Zlín – Přerov 2:5 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 5:6 (1:3 po s.n.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 0:1 (kon.) | Třinec – Olomouc 4:5 (kon.) | Litvínov – Plzeň 5:1 (kon.)
K. Vary – Liberec 4:6 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:5 (3:2, 1:1, 0:2)
HC Olomouc
Sobota 07.10.2023, 13:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Krásný den přeji všem hokejovým fanouškům. Na programu nás čeká zápas 14. kola nejvyšší soutěže juniorů. V rámci skupiny ELJ – Východ se spolu střetnou týmy Třince a Olomouce. Zápas začne v 13:00 v Mini WERK ARENĚ. A pokud zrovna nemůžete přijít osobně do haly, ráda vás tímto zvu k našemu textovému přenosu.

Junioři zpod Javorového nadále okupují první pozici v tabulce ELJ – Východ. Bohužel, ve čtvrtečním zápase se jim příliš nedařilo. Ve čtvrtek vyjeli svěřenci trenéra Muchy do Ostravy, aby se utkali s regionálním rivalem v derby. I přesto, že stav po první třetině svítil jasně 0:3 z pohledu Třince, mladí draci dokázali snížit skóre na 2:3. Bohužel, k vyrovnání nedošlo. Oceláři si jednoznačně budou chtít spravit chuť s Olomoucí, ale musí se držet své hry.

Nejproduktivnější hráči Třince

Petr Sikora
    Tomáš Šilar
    Jan Bartoš

HC Olomouc
    Olomouci se od posledního vzájemného duelu s Třincem příliš nedaří. Prohráli téměř všechny zápasy. Záblesk naděje se rozsvítil v minulém kole, když junioři z hanácké metropole porazili na domácí půdě Berany ze Zlína. Olomoučtí sice prohrávali po první periodě 1:2, ale nepříznivý vývoj otočili a nakonec dík výsledku 4:2 brali všechny body. Zda to bude odrazový můstek pro Olomouc či nikoliv se dozvíme později. V tabulce se svěřenci trenéra Mojmír Trličíka nachází na šestém místě.

Nejproduktivnější hráči Olomouce
    Michal Tomeček
    Ondřej Šotkovský
    Lukáš Bošek

Poslední vzájemné utkání se odehrálo 14.09. v Olomouci a Oceláři zde brali tři body po těsné výhře 4:3.

HC Oceláři Třinec: Heczko (J. Král) – Andrle (A), A. Horváth, Volas, Kurbaka, Buják (A), M. Pospíšil, Ošmera – Kozlík, Šilar, Mikula – Lysak, Sikora, Bartoš – Spěváček, Šutý (C), Gerych – Blaha, Svozil, Urbánek.

HC Olomouc: Frgál (Valenta) – P. Sedláček (A), Kalman, A. Drábek (A), Compel, Panáček (C), Šlahora, Stratil – Bošek, Tomeček, Šotkovský – Ruda, Turek, Koudelný – Belan, K. Drábek, Pastrnek – Havel, Smýkal, Röss.

00:01

00:06
    Matěj Kozlík se ujal puku a vystřelil hned z pravého kruhu, ale kotouč skončil v levém rohu.

00:47
    Michal Tomeček si objel prostor za modrou čárou a vystřelil. Puk se dotkl Heczkových betonů a skončil v levém kruhu.

01:50
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec se hned na začátek ujal vedení. Petr Sikora si objel olomouckou bránu, nahrál do mezikruží, kde byl KLYMENTII LYSAK, který se bekhendem nemýlil a poslal touš blíž k levé tyči. Asistence: Petr Sikora.

02:27
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Patrik Šutý – 2 min., podrážení.

02:30
    Vojtěch Spěváček se dostal v mezikruží k puku jako první a vyhodil jej ven z obranného pásma.

