PSG – Montpellier 3:0 (kon.)
Paris Saint-Germain
3:0 (1:0)
Montpellier HSC
Pátek 03.11.2023, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 11. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:13. (23:02:22)

Fotbalisté PSG dnes přehráli Montpellier poměrně hladce výsledkem 3:0. Pařížané měli většinu zápasu převahu a kontrolovali hru. V 10. minutě udeřili ze své první střely, když I Kang-in trefil šibenici. Další góly pak padly po změně stran. V 58. minutě se po hezké souhře s Dembélém prosadil Warren Zaïre-Emery a po pár minut později uzavřel skóre střídající Vitinha.

Pařížané se tak alespoň do zítřka posunuli do čela tabulky. Montpellier zůstává jedenáctý.

90+6

90+6
    Po ní a centru Savaniera se dostal k hlavičce Boubakar Kouyaté, který donutil Donnarummu k dobrému zákroku! Brankář Paříže se musel za balónem rychle vrhnout k zemi.

90+5
    Pronikajícího Yeboaha fauloval Milan Škriniar. Ještě standardka pro hosty.

90+4
    Hosté ještě zkoušejí alespoň vysouvat presink a přinutit tak domácí k nějaké chybě v rozehrávce.
    90+2. Krásná akce PSG měla jedinou kaňku. Ofsajd Mbappého.

90+2
    Škoda, že tenhle gól nakonec nemůže být uznán. Jinak by to byla paráda! Ousmane Dembélé manévroval u pokutového území, ale nenašel prostor ke střele. Tak zvolil oblouček za obranu, který na který si na zadní tyč naběhl Kylian Mbappé, na zakončeni to neměl, ale ze vzduchu dokázal balón sklepnout patičkou, nebo takovým kopem škorpióna, pro Gonçala Ramose, který balón zblízka uklidil do sítě. Právě Mbappé byl však v ofsajdu.

90+1
    Domácí už zápas dohrávají. Nahrávají si na vlastní polovině.

90+1
    Rozhodčí přidá ještě pět minut!

90
    Už běží poslední minuta normální hrací doby. Domácím byl máván ofsajd.

89
    Kylian Mbappé postupoval dopředu na levém křídle. Míč si navedl na střelu pravou nohou, která však trefila Kouyatého.

88
    Hosté získali rohový kop. Na centr Savaniera se na přední tyči dostal Boubakar Kouyaté. Ten hlavičkoval nad bránu.

87
    Držení míče – 70 % : 30 %

86
    Kelvin Yeboah byl při své útočné snaze odstaven od míče obráncem a balón skončil za brankovou čárou. Rozehrává Donnarumma.

84
    Utkání se už spíše dohrává. O výhře PSG je s největší pravděpodobností jasno a domácí tak mohou i lehce šetřit síly na úterní zápas Ligy mistrů na hřišti AC Milan.

82
    Střídání v týmu Montpellier HSC:
    ze hřiště odchází Akor Adams, přichází Sacha Delaye,
    ze hřiště odchází Musa Al-Taamari, přichází Kelvin Yeboah.

82
    Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Nordi Mukiele).
    81. Dobrá střela Ruize.

Martin Augustin

Branky: 10. I Kang-in (Hakimí), 58. Zaïre-Emery (O. Dembélé), 66. V. Vitinha I (Hakimí)

Karty:   82. Mukiele (PSG)

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí (78. Soler), M. Marquinhos I (C) (71. Hernández), Škriniar, Mukiele – I Kang-in (61. V. Vitinha I), Zaïre-Emery (78. Ruiz), Ugarte, O. Dembélé – Kolo Muani (61. Ramos), K. Mbappé.
    Náhradníci: Tenas – Ndour, Barcola, Kurzawa.

Trenér: Luis Enrique

Montpellier HSC: Lecomte – Sacko, Kouyaté, Estève, I. Sylla (21. Sainte-Luce) – Chotard, Ferri (69. Leroy) – Savanier (C), Fayad (69. Chazrí), Al-Taamari (82. Yeboah) – Adams (82. Delaye).
    Náhradníci: Bertaud – Gueguin, Tchato, Jullien.

Trenér: Michel Der Zakarian

Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli