Havířov – Žďár n/S 6:3 (kon.) | Ústí n/L – Písek 4:5 (kon.) | Šumperk – Vyškov 2:6 (kon.)
Val. Meziříčí – Havlíčkův Brod 4:3 (2:1 po s.n.) | Kopřivnice – SHKM Hodonín 1:2 (1:2 po s.n.) | Opava – Vel. Meziříčí 6:1 (kon.)
Hronov – Tábor 2:7 (kon.) | Letňany – Kobra 9:1 (kon.) | Příbram – Děčín 6:3 (kon.)
Nový Jičín – Technika Brno 6:1 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Řisuty 3:4 (kon.) | Vrchlabí – Cheb 11:0 (kon.)
HC Letci Letňany
9:1 (2:1, 5:0, 2:0)
HC Kobra Praha
Sobota 07.10.2023, 17:00 • Praha - Letňany, ICE ARENA • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

V prvním vzájemném derby mezi týmy z hlavního města jasná výhra patří HC Letci Letňany, kteří porazili Kobru konečným výsledkem 9:1, hosté měli méně akcí a nedokázali překonat Nečase, který několikrát podržel svůj celek. Hostům nepomohla ani výměna gólmanů ve 27. minutě a domácí si tak dokráčeli pro další body do tabulky. (19:16:42)

59:24
    Korčák z levé strany přestřelil.

59:00
    Domácí kombinují v útočné třetině.
    58:35 Jiří UHLÍK - 9:1

58:35
    Letňany právě vstřelily branku! Je tu devátý bod pro domácí výběr, po přihrávce Fialy se před klec dostal JIŘÍ UHLÍK a doklepl puk za čáru. Asistence: Zoran Fiala, Jonáš Jobánek.

56:48
    Hráči ve tmavých dresech nahodili do rohu, byli tam dříve Letci.

56:27
    Buly ve středním pásmu.

55:56
    Lehčí nahození raději přikryl gólman Letců.

55:15
    Kvasnička dostal nabídku od svého kolegy, střelu vyrazil Nečas.

54:00
    Kobra se na chvíli držela v útočné třetině, finální střelu zastavil obránce a vyhazuje pryč do bezpečí.

52:46
    Dorážku před klecí pokryl Ondrík.

51:54

50:24
    Kysela pálil z levé strany, brankář byl na místě.

49:33
    Na druhé straně střela hostí končí mezi chrániči Nečase.

47:35
    Letci mohli přidat další bod, z bezprostřední blízkosti jim šanci kazí Simon pohotovým zákrokem.

46:41
    Z pravého kruhu střílel hráč v tmavě-žlutém dresu, Nečas vyráží betonem.

45:43
    Domácí v plném počtu, Kobra nedokázala využít tuto velkou příležitost.

45:00
    Domácí ve čtyřech.

44:23
    Letci vyhazují až ke kleci soupeře.

44:00
    Kobra se drží v pásmu, ale zatím dvojnásobnou výhodu nevyužila.

41:03
    Letňany právě vstřelily branku! Drobná úprava skóre další trefou domácích, celou akci založil Pšenička. Nahrál na Fialu a ten našel TOMÁŠE LABUZÍKA, který prostřelil gólmana. Asistence: Zoran Fiala, Tomáš Pšenička.

40:49
    Šťastný z pravé strany nahodil a vybojoval pásmo.

40:01

Po 2. třetině mají povedený náskok před poslední části Letci, kteří druhou 20. minutovku vyhráli jasně 5:0. V rozmezí šesti minut postupně skórovali Kolářík, Poppela v přesilovce, Fiala, druhý bod v čase 26:22 zaznamenal Poppela. Šest minut před koncem domácí využili druhou přesilovku 5 na 4 po střele Sklenáře.

36:07
    Minutu oslabení mají domácí za s sebou a vyhazují pryč.

35:07
    Jiří Uhlík – 2 min., podrážení.
    34:01 Jakub SKLENÁŘ - 7:1

34:01
    Letňany právě vstřelily branku! Druhá využitá přesilovka pro Letce, Korčák
    našel volného JAKUBA SKLENÁŘE a ten z bezprostřední blízkosti překonal gólmana z pravé strany. Asistence: Matěj Korčák, Oto Theimer.

32:33
    Buly na pravém kruhu útočné třetiny Letců.

27:59
    Z pravého kruhu pálil hráč hostů, puk končí v chráničích Nečase.

27:24
    Buly ve středním pásmu u střídačky Letců.

26:22
    Střídání v týmu HC Kobra Praha:
    ze hřiště odchází Matyáš Ondrík, přichází Josef Simon.

26:22
    Oddechový čas pro tým HC Kobra Praha.
    26:22 Petr POPPEL - 6:1

26:22
    Letňany právě vstřelily branku! Šestý zásah do klece Kobry přidává PETR POPPEL, který přesnou střelou dává druhý bod v dnešním derby. Asistence: Dominik Arnošt.
    25:39 Zoran FIALA - 5:1

25:39
    Letňany právě vstřelily branku! A je tu další trefa Letců, autorem je ZORAN FIALA. Asistence: Adam Mácha, Jiří Uhlík.
    23:25 Petr POPPEL - 4:1

23:25
    Letňany právě vstřelily branku! Domácí využívají přesilovku pět na čtyři, kapitán našel PETRA POPPELA a ten švihnutím hokejky prostřelil gólmana. Asistence: Dominik Arnošt, Tomáš Pšenička.

23:14
    21:09 Václav KOLÁŘÍK - 3:1

21:09
    Letňany právě vstřelily branku! Hned v úvodu druhé třetiny se trefuje VÁCLAV KOLÁŘÍK, po přihrávce od Labuzíka. Asistence: Tomáš Labuzík, Vojtěch Kysela.

