Montreal – Boston 3:2 (po pr.) | Ottawa – Calgary 4:1 (kon.) | Tampa – Carolina 0:4 (kon.)
Toronto – Vancouver 5:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:0 (kon.)
Nashville – Arizona 5:7 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:8 (kon.) | Seattle – Edmonton 1:4 (kon.)
Los Angeles – Philadelphia 2:4 (kon.) | Florida – Chicago 4:3 (kon.)
Montreal Canadiens
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Boston Bruins
Neděle 12.11.2023, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:09:04)

Statistika
    Střely na bránu: 27 – 28 | Přesilová hra: 1/4 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
    Samuel Montembeault (MTL) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 62:04
    Jeremy Swayman (BOS) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 62:13

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:54

3. Kaiden Guhle (MTL) 1+1

V prodloužení sice měli víc puk na svých holích hosté z Bostonu, jenže velké šance měli pouze domácí. Mathesona ještě vychytal Swayman, ale o minutu a čtyřicet vteřin už Guhle přeci jen rozhodl o výhře domácích hráčů.

Montreal Canadiens tedy ukončuje velmi dlouhou sérii svého rivala z Bostonu Bruins, které kanadský tým neporazil už deset utkání za sebou, když se Habs radují z výhry 3:2 po prodloužení.

62:13 Kaiden GUHLE - 3:2

62:13
    Montreal právě vstřelil branku!
    Habs přeci jen dotahují zápas do vítězného konce! Anderson se prokličkoval mezi kruhy, kde jeho bekhendové zakončení trefilo spoluhráče Newhooka, ale touš poté hostující útočník Poitras nevědomky posunul mezi kruhy, kde zrovna projížděl KAIDEN GUHLE, jenž už ho poslal do sítě Bostonu. Bez asistence.

62:01
    Ani další střela Pastrňáka se až k domácímu brankáři nedostala.

61:37
    Zacha dostal nabito na pravou stranu útočného pásma a Montembeault jeho pokus vyráží.

61:18
    Pastrňákova střela byla zastavena domácí obranou.

60:32
    Matheson hodně jednoduše projel mezi hráči Bostonu a tváří v tvář Swaymanovi mířil mezi betony, ale hostující brankář svůj tým podržel.

60:19
    Coyle se snažil obkroužit domácí klec, ale Matheson mu vysekl touš z jeho hole.

60:01

Ve třetí třetině se nejprve Montrealu podařilo otočit vývoj zápasu na svou stranu, když branky Suzukiho a Gallaghera dělilo pouhých sedmadvacet vteřin.

Dlouho to i vypadalo, že Habs své vedení udrží, když přežili i dlouhé dvojnásobné oslabení, jenže Montreal byl potrestán při další početní výhodě Bostonu, ve které srovnal Marchand.

Za stavu 2:2 tedy jde zápas do prodloužení.

60:00

59:47
    Domácí hokejisté drží puk za svou bránou.

59:28
    Kovacevic z modré čáry nahazoval touš směrem na bránu Bostonu, avšak jeho pokus skončil hned na prvním bránícím hráči.

59:08
    Boston se však rychle vrátil zpět a Montembeault si musel poradit se střelou Heinena.

58:52
    Střelu McAvoye domácí zblokovali do středního pásma.

58:20
    Anderson dostal dlouhou přihrávku na útočnou modrou, kde poté nejprve naznačil střelu příklepem a poté se pustil do otočky, jenž mu ujel touš z jeho hole.

57:28
    Coyle posílal kotouč přes brankoviště na Pastrňáka, avšak tomu se touš nepodařilo trefit.

57:18
    Domácím hráčům se nevydařila jejich útočná rozehrávka, protože kotouč pouze přeměřil celé kluziště na zakázané uvolnění.

56:27
    Suzuki se dostal k zakončení z pravé strany útočného pásma, jenže jeho pokus přizvedl Lohrei do ochranné sítě.

56:02
    DeBrusk získal kotouč za bránou Montrealu a ihned ho přihrával před Montembeaulta na Coyla, avšak ten skulinku ve výstroji domácího brankáře nenašel.

55:43
    Tak nyní měl Swayman obrovské štěstí! Hned po vhazování totiž přišlo nahození z modré čáry, které bylo několikrát tečováno a kotouč nakonec přesně zasáhl hostujícího brankáře. Následně se ještě před bránou Bostonu strhla solidní potyčka.

