Buffalo – Boston 2:5 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Montreal – Calgary 1:2 (kon.)
Washington – Vegas 3:0 (kon.) | Dallas – Arizona 4:3 (po pr.) | Nashville – Anaheim 2:3 (kon.)
St. Louis – Tampa 5:0 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 6:3 (kon.) | San Jose – Florida 3:5 (kon.)

2. Roman Josi (NSH) 1+0
    3. Urho Vaakanainen (ANA) 1+1 (04:46:57)

Hostům se v závěrečné třetině povedl dokonalý obrat. Nejprve v jejím úvodu srovnali se soupeřem krok a nerozhodný stav poté vydržel až do závěrečných minut, kdy Kačeři necelé čtyři minuty před koncem strhli vedení poprvé na svoji stranu a i přes závěrečný tlak Predátorů dokázal těsný náskok udržet. Gólem a přihrávkou se na výhře podílel Radko Gudas, který přidal i jednu bitku, leč v tomto případě skončil na ledě jako první.

59:55
    Velká skrumáž před hostujícím gólmanem, kterému se ale povedlo udržet puk v brankovišti.

59:46
    Nyní už se icing píská.

59:30
    Hosté posílají kotouč přes všechny čáry, nebude to icing.

59:14
    Domácí hrají bez brankáře.

59:02
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:57
    Hosté navíc vybojovali vhazování v útočném pásmu.

58:44
    Domácí jsou kompletní, avšak mnoho času nezbývá.

58:30
    Saros hru nepřerušil, naopak rychle rozehrál.

58:10
    Domácí vyhazují, ale čas se jim krátí.

57:32
    Mason McTavish trefil zřejmě tyč domácí brány, velké štěstí pro Predátory.

56:57
    Domácí vybojovali puk a vyrazili do útoku, kde si ale šanci nevypracovali.

56:44
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Colton Sissons – 2 min., sekání.
    56:09 Urho VAAKANAINEN - 2:3

56:09
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Necelé čtyři minuty před koncem hosté dokonávají obrat. Gudas mohl střílet, místo toho střelu pouze naznačil a přihrál na levou stranu spoluhráči, URHO VAAKANAINEN si kotouč zpracoval, najel blíž k levému kruhu a tvrdě vypálil. Strážce domácí svatyně toho zřejmě moc neviděl, kotouč skončil u vzdálenější tyče jeho brány.
    Asistence: Radko Gudas.

55:50
    Gibson nyní jen rozhodil rukama, neboť měl být odpískán icing Nashvillu, leč nestalo se.

55:01
    A znovu gólman hostů zasahuje, v tomto případě přerušuje hru.

54:30
    John Gibson rozehrál zpoza své brány, pak musel hodně rychle zpátky, aby zasáhl proti nepříjemné střele protihráče, kterou se mu však povedlo zneškodnit.

52:47
    Zakázané uvolnění Kačerů.

52:23
    Nyní jsou kompletní.

52:11
    Další tvrdá střela z dálky v podání Nashvillu byla zblokována a hosté vyhazují.

51:26
    Domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu, střílet se rozhodl Forsberg, jehož tvrdou ránu vyrazil Gibson maskou, hra je přerušena.

50:23
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Alex Killorn – 2 min., držení.

49:15
    Pavel Mintjukov se ocitl v o poznání lepší palebné pozici, avšak puk adresoval jen do připraveného gólmana.

48:50
    Benoit-Olivier Groulx švihem přestřelil domácí bránu.

48:28
    Pavel Mintjukov nahazoval od modré čáry, puk adresoval vedle bližší tyče.

47:15
    Je pískán icing hostů a to i navzdory tomu, že byl puk tečován.

46:13
    Sražená střela hostů letí vysoko nad domácí bránu.
    44:11 Radko GUDAS - 2:2

44:11
    Je vyrovnáno. RADKO GUDAS dostal přihrávku z pravé strany do mezikruží a po jeho střele prošel puk mezi rukou a tělem domácího gólmana až do brány.
    Asistence: Troy Terry a Urho Vaakanainen.

