Nový Jičín – Kopřivnice 5:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Havířov 0:9 (kon.) | Opava – Šumperk 7:3 (kon.)
Vel. Meziříčí – SHKM Hodonín 3:4 (1:2 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Vyškov 3:4 (kon.) | Benátky n/J – Děčín 1:2 (kon.)
Vrchlabí – Letňany 3:4 (kon.) | Tábor – Mostečtí Lvi 2:1 (kon.) | Technika Brno – Žďár n/S 0:3 (kon.)
Kralupy n. Vltavou – Hronov 7:4 (kon.) | Řisuty – Písek 5:4 (kon.) | Příbram – Kobra 6:4 (kon.)
HK Opava
7:3 (0:0, 4:1, 3:2)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 11.10.2023, 18:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Staronový účastník druhé ligy zažívá po loňském sestupu z Chance ligy doslova hrůzostrašný začátek sezony. Pět kol, pouhý jeden bod a vedení klubu po sobotní porážce s Vyškovem došla trpělivost. Trenérský post tak opustil David Káňa, kterého v následujících týdnech zastoupí bývalý vynikající obránce a zároveň dosavadní asistent trenéra Tomáš Sedlák. Pokud však Šumperk chce pomýšlet na zlepšení, téměř jistě bude muset dojít k posílení hráčského kádru. Jinak by se taky mohlo stát, že se Draci ve spodních patrech tabulky budou pohybovat celý ročník.

HK Opava

Opavští řeší zcela odlišné starosti. I přes krnovské vyhnanství a nelehký los uhrála Zdráhalova parta v prvních pěti kolech dvanáct bodů. Lépe už je na tom pouze suverénní Havířov. Slezan je tak podle papírových předpokladů a také bookmakerů poměrně jasným favoritem duelu. Sílu Opavy naposledy pocítilo Velké Meziříčí, které v sobotu v Krnově prohrálo vysoko 6:1. Děravou obranu má na začátku sezony také Šumperk. Mohli bychom se dočkat podobně divokého výsledku?

HK Opava: Slíž (Nowak) – A. Holík, Šindelář (C), Štěpánek, Ervasti, Thiel, Jak. Ludvík, Hendrych, Pachula – Rousek (A), Stuchlík, Krupa – Kadula, Káňa (A), Brada – Häring, Štindl, Kotásek – Vojtovič, Beránek, Vašenka.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

DRACI PARS ŠUMPERK: Ryšavý (Kacbunda) – Cibuzar, P. Kubíček, Minařík, Rutar (A), P. Hohl, Jaakkola – Vachutka (A), Šišolák, Jaroš (C) – J. Horký, Polách, Scheuter – Nilsson, Pitkänen, Danielčák – Tomeš, Skopal, Izák.
    Trenér: Tomáš Sedlák.

00:01

00:30
    Šumperk zaznamenal první střelu utkání. Na Slíže přilétl pozdrav z pravé strany, opavský gólman kotouč vyrazil do rohu kluziště.

01:15
    Draci začali poměrně aktivně a úvodní minutu strávili v opavské třetině, nebezpeční však výraznějším způsobem nebyli.

01:45
    Z otočky se snažil překvapit domácího gólmana Jozef Danielčák. Bývalý hráč Opavy pálil z mezikruží z otočky, ale zařízení netrefil.

02:45
    Posledního týmu tabulky je zatím plný led. Uvidíme, zda tato energie Drakům vydrží.

03:19
    Na pozoru se nyní bude muset mít Milan Ryšavý, po zakázaném uvolnění jeho týmu se totiž vhazuje ve třetině Šumperka.

03:24
    Brzy po vhazování vysekl soupeři hokejku Jakub Horký, přesilovka pro domácí.

03:40
    Tomáš Krupa si na modré vyměnil puk s Radimem Štěpánkem a následně mířil k levé tyči. Ryšavý si však ránu pohlídal a hra se po jeho zákroku přerušuje.

03:55
    Draci vyhazují do bezpečí.

