Minnesota – Dallas 3:8 (kon.) | Montreal – Vancouver 2:5 (kon.) | NY Rangers – Columbus 4:3 (1:0 po s.n.)
Anaheim – San Jose 4:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
Vancouver Canucks
Pondělí 13.11.2023, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Je za námi utkání mezi Montrealem a Vancouverem, ze zisku dvou bodů se radují hosté. Těm se povedla především druhá třetina, ve které vstřelili tři branky. V závěrečné třetině sice Montreal snížil, avšak poté ještě Canucks dvakrát skórovali do opuštěné klece. Nakonec vyhráli poměrem 5:2.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:33:58)

Statistika
    Střely na bránu: 32 – 37 | Přesilová hra: 1/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jake Allen (MTL) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4 %, odchytal 58:53
    Casey DeSmith (VAN) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 59:33

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, -2 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:48

Vancouver právě vstřelil branku!
    Montreal okamžitě odvolal brankáře a hosté to podruhé potrestali. Miller nabídl puk PHILLIPU DI GIUSEPPEMU, jenž trefil prázdnou bránu. 2:5. Asistence: J. T. Miller a Brock Boeser.
    59:11 Arber XHEKAJ - 2:4

59:11
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí ale ještě dokázali snížit, nicméně mnoho času už před sebou nemají. ARBER XHEKAJ vystřelil poněkud překvapivě, brankář Casey DeSmith si vybral slabší moment. 2:4. Asistence: Jordan Harris a Jake Allen.
    58:30 Brock BOESER - 1:4

58:30
    Je rozhodnuto, dnešní utkání vyhrají hosté! Přesně devadesát sekund před koncem utkání poslal kotouč do prázdné branky Canadiens BROCK BOESER. 1:4. Asistence: Dakota Joshua a Tyler Myers.

57:52
    Montreal je v útočném pásmu a už hraje bez brankáře. Dokáže utkání ještě zdramatizovat?

57:19
    Teodors Blugers se vydal šetřit cenné vteřiny do útočného pásma. To v této situaci samozřejmě hostům vyhovuje.

56:32
    Kaiden Guhle vyzkoušel hostujícího brankáře z velkého úhlu. Posléze Vancouver vyhodil tak šikovně, že icing se nepískal.

55:56
    Casey DeSmith nyní svému celku pomohl s rozehrávkou. Kosatkám teď vše hraje do karet.

55:06
    Brock Boeser se proháčkoval před bránu, kde ale Allen vykopl puk levým betonem. S dorážkou následně neuspěl Phillip Di Giuseppe.

54:39
    Jordan Harris musel počkat na dostřídání svých spoluhráčů, a proto s rozehrávkou nespěchal.

54:03
    Cole Caufield si zpracoval přihrávku Evanse a poté pálil. Jeho pokus byl ovšem sražen.

53:23
    Arber Xhekaj se dostával do útočného pásma, ale vůbec si nevšiml, že jeho spoluhráč už byl v útočné třetině. Ofsajd.

53:05
    Už jen necelých sedm minut má Montreal na to, aby minimálně dvakrát skóroval.

52:12
    Hronkovo nahození od modré čáry bylo pořádně nebezpečné, Jake Allen zakročil levým betonem.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 47. Matheson (Monahan, J. Anderson), 60. Xhekaj (Harris, Allen) – 27. Garland (J. Miller, Q. Hughes), 30. Michejev (Kuzmenko), 38. Joshua (Garland, Hronek), 59. Boeser (Joshua, Myers), 60. Di Giuseppe (J. Miller, Boeser)

Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – J. Barron, Matheson (A), Kovacevic, Guhle, Harris, Xhekaj – J. Anderson, Suzuki (C), Newhook – Caufield, Dvorak, Slafkovský – Gallagher (A), Monahan, Pearson – Harvey-Pinard, Evans, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Vancouver Canucks: DeSmith (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), Cole, Juulsen, Myers, Soucy – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Michejev – Garland, P. Suter, Joshua – Beauvillier, Blugers, Lafferty.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Syvret, Brenk – Gawryletz, Suchánek

Diváci: 21 105