenů.

40:00

I ve druhé třetině byli domácí hráči lepším celkem, ale hosté s nimi stále drželi krok. Nicméně AZetu se podařilo skóre otočit a po druhé třetině poprvé v utkání vede. Čeká nás zajímavá třetí třetina, ta začne asi v 16:37.

40:01

40:28
    Krásná akce AZetu, která ale nekončí gólem! Klimša našel před brankou volného Franka, ten si položil Malečka, ale nedokázal zasunout puk do branky.

42:40
    Puk po Tvrdého střele těsně minul levou tyč Malečkovy branky.

43:25
    Trvdý přestřelil poloodkrytou branku Plamenů!

44:26
    TOMÁŠ FRANEK zakončil krásnou kombinaci s Křivohlávkem a Kuncem střelou do prázdné branky. Asistence: Marcel Kunc a Jan Křivohlávek.
    44:26 Tomáš FRANEK - 5:3

46:14
    Maleček má nahozený puk v lapačce, vhazuje se po pravici gólmana hostí.

46:39
    Další gólovka AZetu! Franek minul branku, Klimša nahrál Křivohlávkovi před branku, ale jeho ránu zastavil pravý Malečkův beton.

47:35
    Vojtěch Maštera – 2 min., podrážení.

47:51
    Bleskově využitá přesilovka! JAN KŘIVOHLÁVEK po Spratkově střele doklepl puk do odkryté branky. Asistence: Daniel Spratek a David Klimša.
    47:51 Jan KŘIVOHLÁVEK - 6:3

50:02
    Sachr má po Palečkově nahození puk v lapačce, vhazuje se po levici gólmana AZetu.

50:32
    Hostující Půža pálil od modré, Sachr zasáhl vyrážečkou.

Dnešní utkání sleduje 824 diváků.

50:59
    K dobré střele z mezikruží se dostal Apolenář, ale přestřelil Malečkovu branku.

51:48
    Domácí Haas s Tvrdým jeli 2 na 1, druhý po přihrávce prvního nedokázal dobře zpracovat puk a ten tak končí v Malečkově náruči.

53:24
    Domácí Klimša pálil z pravého kruhu, ale netrefil branku.

54:20
    Pawliczkovu střelu z pravého kruhu Maleček vyrazil.

55:23
    Probíhá boj o střední pásmo.

57:16
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.

57:33
    Tomáš Franek – 2 min. + 10 min. osobní trest, nesportovní chování, odpyká Jiří Tvrdý.