Tábor – Liberec 4:9 (kon.) | Přerov – Pardubice 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 2:6 (kon.)
Plzeň – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Vítkovice – Poruba 2:1 (po pr.) | Třinec – Jihlava 3:0 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 3:0 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 9:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
HC Motor České Budějovice
Sobota 28.10.2023, 13:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Extraliga dorostu • Skupina A

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního odpoledne se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (15:09:08)

Je dobojováno, Škoda Plzeň nakonec poráží na svém ledě České Budějovice 3:1 a oplatila jim tak porážku z prvního měření sil. Motor se ve třetí části dočkal vyrovnání, když se trefil Šrámek, jenomže Plzeň následně zabrala a vítěznou trefu zaznamenal Adam Fehér. V samotném závěru ještě prázdnou hostující klec trefil Matyáš Úbl.

59:27
    Utkání už se pomalu jen dohrává, Motor už nemá síly na jakýkoliv zvrat v tomto střetnutí.
    58:34 Matyáš ÚBL - 3:1

58:34
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je nejspíše rozhodnuto. Z poloviny hřiště trefil prázdnou hostující bránu MATYÁŠ ÚBL. Asistence: Antonín Klatovský, David Slačík.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:43
    Domácí se dokázali osvobodit, navíc za cenu, že se nepíská ani zakázané uvolnění.

57:16
    Již necelé tři minuty před koncem to Motor zkouší v šesti.

57:16
    Oddechový čas pro tým HC Motor České Budějovice.

57:16
    Martin Hečko vystřelil krátce za modrou čárou, ale tento pokus nebyl pro Eliáše Poustku dvakrát nebezpečný, bez problémů udržel puk ve své lapačce.

56:19
    Jan Fodor měl na hokejce rozhodnutí, ale jeho ránu Hájek vyrazil nad svou branku. Škoda nadále má puk pod svou kontrolou.

55:46
    Plzeň je vedoucí brankou povzbuzená, hosté nyní nevědí vůbec, kde jim hlavy stojí. Hraje se převážně v útočné třetině indiánů.
    54:08 Adam FEHÉR - 2:1

54:08
    Škodovka sice nevyužila početní výhodu, skórují ale brzy po jejím skončení. Od modré čáry vypálil Ben Reisnecker, Hájek jeho ránu neudržel, Maxa poté popostrčil puk Adamu Fehérovi, který měl před sebou již jen prázdnou bránu. Asistence: Jiří Maxa, Ben Reisnecker.

54:01

53:01
    Jiří Kamas předložil ideální pas Jakubu Slováčkovi, který byl sám mezi kruhy, mladý forvard indiánů ale trefil jen brankovou konstrukci.

52:29
    Hosté se zatím brání velice dobře, již dvakrát se jim povedlo dostat puk ze své obranné třetiny.

52:01
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Martin Hečko – 2 min., krosček.

51:02
    Adam Fehér zůstal zapomenut na ose hřiště, k plzeňskému hráči se navíc přívětivě odrazil kotouč, ten záhy ale poslal nad branku soupeře.

50:19
    Od modré čáry vyslal ukrytou ránu Matouš Mašek, Hájek si přesto našel puk ve své rukavici.

49:35
    Matěj Tománek čekal na přihrávku na pravé straně, křižný pas ale dokázala hostující obrana zablokovat, hra se znovu otáčí.

48:50
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic, hra se znovu vrátí před svatyni Hájka.

48:04

47:53
    Jakub Hájek nadále drží své mužstvo, nepřekonal ho ani nyní David Slačík, který pálil bleskově bez přípravy.

46:57
    Indiáni se sami nepovedenou přihrávkou dostali z útočné třetiny. Hosté stačili vystřídat.

46:26
    Šimon Bělík se pokoušel Plzni bleskově vrátit vedení, z hranice brankoviště puk do sítě nicméně nedostal.

46:04
    Jakub Hanzák – 2 min., krosček.

45:51
    Hosté jsou vstřelenou brankou povzbuzení a tlačí se znovu do útočné třetiny.
    44:49 Josef ŠRÁMEK - 1:1

44:49
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté z ničeho nic srovnávají na 1:1. Puk se před Čečetku dostal na modrou čáru, kde vypálil ostrou ránu JOSEF ŠRÁMEK a jeho pumelice zapadla přesně pod horní tyčku, Poustka naprosto bez šance. Asistence: Filip Čečetka, Martin Hečko.

44:08
    Matěj Tománek mohl zdvojnásobit plzeňské vedení, když byl sám před Hájkem, jeho bekhendový pokus ale brankář Motoru vyrazil svou vyrážečkou.

43:20
    Antonín Klatovský znovu zkusil zahrozit, domácí forvard napřáhl až ke stropu haly na levém kruhu, Hájek jeho pokus nicméně viděl a betonem vykopl.

