Zlín – Přerov 2:5 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 5:6 (1:3 po s.n.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 0:1 (kon.) | Třinec – Olomouc 4:5 (kon.) | Litvínov – Plzeň 5:1 (kon.)
K. Vary – Liberec 4:6 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
HC Kometa Brno
Sobota 07.10.2023, 14:15 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

V první třetině se šlo do šaten za vyrovnaného stavu, na začátku druhé třetiny si vzalo Dynamo vedení zpět. Jenže hosté dvěma góly v rozmezí tři minut si vzali vedení do své hrsti. Brzkou brankou ve třetí třetině domácí srovnali a už když to vypadalo, že to půjde do prodloužení, tak hosté dvě minuty před koncem udeřili, když byl Boltvan nepokrytý před bránou. Díky tříbodové výhře se Kometa společně s Třincem opět vzdálili svým pronásledovatelům v tabulce, mezi kterými je také pardubické Dynamo. (16:19:55)

59:53
    Dominik Pavlata dostal puk do slotu, kde byl ale rychle dostoupen. O výsledku je rozhodnuto.

59:26
    Dynamo sice vyhazuje, při snaze za srovnáním se potřebuje dostat do pásma.

59:12
    Kometa se drží v pásmu Dynama.

58:14
    Dynamo přišlo možná o naději na srovnání, když Koudelka při otočce za vlastní bránou nešťastně zasáhl předkloněného protihráče do obličeje.

58:08
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Jakub Koudelka – 2 min., vysoká hůl.

57:49
    Červenka se musí vrátit pro puk do středního pásma.

57:16
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

57:16
    Kometa právě vstřelila branku! A jako bych to zakřikl! Nedorozumění domácích před bránou vyústilo ve střelu ADAMA BOLTVANA, který překonal Tuláčka pod horní tyč – 3:4! Asistence: Denis Bárta a Antonín Pospíšil

56:33
    Teď hodně neurovnaná pasáž od obou týmů. Vypadá to, jako by byly oba týmy s výsledkem spokojeni a čekají na prodloužení.

55:26
    Tomasovi sjel puk z hokejky při střele.

54:12
    Jindřich Habermann tečoval mimo bránu.

52:45
    Kometa má v této části hry o něco navrch, teď ji ale zastavil ofsajd.

51:47
    Příliš zběsilou přihrávku Pavlata nezachytil a je z toho jenom icing.

51:09
    Po tečovaném nahození z hole Jakuba Zubíčka zvonila za Tuláčkem tyč!

49:23
    Chvilkový zmatek před bránou Dynama vyřešen, bude se vhazovat.

49:08
    Tuláček dostal střelu z kruhu do helmy a vyžádal si přerušení hry.

48:30
    Kometa má výhodu zkrácené početní výhody.

47:35
    Daniel Burda – 2 min., sekání.

46:46
    Kometa vysunula napadání a potom úspěšně vyhodila.

46:26
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Robin Rakus – 2 min., držení.

45:51
    Kometa rozehrává za vlastní bránou.

44:20
    Burda ve středním pásmu přisunul na Tomase, který švihem přestřelil nad.

43:20
    Další Kalužíkova akce vyústila ve dvojité zakončení Dominika Pavlaty, který operoval opět v nepříjemném území před bránou, teď ale Kavan natáhl beton a nepustil puk za záda!

41:13
    Dynamo právě vstřelilo branku! Rozhodčí si ještě celou situaci museli mezi sebou ujasnit, nakonec ale platí původní verdikt, a to je gól! Před bránou se tvrdě rval DANIEL BURDA, který po několika dorážkách spadl na Kavana a mezitím se dostal puk do brány. Rozhodčí usoudili, že to neovlivnilo Kavana v zákroku – 3:3! Asistence: Jan Helikar a Radek Tomas

40:50
    Tadeáš Kalužík vzal akci sám na sebe a od mantinelu vtrhl do pásma. Jeho povedenou střelu musel Kavan vytěsnit!

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 15:46.

Hned na začátku druhé třetiny si domácí opět vzali vedení zpět, když na přední tyč prudce zamířil Jaša. Jenže nevyužité přesilovky jako by Dynamo vykolejily ze hry a otěže zápasu převzala Kometa, který dvěma góly v rozmezí tří minut přelila vedení na svoji stranu a do třetí části půjde poprvé v zápasu do vedení.

40:00

39:42
    Dynamo je zpět v plném počtu.

39:06
    Adam Boltvan si povytáhl puk do lepší střelecké pozice, ale na zadní tyči nenašel prostor.