02:52
    Tomáš Šilar se objevil za zády Frgála, ale puk mu nestihl vypíchnout. Hra se vrátila na druhou stranu, ale hosté se dopustili ofsajdu.

03:44
    Jakub Koudelný vystřelil z mezikruží a Denis Heczko chvíli nevěděl, kde je puk. Naštěstí mu pomohl Patrik Volas, který vyhodil puk ven.

04:34
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Jakub Koudelný z pravého kruhu poslal nahrávku do levého kruhu, kde byl Jakub Belan. Ten zamíchal s pukem a nahrával do mezikruží ADAMU TURKOVI, který se nemýlil. Asistence: Jakub Belan a Jakub Koudelný.

05:19
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Kamil Drábek – 2 min., vysoká hůl.

05:49
    Matěj Kozlík měl dlouho problémy se dostat do útočného pásma. Kdy už se tam dostal, puk mu sebral Adam Turek, který jej posléze vyhodil ven.

06:30
    Petr Sikora si rychlostí blesku najel do levého kruhu, ale z tohoto místa přestřelil a Olomouc se znovu osvobodila.

07:14
    Na poslední chvíli využil přesilovku VOJTĚCH SPĚVÁČEK, který dostal nahrávku zpoza brány od Robina Gerycha a z mezikruží poslal puk po ledě a Frgál nezaklapl betony včas. Asistence: Robin Gerych.

07:39
    Štěpán Urbánek – 2 min., nedovolené bránění.

07:43
    Patrik Sedláček vystřelil prudce na bránu Denis Heczko levým betonem zmařil jeho střelecký pokus.

08:12
    Adam Drábek nahrával na modré čáře Lukáši Boškovi, jenž si povyjel od modré čáry a vyslal na bránu rychlou střelu. Denis Heczko byl připraven.

08:43
    V Třinci je podruhé vyrovnáno. Adam Drábek nahrával Michalu Tomečkovi do mezikruží. ten později přihrál ONDŘEJI ŠOTKOVSKÉMU, jenž vymetl pravý vingl z levého kruhu. Asistence: Michal Tomeček a Adam Drábek.

10:16
    David Pastrnek – 2 min., hákování.

10:34
    Třinec jde potřetí do vedení. Vojtěch Spěváček zamíchal s pukem za modrou čárou a přihrával PATRIKU VOLASOVI, který dělovou ránou od modré čáry propálil Dominika Frgála. Asistence: Vojtěch Spěváček.

10:47
    Michal Pospíšil nahodil puk od modré čáry a Petr Sikora se natahoval holí po teči, ale na kotouč nakonec nedosáhl.

11:20
    Matěj Smýkal se hnal za pukem, ale nedosáhl na něj. Třinec se snažil proniknout do útočného pásma, ale zastavil je ofsajd.

12:00
    Denis Heczko měl obrovské problémy! Lukáš Bošek se snažil třikrát dostat puk mezi jeho betony, třinecký brankář nakonec situaci ustál.

12:14
    Nahození od modré čáry z hokejky Adama Panáčka skončilo v rukavici Denise Heczka.

12:38
    Matěj Kozlík vystřelil od modré čáry, ale kotuč skončil v levém rohu ledové plochy.

13:20
    Jakub Belan se snažil prokličkovat do útočného pásma, ale nemohl pokračovat, protože puk se ocitl mimo hrací plochu. Vylučovat se nebude.

13:56
    Matěj Smýkal nedosáhl na puk a Petr Sikora za jeho zády hned dělal potíže, třinecký forvard se puku neujal.

14:40
    Olomouc se dopustila faulu a Třinec půjde do šesti.

15:05
    David Röss – 2 min., podrážení.

15:25
    Vojtěch Spěváček poslal od modré čáry puk na Patrika Šutého, jenž vystřelil z levého kruhu, ale Dominik Frgál byl ve střehu a připsal si další zákrok.