55:36
    Monahan nakonec protečoval touš směrem na Swaymana, který ho raději schoval do své lapačky.

55:22
    Hosté nyní pouze odevzdali kotouč za bránu Montrealu, kde Xhekaj rozjede další útok Habs.

54:26
    Caufield šel jeden na jednoho proti McAvoyovi, avšak hostujícího obránce se svými kličkami nepřekonal.

53:49
    Montreal musel odrazit další ofenzivní snažení první formace Bostonu.
    52:58 Brad MARCHAND - 2:2

52:58
    Boston právě vstřelil branku!
    Bruins okamžitě využívají přesilovou hru! Pastrňák dostal přihrávku na levou stranu, odkud poslal touš před bránu Montrealu, kde se odrazil příhodně do brusle brzdícího BRADA MARCHANDA a od hostujícího útočníka už puk míří do zcela odkryté brány Montrealu. Asistence: David Pastrňák, Charlie McAvoy.

52:49
    Bruins budou hrát další přesilovou hru, protože dvě minuty za podrážení dostává Tanner Pearson (MTL).

52:18
    Mitchell ještě dokázal chvíli udržet Boston v útočném pásmu, ale další vyhození domácích už prošlo do středního pásma.

51:42
    Montrealu se podařilo zastavit Boston hned ve středním pásmu a Anderson následně nahodil touš za bránu Bruins.

50:49
    Slafkovský se snažil přihrát mezi kruhy na Caufielda, avšak do tohoto pasu vjel jeden z hráčů Bostonu.

50:33
    Suzuki zavezl touš do útočného pásma, a následně přihrál mezi kruhy Andersonovi, jenže zakončení domácího hráče parádně chytá Swayman.

50:05
    Anderson nahrál puk na modrou čáru Kovacevicovi, jehož následná rána letěla hodně mimo bránu Bostonu.

49:33
    Habs zvládli souboj za svou bránou, odkud nakonec vydolovali kotouč, který následně obloukem poslali do středního pásma.

48:32
    Montreal tedy přežil dlouhé dvouminutové oslabení ve třech, když domácí předvedli neskutečnou obětavost.

48:12
    Marchand dostal nabito do pravého kruhu, ale Montembeault se stihl přesunout a jeho střelu vyrazil.

47:59
    Další střela Pastrňáka byla zblokována.

47:32
    Po neúspěšné přihrávce Pastrňáka se k puku dostali Habs, kteří jej znovy vyhazují.

47:14
    Domácí získali touš za svou bránou a Evans následně vyhodil puk přes všechny čáry.

46:55
    Boston už je kompletní a pokračuje jejich dlouhá přesilovka proti třem.

46:41
    Střela McAvoye už sice proletěla k domácímu brankáři, avšak Montembeault chytá touš lapačkou.

46:33
    Domácí hráči parádně zblokovali nejprve ránu Pastrňáka a následně i z druhé strany střelu Zachy.

46:19
    Tak nyní to domácí hráči hodně pokazili. V ofenzivním pásmu nejprve fauloval Alex Newhook (MTL) a při následném útoku Bostonu ještě přidal faul Brendan Gallagher (MTL). Oba pykají za hákování a Habs čekají horké chvíle.

45:36
    Beecher zahrozil ve vlastním oslabení, když se dokázal natlačit až před domácího brankáře, kterého však z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

44:48
    Brad Marchand (BOS) zřejmě nezvládl své emoce, protože hostující kapitán dostává dvě minuty za nesportovní chování.

44:17
    Zacha nahrál do levého kruhu Pastrňákovi, jenž se poté dostal k bekhendovému zakončení, které Montembeault vyráží.

43:55
    Pastrňák sice zavezl touš do útočného pásma, jenže zde o něj hosté velmi rychle přišli.

43:27
    Boston si musel poradit s menším tlakem domácích hráčů, avšak hosté už vše zvládli, a tak se mohou opět zaměřit na dohánění svého manka.

42:38
    Carlo nahodil kotouč do svého útočného pásma, avšak zde se za ním nežene žádný z hostujících hráčů.
    42:05 Důvod proč druhá branka Bostonu neplatila.

42:05
    Domácí střídačka tedy nakonec se svou výzvou uspěla, a tak Montreal dále vede nad Bostonem o jednu branku.

42:05
    Martin St. Louis (MTL) se však domnívá, že zde došlo k nedovolenému bránění Montembeaulta.
    42:05 Neuznaná branka Steena.