04:23
    Křižnou přihrávku mezi dvěma kruhy se snažil vymyslet Tomáš Rousek, záměr mu ale zhatil jeden z bránících hráčů, který puk holí srazil mimo hru.

04:47
    Úplně stejně dopadl Jan Štindl. Puk tentokrát skončil v ochranné síti.

05:23
    Po rychlé kombinaci Slezanu vypálil z levého kruhu Kryštof Kadula. Opavský útočník mířil pod břevno, nakonec trefil masku Ryšavého. Od ní puk letěl do ochranné sítě.

05:25

06:33
    Obrovská chyba domácích v jejich vlastní třetině! Po ztrátě kotouče pálil z mezikruží nikým nehlídaný Daniel Vachutka, jeho prudký projektil ale skončil těsně vedle Slížovy klece!

06:48
    Útočné snažení červenobílých zastavuje postavení mimo hru.

07:40
    První velkou příležitost měla i Opava! Za brankovou čarou předvedl skvělou zadovku Tomáš Káňa. Adresátem přihrávky byl Tomáš Rousek, který z luxusní pozice trefil pouze brankáře Draků!

08:20
    Opava získává vhazování v útočné třetině díky nahození Kryštofa Kaduly. Než jsem stačil příspěvek dopsat, padlo také buly, ale celý proces se po rychlé střele Slezanu a zákroku Ryšavého bude opakovat.

08:36
    Rychle jsme ovšem putovali na durhou stranu, proti velké přesile to zkoušel Pavel Skopal. Nakonec i on vybojoval alespoň vhazování.

09:04
    Nahození Jakuba Ludvíka od modré bylo poměrně nepříjemné, zvlášť, když ještě svou hokejkou před brankou šermoval Adam Beránek. Puk nakonec však směr nezměnil a tak Ryšavý neměl problém zasáhnout.

09:36
    Brankář Šumperka má v posledních minutách o poznání více práce a Opava znovu hrozí.

10:10
    Marek Brada vymyslel z rohu kluziště skvělou přihrávku, kterou si na zadní tyči našel od modré sjíždějící Radim Štěpánek! Opavský zadák však puk netrefil ideálně a branku přestřelil.

11:20
    Růžky vystrčili i Draci! Rychlý kontr Šumperk táhl po levé straně a na středu hřiště kotouč dostal nikým nehlídaný Danielčák. Jeho přízemní zakončení zastavil pravý beton Marka Slíže.

12:11
    Šumperku je odpískáno postavení mimo hru.

12:21
    Radim Štěpánek neviděl cestu k úspěchu skrz kombinaci a tak se od červené rozhodl puk napálit na Ryšavého. Ten vyrážečkou posílá puk mimo hru.

12:38
    Přiznám se, že teď přesně nevím, jak celá situace vznikla, každopádně v úniku se ocitl Jakub Horký! Ten se snažil zakončit k pravé tyči, Slíž ale už poněkolikáté svůj tým podržel dobrým zákrokem!

13:21
    Jozef Danielčák sice zavezl puk do pásma domácích, jeden z jeho spoluhráčů však akci uspěchal a tak je pískán ofsajd.

13:59
    Poměrně dost prostoru dostal na ose hřiště ke střele Adam Polách. Útočník hostů vypálil nepříjemně, Slíž ránu musel likvidovat nadvakrát.

15:00
    Čtvrtá opavská formace nyní kombinuje v pásmu Draků.

15:25
    Výsledkem nakonec bylo nahození Radima Štěpánka od modré, brankové parametry ovšem jeho rána neměla.

16:10
    Hrubky v opavské rozehrávce mohl využít Adam Polách. Ten měl na levé straně dost prostoru ke střele, Slíž se však proti němu vytasil se svou vyrážečkou.

16:35
    Buly v pásmu Šumperka, konkrétně po Ryšavého pravici.

16:55
    Klobouk dolů před Tadeášem Jarošem! Hlavní rozhodčí chtěl po hitu na mantinel vylučovat jednoho z hráčů Opavy, kapitán Šumperka ale jel za hlavním rozhodčím a řekl mu, že se o faul nejednalo. Pochopitelně si svým činem vysloužil potlesk přítomných diváků.