15:50
    Robin Gerych objel pravý kruh nahrával Vojtěchu Spěváčkovi, který vystřelil od modré čáry, ale Dominik Frgál puk přikryl.

16:27
    Jan Bartoš dorážel z prostoru před bránou. Dominik Frgál tlačenici a dorážky ustál.

16:55
    Alex Horváth nestihl s pukem zajet až k olomoucké bráně a hosté jsou v plném počtu.

17:26
    Marek Compel se dostal k puku ve středním pásmu. příliš dlouho jej zde neudržel a musel se vrátit do obranné třetiny.

18:06
    Adam Havel si razil cestu k bráně, ale na modré čáře jej zastavil Dominik Buják, a tak nemohl pokračovat.

18:20
    Jan Bartoš nastavil hůl během olomouckého nahrávání v levém kruhu, puk však nezískal.

18:44
    Tomáš Šilar vyhrál buly a puk se dostal po ledě až k bráně a Dominik Frgál jej pro jistotu přikryl.

18:53
    Adam Ošmera vypíchnul puk na Jana Bartoše, ale rozhodčí zapískal přihrávku rukou.

19:08
    Viktors Kurbaka z levého kruhu vystřelil a ten se odrazil o betony Dominika Frgála, který neměl puk pod kontrolou. Nakonec si mohl oddechnout díky ofsajdu Třince.

19:27
    Klymentii Lysak se snažil vypíchnout puk za bránou Adamu Panáčkovi, což se mu nepodařilo, ale Třinec se na chvíli udržel v útočném pásmu.

20:00

První třetina je minulostí a byla bohatá na góly. Hned ve druhé minutě otevřel skóre třinecký Klymentii Lysak. Těsně po třineckém oslabení vyrovnal Adam Turek. V poslední vteřině poté využil přesilovou hru v osmé minutě Vojtěch Spěváček. Po druhé bylo vyrovnáno o necelé dvě minuty později, kdy Heczka propálil Ondřej Šotkovský. Druhou přesilovou hru Třince využil Patrik Volas a navrátil Třinci vedení. Oceláři vedou nad Olomoucí 3:2 a ve 13:51 začne druhá třetina.

20:01

20:13
    Robin Gerych se snažil dostat ke kotouči za bránou Olomouce, ale nedostal se k puku.

21:10
    Jakub Belan se propracoval k puku, ale v útočném pásmu se dlouho nezdržel a musel se vrátit.

21:44
    Tomáš Šilar se hnal za kotoučem, ale zstavil jej olomoucký obránce, a tak se nedostal do útočného pásma.

22:19
    Tomáš Šilar poslal puk od modré čáry Marceli Mikulovi, který s Matějem Kozlíkem dělal problémy Dominiku Frgálovi, ten nakonec puk přikryl.

22:51
    Matěj Smýkal sebral puk za bránou a přihrál Ondřeji Šotkovskému, jenže Olomouc si nerozuměla v útoku a musela se vrátit do obranné třetiny.

23:19
    Patrik Šutý – 2 min., vysoká hůl.

23:26
    Adam Drábek vystřelil prudce od modré čáry a Denis Heczko betonem zmařil další akci.

23:47
    Matěj Smýkal se snažil prokličkovat s pukem až k bráně, ale v cestě mu stál Robin Gerych, který touš vyhodil.

24:30
    Domácí potrápili hosty v jejich obranném pásmu. Zakončení z levého kruhu vzal na sebe Jan Bartoš, který trefil Frgálovu hruď.

24:52
    Tomáš Šilar nahrával do levého kruhu a Petr Andrle se snažil dostat k zakončení, nakonec na puk holí nedosáhl.

25:20
    Jakub Koudelný se snažil vystřelit, ale to už byli domácí v plném počtu.

26:04
    Petr Sikora se dostal s pukem až do mezikruží, ale nemohl vyvstřelit.

26:44
    Jakub Koudelný okupoval prostor za třineckou bránou, ale vystřelit nakonec nedokázal.

