Bohunice – Hodonín 0:3 (kon.) | Uh. Brod – Ostrava B 0:3 (kon.) | Start Brno – Karviná B 2:3 (kon.)
Blansko – Frýdlant n/O 4:1 (kon.) | Hlučín – Uničov 1:1 (kon.)
FK Blansko
4:1 (3:1)
1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Sobota 21.10.2023, 14:30Moravskoslezská fotbalová liga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého fotbalu.

Dnes nás čeká 12. kolo MSFL mezi domácími FK Blansko a 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí. Oba týmy mají shodně po 12 bodech a je tedy jasné, že dnes půjde o tzv. šest bodů. Frýdlant naposledy zaváhal na domácí půdě proti Hranicím, se kterými padl 2:3, domácí ztratili body ve Slezsku, když nestačili na Třinec v poměru 1:3.

Utkání odstartuje za nějakých 10 minut, právě finišuje rozcvička obou družstev.

1

1
    Úvodní výkop měli na starost domácí a podnikají úvodní kombinaci.

3
    Po faulu na Holmana zahrávali domácí přímý kop, kterého se ujal Gimsay a hledal na zadní tyči Chylu, ten ale zakončil hrudí pouze do boční sítě.

4
    Snahu Šafnera dobře vyřešila obrana Blanska.

5
    Tulajdan prokličkoval až do vápna, kde hledal lépe postaveného spoluhráče, nakonec je z toho pouze roh.

7
    Kedroň využil přečíslení a tvrdou ranou prověřil Nešetřila. Hosté mají první roh.

7
    Roh domácí obrana zvládla, Frýdlant ale dobře napadá už od rozehrávky Blanska a to má problémy.

9
    Porč zatáhl za záchrannou brzdu u vápna, Frýdlant má k dispozici další standardku, i když se domácí obránce rozčiluje.

11
    Blanenští zakombinovali před vápnem Frýdlantu a výsledkem byla povedená střela Gimsaye, která těsně minula levou tyč Thimelovi brány.

12
    Holman vybojoval rohový kop.

13
    Domácí jsou do vedení. Smrčka vymyslel skvělý pas na Sedláka, který se neukvapil a nadýchanou přihrávkou našel SIMONA STUDENÉHO, který tváří v tvář golmanovi nezaváhal – 1:0. Asistence: Martin Sedlák

15
    Frýdlant má po faulu domácího záložníka k dispozici standardku, která se mu ale vůbec nepovedla. U míče Blansko.

17
    Blansko právě vstřelilo branku! Pro domácí je ještě veseleji, neboť odskakují v rychlém sledu na dvougólový rozdíl. V roli nahravače se předvedl Holman, který posunul míč na MARTINA SEDLÁKA, který k tyči uklidil míč do sítě – 2:0. Asistence: Filip Holman

19
    Domácí hýří aktivitou, měli další přečíslení, ale obránce hostí si poradil. Následná střela Porče, která zaplavala, Thimela nepřekvapila.

20
    Frýdlantští jsou situací lehce opaření a nemohou se dostat na míč. Domácí mají další roh.

21
    Situace se bude opakovat, neboť hlavička Chyly byla sražena do zámezí.

22
    Tulajdan nemusel ani vyskočit, jeho hlavička ale mířila mimo bránu. Hosté odkopávají.

23
    Rozhodčí Landsman nyní přerušil hru po faulu domácího hráče.

24
    Sedlák mohl vstřelit třetí gól, dostal se za obranu Frýdlantu, ale mířidla mu selhala. Následně mířil Smrčka po rychle zahraném rohu do náruče Thimela.

26
    Frýdlant zkouší projít do vápna Blanska vzduchem i pozemi, ale naráží je dobře zformovanou obranu. Rozhodčí teď často také kouskuje hru.

27
    Studený vybojoval další rohový kop pro Blansko, Holmana ale zastavuje ofsajdový praporek.

29
    Na zemi zůstal Pejša, rozhodčí ale kartu neudělil.

30
    Studený vyslal za obranu Gimsaye, který to zkusil levačkou, k jeho smůle doprostřed brány, kde byl pozorný brankář.