20:01

Úvodních dvacet minut dnešního derby mezi týmy z hlavního města je za námi, Letci jdou do kabin spokojenější vedou 2:1. První trefa padla v čase 5:06 to se prosadil Theimer. O šest minut později zvyšoval na 2:0 Mrňa. Kobra dokázala hned ve 12. minutě snížit zásluhou Petráka. Uvidíme, co si pro nás připraví oba celky do druhého dějství.

Další třetina začne přibližně v 17 55.

20:00

19:42

19:00
    Běží poslední minuta, v ní se domácí nedomluvili a je tu icing.

18:36
    Letňany se držely v útočném pásmu, z něj je vykázal sudí za přihrávku rukou, buly ve středním pásmu.

18:04
    Hosté vyhazují až k brance Letců.

17:42
    Jakub Dráb – 2 min., hákování.

13:55
    Lehčí nahození přikryl brankář Kobry lapačkou, buly v útočné třetině Letců.

13:22
    Arnošt dostal trochu prostoru v útočném pásmu, šel sám na Ondríka, ale ten ho dokázal vyčapat, následnou dorážku také chytil roztažením na brankovišti.

12:35
    Na pravý kruh dostal přihrávku kapitán Kobry, Nečas ho vytáhl a puk jde k mantinelu.
    11:18 Martin PETRÁK - 2:1

11:18
    Kobra právě vstřelila branku! Hostující tým rychle odpovídá a snižuje na rozdíl jednoho bodu, Nagy našel hokejku MARTINA PETRÁKA a ten přesnou střelou prostřelil Nečase. Asistence: Martin Nagy, Tomáš Duda.
    10:50 Pavel MRŇA - 2:0

10:50
    Letňany právě vstřelily branku! A po další akci je tu zvýšení na 2:0, Sklenář poslal hru na PAVLA MRŇU a ten se trefil přesně. Asistence: Jakub Sklenář, Dominik Němeček.

08:49
    Hráči ve světlých dresech se znovu snadno dostali do útočné třetiny, první pokus odrazila obrana, následnou střelu chytil Ondrík.

07:29
    Další buly v útoku Letců, po něm se dostali i k zakončení, narazili na připraveného gólmana.

07:02
    Domácí vybojovali pásmo, následuje vhazování po pravici Ondríka.

05:54
    Icing Letňan, buly v jejich obraně.
    05:06 Oto THEIMER - 1:0

05:06
    Letňany právě vstřelily branku! Domácí otevírají dnešní skóre, Sklenář našel u kruhu volného OTA THEIMERA a ten z blízkosti prostřelil brankáře. Asistence: Jakub Sklenář, Matěj Korčák.

03:13
    Teď se píská icing i na druhé straně, vhazovat se bude před Nečasem.

02:41
    První šance pro Kobru, ta se z levého kruhu dostala až do zakončení, Nečas si vyjel a podržel svůj tým.

01:34
    Icing hostí, buly se vrací do jejich pásma.

00:58
    Další rychlý pokus znovu brankář zasahuje, následuje buly v obraně Kobry.

00:25
    První střela Letců končí mezi betony Ondríka, buly v útočné třetině domácích.

00:03
    Úvodní buly patří hostům.

00:01

HC Letci Letňany: Nečas (Wajtr) – L. Chalupa (A), D. Němeček, Kolářík, Fiala, Hamšík, Drtina, Gurjevskij – Korčák, Sklenář (A), Theimer – Mrňa, Arnošt (C), Poppel – Kysela, Labuzík, Pšenička – Uhlík, Mácha, Jobánek – D. Straka.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC Kobra Praha: Ondrík (27. Simon) – Dudáček, J. Stejskal, Holý, Šteiner (A), Pelant, T. Duda, Dráb – Šťastný (C), Vlček, S. Tichý – Janča, M. Kvasnička, Petrák – Nagy, Houška, Havrda – Matuška.
    Trenér: Miloslav Šeba

Rozhodčí: Zeliska – Rubáš, Tvrdík.

V 5. kole se fanoušci v hlavním městě mohou těšit na první derby v letošní sezóně, Letci vyzvou Kobru.

Do nového ročníku vstoupili na své půdě prohrou proti Pirátům 1:6. Poté cestovali do Hronova, kde si připsali první výhru 1:5. Třetí utkání bylo k vidění v nedaleké Příbrami, která na svém stadionu vyhrála až v prodloužení 4:3. V posledním kole tuto středu si v Praze připsali vítězství až v prodloužení proti Slovanu 3:2. V průběžné tabulce drží 7. pozici se 6 body.

Hosté zahájili hokejový rok na ledové ploše v Benátkách těsnou výhrou 2:3. Pak jeli k Otavě, kde svedli vyrovnanou bitvu a Králové rozhodli až v prodloužení 4:3. Druhá prohra přišla v Praze s Vrchlabím 4:6. Tento týden je čekal ještě další nepříjemný soupeř z Tábora, který nakonec z hlavního města odvezl vítězství 4:5 a Kobra tak padla ve třetím kole po s sobě. V tabulce je až na 11. místě se 4 body.

Vzájemné zápasy (příprava):

2.kolo – Kobra x Letňany 1:4.

4.kolo – Letňany x Kobra 4:5.

8.kolo – Kobra x Letňany 5:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 6. Theimer (Sklenář, Korčák), 11. Mrňa (Sklenář, D. Němeček), 22. Kolářík (Labuzík, Kysela), 24. Poppel (Arnošt, Pšenička), 26. Fiala (Mácha, Uhlík), 27. Poppel (Arnošt), 35. Sklenář (Korčák, Theimer), 42. Labuzík (Fiala, Pšenička), 59. Uhlík (Fiala, Jobánek) – 12. Petrák (Nagy, T. Duda)