27:33
    Nátlak přinesl Olomouci ovoce. Adam Turek se pohyboval v prostoru za bránou a nahrával do předbrankového prostoru STANISLAVU RUDOVI, jenž hokejkou dotlačil kotouč Heczkovi mezi betony. Asistence: Adam Turek.

28:07
    David Blaha se pohyboval v mezikruží. Když se snažil střílet, puk mu sjel na poslední chvíli z hokejky a musel se vrátit do obranné třetiny.

28:58
    Robin Gerych míchal s pukem v pravém kruhu až se odhodlal ke střele. Bohužel trefil jen ochranné sklo.

29:22
    Matěj Smýkal už se chystal do úniku. Na poslení chvíli mu srazil cestu Patrik Volas.

29:53
    Klymentii Lysak ostře vypálil z mezikruží, ale trefil jen rameno olomouckého strážce. O chvíli později vystřelil podruhé a to už byl Dominik Frgál připraven.

30:16
    Oceláři natolik kombinovali a míchali s pukem, až Jan Bartoš přestřelil odkrytou bránu a Dominik Frgál udělal perfektní zákrok.

30:41
    Jan Bartoš se nebál a dostal se až do mezikruží, ale pak ozbrojenou výpravou tří hráčů hostí přecejen odzbrojen.

31:31
    Matěj Smýkal se snažil zachytit puk za třineckou bránou, ale nakonec byl vykázán ven třineckým bekem a musel se vrátit do obranné třetiny.

32:08
    Vojtěch Spěváček poslal puk z levého kruhu na modrou čáru, kde byl Petr Andrle a po ledě poslal puk k bráně, kde včas betony zaklapl Dominik Frgál.

32:48
    Michal Tomeček nabral rychlost ve středním pásmu a vystřelil, ale minul branku Ocelářů.

33:02
    Nicolas Šlahora zamíchal s pukem na modré čáře a poslal puk po ledě, který se však k bráně Heczka nedostal.

33:33
    Lukáš Bošek výborně pracoval v levém kruhu a střelou zápěstím prověřil Denise Heczka, jemuž puk nejdřív vypadl, podruhé už byl ale neomylný.

33:53
    Jakub Koudelný se pokoušel překvapit Denise Heczka z mezikruží. V poslední vteřinš mu zarazil cestu Dominik Buják.

34:33
    Jakub Koudelný nahodil střelu od modré čáry směrem k bráně a Denis Heczko jej viděl a chytil puk do lapačky.

34:56
    Robin Gerych forhendem střílel na bránu Olomouce ze středního pásma a i když si Dominik Frgál s kouskem poradil lehce, raději jej podržel v lapačce.

35:16
    Patrik Sedláček dorážel nebezpečně z předbrankového prostoru a Denis Heczko ramenem zlikvidoval nepříjemnou střelu.

36:02
    Petr Andrle se pokoušel projít s pukem až do útopčného pásma, ale cestu mu zaclonil Adam Kalman.

36:34
    Hosté si vytvořili obrovský tlak a Stanislav Ruda trefil levou tyč!

37:00
    Z protiútoku se snažil prosadit v mezikruží Petr Sikora, ale bezúspěšně, protože na Frgála nevyzrál.

37:30
    Marek Compel vybruslil od modré čáry až do levého kruhu, ze kterého vystřelil a Denis Heczko puk přikryl.

38:04
    Lukáš Bošek vystřelil z mezikruží a trefil hokejku Viktorse Kurbaky, která stála těsně u brankoviště Třince.

38:15
    Adam Kalman prudkou střelou od modré čáry překvapil, Denis Heczko nedosáhl na puk, který je stále ve hře.

38:49
    Hra se přesunula k Olomouci, kde v mezikruží vystřelil Klymentii Lysak, ale minul olomouckou bránu.

39:16
    Michal Pospíšil ještě stihl zatarasit cestu Adamu Havlovi a střelou zápěstí došel puk bráně, kde jej Dominik Frgál přikryl.

39:36
    Jan Bartoš zamíchal s pukem a poslal jej na modrou čáru, kde byl Patrik Volas, který si vyměnil puk s MICHALEM POSPÍŠILEM, který dělovkou od modré čáry dostal puk až za záda brankáře. Asistence: Patrik Volas a Jan Bartoš.

40:00

Druhá třetina je za námi. V této periodě se Olomouc jasně zlepšila a byla střelecky lepší a aktivnější než domácí. To přineslo ovoce ve dvacáté osmé minutě, když potřetí srovnal Stanislav Ruda. Oceláři olomouckému hrobníkovi z paty utekli i počtvrté, když gólem do šatny upravil výsledek Michal Pospíšil. Třinec vede nad Olomoucí 4:3. Ve 14:38 začne poslední třetina zápasu.

40:01

40:15
    Patrik Sedláček se snažil projet s pukem za modrou čáru, což mu posléze vyšlo. Navíc vystřelil a Denis Heczko si připsal hned z kraje třetiny daůší zákrok.

40:39
    Klymentii Lysak se snažil ve středním pásmu vypíchnout puk Petru Sikorovi, ale nakonec se mu to nepodařilo.

41:20
    Domácím se zatím nijak výrazně nedaří proniknout do útočného pásma. Olomouc vábroně napadá a drží se své hry.

41:46
    Kamil Drábek se pohyboval v prostoru za bránou, Koncovky se ujal Michal Tomeček a Denis Heczko přikryl puk rukavicí.

42:07
    Jakub Belan bojoval o puk a vyhrál. Klymentii Lysak mu jej sice vypíchnul, ven ze třetiny se však nedostal.

42:49
    Jan Bartoš míchal s pukem v levém kruhu, ale nakonec o něj přišel. Třinec se ale dostal na kotouč a Patrik Volas vrátil hru před Olomouc.

43:55
    Ondřej Šotkovský se dostal ke kotouči a poslal jej Třinci zpět do obranného pásma. Domácí založili protiútok a Petr Sikora vzal zakončení na sebe, ale Dominik Frgál nepřipustil potíže.

44:34
    Daniel Svozil nabral rychlost ve středním pásmu, přes Adama Drábka ale nepřešel do útočného pásma.

45:09
    Robin Gerych se ujal puku v levém kruhu. Nahrál jej Vojtěchu Spěváčkovi, ale bohužel, ten přišel o puk. Přesto se hra vrátil k Frgálovi.

46:03
    Jakub Belan se chtěl dostat do útočného pásma, ale na modré čáře mu zkřížil cestu Dominik Buják.

46:33
    Adam Havel se snažil dostat v levém kruhu k puku. Neměl dostatečnou rychlost, a tak nemohl pokračovat v rozdělané práci.

47:19
    Ondřej Šotkovský nahrával rozjetému Michalu Tomečkovi do mezikruží. Olomoucký snajpr ale nestihl zakončit včas a puk mu sebral jeden z třineckých obránců a vrátil hru k Frgálovi, který se vytáhl s dalším důležitým zákrokem.

48:18
    Patrik Volas dělovou ránou oblafnul olomouckého gólmana, který vůbec nevěděl, kde je kotouč. Na poslední chvíli mu pomohli spoluhráči.

48:51
    Počtvrté Olomouc vyrovnává! Podruhé v zápase se prosadil z předbrankového prostoru ADAM TUREK, který zpracoval nahrávku Jakuba Koudelného z mezikruží a forhendem se trefil blíž k levé tyči. Asistence: Jakub Koudelný a Stanislav Ruda.

49:18
    Adam Havel se tlačil s pukem k bráně, poslal jej po ledě. Denis Heczko neváhal a rchle puk přikryl.

