Minnesota – Dallas 3:8 (kon.) | Montreal – Vancouver 2:5 (kon.) | NY Rangers – Columbus 4:3 (1:0 po s.n.)
Anaheim – San Jose 4:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
New York Rangers
4:3 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 13.11.2023, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:36:41)

3. Elvis Merzlikins (CBJ) 37 zákroků

Po relativně poklidné první třetině se ze zápasu Rangers a Blue Jackets stal zábavný spektákl. Columbus na startu druhé části nic nevytěžil z velkého tlaku a dvěma góly během devatenácti sekund paradoxně získal vedení až potom, co inkasoval gólovou facku od Lafreniera. Rangers začali za nepříznivého stavu dominovat. Střelecky se proti Merzlikinsovi ale trápili a z občasných šancí Columbusu jim naopak hrozil čtvrtý gól. Quick domácí hráče v největší nouzi udržel na kontakt a ti se mu za to 11 sekund před koncem třetí třetiny odvděčili vyrovnávajícím gólem Lafreniera. V prodloužení o šance také nebyla nouze. Pět minut hry 3:3 na rozhodnutí ale nestačilo a vítěze jsme tak poznali až v nájezdech. Jeden z nejlepších zápasů kariéry v nich krásným bekhendovým zásahem ozdobil Lafreniere, jehož zásluhou se Rangers na druhém místě Východní konference přiblížili vedoucímu Bostonu na rozdíl jediného bodu. Naopak Columbusu získaný bod na odlepení se z posledního místa nestačil.

Alexis LAFRENIERE - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.
    Autorem vítězné branky je ALEXIS LAFRENIERE.

3. série
    1:0
    Je rozhodnuto. Columbus si z New Yorku odveze jenom bod. Texier pod velkým tlakem třetí sérii nájezdů nevyrovnal.

3. série
    1:0
    Alexis Lafreniere si dnešní večer v Madison Square Garden podmanil se vším všudy! Druhým gólem 11 sekund před koncem vyrovnal na 3:3 a teď v nájezdech přiblížil Rangers k výhře výstavním bekhendem do šibenice.

2. série
    0:0
    Laineho zakončení nájezdu se od Quickova levého betonu odrazilo nad branku.

2. série
    0:0
    Mika Zibanejad vystřelil do levého betonu lotyšského brankáře.

1. série
    0:0
    První série úspěšný nájezd nepřinesla. Teď k tomu nebylo daleko, neboť Johnny Gaudreau poslal puk do břevna.

1. série
    0:0
    Panarin se během svého nájezdu úplně zastavil nějaký metr před brankovištěm a pak už se mu nevyvedla klička do bekhendu.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    Lafreniere se dostal z ideálního úhlu a po objetí branky předal puk Trocheckovi. Ten z mezikruží ještě hledal Millera, ale tomu puk fantasticky vypíchl gólman Merzlikins.

64:15
    Laineho prudká střela zápěstím letěla mimo. Puk jel podél hrazení na útočnou polovinu Rangers a Werenski si musel pospíšit, aby ho stihli před Panarinem.

63:45
    Zibanejadovi s Kreiderem opět nevyšel rychlý brejk. Tentokrát se s nimi skvěle vrátil Marčenko. Severson otočil hru a přes Troubu vystřelil do Quickova betonu.

63:33
    Díky střídání Columbusu byli domácí v situaci dva na jednoho. Kreiderovi ve snaze o přihrávku na Zibanejada sjel puk z hokejky a Werenski založil rychlý brejk. Texier zleva těsně přestřelil vzdálenější tyčku.

63:05
    Texier dostal čas v pravém kruhu. Puk ale poslal do vnější sítě a na programu bylo přečíslení Rangers s nepřesnou tečí Lafreniera.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 19. Kreider (E. Gustafsson, Wheeler), 32. Lafreniere (Trocheck, Panarin), 60. Lafreniere (Kreider, Panarin), rozh. náj. Lafreniere – 17. Danforth (Gudbranson, Werenski), 33. Fantilli (Provorov), 33. Kuraly (Texier, Gudbranson)