Arménie – Wales 1:1 (kon.) | Lotyšsko – Chorvatsko 0:2 (kon.) | Bělorusko – Andorra 1:0 (kon.)
Nizozemsko – Irsko 1:0 (kon.) | Francie – Gibraltar 14:0 (kon.) | Izrael – Rumunsko 1:2 (kon.)
Švýcarsko – Kosovo 1:1 (kon.)
Lotyšsko
0:2 (0:2)
Chorvatsko
Sobota 18.11.2023, 18:00 • Skonto stadions, Riga • Kvalifikace ME • Skupina D

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 1:7. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:8. (20:01:37)

Máme za sebou utkání kvalifikace ME, ve kterém domácí Lotyšsko podlehlo Chorvatsku 2:0.
    V minutě 7. se prosadil Majer po skvělé práci Ivanušce. V minutě 16. bylo skóre 2:0, když se prosadil Kramarić.
    Ve 2. poločase byl fotbal bez šancí, tu jedinou měl v nastavení Pašalić, ale trefil jen tyč. Skóre tak zůstalo 2:0.

90+3

90+2
    Domácí budou mít k dispozici poslední šanci v podobě rohového kopu.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+1
    Pašalić měl obrovskou možnost, když utekl domácí obraně a překonal brankáře Ozolse, ale trefil jen tyč, od které se míč odrazil mimo.

89
    Střídání v týmu Lotyšsko:
    ze hřiště odchází Alvis Jaunzems, přichází Dmitrijs Zelenkovs,
    ze hřiště odchází Eduards Dašķevičs, přichází Raivis Jurkovskis.

88
    Dpmácí budou zahrávat roh.

87
    Chorvati nikam nespěchají a kombinují s míčem na vlastní polovině.

86
    Střídání v týmu Chorvatsko:
    ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Martin Baturina.

85
    Ikaunieks se snažil něco vymyslet ale jeho plány ztroskotali na pozorném Gvardiolovi.

83
    ze hřiště odchází Roberts Uldriķis, přichází Raimonds Krollis.

82
    Zakončení Majera bylo velmi akrobatické a výsledek tomu odpovídal. Míč skončil na přilehlém parkovišti.

81
    Hráči Chorvatska se již nikam neženou a jen si tak ťukají míč ze strany na stranu.

80
    ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Marco Pašalić.

78
    Pašalič se snažil projít do vápna Lotyšska, ale neuspěl na Savalnieksovi. Dobrá práce zadáka domácích.

76
    Velmi nepřesnou rozehrávku předvedl Majer.

74
    Majerova individuální akce skončila fiaskem. S míčem vyšel až do zámezí.

72
    Pašaličova střela byla velmi nebezpečná. Brankář Ozols s ní měl problémy, ale nakonec ji vyrazil.

70
    Majerův volný přímý kop přeletěl horní tyč.

69
    Chorvati budou zahrávat volný přímý kop z velmi výhodné pozice.

68
    Držení míče:
    33%:67%

66
    Modrić zahrával rohový kop, k ničemu to nevedlo.

65
    Saveljevs za svůj hrubý faul viděl žlutou kartu a může být rád, že to není karta červená.

64
    Ikaunieks se snažil útéci hostující obraně, ale na zkušeného Modriče nevyzrál a přišel o míč.

62
    ze hřiště odchází Luka Ivanušec, přichází Mario Pašalić.

60
    Hrubě nepřesnou rozehrávku Chorvatska nestihli domácí potrestat, neboť jim míč utekl do zámezí.

58
    Savalnieks se provinil útočným faulem a utkl útočné naděje domácích.

56
    Hosté budou po útočném faulu zahrávat volný přímý kop.

54
    Hosté budou zahrávat volný přímý kop.

53
    Velmi nepřesnou rozehrávku předvedli hosté.

51
    Brankář Ozols se jen ohlédl za nepřesnou hlavičkou.

49
    Chorvatští hráči kombinují s míčem a čekají, zdali soupeř neudělá chybu.

47
    Hned zprvu 2. poločasu si hráči Lotyšska nepohlídali ofsajd.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

Máme za sebou 1. poločas, po kterém hostující Chorvatsko zaslouženě vede 2:0.
    Hosté excelentně vstoupili do 1. dějství, neboť se hned v 7. minutě prosadil Majer. Po skvělé individuální akci Stanišiće se prosadil po chybě v obraně domácích Kramarić. Po celý poločas bylo Chorvatsko lepší, ale gól už vstřelil nedokázalo a tak je poločasové skóre 0:2.

45+1

44
    Gvardiol se provinil útočným faulem.

41
    Daškevičs se snažil centrem najít některého ze svých spoluhráčů, ale centr byl hrubě nepřesný, a tak se míče zmocnili hosté.

39
    Hosté nikam nespěchají a kombinují s míčem kolem půlící čáry. Do kombinace se zapojuje i jinak nezaměstnaný brankář Livakovič.