17:14
    Po buly ve třetině hostů vznikla kolem bodu pro vhazování hodně nepřehledná tlačenice. Nakonec se kotouč objevil na čepeli Jana Štindla, který zakončoval bekhendem. Ryšavý chytá.

17:35
    Tentýž hráč nyní pálil z levé strany, rána nebezpečná nebyla. Ryšavý puk nicméně raději podržel ve výstroji.

17:54
    Tentokrát už Opavští dvouminutovému trestu neunikli. Ven putuje Jan Vašenka za evidentní podražení.

18:07
    Šumperští s první střelou v početní výhodě příliš neotáleli. Vachutka si potáhl od mantinelu kotouč na střed a vypálil, Slíž ale i přes drobné problémy ránu udržel.

18:30
    Opava mohla udeřit ve čtyřech! Tomáš Rousek vybojoval kotouč a zrodilo se přečíslení. To zakončoval Kryštof Stuchlík, klička mu ale úplně nevyšla a zakončení směřující nad betony skončilo nakonec vedle!

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:54
    Šumperk už s ničím nebezpečným nepřišel, Vašenka se naopak vrací na ledovou plocnu.

20:00

Je za námi prvních dvacet minut dnešního utkání, které se hraje v poměrně vysokém tempu. Šancí bylo k vidění poměrně dost na obou stranách, ani jeden z týmů však skóre utkání otevřít nedokázal. Za zmínku tak stojí především parádní gesto fair play kapitána Draků Tadeáše Jaroše, který na konci 17. minutě odvolal dvouminutový trest po zákroku na jeho vlastní osobu.

20:01

20:05
    Už po pěti sekundách od vhazování pálil z levé strany Tomáš Krupa, ale Ryšavý jeho projektil vyrazil.

21:00
    Na druhé straně už se musel činit také Marek Slíž, který zlikvidoval ránu jednoho ze zadáků soupeře.

21:24
    Další zákrok Slíže, střela Adama Scheutera však byla spíše z kategorie propagačních. Draci nicméně získávají třetinu.

21:54
    Jozef Danielčák má dnes proti svému bývalému zaměstnavateli evidentně o motivaci postaráno. Před chvílí vystřelil už snad počtvrté v utkání, ale ani tentokrát si na Slíže nepřišel.

22:40
    Dobré střídání domácích, Šumperk raději jen odklízí puk do středního pásma.

23:07
    Zblokovaná střela Draků se odrazila daleko mimo hrací plochu.

23:53
    Tomáš Rousek vypálil z první, svou ranou však trefil pouze bránícího hráče před sebou.

24:41
    Ryšavý sice zvedal lapačku na znamení zakázaného uvolnění, to se však nepíská a Šumperští tak musí hrát.

25:15
    Jakub Ludvík před vlastní brankou podrazil protihráče, za což si vysloužil dvě minuty.

25:17
    Vojtovič zvládl vhazování a dokonce také hned vyhodil.

25:54
    Nahození Kuboíčka bylo tečováno, Slíž ale levým betonem vyráží do rohu kluziště. Po chvilce kotouč opustil hrací plochu a vhazuje se v opavské třetině.

26:11
    Petr Kubíček vyslal Slížovi další pozdrav. Tentokrát se jednalo o poměrně prudkou ránu od modré, která ale nebyla dobře umístěná. Čeká nás další vhazování.

26:31
    Tomáš Rousek dnes pořádně v oslabeních soupeře zlobí. Opavský útočník si nyní obhodil protihráče a zprava najížděl sám na Ryšavého, který se ovšem vytasil s důležitým zákrokem. Slezan alespoň sbírá cenné vteřinky.

27:15
    Ludvík je zpátky na ledě, Opava hraje v plném počtu.

27:22
    Slezan rozehrál nepřesně a výsledkem je zakázané uvolnění.