42:24
    Na druhé straně se pokoušel ohrozit domácí branku Nikolas Mařík, jenomže domácí obrana ho vystřelit z levého kruhu nenechala.

41:20
    Plzeň už znovu zaparkovaná v útočné třetině, Motor nicméně zatím dobře brání.

40:17
    Hned po sedmnácti vteřinách měl velkou příležitost Antonín Klatovský, když zůstal sám mezi kruhy, avšak těsně minul bránu Hájka.

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí, Škoda Plzeň po nich vede nad svým soupeřem z jihu Čech o jednu branku. Zatím jediný přesný zásah má na svědomí Matěj Tománek, který v situaci dvou na jednoho dostal hezký pas na osu hřiště od Jiřího Maxy. Vše je ale nadále otevřené, nechme se překvapit, co nám hráči předvedou v poslední dvacetiminutovce.

40:00

39:55
    Těsně před koncem druhé periody měl velkou šanci Matyáš Úbl, který jen z úhlu sám na Hájka, domácí útočník zvolil bekhendovou kličku, skrz beton ale puk do sítě nedostal.

39:26
    Na ledě se nám začíná mírně přiostřovat, doufejme, že nás nebude čekat podobná poslední třetina, jakou odehrála Plzeň nedávno na Slavii.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:43

38:09
    Ani tentokrát se Motor nedostal ke střele, Plzeň se totiž znovu zmocnila kotouče a Jiří Maxa ho vyvezl až na druhou stranu ledové plochy.

37:36
    Plzeň se znovu dokázala osvobodit výhozem přes všechny čáry. Hostům se zatím početní výhoda vůbec nedaří.

37:04
    Eliáš Poustka vyráží ránu od modré čáry, posléze jeho obránci hned dokázali vyhodit puk přes všechny čáry.

36:43
    Ostrý zákrok u mantinelu. Antonín Klatovský dohrál v souboji koleno na koleno hostujícího Schmieda, který se dostává na střídačku jen za pomoci lékařů a spoluhráčů.

36:25
    Marek Trefil se ani ve své dnešní šanci netrefil. Hostující útočník měl spoustu prostoru u druhé tyče, avšak puk do sítě mezi tyčkou a gólmanem nedostal.

35:54
    Po úmyslném ofsajdu se bude vhazovat před brankou Poustky, hra se začíná v posledních minutách více kouskovat.

34:02
    Matouš Mašek dostal nabito na modré čáře, domácímu obránci ale rána vůbec nesedla. Následně je Plzni pískán ofsajd.

33:03
    Hosté se dostali do náznaku šance, avšak skvělý návrat do obrany předvedl Petr Kocek, který hostům ideálně vypíchl kotouč.

32:40
    Puk na hostující střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:00
    Škoda mohla bleskově přidat druhý zásah, rána od pravého mantinelu ale letěla nad branku. Motor záhy znovu vyhodil puk jen na zakázané uvolnění.
    30:52 Matěj TOMÁNEK - 1:0

30:52
    A je to tady, jako první v dnešním zápase skóruje plzeňská Škodovka. Plzeň se dostala do situace dvou na jednoho, Jiří Maxa ideálně našel na ose hřiště MATĚJE TOMÁNKA, který rychlou ranou nedal brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Jiří Maxa, Martin Černý.

30:01
    Zápas se nám přehoupl do své druhé poloviny, na prvního úspěšného střelce nadále čekáme, ozdobou utkání jsou zatím oba brankáři, kteří chytají naprosto spolehlivě a týmy se na ně mohou spolehnout.

29:48
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    David Slačík – 2 min., podrážení.

Filip Blažek – 2 min., podrážení.

29:04
    Matouš Mašek měl čas si na modré čáře připravit svou střelu, tu se snažil ještě tečovat Matyáš Úbl, Jakub Hájek měl ale vše zmapované a puk drží ve své lapačce.

28:39
    Další icing Motoru. Hosté, když neví co s kotoučem, tak si vůbec nekomplikují život a raději hrací předmět vyhodí přes všechny čáry.

27:59
    Šimon Bělík si řekl ve středním pásmu o kotouč, poté si troufl na kličku proti dvou obráncům, tam ale úspěšná už nebyla. Domácí ale zůstávají u kotouče.

26:51
    Hájek pouze vyrazil ránu Marka Šulana od modré čáry, vehementně poté dorážel na brankovišti Matěj Tománek, skrz beton gólmana ale puk do sítě nepropasíroval.

26:22
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic, hra se znovu vrátí před branku Jakuba Hájka.

25:22
    Marek Trefil pálil rychle z osy hřiště, trefil se však jen do zadního mantinelu, z této situace šlo rozhodně vytěžit více.

24:32
    I hosté dokázali zahrozit, to když vyhozený kotouč dobruslil Martin Hečko, ten se následně rozhodl pro střelu pod horní tyčku, prostor mezi třemi tyčemi ale přestřelil.

23:59
    Další náznak domácího týmu, Jan Fodor dostal ideálně pas do jízdy, poté byl ale dobruslen a plzeňský útočník už to měl posléze složité.

23:25

23:12
    K nájezdu se rozjel sám faulovaný Antonín Klatovský, který si gólmana Motoru hezky položil, puk ovšem po dobře provedené forhendové kličce nedopravil za jeho záda.

23:12
    Antonín Klatovský ujel ve vlastním oslabení, plzeňský útočník byl faulován a hlavní rozhodčí nařizuje trestné střílení.

22:56
    Dvakrát po sobě indiáni vyhodili puk přes všechny čáry.

22:01
    Plzeň měla hru pod kontrolou, jenomže Petr Kocek si při výhozu dovolil kličku navíc. Puk se poté odrazil před branku, kde byl sám Tomáš Přibyl, ten byl ale nejspíše celou situací překvapen, podle toho tak vypadalo jeho zakončení.

21:25
    Jiří Maxa – 2 min., faul kolenem.

20:52
    Plzeň i ve druhé třetině začala hrát svůj aktivní hokej, hosté se zatím nedostali za polovinu hřiště.

20:02

20:01

Obě mužstva jsou zpátky na ledové ploše, druhá třetina už je tu coby dup.

Je za námi první třetina, ve které jsme se branky nedočkali. Plzeň byla lepším celkem, měla několik obrovských šancím avšak puk do sítě nedostala, hrdinou zatím brankář Motoru Jakub Hájek. Nechme se tak překvapit, co nadále přinesou následující minuty.

20:00

19:49

19:25
    Eliáš Poustka kryje rychlou ránu od levého mantinelu. Na plzeňského gólmana v první části nejde moc střel, o to více je důležitější každý jeho zákrok.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:36
    Plzeň jela v rychlém přečíslení na jediného obránce Motoru, Tománek chtěl předat kotouč na pravou stranu, kde byl Jiří Maxa, přesné přihrávky se ovšem nedočkal.

18:02
    Marek Trefil – 2 min., nebezpečná výstroj.

17:49
    Matouš Mašek – 2 min., hrubost.

17:19
    Antonín Klatovský byl zaparkovaný sám před brankářem Motoru, Úbl si toho moc dobře všiml, avšak jeho přihrávka byla sražená k zadnímu mantinelu.

16:18
    Škoda vysílá jeden střelecký pokus za druhým, tentokrát měl hodně místa na pravé straně Adam Fehér, jeho ránu z voleje na poslední chvíli vytáhl Hájek svým betonem.

15:53

15:40
    Další velká možnost plzeňských indiánů. Jan Fodor vypálil z pravého kruhu, puk se posléze od zadního mantinelu ideálně odrazil na brankoviště, kde puk promáchl před prázdnou bránou Šimon Bělík.

15:15
    A znovu Hájek na svém místě. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

14:50
    To se změnilo, David Slačík dvakrát během krátké doby našel mezi kruhy volného Jakuba Slováčka, ten však v obou případech nechal jen vyniknout brankáře Hájka.

14:24
    Škoda drží puk v útočné třetině, domácí ale zatím zapomínají střílet.

13:53
    Josef Šrámek – 2 min., hákování.

13:24
    Martin Hečko dostal hezkou přihrávku před branku, kde byl zcela sám, hostujícímu útočníkovi avšak nevyšlo zpracování a v nejméně vhodnou dobu mu utekl puk od hokejky.

12:21
    Západočeši nadále obléhají branku soupeře, Plzeň je zatím v zápase jasně lepším celkem, ale ztroskotává zatím na výtečném brankáři. Hájek měl navíc i tentokrát štěstí, že rána od modré byla těsně před ním tečovaná jen vedle brány.

11:04
    Další akce Motoru zastavena čárovým rozhodčím, který správně postřehl, že kotouč už byl za modrou čárou. Ofsajd.

10:30
    To se nyní změnilo, když krátce za modrou čárou vystřelil Marek Trefil, ten však trefil jen připraveného brankáře.

09:32
    Škoda se opět usadila v útočné třetině, kde se snažila něco vymyslet, Hájek je ale zatím v brankovišti Motoru velmi pozorný. To jeho kolega na druhé straně je prakticky bez práce.

08:50
    Plzeň znovu rychle otočila hru, puk se dostal na levou stranu, kam si najel Matěj Tománek, ten ale svižnou ranou jen o kousek minul bránu.