42:05
    Bruins však rychle srovnávají stav tohoto utkání! Lauko zpoza hostující klece poslal kotouč na modrou Mitchellovi, jehož nahození dokázal tečovat OSKAR STEEN a jeho teč směřovala nad rameno domácího brankáře. Asistence: Mitchell, Jakub Lauko.

41:29
    Domácí se znova hnali do útoku, avšak střela Harrise byla zblokována mimo bránu Bostonu.
    40:51 Brendan GALLAGHER - 2:1

40:51
    Habs okamžitě otáčejí stav tohoto utkání na svou stranu! Evans poslal kotouč na modrou čáru Guhlemu, jenž nad ničím nepřemýšlel a nahodil jej na Swaymana, který vyrazil puk vedle sebe a BRENDAN GALLAGHER zde skočil parádní rybičku a z dorážky poslal touš za záda hostujícího brankáře. Asistence: Kaiden Guhle, Jake Evans.
    40:24 Nick SUZUKI - 1:1

40:24
    Habs využívají přesilovou hru! Tak přeci jen se hokejisté Montrealu dočkávají! Kotouč se dostal na modrou čáru, kde ho Matheson přihrál NICKU SUZUKIMU, jehož následná střela sice škrtla Swaymana do jeho ramene, ale i tak touš proletěl až do sítě Bruins. Asistence: Michael Matheson, Cole Caufield.

40:06
    Boston vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny a hosté ihned posílají kotouč za bránu Montrealu.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 17:13
    Zblokované střely: 9:16
    Hity: 23:11
    Vyhraná vhazování: 12:11

Ve druhé třetině diváci v Bell Centre žádnou branku neviděli. Oproti první části jsme se však dočkali přesilových her. Nejprve si početní výhodu vyzkoušeli hosté, ve které měl druhý gól Bostonu na hokejce Marchand, jenže pohrdl odkrytou klecí, když pouze trefil vzdálenější tyč.

I domácí hokejisté si následně vyzkoušeli přesilovou hru a dokonce hráli i skoro půl minutu proti třem, jenže ani to Montrealu nepomohlo k tomu, aby dostali nějaký puk za Swaymana. Do třetí třetiny ještě budou Habs vstupovat s velmi krátkou přesilovkou.

40:00

39:47
    Zpětná přihrávka Newhooka se stala kořistí Marchanda, jenž chvíli počkal a až poté poslal kotouč po prknech přes všechny čáry.

39:24
    Hosté vyhráli souboj v rohu obranného pásma a Marchand díky tomu posílá kotouč k domácí bráně.

39:08
    Boston dokázal dostat puk ze svého obranného pásma.

38:53
    Anderson dostal přihrávku do slotu, jenže při své střele zlomil svou hůl.

38:33
    Jenže to hostům nevydrželo dlouho, protože na trestnou lavici míří David Pastrňák (BOS), jenž obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

38:23
    Boston už je kompletní.

38:06
    Křižná přihrávka Slafkovského skončila na hokejkách Bruins a ti jej ihned vyhazují přes všechny čáry.

37:50
    Domácí sice kombinují ve svém útočném pásmu, ale zatím je to bez střely.

37:25
    A další vyhozený kotouč přes celé kluziště.

36:58
    Boston už je ve čtyřech a hosté vyhazují touš přes všechny čáry.

36:45
    Suzuki nahrál do levého kruhu Caufieldovi, jehož střela míří do boční brankové konstrukce.

36:24
    Jenže následné vhazování domácí vyhráli tak, že kotouč letí až k jejich brankáři.

36:20
    Bruins jdou na pětadvacet vteřin do tří! Na dvě minuty za podrážení je totiž vyloučen Pavel Zacha (BOS).

35:37
    Anderson vyslal z pravého kruhu hodně nepříjemnou střelu, která skončila někde pod krkem Swaymana, ale hostující brankář na sobě nenechává zná žádnou bolest.

35:05
    Bostonu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

34:45
    I Montreal si ve druhé třetině zahraje svou první přesilovou hru, protože na trestnou lavici míří Brandon Carlo (BOS) na dvě minuty za hákování.

34:25
    Carlo nahazoval kotouč do útočného pásma, avšak následně inkasoval hodně tvrdý hit od Xhekaje.

33:39
    Frederic se dostal až k bráně Montrealu a poté přes brankoviště přihrával van Riemsdykovi, avšak jeho střela skončila na Montembeaultovi.

