Nové Zámky – HC Slovan 2:1 (kon.) | Košice – Nitra 4:3 (kon.) | Banská Bystrica – Spišská N. Ves 1:0 (kon.)
Humenné – Trenčín 3:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 2:1 (kon.) | Poprad – Zvolen 3:2 (2:1 po s.n.)
HC 19 Humenné
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 15.10.2023, 17:00 • Zimný Štadión Humenné • Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

Humenné si pripisuje historické trojbodové víťazstvo, po prvýkrát v Tipos Extralige! Zároveň ostávajú na poslednom mieste tabuľky, no majú rovnaký počet bodov ako predposledná Nitra, konkrétne 8. O góly sa postarali: 11. minúta: Dávid Šoltés, 26. minúta: Eriksson Immo, 38. minúta Filip Vaško a 60. minúta Jakub Linet.
    Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľňajšieho večera. (19:12:52)

60:00

59:18
    Humenné dáva gól!
    Humenné navyšuje na 3:1 a zdá sa, že definitívne získajú tri body! JAKUB LINET vyhodil puk za všetky čiary, rovno do prázdnej brány Trenčína.
    Asistencie: Galimov

57:48
    Trenčín znovu s nájazdom pred bránou z bezprostrednej vzdialenosti len do Galimova.

57:15
    Starosta sa nedostal k dorážke, obrovský tlak Trenčianskej ofenzívy. Trenčania predviedli výbornú ofenzívnu pasáž. Domáci tím sa dokázal napokon oslobodiť.

55:51
    Bokroš nahadzoval od modrej a Galimov sa iba obzeral, vyzeralo to na zásah konštrukcie brány!

54:10
    Otvorený priestor pred Michalíkom, Meliško preletel popri pravom mantineli a vyčkával na pravej žrdi na dorážku od Michalíkovej strely. Brankár Lacouvée chytá puk do lapačky.

53:52
    Hostia v plnom počte.

53:13
    Prihrávka na Šoltésa bola mierne tečovaná, domácemu hráčovi puk skackal na hokejke, preto mu nevyšlo zakončenie.

52:35
    Možnosť na strelu, škoda že domáci hráči nevyužili Lapšanského pred bránou. Opäť sa Trenčania oslobodzujú.

52:10
    Výborná práca hostí, vyhadzujú puk cez všetky čiary.

51:52
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    Eriksson Immo – 2 min., podrazenie.

51:45
    Conway nachádza za chrbtom Erikssona Imma, Humenné prepadáva v obrane. Galimov musel zakročiť.

50:32
    Zakázané uvoľnenie Humenného. Hra sa prenesie cez celý ľad až k bráne domáceho brankára Galimova.

50:25
    Hostia vyhrali vhadzovanie a okamžite trielia do útočnej tretiny.

50:20
    Zvláštny verdikt o zakázanom uvoľnení v podaní rozhodcu. Rozhodcovia sa ospravedlňujú za chybu, a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

49:35
    Pietronirovo nahodenie od modrej, Petráš sa naťahoval za tečom.

49:00
    Hra je na malú chvíľu prerušená po ofsajdovom verdikte rozhodcu.

47:46
    Puk prepadol tesne okolo žrde. Handlovského rana preletela tesne okolo Lacouvéeovej lapačky. Humenčania v obrovskej šanci aj naďalej ostávajú v útočnej tretine.

47:33

47:00
    Diakov pod tlakom pri modrej prepadol, a tak sa Trenčín oslobodzuje vyhodením puku.

46:10
    Veľký pozor si musí dať Galimov pri rozohrávke, ďaleko mu odskočil puk, no dokázal prihrávku svojim spoluhráčom zvládnuť.

45:33
    Sojčík – 2 min., podrazenie.

45:00
    Prihrávka spoza brány a Lacouvée musel zasahovať.

44:25
    Charbonneau sa ocitol sám pred bránou, no v poslednej chvíli Handlovský vopchal hokejku do prihrávky pred Galimovovu svätyňu.

44:00
    Petráš korčuľuje pred opustenú časť brány a napriaha sa k strele. Domáci gólman Galimov puk za svoj chrbát nepustil.