27:54
    Tomáš Krupa si ve snaze přetlačit bránícího hráče pomohl nedovoleným bráněním a jde na dvě minuty ven. Další přesilovka pro Šumperk.

28:29
    Draci právě vstřelili branku!
    Tentokrát už početní výhodou Draci nepohrdli! Nahození od modré asi dobře Slíž přes shluk těl neviděl a kotouč mu vypadl z lapačky. Toho pohotově využívá TOMÁŠ MINAŘÍK, který hosty posílá do vedení. Asistence: Jakub Horký.
    28:29 Tomáš MINAŘÍK - 0:1

29:04
    Opava se okamžitě snaží tlačit za vyrovnávací brankou a již je nastěhovaná v útočné třetině.

29:45
    Povedené střídání má nicméně teď za sebou Šumperk, který puk honil po opavské třetině. Slezan se ze situace nakonec vymanil.

30:29
    Skrumáž před opavskou brankou! Marek Slíž ležel na zemi a hosté se snažili dorážet volný kotouč. V tu chvíli hlavní rozhodčí hru přerušil a Draci se kvůli tomu vztekají. Popravdě se jim nedivím, hrací předmět byl poměrně dobře viditelný.

31:40
    Hra se v posledních vteřinách přelévá z jedné strany na druhou, vidíme spoustu chyb v rozehrávce.

32:12
    Opavští nyní získávají vhazování v útočné třetině.

32:41
    Jaakkola zastavil pronikajícího Štindla faulem vysokou holí, šance pro Slezan srovnat krok.

33:05
    Pokus Slezanu kryje pozorný Ryšavý, následovat bude vhazování po jeho pravici.

33:25
    Ondřej Šišolák v oslabení zahrozil. Šumperský centr obkroužil opavskou branku, Slíž však otvory utěsnil a hraje tak opět Slezan.

34:03
    Opava právě vstřelila branku!
    Máme srovnáno! Slezan využívá početní výhodu. Od modré napálil puk na Ryšavého Radim Štěpánek, v předbrankovém prostoru se následně nejlépe zorientoval MAREK BRADA, který doráží ranou mezi betony. Asistence: Tomáš Rousek, Radim Štěpánek.
    34:03 Marek BRADA - 1:1

34:47
    Marek Slíž raději podržel kotouč nahozený na opavskou svatyni.

35:10
    Niko Ervasti z vlastní třetiny narýsoval nádhernou kolmici pro na útočné modré číhajícího Tomáše Rouska, tomu se však nepodařilo zpracovat puk. Jinak by uháněl sám na branku. Šumperk se následně dopustil zakázaného uvolnění.

35:41
    Favorit utkání rychle otáčí vývoj zápasu! Opava vybojovala kotouč na útočné modré, puk se následně dostal k MARKU BRADOVI, který Ryšavého propálil z vrcholu kruhu. Asistence Kryštof Kadula.
    35:41 Marek BRADA - 2:1

36:11
    Šumperk je rázem zralý na ručník! Slezan jde totiž do trháku. Ve skrumáži si puk našel JAN VOJTOVIČ, který do kotouče jen tak prásknul a hrací předmět lehce prapodivným způsobem doplachtil až za záda Milana Ryšavého. Asistence: Jan Štindl, Daniel Häring.
    36:11 Jan VOJTOVIČ - 3:1

36:11
    Lavička Draků pochopitelně reaguje oddechovým časem.

37:01
    Další komplikace pro Draky, Jaakkola jde dnes podruhé ven. Tentokrát za krosček.

37:20
    Střela Tomáše Káni od modré prosvištěla jen těsně vedle pravé tyčky!

37:54
    HATTRICK! Dílo je dokonáno, po opavském nahození přidává svou třetí branku v utkání z dorážky MAREK BRADA! Asistence: Tomáš Káňa, Jiří Šindelář.
    37:54 Marek BRADA - 4:1

37:54
    Střídání v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
    ze hřiště odchází Milan Ryšavý, přichází Matyáš Kacbunda.

39:00
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

39:30
    Boj o kotouč se nyní odehrává před oběma střídačkami.

