Buffalo – Boston 2:5 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Montreal – Calgary 1:2 (kon.)
Washington – Vegas 3:0 (kon.) | Dallas – Arizona 4:3 (po pr.) | Nashville – Anaheim 2:3 (kon.)
St. Louis – Tampa 5:0 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 6:3 (kon.) | San Jose – Florida 3:5 (kon.)
Dallas Stars
4:3 (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Arizona Coyotes
Středa 15.11.2023, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (05:03:36)

3. Lawson Crouse (ARI) 1+0

Čtvrtou výhrou v řadě si Dallas upevnil třetí místo v Západní konferenci a první v Centrální divizi. Devátá Arizona naopak pokračuje v pravidelném střídání výher a porážek, byť i ona může být za bod z ledu těžkého soupeře docela ráda.

Clayton Keller v šesté minutě otevřel skóre z prvního zakončení Arizony. Ta se střelami šetřila i v dalším průběhu a kvůli trefám Finů Lindella a Hintze začala od 30. minuty prohrávat. Stars si těsný náskok bezpečně hlídali. Komplikace nastaly až v padesáté minutě faulem Sutera. Zucker v přesilovce vyrovnal na 2:2 a za další dvě minuty později už Coyotes vedli proměněným brejkem Crouse. Dallas odpověděl velmi rychle a zápas ještě otočil. Duchene vytvořil gólový únik pro Seguina a stejní dva hráči si úspěšnou spolupráci zopakovali i na začátku prodloužení.

60:42 Matt DUCHENE - 4:3

60:42
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tyler Seguin vyšťoural puk ve středním pásmu a rozjel se směrem do pravého kruhu. Přes padajícího Mosera dovedl puk na hokejku MATTA DUCHENEA a ten dal razítko na svůj skvělý výkon relativně snadným uklizením puku za přesouvajícího se Vejmelku. Asistence: Tyler Seguin.

60:25
    Clayton Keller se přesunul z pravého mantinelu k levému kruhu. Oettinger měl co dělat, aby křížnou střelu lapačkou aspoň vyrazil.

60:01

60:00

59:59
    Arizona málem přišla o bod! Robertsonovu střelu Vejmelka zaregistroval na poslední chvíli. Vkleče ji vyrazil a pak za něj prošla Pavelskiho dorážka z nulového úhlu, jež se zastavila o tyčku.

59:48
    Roope Hintz byl v ofsajdu, když Marchment překročil s pukem útočnou modrou čáru. Zajímavý brejk tak končí přerušením.

59:08
    Wyatt Johnston se natáhl za Mosera, aby tečoval nahození Lindella. Učeň Joea Pavelskiho rozvlnil jen ochrannou síť.

58:49
    Díky vyhranému buly Stars okamžitě rozjeli kombinaci u modré čáry. Lindell to opět vzal na sebe a Kojotům se ulevilo se zákrokem Vejmelky, jenž zabezpečil kotouč před dorážkou.

58:43
    Souboj Lindella s Vejmelkou vyústil v sebevědomý zákrok lapačkou. Tato část Čechovy výstroje je ve třetí třetině hodně zatížena.

57:43
    Karel Vejmelka poslal puk do ochranné sítě. Bylo to s tečí rohového plexiskla, takže hlavní rozhodčí trestat nebudou.

56:54
    Hintz znovu pronikl do hostující obrany. Robertson mu puk možná vracel střílenou přihrávkou, ale na to již dokázal Vejmelka zareagovat.
    56:38 Tyler SEGUIN - 3:3

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 18. Lindell (Lundkvist, Pavelski), 30. Hintz (Heiskanen, J. Robertson), 57. Seguin (Duchene, R. Suter), 61. Duchene (Seguin) – 6. Keller (Hayton), 53. Zucker (Maccelli, Moser), 55. Crouse (Durzi)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), R. Suter, Lundkvist, Lindell, Hakanpää, Hanley – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Dadonov, W. Johnston, Benn (C) – Seguin, Duchene, Marchment – Dellandrea, Faksa, Cr. Smith.
    Trenér: Peter DeBoer

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Durzi, Moser, Dumba, Välimäki, J. Brown, Stecher – Schmaltz (A), Hayton, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Zucker, L. Cooley, Carcone – Boyd, Kerfoot, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Luxmore, Skilliter – O´Quinn, Shewchyk

Diváci: 18 532