43:30
    Conway sa snažil obtočiť pri mantineli, no dvojica obrancov domácich ho dokázala o puk obrať.

42:30
    Nepresná rozohrávka Humenného končí zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude pred očami Galimova.

41:25
    Lacouvée nevedel, kde má puk po skrumáži pred bránou. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Humenného.

40:30
    Puk uniká Conwayovi na modrej, a tak sa Trenčania musia vrátiť do stredného pásma.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine Trenčín vyrovnal skóre a využil presilovku vďaka gólu Erikssona Imma v 26. minúte. Pekná kombinácia domácich znamenala zvýšenie stavu na 2:1, keď sa presadil Filip Vaško. Ďalšia tretina sa začne približne o 18:37.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:57
    Z ostrého uhla nastreľoval puk Šoltés. Humenčania ostávajú s pukom v útočnej tretine.

38:07
    Útočnú snahu Humenčanov zastavuje ofsajdový verdikt rozhodcu. Vhadzovanie v strednom pásme.

37:08
    Pekná kombinácia domácich znamená jedine gól. Výborná kombinácia trojice Borova, Kurua a Vaška. Práve FILIP VAŠKO si dobre nakorčuľoval k ľavej žrdi a poslal puk za chrbát Lacouvéea. Stav je 2:1.
    Asistencie: Borov, Kuru

36:40
    Domáci v plnom počte.

36:15
    Ekberg prichádza o puk a dopredu môžu ísť domáci. Lapšanský výborne vykorčuľoval vpred, no teraz sa bude musieť vrátiť dozadu.

35:40
    Giľák sa tlačil pred bránu, no už to mal na dlhú čepeľ. Humenčania sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.

35:10
    Petrášova delovka od ľavého kruhu napokon nekončí gólom, Trenčania ostávajú v útočnom pásme.

34:52

34:20
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
    Pereskokov – 2 min., sekanie.

34:15
    Charbonneau prečítal prihrávku a môže tak získať cenné sekundy s pukom na hokejke.

33:29
    Šoltés vyčkáva na prihrávku, no tá sa k nemu nedostala. Pereskokov sa snažil udržať domácich v útočnom pásme, no Trenčania vyhadzujú puk cez všetky čiary.

33:13
    Handlovskému jeden zo spoluhráčov príliš rýchlo vletel do útočného pásma, a tak sa vhadzuje v strednom pásme.

32:29
    Sojčík – 2 min., faul kolenom.

32:12
    Obrovská šanca, Lapšanský mal po prihrávke od jeho spoluhráča prakticky prázdnu bránu, no treba vyzdvihnúť defenzívu hostí, ktorá puk stečovala mimo jeho Lapšanského dosah.

31:40
    Dopredu išli Trenčania dvaja proti jednému, no rozhodcovia odpískali ofsajdové postavenie. Vhadzuje sa však v strednom pásme.

30:45
    Humenčania prepadli v rozohrávke, Petráš mal pred bránou Charbonneaua, no ten nepochodil zoči-voči Galimovovi. Domáci si musia dať pozor na chyby tohto charakteru.

28:40
    Michalíkovo nahodenie sa snažil pred bránou tečovať Lačný, čím mohol ohroziť Lacouvéea, no k výraznejšej šanci nedošlo.

27:56
    Nepresná rozohrávka Trenčína končí icingom a to znamená, že sa bude vhadzovať práve pred ich bránou.

25:40
    Okamžite po vhadzovaní puk poslaný do rohu a Baláž hľadal pred bránou Charbonneaua, ktorý mohol poslať svoj tím už o gól do vedenia. Napokon sa tak nestalo.

25:21
    Trenčín dal gól!
    Strela od pravého kruhu nakoniec končí gólom! Po viac ako piatich minútach druhej tretiny strieľajú Trenčania gól. ERIKSSON IMMO Tor Erik sa napriahol k strele od ľavého kruhu a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Stav je 1:1.
    Asistencie: Conway, Giľák.