49:36
    Vojtěch Spěváček se snažil poslat puk Robinu Gerychovi do středního pásma, ale ten nezachytil jeho nahrávku. Přesto se domácí usadili v útočném pásmu.

50:27
    Vojtěch Spěváček byl faulován olomouckým hráčem a prudce spadl na zem. Podle rozhodčích to bylo zjevně čisté, ale Oceláři protestují.

50:38
    Patrik Šutý se nakonec vrátil na střídačku a hra se znovu rozjela. Klymentii Lysak se dostal s pukem za olomouckou bránu, ale nepřihrál adekvátně a na puk se dostal soupeř.

51:26
    Jan Bartoš se vydal s pukem do levého kruhu, kde se snažil vystřelit, ale nakonec o puk přišel.

52:04
    Dominik Buják nechal vystřídat spoluhráče a ti založili nový útok.

52:33
    Patrik Šutý se se spoluhráči dlouho neusadil v útočné třetině, ale to polséze Olomouc také ne.

53:04
    Klymentii Lysak se pokoušel dostat s pukem do mezikruží, ale nepřešel do útoku přes olomoucké beky.

53:37
    Patrik Volas tvrdě vystřelil a trefil brusli Matěje Smýkala, který se snažil ještě dostat ke kotouči, ale bezúspěšně.

53:52
    Adam Turek nabral rychlost ve středním pásmu a Olomouc stihla faulovat.

54:36
    Jakub Koudelný – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

54:39
    Petr Sikora vyhrál buly, hned vystřelil a Dominik Frgál byl připraven a chytil puk do rukavice.

55:00
    Jakub Belan se dostal k puku v levém kruhu a vyhodil jej ven ze třetiny.

55:30
    Lukáš Bošek se dostal v levém rohu ledové plochy k puku a vyhodil jej ven ze třetiny.

56:27
    Jan Bartoš se chystal k zakončení z pravého kruhu, ale přestřelil a trefil záda olomouckého beka.

56:50
    Vojtěch Spěváček se snažil ještě zakončit z předbrankového prostoru, ale Dominik Frgál rychle přikryl kotouč.

57:08
    Vojtěch Spěváček – 2 min., podrážení.

57:10
    Oceláři vyhráli vhození a vytlačili puk ven z obranné třetiny.

57:34
    Viktors Kurbaka se dostal v mezikruží k puku a neváhal jej vyhodit.

58:05
    Adam Panáček vystřelil z levého kruhu a jeho pokus byl sražen hokejkou Michala Pospíšila.

59:01
    Adam Drábek poslal puk Jakubu Koudelnému, který zamíchal s pukem a poslal jej z mezikruží MATĚJI SMÝKALOVI, jenž zamíchal s pukem a vymetl levý vingl. Asistence: Jakub Koudelný a Adam Drábek.

Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

Konec oddechového času.

59:14
    Tomáš Šilar zakončil málem z mezikruží, ale došlo k faulu.

59:18
    Alex Horváth – 2 min., sekání.

59:23
    Dominik Buják tvrdě vystřelili z obranného pásma, ale trefil jen ochranné sklo.

Olomouc poráží Třinec 5:4! Hosté skvěle otočili zápas a berou zaslouženě tři body díky vítězné trefě Matěje Smýkala. To je pro dnešek vše a brzy u hokeje naviděnou. (15:15:56)

Šárka Kolková

Branky a nahrávky: 2. Lysak (Sikora), 8. Spěváček (Gerych), 11. Volas (Spěváček), 40. M. Pospíšil (Volas, Bartoš) – 5. Turek (Belan, Koudelný), 9. Šotkovský (Tomeček, A. Drábek), 28. Ruda (Turek), 49. Turek (Koudelný, Ruda), 60. Smýkal (Koudelný, A. Drábek)

Trenér: René Mucha

Trenér: Mojmír Trličík

Rozhodčí: Šutara, Held – Bartek, Gančarčík