31
    Na druhé straně se k rohovému kopu staví Frýdlant.

31
    Gólman Nešetřil si s rohem poradil bez obtíží.

32
    Frýdlant snižuje po špatně ubráněném rohu, kdy přihrávku, která prošla vápnem, uklidil do sítě DAVID KEDROŇ – 2:1

34
    Jenomže domácí si opět berou dvougólové vedení zpět, když se hlavou prosadil opět SIMON STUDENÝ – 3:1. Asistence: Gimsay

35
    Sedlák těžil z dobré práce Holmana, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

36
    Střídání v týmu 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí:
    ze hřiště odchází Svatonský, přichází Hajnoš,
    ze hřiště odchází Levčík, přichází Byrtus.

37
    V další šanci se ocit blanenský Gimsay, ale stoper Frýdlantu zastavil míč před brankovou čarou.

38
    Frýdlant teď těžce hledá cestu na druhou polovinu hřiště, nyní je hra pozastavena kvůli nedovolenému počínání jednoho ze záložníků hostí.

39
    Po trase Smrčka a Studený se míč dostal k Holmanovi, na kterého zívala prázdná brána, ale gólman Thimel předvedl fantastický zákrok na čáře a podržel svůj tým. Skvělá práce frýdlantského brankáře.

41
    Porč byl tvrdě atakován na půli hřiště, rozhodčí hru pouští.

43
    Frýdlant se teď dostal k dobré šanci, kdy nezakončil Šafner, následně je pískán faul a míč mají domácí.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty nad rámec prvních 45 minut.

45+1
    Hosté mají ještě zřejmě poslední šanci první půle, neboť rozehrávají přímý kop.

45+2
    Domácí obrana byla pozorná, přesto má Frýdlant možnost autu.

45+2
    Penalta pro Frýdlant, ač dle mého pohledu se vůbec o penaltu nemůže jednat. Nešetřil sice skokem po míči podrazil frýdlantského hráče, nejdříve ale trefil míč. Rozhodčí je ale jiného názoru, k nelibosti hráčů a fanoušků Blanska.

45+2
    Žlutá karta pro tým FK Blansko (Nešetřil).

45+2
    Nešetřil ale penaltu chytá! Teplý si vybral pravý dolní roh brány, ale Nešetřil přečetl jeho úmysly a penaltu zneškodnil.

45+2
    První poločas skončil. Viděli jsme velmi zajímavou první půli. Skóre otevřel ve 13. minutě Studený, v 17. minutě navyšoval na 2:0 Sedlák. Hosté se nemohli dostat do hry, ale vyšla jim akce z 32. minuty, kterou zakončil úspěšně Kedroň. Hned o 2 minuty později si ale domácí vzali vedení zpět, když zavěsil opět Studený. Velké vášně poté vyvolala stiace z nastavení, kdy gólman Nešetřil při skoku trefil míč společně s frýdlantským hráčem a rozhodčí nařídil pokutový kop. Domácí brankář situaci nesl nelibě a viděl za protesty žlutou kartu. Hostující Teplý ale penaltu neproměnil, Nešetřil se zaskvěl skvělým zákrokem. Emoce proudí, těšme se na druhý poločas.

46

46
    Tuldajn nezakončil mezi tři tyče. Blansko ale od úvodu opět tlačí Frýdlant, který se musí bránit.

48
    Frýdlant odkopává od svého vápna a k ničemu dalšímu se zatím nemůže dostat. Blanenští jsou aktivnějším týmem.

50
    Gimsay poslal nebezpečný centr do vápna na Studeného, který byl ale dobře odzbrojen hostujícím stoperem.

52
    Tlak se domácím vyplácí, neboť střílí další gól. Perfektní práci zde odvedl Smrčka, který prošel přes dva hráče Frýdlantu a předložil dobrý míč MARTINU SEDLÁKOVI, který zavěsil do horní poloviny brány. Asistence: Filip Srmčka

53
    Domácí mají další šanci v podobě rohového kopu.

53
    Chyla na zadní tyči na míč nedosáhl, roh se bude opakovat.

54
    Chyla tentokráte v roli nahravače, ale Frýdlant odolal a odklidil míč do bezpečí.

56
    Hosté se po dlouhé době dostali za svoji polovinu hřiště a domácí obrana se musela mít na pozoru, ale dobře zasáhl Chyla.