43:50
    Hodně často se přerušuje, nyní po dalším zakázaném uvolnění hostů.

43:37
    Gustav Nyquist si nabruslil do mezikruží, odkud střílel, ovšem pouze do připraveného Gibsona.

42:50
    Hosté nedotáhli útočnou kombinaci do konce, nechybělo moc a bylo srovnáno.

42:27
    Další icing Anaheimu.

41:46
    Střelu z dálky Gibson dobře viděl a puk chytá do výstroje.

41:20
    Hra je přerušena, domácí zahráli vysokou holí.

40:14
    Hosté se ihned provinili icingem.

40:01

Dlouhá druhá třetina je u konce, padly v ní tři góly a poměrně dost trestných minut. Domácí se ujali dvoubrankového náskoku a vypadalo to, že si jej odnesou do kabin, ovšem soupeři se povedlo 2,5 minuty před koncem snížit a zadělat na drama. Třetí dvacetiminutovka tak bude dost napínavá.

Další třetina začne přibližně ve 4:00.

40:00

39:02
    Běží poslední minuta druhé třetiny, hosté mají velký tlak.

37:56
    Gibson skočil po puku a schoval jej pod lapačku.
    37:28 Cam FOWLER - 2:1

37:28
    Kačeři ještě ve druhém dějství střílí kontaktní gól. CAM FOWLER střelou z pravého kruhu trefil hokejku Marca Del Gaiza, jenž tak nešťastně změnil dráhu puk a Juuse Saros už nestačil reagovat.
    Asistence: Frank Vatrano a Mason McTavish.

36:21
    Michael McCarron – 5 min., bitka.

Ross Johnston – 5 min., bitka + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

36:21
    Je tu další pěstní souboj, tentokrát se utkali Michael McCarron a Ross Johnston .

36:01
    Josi další prudkou ránou vystrašil gólmana Anaheimu, ten však v tomto případě zasahovat nemusel.
    34:28 Roman JOSI - 2:0

34:28
    Nashville právě vstřelil branku!
    Predátoři využívají přesilovou hru a zvyšují náskok. ROMAN JOSI dělovkou od levého kruhu trefil přesně prostor u vzdálenější tyče, lapačka Gibsona máchla do prázdna.
    Asistence: Gustav Nyquist a Ryan O'Reilly.

34:06
    Gustav Nyquist střílel po přihrávce z levé strany bez přípravy mimo tři tyče.

33:35
    Málem se Kačerům povedlo dostat do šance, ovšem pokaženou přihrávkou přišli o příležitost.

33:10
    Hosté tedy hrají v oslabení, daří se jim ale vyhodit puk do bezpečí.

32:49
    Současné vyloučení:
    Jérémy Lauzon – 5 min., bitka.

Radko Gudas – 5 min., bitka,
    Ryan Strome – 2 min., krosček.

32:49
    Máme tu pěstní souboj, Jérémy Lauzon a Radko Gudas se do sebe pustili a úspěšnější byl domácího hráč.

32:33
    Zakázané uvolnění Ahaheimu.

31:54
    Jakob Silfverberg nepříjemně nahazoval od modré čáry, Saros však dokázal kotouč vyrazit.

30:51
    Domácí nemohli pokračovat v útočné aktivitě, neboť je pískán ofsajd.

30:17
    Zblokovaná rána na druhé straně letí do hlediště.

29:49
    Roman Josi střílel z levého kruhu, skulinu mezi betony gólmana nenalezl.

29:23
    Saros však nyní musel zasahovat proti hodně tvrdé ráně od modré, betony však sklapl včas.

29:17
    Dobře ubráněné oslabení domácích, kteří jsou kompletní.

29:00
    Opět letí kotouč ke Gibsonovi.

28:42
    Domácí vyvezli puk do útočného pásma, kde ušetřili cenný čas.

27:47
    Nashville vyhazuje puk do bezpečí.

27:17
    Kiefer Sherwood – 2 min., vysoká hůl.