38:07
    Nepřesná Rakusova přihrávka zpoza brány vyhání Kometu ven z pásma.

37:42
    Tomáš Jaša – 2 min., sekání.

37:17
    Puk mířil nebezpečně před bránu, ale hokejku Habermannovi přeskočil!

36:48
    Pavlata udělal ještě jednou kličku těsně za modrou čárou a to ho vystavila do ofsajdového postavení.

35:08
    Adam Fiala vyslal tak tvrdou střelu, až Kavanovi odletěla hokejka. Hned si ji ale sebral.

34:26
    Domácí si překáželi v rozehrávce a zadarmo nabídli puk soupeři.

33:52
    Denis Svoboda ze slotu minul.

32:25
    Kometa právě vstřelila branku! Kometa po polovině zápasu poprvé vede! Po nevyužité přesilovce domácích hosté trestají, když skvěle na sebe natáhl dva hráče Jan Ekrt a DAVIDU MORAVCOVI stačilo vložit hůl do jeho precizní nahrávky – 2:3! Asistence: Jan Ekrt

31:24
    Dynamu se přesilovka nedaří, ve vlastním oslabení ujel Boltvan, který s přispěním obránce vystřelil nad.

30:45
    Vít Macek neprostřelil hráz před bránou.

30:11
    Denis Bárta – 2 min., hákování.

29:27
    Kometa právě vstřelila branku! Další laciná ztráta ve středním pásmu a hosté opět udeřili! Moravec přenesl hru na ROBINA RAKUSE, který trefil odkrytou část brány – 2:2! Asistence: David Moravec a Denis Svoboda

29:00
    Pavlatovi přistál puk smolně na brusli a nemohl se tak vrhnout do zakončení.

28:46
    Dynamo se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

28:13
    Jan Helikar – 2 min., naražení zezadu.

27:58
    Jan Kavan – 2 min., podrážení, odpyká Denis Bárta.

27:56
    Z toho ale plynula šance hostů, kdy na Tuláčka ujížděl Otava. Pardubický brankář podržel.

27:52
    Za obranou číhal najetý Tomas, ale přihrávku neobdržel.

25:23
    Následně ještě Radek Tomas obkroužil bránu a Kavan musel být v pozoru.

25:19
    Tom Kaštánek našel střílenou přihrávkou přesně hůl Oleksije Jevtěchova, který puk zvedl těsně nad břevno!

24:32
    Kalužík střelou na zadní tyč nebyl úspěšný a Nesvadba je zpátky ve hře.

23:54
    Švec nezachytil puk na modré a musí se pro něj vracet Jaša.

22:46
    Dynamo se zatím do pásma nedostalo, naopak hrozil František Němec, ale nemířil přesně.

22:25
    Jáchym Nesvadba – 2 min., držení.

21:40
    Dynamo právě vstřelilo branku! Dynamo si hned na startu druhé části bere vedení znovu zpět! Kalužík předal puk do jízdy TOMÁŠI JAŠOVI, který střelou na bližší tyč překonal Kavana – 2:1! Asistence: Tadeáš Kalužík, Tom Kaštánek

21:17
    Tuláček vytěsnil střelu na hůl Macka, ten ale odevzdává na hůl soupeře.

20:45
    Tuláček přikryl střelu příklepem.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 14:59.

První třetina utkání nenabídla moc zajímavých šancí, přesto se oba týmy z toho mála jednou dokázaly prosadit. Do vedení se dostalo Dynamo, když na brankovišti dostal puk do brány Tomas, dvě minuty před koncem odpověděl Chludil, jemuž stačilo doklepnout puk do prázdné brány.

20:00

19:05
    Dominik Pavlata si přiklepl puk s Helikarem a poté snažil obkroužit bránu. Tam ho ale zastavili obránci hostů.

17:48
    Kometa právě vstřelila branku! Domácí dosud úspěšně rozráželi přechody domácích, teď s tím ale Rájek dost zariskoval, a to se nevyplatilo, protože se přes něj přehnal Rakus, kterého ještě skvěle vychytal Tuláček. K dorážce se ale jako první dostal DANNY CHLUDIL, který doklepl puk za jeho záda – 1:1! Asistence: Robin Rakus a Jan Ekrt

16:40
    Pavlatův bekhend s trochou štěstí Kavan vyráží mimo tři tyče.

16:07
    Jaša vystihl puk za modrou čárou, jeho následná střela příliš neohrozila brankáře hostů. Alespoň ale vybojoval vhazování.