60
    Po delší pasáži bez šancí zahrává Blansko rohový kop.

61
    Po rohu se k míči dostal Studený, střela mu ale vůbec nesedla.

63
    Střídání v týmu FK Blansko:
    ze hřiště odchází Holman, přichází Jambor,
    ze hřiště odchází Porč, přichází Kamenský,
    ze hřiště odchází Smrčka, přichází Jaroš.

65
    Sledujeme nyní pasáž bez šancí na obou stranách, míč drží domácí hráči.

67
    Chyla zatáhl za brzdu a skluzem zachránil svůj tým od nebezpečné situaci.

68
    Gimsay si nerozumněl se spoluhráči a útočná akce Blanska tak končí. Frýdlant se dostává více na míč, ale k ohrožení brány má velmi daleko.

70
    U míče domácí hráči, hosté zrychlilí napadání, teď ale faulovali Tulajdana, který se těžce zvedá ze hřiště.

72
    ze hřiště odchází Teplý, přichází Varadi,
    ze hřiště odchází Literák, přichází Mikulenka.

74
    Po faulu Frýdlantu rozehrávají domácí. Tempo hry opadlo a ze hry se vytratily šance.

75
    Jako bych to zakřikl, velkou šanci měl nyní Studený, ale střela nemířila přesně.

77
    Studený vybojoval míč a postupoval na bránu, poté vyslal dobrý centr na Jambora, který ale míč nestihl včas a frýdlantský obránce odkopává.

78
    ze hřiště odchází Tulajdan, přichází Foltýn,
    ze hřiště odchází Gimsay, přichází Psota.

78
    Žlutá karta pro tým 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí (Jiříček).

80
    Kamenský rozehrával volný přímý kop z levé strany hřiště a zkusil střelu na bránu, technický pokus ale nebyl prudký.

82
    Studený těžil z práce Jaroše, do střely ale vložil nohu jeden z beků Frýdlantu. Rohový kop pro domácí.

82
    Rohový kop ale neohrozil Thimela.

82
    ze hřiště odchází Šafner, přichází Juříček.

85
    Blanenští se snaží vstřelit pátou branku, ale hosté dobře brání a do vyložených šancí Blansko nepouští.

86
    Hajnoš zkoušel centrovat do vápna, kde ale nenašel žádného spoluhráče.

Blanenští nedovoleně atakovali soupeře a Frýdlant bude mít k dispozici rohový kop.

89
    Utkání už se jen dohrává a vypadá to, že dalších akcí se už nedočkáme. Hra porbíhá ve středu hřiště.

89
    Nakonec mohl jít Jaroš po úniku sám na brankáře, ale rozhodčí nepochopitelně nenechal výhodu a přerušil hru.

90
    Rozhodčí bude nastavovat 2 minuty nad rámec hrací doby.

90+1
    Jaroš zvládl souboj 1 na 1 proti Pejškovi, ale nezakončil přesně.

90+2
    Jako kdybych to zakřikl, k další šanci se dostal Kamenský, ale z voleje mířil nad bránu.

90+2
    Konec zápasu. Ve druhé půli tempo hry opadlo, přesto jsme viděli jednu branku, kterou vstřelil v 52. minutě Sedlák. Frýdlant se k dalšímu ohrožení branky nedostal a odjíždí tak z Blanska s prohrou 4:1. Domácí měli hru pod kontrolou po drtivou většinu zápasu a hostům toho příliš nedovolili, navíc se v nastavení první půle předvedl gólman Nešetřil, který vychytal spornou penaltu.

Já se s vámi loučím a u dalších přenosů naslyšenou. (16:24:21)