26:51
    Dobrý pokus jednoho z domácích hráčů letí vedle bližší tyče.

26:13
    Roman Josi skrytou střelou mohl nadělat Gibsonovi nemalé problémy, puk však k muži v masce nedoputoval.

24:37
    Hodně špatná rozehrávka Anaheimu končí na icingu.

23:22
    Pavel Mintjukov nepříjemnou střelou prověřil Sarose, ten však vyráží.

22:22
    Málem bylo rychle vyrovnáno, ovšem Saros první nebezpečnou střelu protihráče vyrazil, druhá šla mimo jeho svatyni.
    21:03 Filip FORSBERG - 1:0

21:03
    Hosté už byli kompletní, ale útočná akce domácích pokračovala, FILIPU FORSBERGOVI se povedlo sklepnout puk ze vzduchu do vzdálenější tyče, od které se kotouč odrazil za čáru.
    Asistence: Alexandre Carrier a Ryan O'Reilly.

20:01

Úvodní dějství gól nenabídlo, viděli jsme vyrovnané utkání s nemnoha šancemi. Domácí hráči třikrát přesilovou hru, tu třetí si přenesou i do druhé části, hosté měli početní výhodu v jednom případě, ani to však ke gólu nevedlo.

Další třetina začne přibližně ve 3:01.

20:00

19:44
    Gibson se v závěru musí činit, tvrdou ránu z dálky vyráží betony do rohu.

19:17
    Hosté vyhazují puk do bezpečí.

19:03
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:59
    Gibson drží puk ve výstroji, Forsbergovu prudkou ránu z pravého kruhu za svá záda nepustil.

18:49
    Všichni tři hráči Anaheimu, kteří byli dosud vyloučeni, se provinili držením.

18:49
    Jackson LaCombe – 2 min., držení.

18:36
    Filip Forsberg přihrával z pravé strany před úplně prázdnou bránu, kde byl jeho spoluhráč faulován, vinou čehož nemohl zakončit a bude se opět vylučovat.

18:15
    Hosté šikovně vyhazují tak, aby to nebyl icing.

17:41
    Urho Vaakanainen nahazoval od modré čáry mimo branku.

16:50
    Forsberg trefil pouze brusli protihráče před sebou.

16:29
    Icing hostujícího celku.

16:19
    Tyson Barrie nahazoval do skrumáže před sebou, puk se až ke gólmanovi Ducks nedostal.

15:38
    Také domácí tým první oslabení přečkal.

15:33
    Stejný hráč o chvíli později střílel švihem jen do protihráče před sebou.

14:49
    Frank Vatrano zkazil přihrávku a jeho tým přichází o útočné pásmo.

14:25
    Znovu letí kotouč až ke Gibsonovi.

14:06
    Domácí se sice s problémy, ale přeci jen povedlo vyhodit.

13:38
    Alexandre Carrier – 2 min., vražení na hrazení.

13:16
    Kačeři budou hrát přesilovku, nyní mají výhodu.

12:46
    Jakob Silfverberg si sjel do mezikruží na přihrávku, v zakončení mu ale obrana Predátorů zabránila.

12:16
    Domácím se ještě chvíli povedlo udržet útočné pásmo, teď už ale musí rychle zpátky.

11:49
    Anaheim se osvobozuje a hraje v plném počtu.

11:28
    Ryan O'Reilly pálil dobře bez přípravy mezi betony gólmana, Gibson byl však připraven.

11:15
    Filip Forsberg znovu v akci, tentokrát mířil do boční strany bližší tyče.

11:01
    Nejproduktivnější hráč Nashvillu Filip Forsberg si na Gibsona nepřišel, ten jeho střelu z levého kruhu chytá do lapačky.

10:31
    Ryan O'Reilly se natlačil před brankáře, ovšem zblízka mířil mimo. Hosté následně vyhazují.

09:49
    Urho Vaakanainen – 2 min., držení.

08:56
    Gustav Nyquist se snažil střílet od pravého mantinelu, trefil však jen protihráče před sebou.