14:47
    Jevtěchov protečoval puk, první ale u něj byl Kavan, který pomáhá s rozehrávkou.

14:10
    Kometa je v pěti.

13:49
    Dynamo se sice snaží více střílet, ale také to zatím není moc pohledná výhoda.

13:03
    Švec nejdříve několikrát do stran distribuoval puky, poté to vzal na sebe, ale trefil prvního hráče před sebou.

12:10
    Denis Bárta – 2 min., sekání.

11:15
    I přes nevyužitou přesilovku se Kometa stále udržuje v pásmu soupeře.

10:32
    Nepovedený přechod pásma překazil Jašovi slibnou střeleckou pozici.

09:49
    Kometa se sice držela v pásmu, Dynamo ale ve čtyřech dobře vykrývalo pozice a nic vážného z toho nebylo.

08:38
    Kevin Horváth se ve složité situaci u mantinelu vymotal s pukem, poté ale zkazil přihrávku na modrou čáru.

08:06
    Jan Helikar – 2 min., krosček.

07:47
    Kometa je na ledě v šesti, protože ji čeká další přesilovka.

06:34
    Dynamo právě vstřelilo branku! Dynamo předchozí nevyužitá šance moc mrzet nemusí! Důraz před bránou předvedla čtvrtá formace Pardubic a přízemní střelou překonal Kavana OLEKSIJ JEVTĚCHOV – 1:0! Asistence: Šimon Bartoň, Radek Tomas.

06:24
    Dynamo mohlo jít do vedení! Helikar obkroužil bránu, přihrál na Daniela Burdu, který ale sám před bránou nepřehodil Kavanův beton!

05:47
    Pavlata se s koncem přesilovky opřel do puku, ten Kavan vyrazil.

05:03
    Pro puk vyjíždí Tuláček a pomáhá svému týmu s rozehrávkou.

04:43
    Fiala z mezikruží trefil jen Kavanovu vyrážečku.

03:49
    Toms Mots – 2 min., vražení na hrazení.

03:43
    Z první hostující přesilovky nic nebylo.

03:26
    Moravcovi střela z první nesedla a Dynamo vyhazuje.

02:42
    Jaša cpal puk pod horní tyč, tam byl ale Kavan připravený.

02:04
    Dominik Pavlata využil zaváhání beka na modré čáře, ale nakonec nezakončil, protože se hráče stačil vrátit rychle!

01:43
    Tadeáš Kalužík – 2 min., krosček.

01:01
    Ekrtovi bylo znemožněno zakončit.

00:08
    Na prvním buly úspěšní domácí, ale Červenka už hraje za modrou.

00:01

Vítám vás u přenosu 14. kola hokejové DHL extraligy juniorů, ve kterém se střetnou v rámci východní skupiny domácí HC Dynamo Pardubice a HC Kometa Brno. Po třinácti odehraných kolech lze říct, že se skupina Východ rozdělila do dvou skupinek – šestá Olomouc, sedmý Zlín a osmý Přerov s výrazným odstupem ztrácí na prvních pět týmů, mezi kterými jsou také oba soupeři. O něco lépe je na tom Kometa, která má 26 bodů, Pardubice mají o čtyři méně. V posledním utkání se oba celky radovaly z vítězství. Kometa doma přehrála Jihlavu 4:1, Dynamo si zase zastřílelo na ledě Přerova, kde vyhrálo 6:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:15.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 7. Jevtěchov (Š. Bartoň, Tomas), 22. Jaša (Kalužík, Kaštánek), 42. D. Burda (Helikar, Tomas) – 18. Chludil (Rakus, Ekrt), 30. Rakus (D. Moravec, D. Svoboda), 33. D. Moravec (Ekrt), 58. Boltvan (De. Bárta, A. Pospíšil)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Batih) – Koudelka, K. Červenka (C), Hebek (A), Švec, Rájek, Kaštánek, Šmerda – Pavlata (A), D. Burda, Helikar – Krčál, A. Fiala, Macek – J. Kubíček, Jaša, Kalužík – Tomas, Jevtěchov, Š. Bartoň.
    Trenér: David Havíř

HC Kometa Brno: Kavan (Žurek) – Ulbricht (A), F. Němec, A. Pospíšil, D. Svoboda, Bůžek, Kuswito, Zubíček – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – Chludil, Ekrt, Rakus – K. Horváth, D. Moravec, J. Nesvadba – Mots, Habermann, Veselský.
    Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Červenka, Hacaperka – Gregar, Landsmann