32:58
    Suzuki se snažil přihrát před bránu Bostonu, kam si najížděl Guhle, jenže tento pas byl zblokován do rohu kluziště.

32:20
    Domácí hokejisté se hnali do rychlého protiútoku, jenže na útočné modré si Monahan s Pearsonem zavazeli a Habs se kvůli tomu dostali do ofsajdu.

31:54
    Monahanovo nahození skončilo hned na prvním bránícím hráči Bostonu.

31:32
    Lauko ve středním pásmu posunul kotouč na Poitrase, který s ním najel do útočného pásma, kde však neměl potřebnou podporu, tak jen poslal puk směrem na domácího brankáře, jenž už si nechal touš pro sebe.

30:20
    Caufield nahrál kotouč na pravou stranu Dvorakovi, jenž se s ním dostal až do bodu pro vhazování, odkud vystřelil a touš zaletěl přesně do výstroje Swaymana.

29:26
    Montreal tedy nakonec přežil první oslabení tohoto utkání. Další akce Bostonu skončila na útočné modré, kde se hosté dostali do ofsajdu.

29:10
    Monahanovi se nepodařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

28:29
    Český střelec nyní dostal přihrávku do levého kruhu a jeho pohotovou střelu se domácím podařilo zblokovat.
    27:59 Marchand ve velké šanci odmítl navýšit vedení Bostonu.

27:59
    Pastrňák znova křižně přihrál Marchandovi, který měl před sebou zcela odkrytou klec, jenže hostující útočník trefil vzdálenější tyč!

27:20
    Evans vyvezl puk do útočného pásma, ale skvěle jej dojel Marchand, který domácímu hráči přizvedl hůl a sebral touš.

27:11
    Boston bude hrát první přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavici míří Johny Kovacevic (MTL).

26:42
    Guhle vypálil z modré čáry a jeho střelu musel Swayman vyrazit před sebe, kde se domácí málem dostali k dorážce, avšak hostujícímu brankáři pomohli jeho obránci.

26:15
    Pastrňák připravil parádní střeleckou pozici pro Marchanda, kterému křižně nahrál do pravého kruhu, avšak jeho pohotovou střelu skvěle vyrazil přesunující se Montembeault.

25:28
    Heinen se zpoza domácí klece snažil přihrát DeBruskovi, ale toho si velmi dobře pohlídala obrana Montrealu.

25:02
    Pezzetta se dostal ještě k jednomu zakončení, které tentokrát vyslal z levého kruhu a jeho pokus zaletěl do lapačky hostujícího brankáře.

24:48
    Hosté konečně odjeli střídat, ale málem toho využil Pezzetta, který ihned dostal přihrávku na útočnou modrou a nakonec vystřelil z pravého kruhu, ale Swayman jeho pokus vyrazil.

24:22
    Někteří hostující hokejisté jsou už na ledové ploše velmi dlouho a Bruins se nemohou dostat na svou střídačku.

23:51
    Guhle vypálil z modré čáry, avšak rána domácího hráče letěla hodně mimo bránu Bostonu.

23:24
    Beecher protečoval kotouč do útočného pásma, kam se za ním hnal Lauko, ale Montembeault vyjel ze své klece a puk raději odehrál.

22:56
    Na druhé straně si velmi jednoduchý zákrok zapisuje Swayman, jenž si poradil se střelou Gallaghera.

22:36
    Coyle vyhrál následné vhazování na McAvoye a jeho rána jen proletěla kolem brány Montrealu.

22:34
    Mitchell vypálil z modré čáry a rána hostujícího obránce zaletěla přesně do výstroje Montembeaulta.

22:11
    Carlo dostal nabito na levou stranu útočného pásma, avšak jeho hůl to nevydržela, a tak puk míří za bránu Montrealu.

21:54
    Heinen zavezl puk do útočného pásma, kde v rohu kluziště schytal tvrdý hit od Xhekaje.

21:27
    Hostující hokejisté se při své další ofenzivní snaze dostali do ofsajdu.

21:04
    Marchand poslal kotouč na modrou Lohreiovi a jeho následné nahození musel Montembeault vyrazit za svou klec.

20:18
    Matheson zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Slafkovskému, jehož následná střela byla lehce zblokována mimo klec Bostonu.

20:01

Střely na bránu: 6:6
    Zblokované střely: 4:7
    Hity: 10:7
    Vyhraná vhazování: 5:5

Bostonu se v první třetině podařilo prosadit hned z jejich prvního útoku, když nahození McAvoye dokázal tečovat Zacha. I přes inkasovanou branku však měli mnohem více ze hry domácí hokejisté, jenže Canadiens svou převahu nedokázali přetavit k vstřelení nějaké branky.