36
    Chorvati budou vhazovat poblíž pokutového území domácích.

33
    Petković si naběhl na Stanišićův centr a nebezpečně hlavičkoval, ale mimo.

32
    Domácí borci budou mít k dispozici standardní situaci v podobě rohového kopu.

30
    Tobers obdržel za svůj zákrok na unikajícího Brozoviće žlutou kartu.

28
    Domácí výběr bude zahrávat rohový kop.

27
    Po chybné rozehrávce domácího gólmana pálil Kramarič z velké dálky, ale k smůle pro něj minul.

26
    Domácí mají k dispozici volný přímý kop.

24
    S volným přímým kopem Lotyšska si obrana hostů bez problémů poradila.

22
    Lotyši se nemůžou dostat přes polovinu. To je až přímo zmar v podání domácích hráčů.

20
    Útočným faulem se provinil Modrič.

18
    Hosté naběhli na své protihráče a zamkli je kolem svého vápna, kde hosté skvěle drží míč.
    16. Andrej KRAMARIĆ - 0:2

16
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ANDREJ KRAMARIČ, asistoval mu Lovro Majer!!!
    Po skvělém průniku Staničiše se k míči dostal Majer. S ním si obrana domácích ještě poradila, ale odvrátila míč jen k ANDREJI KRAMARIČOVI, který s lehkostí proměnil.

15
    Velmi nepřesnou rozehrávku předvedli hráči Lotyšska, a proto se hráči Chorvatska zmocnili míče.

12
    Hráči Chorvatska kombinují s míčem kolem půlící čáry a vyčkávají na skulinu v obraně hostí, Z následné akce pálil Majer mimo.

10
    Mayer se presentoval útočným faulem, a proto se míče zmocnili domácí hráči.

9
    Hostující hráči budou rozehrávat poblíž šestnáctky hostů.
    7. Lovro MAJER - 0:1

7
    Autorem branky je LOVRO MAJER, asistoval mu Luka Ivanušec!!!
    Luka Ivanušec si naběhl na přetažený centr ze středu pole a vrátil míč do ohně, kde z druhé vlny prostřelil domácího brankáře LOVRO MAJER, který bez problému skóroval.

6
    Velmi nepřesný pas Gvardiola odvrátila domácí obrana.

4
    Nepovedenou rozehrávku předvedli hráči Chorvatska.

2
    Chorvatsko bude zahrávat volný přímý kop.

1
    Domácí hráči si hned z úvodu nepohlídali své postavení a byl jim odmáván ofsajd. Chorvatsko bude rozehrávat.

1

Hlavní rozhodčí přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

Vítám všechny fanoušky dobrého fotbalu u kvalifikace ME mezi Lotyšskem a Chorvatskem.

Lotyšsko: Ozols – Savaļnieks, Černomordijs, Balodis, Cigaņiks – Tobers (C), Saveljevs – Jaunzems, J. Ikaunieks, Dašķevičs – Uldriķis.
    Náhradníci: Matrevičs, Puriņš – Dubra, D. Ikaunieks, Jurkovskis, Kārkliņš, Krollis, Ošs, Regža, Samoilovs, Sorokins, Zelenkovs.
    Trenér: Kazakevics D.

Chorvatsko: Livaković – Stanišić, Erlić, Šutalo, Gvardiol – Modrić (C), Brozović, Kramarić – L. Majer, B. Petković, Ivanušec.
    Náhradníci: Ivušić, Labrović – Baturina, Moro, Pašalić, Pjaca, Pongračić, Vida, Sosa.
    Trenér: Dalič Z.

Rozhodčí: Schnyder – Zürcher, Zürcher.

Úvodní zápas mezi těmito dvěma týmy skončil vysokou výhrou Chorvatska 5:0. Nadělili tak Lotyšům búra a jistě to budou chtít zopakovat.

To hostující Chorvati se nacházejí ve velké patálii. Po 6 odehraných utkáních mají na svém kontě 3 výhry, 1 remízu a 2 porážky s aktivním skóre 10:4. I tak se semifinalista posledního MS nachází na 3. místě, čili nepostupovém. Má totiž stejně bodů jako 2. Wales, ale horší vzájemnou bilanci. Chorvati tak musí zvládnout oba své duely a doufat v zaváhání Walesu.
    V minulém kole padli právě na hřišti Walesu 2:1.

Domácí Lotyši již před svým posledním zápasem ví, že na Euro nepostoupí, a proto se alespoň na svém hřišti budou chtít předvést proti Chorvatsku. Domácí po 7 odehraných zápasech mají na svém kontě pouhé tři body za 1 výhru a 6 porážek s pasivním skóre 5:17 a nachází se na již tutovém posledním místě. Tu jedinou výhru si domácí připsali proti Arménii 2:0.
    V minulém zápase padli na hřišti Turecka vysoko 4:0.

V rámci skupinové fáze kvalifikace na mistrovství Evropy se mezi sebou utkají týmy Lotyšska a Chorvatska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.