39:55
    Opava si ještě vytvořila jednu střelu, nic zásadního se však nestane.

40:00

Ve druhé části hry se na ledě děly věci! Draci se nejprve ujali vedení, z přesilovky skóre utkání otevřel Minařík. Jenže poté si slovo vzal především Marek Brada. Ten ve 35. minutě vyrovnal a v čase 35:41 Slezan poslal do vedení. Třetí branku Opavy přidal Vojtovič, ale následně se se svým třetím zásahem v utkání znovu přihlásil Marek Brada, který si tak připisuje svůj první hattrick mezi dospělými. Slezan po čtyřiceti minutách vede 4:1 a je na nejlepší cestě k dalším třem bodům. Šumperk naopak má i tentokrát o čem přemýšlet.

40:01

40:15
    Draci zahajují třetí část hry zakázaným uvolněním. Najdou hosté ještě síly na nějakou dramatizaci utkání?

40:57
    Defenziva Slezanu nyní propadla a málem přišel trest! Jako nůž máslem projel středem hřiště Adam Polách, jehož ránu musel ramenem likvidovat Marek Slíž! Šumperk se mohl vrátit do zápasu.

41:09
    Maskovaný muž Opavy znovu v permanenci, tentokrát k němu doklouzala tečovaná rána.

41:19
    Jan Vojtovič chtěl rozehrát dlouhou přihrávku, ta se mu však absolutně nepovedla a výsledkem je zakázané uvolnění.

42:10
    Opava v poslední třetině do hry nasadila také Hendrycha s Pachulou, kteří v prvních čtyřiceti minutách na svou šanci čekali.

42:45
    V boxu trestoměřičů evidentně stíhají kromě hokeje sledovat i basketbal. Diváci tak skrz mikrofon mohli slyšet komentátora zmiňovat jméno Petra Czudka, trenéra BK Opava. Opavští basketbalisté ve stejném čase doma hrají s Brnem.

42:59
    Zakázané uvolnění Slezanu.

43:11
    Icing vidíme po několika málo vteřinách také ze strany Šumperka.

43:55
    Pátý gól v síti Šumperka! Poprvé v dnešním utkání kapituluje také Matyáš Kacbunda. Štěpánek vymyslel pěknou přihrávku pro DANIELA HÄRINGA, který zblízka ranou pod víko zřejmě definitivně rozhoduje o osudu dnešního duelu. Asistence: Radim Štěpánek.
    43:55 Daniel HÄRING - 5:1

44:40
    Jan Vojtovič se snažil přilepit soupeře na mantinel, manévr mu ale moc nevyšel a nakonec se opavský útočník sám pořádně rozplácl na mantinel.

45:40
    Šumperk se snaží, ale Slíž je zatím ve třetí třetině de facto bez práce.

46:21
    Radim Štěpánek z pravé strany tvrdě vypálil, trefil však pouze Kacbundovu masku. Celou situaci ještě opavský zadák doplnil několika výrazy. Vzhledem k tomu, že ještě neodbyla desátá hodina, raději je nebudeme publikovat...

46:51
    Káňovi na útočné modré kotouč přeskočil hůl a Opavě je kvůli pískáno zakázané uvolnění.

47:48
    6:1! Slezan si vytvořil pořádný tlak a po zásluze je za svou aktivitu odměněn. První střelu z pravé strany sice ještě dokázal Kacbunda vyrazit betonem, jenže pak parádní ranou z první napálil kotouč do šibenice JAKUB LUDVÍK! Asistence: Jan Thiel, Adam Beránek.
    47:48 Jakub LUDVÍK - 6:1

48:40
    Opavští se v tuto chvíli hokejem vyloženě baví! Tomáš Rousek si na modré obhodil protihráče a proti němu následně už stál pouze Matyáš Kacbunda. Rousek se rozhodl volit kličku, puk ale nedokázal uklidit mezi tři tyče!

50:00
    Do konce dnešního utkání zbývá posledních deset minut.