Velký prim hrály v první třetině i tyče obou klecí. Zvuk brankové konstrukce jsme totiž mohli slyšet hned ve třech případech a dvakrát to bylo za zády Swaymana, jenž si tedy zatím svou bránu postavil velmi dobře.

20:00

19:49
    Van Riemsdyk vyslal z pravé strany hodně neškodné nahození směrem na domácí klec, kde ho Montembeault jen vyrazil svým betonem.

18:55
    Harris se dostal k střeleckému zakončení z hranice levého kruhu, ale do jeho střely vložil svou hůl jeden z bránících hráčů.

18:28
    Slafkovský vybojoval kotouč pro Caufielda, který z velkého úhlu jen přeměřil brankoviště Bostonu.

17:39
    Domácí se sami vyhnali ze svého útočného pásma nepřesnou přihrávkou na modrou čáru.

17:20
    Suzuki se snažil poslat puk před bránu Bostonu, ale jeho pas byl pouze zblokován do boční sítě hostující klece.

16:13
    A znovu slyšíme zvuk brankové konstrukce, kterou však tentokrát na druhé straně nastřelil Monahan, jehož schovanou střelu Swayman vůbec neviděl.

15:22
    Domácího brankáře nyní zachránila jeho branková konstrukce, kterou se svou střelou z hranice pravého kruhu orazítkoval DeBrusk!

14:42
    Evans chtěl nahrát kotouč do středu útočného pásma, ale zde zrovna projížděl hostující Coyle.

14:18
    Hostující hokejisté si nahráli kotouč rukou, čehož si rozhodčí všimli a vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:11
    Domácí hráči si u své brány trochu nerozuměli, když Newhook chtěl zavést touš za bránu Montrealu, ale Montembeault mu sebral touš a ukryl jej pod svou lapačku.

13:42
    Domácí nyní mohou být rádi, že nejdou na trestnou lavici, protože hned dva zákroky na Marchanda se možná daly pískat.

13:00
    Xhekaj na modré nahrál kotouč Guhlemu, jenž ihned vystřelil, ale i jeho pokus byl zblokován hostující obranou.

12:22
    Caufield nahrál kotouč na modrou Harrisovi, jehož následné nahození skončilo hned na prvním hráči Bostonu.

11:22
    Pastrňák dostal dárek od jednoho z domácích obránců, a tak se český útočník dostal k bekhendovému zakončení z mezikruží, které však kryje Montembeault.

10:34
    Matheson byl v obranném pásmu pod velkým tlakem napadajících hráčů Bostonu, avšak obránce Montrealu si nakonec poradil a touš neztratil.
    09:43 Domácí velkou příležitost k vyrovnání neproměnili.

09:43
    Tak to byla obrovská šance domácích! Habs jeli ve dvou na jednoho a Monahan ještě před Swaymanem přibrzil, jenže svou střelu poslal přímo do brankáře Bostonu a touš se poté odrazil k Gallagherovi, jenž ho nastřelil do tyče hostující klece!

09:10
    Domácí hokejisté chtěli protečovat kotouč do svého útočného pásma, jenže ten nakonec míří do spodního prstence arény.

08:28
    Guhlemu jeho střela vůbec nesedla a kotouč spíš jen doskákal za bránu Bostonu, odkud se následně Slafkovský pokoušel přihrát před Swaymana, ale jeho pas zastavil Lindholm.

07:54
    Newhook pouze poslal kotouč do útočného pásma Montrealu, ale zde se za ním nežene žádný z domácích hráčů.

07:02
    Další Pastrňákův pokus už musel Montembeault vyrazit za svou klec.

06:48
    McAvoy nahrál na pravou stranu Pastrňákovi, jehož následná střela švihem jen proletěla kolem domácí klece.

05:50
    Kotouč se ze středního pásma odrazil mimo hrací plochu a vhazovat se tedy bude před domácí střídačkou.

05:28
    Domácí měli další velikou možnost vyrovnat, když Gallagher nahrál křižně do levého kruhu Pearsonovi, jehož následná střela však mířila těsně vedle brány Bostonu.

04:32
    Guhle vjel do útočného pásma po levé straně, kde měl před sebou celkem hodně prostoru n aakonec vystřelil z bodu pro vhazování, jenže Swayman jeho pokus vyrazil.