25:00
    Pred bránkou vyčkával na teč dobre postavený Giľák, nechýbalo veľa, aby sa k puku dostal, no Humenčania vyhadzujú puk cez všetky čiary.

24:28
    Okamžité zakončenie Conwaya po prihrávke od jeho spoluhráča. Nebol presný.

24:09
    Krajňák – 2 min., podrazenie.

23:25
    Sľubná príležitosť Trenčína, mohli streliť oslabovkový gól, no napokon sa im to nepodarilo.

23:10
    Strelecké zakončenie v podaní domácich z ľavého krídla, puk sa odrazil ku Kriškovi.

21:55
    Šikovný náznak prihrávky aj s následnym zakončením v podaní Novického. Snažil sa obtočiť okolo brány, no Lacouvée si ho dobre postrážil.

21:32
    Baláž – 2 min., nedovolené bránenie.

20:35
    Šoltés – 2 min., hákovanie.

20:30
    Trenčania sa tlačia do útočného pásma. Odrazený puk sa snažil dostať Hudec za chrbát brankára Galimova. Galimov bol v strehu a ľavým betónom puk vyrazil.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Stav po úvodnej dvadsaťminútovke je 1:0. Trenčín začal dnešný duel veľmi aktívne, mali niekoľko zaujímavých príležitostí na pred bránou, no všetky dokázal zneškodniť domáci gólman Galimov. V 10. minúte poslal Humenné do vedenia Dávid Šoltés, asistovali mu Pereskokov a Diakov. Trenčín ešte v záverečných minútach vyvíjal na Humenné tlak a defenzíva domácich pracovala na plné obrátky. Do šatní však napokon idú s jednogólovým vedením práve domáci hokejisti. Ďalšia tretina sa začne približne o 17:53.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:55
    Trenčania ešte vďaka Ekbergovi sú vpredu, no zaznie siréna.

19:26
    Conway videl dvojicu hráčov na zadnej žrdi, no ani Hertzberg ani Ekberg sa už nedostali k puku.

19:05
    Dvaja proti jednému pred bránou, Conway to ešte skúšal na dorážku, ponukal sa mu tam aj Eriksson Immo.

17:40
    Novota nahadzuje puk za bránu, k puku sa dostal Kriška. Kombinácia domácich však stroskotala na defenzíve Trenčína.

17:10
    Tvrdá rana Ekberga. Galimov to vôbec nemal jednoduché, puk ho trafil priamo do masky.

16:25
    Charboneauovi sa dostala šanca individuálneho prieniku, no bol zastavený Lapšanským.

15:10
    Dobré napádanie a možnosť na strelu! Handlovský sa dostal do výbornej pozície a následne do zakončenia, no Lacouvée chytá!

14:46
    Rozohrávka Humenčanov nebola presná, a to je dôvod, prečo sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Vhadzovanie pred Galimovom.

14:10
    Giľák mal v dobrej pozícií pred bránou Conwaya, no nestihol mu prihrať, a zmaril preto šance svojho tímu.

13:14
    Kuru a jeho pekná práca. Dokázal sa zo stredného pásma dostať až do zakončenia od stredu ľavého kruhu. Lacouvée vytiahol parádny zákrok a podržal tak svoj tím.

12:50
    Snaha o peknú individuálnu akciu v podaní Baláža. Nevyšlo mu záverečné zakončenie, a tak sa puku zmocnili domáci.

11:45
    Trenčania prehrali buly, no opäť sú pri puku v útočnom pásme. Strela od modrej končí v lapačke Galimova. Vhadzovanie pred bránou Humenného.

10:06
    Prihrávka na ľavé krídlo cez Pereskokova. Puk sa poodrážal popred bránou a DÁVID ŠOLTÉS dokázal z backhandu poslať puk za chrbát Lacouvéea a poslať tak Humenné do vedenia!
    Asistencie: Pereskokov, Diakov.

09:30
    Strela od modrej, pálil Pietroniro. Eriksson Immo ešte skúšal možnosť tečovania, no Galimov chytá puk do lapačky.

08:50
    Rozohrávka Trenčína nebola presná a skončila sa tak zakázaným uvoľnením.

08:20
    Lichanec pred bránou tesne míňa svätyňu Galimova.

07:30
    Trenčania to skúšajú lyšiackym spôsobom. Zaujímavý nástrel posielal Hertzberg za chrbtom Galimova, no napokon z tejto šance nič nevzniklo.

07:17

06:15
    Domáca defenzíva vystreľuje puk cez všetky čiary.

05:50
    Ekbergova rana, tečoval ju pred bránou Giľák, no napokon z toho nič nebolo.

05:35
    Hra je prerušená, pretože jeden z hráčov Humenného schytal tvrdú strelu od Ekberga.

05:14
    Michalík – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

04:15
    Nebezpečné nahodenie od modrej v podaní Hudeca. Charbonneau nedokázal však puk pred bránou tečovať, a tak Galimov chytá puk do lapačky.

03:55
    Starosta neudržal Trenčín v útočnom pásme, dobre k nemu pristúpil Handlovský.

03:20
    Linet prehral vhadzovanie v útočnom pásme svojho tímu. Trenčín pri puku.

03:05
    Pietroniro pálil od modrej, no domáci gólman chytá puk do svojej moci. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

02:40
    Zakončenie Hudeca, ktorý sa výborne ocitol v ofenzívnom postavení pri ľavom kruhu. Galimov zakročil.

01:50
    Sojčík prehral súboj s Novickým pri mantineli, a tak Humenčania môžu vyraziť dopredu.

01:05
    Petráš skúsil pozornosť domáceho gólmana z otočky, no Galimov bol v strehu.

00:55
    Humenčania rozohrávajú spoza vlastnej brány. Linet sa naháňal v útočnom pásme za pukom, no nepochodil.

00:06
    Galimov po úvodnom buly prerušil hru, a tak sa bude vhadzovať v útočnom pásme Trenčína.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Kozel (Galimov) – Fereta, Sergienko, Lapšanský, Pereskokov, Šoltés – Novota, Diakov, Handlovský, Linet, Kriška – Meliško, Novický, Borov, Kuru, Vaško – Michalík, Krajňák, Lačný
    Tréner: Andrey Parfenov

HK DUKLA Trenčín: Lacouvée (Borák) – Pietroniro, Starosta, Charbonneau, Baláž, Petráš – Ekberg, Hudec, Hertzberg, Conway, Eriksson Immo – Nemčík, Bokroš, Hudec, Sojčík, Giľák – Sloboda, Lichanec, Krajčovič
    Tréner: Róbert Döme

Rozhodca: Korba, Štefik – Bogdaň, Ordzovenský – Gajan (VIDEO).

Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 10. kola Tipos Extraligy. O 17:00 sa proti sebe postavia hráči Humenného a Trenčína. Zápas sa bude odohrávať na Zimnom Štadióne v Humennom.

Humenné má po úvodných deviatich kolách na konte 5 bodov a nachádza sa na poslednom mieste tabuľky – 12. miesto. Odohrali 9 zápasov, pomer strelených a inkasovaných gólov je 22:41. V predposlednom zápase zverenci hlavného trénera Andreia Parfyonova nestačili na Nitru, keď dokázal 3x skórovať Samuel Buček. V piatok zasa nestačili na domáci Liptovský Mikuláš, a tak prehrali stavom 4:1.

Trenčín sa nachádza na 9. mieste tabuľky. Na konte majú 11 bodov, čo je o 6 bodov viac ako ich súper Humenné. Ich skóre po prvých 9 kolách činí pomer 25:37. Zverenci hlavného trénera Róberta Dömea v predposlednom zápase prehrali na domácom štadióne proti Spišskej Novej Vsi stavom 3:5 a v piatok nestačili na domácu Nitru, pretože prehrali stavom 6:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Adam Kovaľ

Branky a nahrávky: 11. Šoltés (Pereskokov, Diakov), 38. Vaško (Borov, Kuru), 60. Linet (Galimov) – 26. IMMO (Conway, Giľák)

Trenér: Andrey Parfenov

Trenér: Róbert Döme

Rozhodčí: Korba, Štefik – Bogdaň, Ordzovenský – Gajan (VIDEO)