50:27
    Opavská exhibice je v plném proudu! Další branku Slezanu totiž přidává z úniku a následnou ranou z mezikruží JAN VAŠENKA! Namlsané publikum si žádá deset. Asistence: Jakub Hendrych, Radim Štěpánek.
    50:27 Jan VAŠENKA - 7:1

51:28
    Alespoň na chvíli si mohou Draci oddechnout, v souboji o kotouč si podražením pomohl Jakub Ludvík.

51:45
    Opava okamžitě po buly vyhazuje.

52:10
    Šumperk se zatím nedokázal usadit v opavské třetině.

52:30
    Drakům se to nedaří ani tentokrát, přes všechny čáry vyhazuje Pachula.

53:30
    Slíž vyráží ránu Hohla do rohu kluziště. Ludvík se mezitím vrací na led a Opava je v plném počtu.

54:09
    Alespoň čestný zásah pro Šumperk! Po akci Tadeáše Jaroše nadvakrát zblízka překonává Marka Slíže mladíček TOBIAS TOMEŠ! Asistence: Tadeáš Jaroš.
    54:09 Tobias TOMEŠ - 7:2

54:43
    Jan Thiel tvrdě, ale zároveň čistě sestřelil jednoho z hráčů Šumperka.

55:01
    Ještě jeden zásah pro Šumperk! Hostující hokejisté předvedli rychlý kontr, na jehož konci dostal mezi kruhy přihrávku z rohu kluziště ADAM SCHEUTER, proti jehož ráně pod břevno se Slíž nestačil přesunout. Asistence: Adam Polách.
    55:01 Adam SCHEUTER - 7:3

55:49
    Na druhé straně mohl přidat osmou branku domácích Adam Beránek, jeho střelu pod Kacbundovým betonem však zastavuje levá tyč!

56:00
    Zakázané uvolnění Opavy.

56:34
    Zajímavě puk poskakoval před brankou Šumperka po ráně Radima Štěpánka, nikdo z červenobílých se však k dorážce neměl.

57:30
    Utkání pomalu, ale jistě směřuje ke svému konci. Dočkáme se ještě nějaké branky?

57:50
    Možná, že nakonec ano. Draci si totiž zahrají po Bradově zbytečné vysoké holí ještě přesilovku.

Dnešní utkání sleduje 173 diváků.

58:16
    Po zakázaném uvolnění Šumperských se vhazuje před Kacbundou.

58:58
    Adam Beránek nyní střádá vteřinky za brankou hostů.

59:10
    Opava vyhazuje, zápas už nejspíše v poklidu dohrajeme.

59:50
    Brada je zpátky na ledě, Opava už je kompletní.

Je konec! Opava potvrzuje roli favorita a dalšími třemi body potvrzuje druhé místo v průběžné tabulce. Výsledek sice vypadá jednoznačně, byli to však Šumperští, kteří se ujali ve druhé třetině vedení. Opava nicméně už na konci druhé části hry vývoj utkání otočili na 4:1 a bylo de facto hotovo. Výhru Slezanu řídil hattrickem Marek Brada. Šumperk tak naopak v tabulce zůstává přikován na poslední příčku.

Z mé strany je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera přeje Tomáš Chalupa. (20:18:56)

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 35. Brada (Rousek, Štěpánek), 36. Brada (Kadula), 37. Vojtovič (Štindl, Häring), 38. Brada (Káňa, Šindelář), 44. Häring (Štěpánek), 48. Jak. Ludvík (Thiel, Beránek), 51. Vašenka (Hendrych, Štěpánek) – 29. Minařík (J. Horký), 55. Tomeš (Jaroš), 56. Scheuter (Polách, J. Horký)

DRACI PARS ŠUMPERK: Ryšavý (38. Kacbunda) – Cibuzar, P. Kubíček, Minařík, Rutar (A), P. Hohl, Jaakkola – Vachutka (A), Šišolák, Jaroš (C) – J. Horký, Polách, Scheuter – Nilsson, Pitkänen, Danielčák – Tomeš, Skopal, Izák.

Rozhodčí: Kapitanov – Bartek, Klimek.