03:48
    Boston sice otevřel skóre tohoto utkání, ale jsou to naopak domácí, kteří jsou mnohem víc aktivnější a stále se snaží rychle vyrovnat průběh tohoto zápasu.

02:54
    Matheson provedl parádní otočku, která jej dostala až do slotu, jenže při jeho následném střeleckém pokusu domácímu obránci sjel touš z hole.

02:20
    Xhekaj vystřelil kotouč z modré čáry, jenže jeho pokus až k Swaymanovi nedoletěl.

01:54
    Gallagher za bránou Bostonu zvládl pár soubojů, ale jakmile chtěl vyvézt touš před bránu Bruins, tak už jej hostující obránci neutralizovali.

01:05
    Slafkovský velmi dobře obral o kotouč jednoho z hostujících hráčů, a tak se k puku následně dostal Dvorak, který si najel skoro až k Swaymanovi, jehož však už z velké blízkosti nepřekonal.
    00:36 Pavel ZACHA - 0:1

00:36
    Tak to je bleskový úvod pro hostující Bruins! Marchand poslal z rohu kluziště kotouč na modrou McAvoyovi, jehož následné nahození parádně tečoval český útočník PAVEL ZACHA, který usměrnil touš do protipohybu Montembeaulta. Asistence: Charlie McAvoy, Brad Marchand.

00:15
    Pastrňák chtěl dlouhým pasem najít Marchanda, avšak tato přihrávka byla hodně nepřesná a touš letí až na zakázané uvolnění.

00:01

Tak veškeré předzápasové věci už máme za sebou, a tak za malou chvíli konečně začne samotné utkání.

Máme za sebou už i americkou hymnu a Bell Center nyní zní Oh, Canada.

Začátek utkání je ještě o něco málo odložen, když před zápasem proběhl slavnostní ceremoniál uctění všech padlých vojáků.

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Matheson, J. Barron, Guhle, Kovacevic, Xhekaj, Harris – Newhook, Suzuki, J. Anderson – Slafkovský, Dvorak, Caufield – Monahan, Pearson, Gallagher – Pezzetta, Evans, Harvey-Pinard.
    Trenér: Martin St. Louis

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Lohrei, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Forbort, Mitchell – Marchand, Zacha, Pastrňák – J. van Riemsdyk, Coyle, Frederic – Heinen, Poitras, DeBrusk – Lauko, Beecher, Steen.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Rooney, Lee – Nansen, Galloway.

(11-1-1)

Boston zatím všem odborníkům ukazuje, že jim to půjde i po změnách, které přišly minulé sezóně. Bruins totiž víceméně pokračují ve své krasojízdě základní části, jako tomu bylo loni.

Kromě velkých stálic týmu se totiž velmi dobře jeví i mladíci v čele s Matthewem Poitrasem, který svými výkony uchvátil realizační tým Bruins, kteří jej tak po devití zápasech neposlali zpět do juniorské soutěže a naopak tento talentovaný útočník zůstal v sestavě Bostonu.

Poslední zápasy

Boston Bruins – New York Islanders 5:2
    Dallas Stars – Boston Bruins 2:3
    Detroit Red Wings – Boston Bruins 5:4

(6-5-2)

Montreal i v tomto ročníku tak nějak pokračuje ve své přestavbě, a tak podle toho vypadají i výsledky tohoto tradičního klubu. Nicméně Habs se zatím stále drží na dostřel play off, když jsou aktuálně pouhé dva body od postupových pozic.

V posledním utkání se Canadiens podařilo utnout sérii čtyř porážek v řadě, když dokázali zvítězit na ledě Detroitu, kde brali oba body za výhru v prodloužení.

Detroit Red Wings – Montreal Canadiens 2:3 pp.
    Montreal Canadiens – Tampa Bay Lightning 3:5
    St. Louis Blues – Montreal Canadiens 6:3

Vítám vás u onlajn přenosu z nejlepší hokejové ligy, ve kterém se podíváme do Atlantické divize, protože se proti sobě postaví Montreal Canadiens a Boston Bruins.

Utkání startuje něco málo po jedné hodině ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 41. Suzuki (Matheson, Caufield), 41. Gallagher (Guhle, Evans), 63. Guhle – 1. Zacha (McAvoy, Marchand), 53. Marchand (Pastrňák, McAvoy)

Rozhodčí: Rooney, Lee – Nansen, Galloway

Diváci: 21 105