07:39
    Hosté se s pukem dostali už za modrou čáru, pískán je proto ofsajd.

07:01
    Tečovaný puk končí v hledišti, hra je tak přerušena.

05:55
    Jérémy Lauzon bekhendem nahazoval na bránu Gibson si ale dokázal poradit.

05:23
    Anaheim vyrazil dopředu, kde si ale jeho hráči špatně přihráli a o pásmo rychle přišli.

04:50
    Jérémy Lauzon dobře střílel od modré a gólman Kačerů toho mnoho neviděl, povedlo se mu však puk vyrazit levým betonem a poté jej uklidit pod lapačku.

04:08
    Dante Fabbro nahazoval od modré, puk se mezi tři tyče nepodíval.

03:28
    Kačeři jsou kompletní.

03:14
    John Gibson střelu švihem chytá do lapačky a přerušuje.

02:41
    Hostům se daří osvobodit.

01:28
    Mason McTavish – 2 min., držení.

00:01

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, Barrie, Del Gaizo – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Glass, Sherwood – Co. Smith, Sissons (A), Trenin – Pärssinen, McCarron, Foudy.
    Trenér: A. Brunette.

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Ljubuškin, Mintjukov, Gudas, Vaakanainen – Terry (A), Carlsson, Killorn – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg, Henrique (A), Max Jones – Leason, Carrick, Groulx.
    Trenér: G. Cronin.

Rozhodčí: B. Blandina, W. McCauley – T. Toomey, D. Kelly.

Československá stopa

Lukáš Dostál (ANA) – brankář, 7 zápasů, úspěšnost 91,03 %, průměr 3,15

Radko Gudas (ANA) – obránce, 14 zápasů, 2+1

Vzájemné zápasy

Nashville porazil svého protivníka na svém ledě ve třech posledních soubojích, Anaheim se z výhry na kluzišti Predátorů radoval naposledy 17. ledna 2020, kdy zde vyhrál 4:2. Na výhře se jednou asistencí podílel Ondřej Kaše.

Kačeři jsou na šestém místě s šestnáctibodovým ziskem. Mimo svůj stadion odehráli šest klání s bilancí čtyř výher a dvou porážek, k tomu přidali dvacet branek, o dvě méně inkasovali. Nyní drží parádní venkovní šňůru čtyř výher za sebou, v posledním utkání zvítězili v Pittsburghu 4:3, když čtvrtý gól vstřelili ve vlastním oslabení třináct vteřin před třetí sirénou, krátce předtím se navíc ubránili oslabení třech proti pěti.
    Třemi body se na výhře podílel Kanaďan Mason McTavish, jenž se s Američanem Frankem Vatranem dělí o místo nejlepšího hráče mužstva, na kontě mají oba patnáct bodů, hráč ze země javorového listu za sedm branek a osm asistencí, jeho týmový kolega za jedenáct zásahů a čtyři přihrávky.

Oba soupeři jsou ze Západní konference, Nashvillu se v ní daří zatím hůře, s deseti body mu patří třinácté místo. Na svém ledě si ze šesti utkání odnesl stejný počet bodů díky třem výhrám, vstřelil a inkasoval shodně devatenáct gólů. Tři z posledních pěti domácích mačů prohrál, naposledy sice vstřelil Arizoně pět gólů, avšak hned sedm jich dostal.
    Nejproduktivnějším hokejistou je se 17 body (6+11) Švéd Filip Forsberg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 22. F. Forsberg (A. Carrier, O'Reilly), 35. Josi (Nyquist, O'Reilly) – 38. Fowler (Vatrano, McTavish), 45. Gudas (Terry, Vaakanainen), 57. Vaakanainen (Gudas)

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Ljubuškin, Mintjukov, Gudas, Vaakanainen – Terry (A), Henrique (A), Killorn – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg, Groulx, Max Jones – Leason, Carrick, R. Johnston.

Rozhodčí: B. Blandina, W. McCauley – T. Toomey, D. Kelly

Diváci: 17 159