07:50
    Krásnou individuální akcí se prezentoval Matyáš Úbl, který si z obránců Budějovic udělal stojné kužely, těsně před gólmanem se poté forvard indiánů rozhodl pro střelu mezi betony, ty ovšem k sobě sklaply včas.

07:07

07:00
    První početní výhoda v zápase se pomalu blíží do svého finále. Zužitkovat se jí pokoušel ještě obránce Martin Černý, který se do hry vrátil po zranění, ale Hájek si jeho ránu našel ve své lapačce.

06:22
    Reisneckerovi na modré čáře puk přeskočil hokejku, Plzeňané tak znovu musí vyklidit útočnou třetinu.

05:52
    České Budějovice se dvakrát po sobě dokázaly osvobodit, domácí musí začít s další akcí až od své svatyně.

05:26
    David Slačík si sjel před brankářem, kam také dostával přihrávku od levého mantinelu, domácí útočník ale nezakončil přesně.

05:07
    Daniel Matějka – 2 min., sekání.

04:43
    Utkání sleduje i reprezentační trenér šestnáctky Milan Razým, tomu se nyní ale vůbec nemohla líbit rozehrávka domácího mužstva.

03:50
    První opravdu velká možnost. Adam Fehér si navedl puk hezky na osu hřiště, odkud vykouzlil svižnou ránu zápěstím. Hájek jeho pokus jen vyrazil, avšak ani Jakub Slováček později nedokázal dopravit puk do sítě, proti byl beton gólmana Motoru.

03:03
    Na druhé straně servíroval kotouč před branku Přibyl, tam se ho ale znovu zmocnili jen indiáni, který opět otáčí hru.

02:41
    První ohrožení branky Českých Budějovic. Z ostrého úhlu to zkusil Antonín Klatovský, avšak lapačka Hájka byla na svém místě.

02:22
    Domácím nevyšla rozehrávka z vlastní poloviny dle svých představ, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Poustky.

01:42
    Nadále je na startu zápasu ve hře spousta nepřesností, na tahu je nyní Plzeň, která drží puk u levého mantinelu.

00:48
    Na úvod zápasu si obě mužstva vyměnila pozdrav v útočné třetině, avšak ani jeden z brankářů zatím zasahovat nemusel.

00:01

Obě mužstva jsou již na ledové ploše, samotné utkání začne každým okamžikem.

HC Škoda Plzeň: Poustka (Šátava) – Kamas, M. Mašek, Šulan, Reisnecker, M. Černý (A), Kocek (C), Hanzlík – Slačík, Úbl, Klatovský (A) – Maxa, Fodor, Tománek – Slováček, Bělík, Fehér – Křepel.
    Trenér: Michal Straka.

HC Motor České Budějovice: J. Hájek (Ji. Novák) – D. Matějka, J. Šrámek, M. Schmied, F. Blažek (A), Muška – Lev (C), N. Mařík (A), Barna – Hanzák, T. Přibyl, Hečko – Trefil, J. Novotný, Hřebejk – Čečetka.
    Trenér: David Vrbata.

Rozhodčí: Hucl – Matýs, Deja.

Hezké sobotní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od jedné hodiny se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně odehraje šestnácté kolo Extraligy dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě celek HC Motor České Budějovice.

Škoda Plzeň je krátce za polovinou základní části na pátém místě ve skupině A, které je jako poslední zaručuje postup do play off. Náskok na šestý Litvínov má osmibodový. Indiáni se po sérii nezdarech dostali do slušné formy, když vyhráli čtyřikrát po sobě, mimo jiné i jako první porazili Karlovy Vary po šedesáti minutách, v minulém kole ale svěřenci Michala Straky narazili, když v pražském Edenu padli se Slavií 0:4.

Motor České Budějovice jsou po patnáctém kole na čtvrté příčce, čeká nás tak přímá bitva sousedů v tabulce, oba celky dělí jediný bod, půjde tak opravdu o hodně. Motor má aktuálně sérii šesti vyhraných duelů v řadě, naposledy na svém ledě zničil v jihočeském derby Tábor vysoko 7:2.

Obě mužstva už se v aktuální sezóně jednou potkali, v rámci sedmého kola se hrálo na jihu Čech a domácí České Budějovice zápas ovládly, když Plzeň porazily 6:3. Utkání se hrálo o státním svátku 28. září, kdy se slaví Den české státnosti. A druhé měření sil? To se bude znovu hrát ve státní svátek, tentokrát 28. října, kdy si občané České republiky připomínají vznik Československa.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 31. Tománek (Maxa, M. Černý), 55. Fehér (Maxa, Reisnecker), 59. Úbl (Klatovský, Slačík) – 45. J. Šrámek (Čečetka, Hečko)