Spiš. N. Ves – KFC Komárno 0:1 (kon.) | Púchov – Šamorín 1:6 (kon.) | Malženice – Považská Bystrica 0:0 (kon.)
MŠK Púchov
1:6 (0:4)
FC ŠTK 1914 Šamorín
sk Sobota 18.11.2023, 13:00 • Mestský futbalový štadión Púchov • MONACObet liga • 17. kolo

Púchovčania prehrávajú na domácom štadióne proti Šamorínu vysokým stavom 1:6. O góly sa postarali: 8. minúta Bartol Barišić, 9. minúta Matija Krivokapić, 25. minúta Nathan Silva, 37. minúta Matija Krivokapić, 52. minúta Matija Krivokapić, 56. minúta Bartol Barišić, 91. minúta Lukáš Letenay. To je na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok sobotňajšieho popoludnia. (14:55:50)

90+1

90+1
    Púchov dal gól!
    Krásne zakončenie od LUKÁŠA LETENAYA. Čo Púchovčanom nevychádzalo celý zápas im teraz vyšlo. Centrovanú loptu do šestnástky trafil z voleja práve LUKÁŠ LETENAY, čím strieľa jediný gól domácich. Stav je 1:6.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje jednu minútu.

90
    Nepresná prihrávka do behu pre Letenaya sa stala korisťou pre obrancu Nathana.

88
    Veľká príležitosť Šamorínčanov. Výborný výbeh Pilného proti rútiacemu sa hráčovi Šamorína. Vhadzovať out bude Owusu.

87
    Hra nám opäť pokračuje. Do konca zápasu ostávajú 4 minúty plus nejaký ten nadstavený čas, ale všetci už vedia, ako tento zápas skončí.

86
    Nepríjemný súboj medzi Letenayom a Maričom-Bjekičom. Hosťujúci obranca inkasoval tvrdý zásah lakťom od Letenaya a je ošetrovaný lekárskym tímom.

85
    Levai bol faulovaný na pravom krídle, a preto prichádza štandardka. Loptu si chystá Martinček.

85
    Nagyova dlhá prihrávka, ktorú Púchovčania dokázali odvrátiť.

83
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín:
    z ihriska odchádza Krivokapić, prichádza Owusu.

83
    Hra nám opäť pokračuje ďalej, Pavlovič bol ošetrený a môže pokračovať v zápase.

82
    Pavlovič inkasoval tvrdý úder do hlavy od protihráča v hlavičkovom súboji. Lekársky tím mu prichádza na pomoc s ošetrením.

81
    Letenay tvrdo telom dohral Nathana, a tak sa dopustil útočného faulu.

81
    Lackov center iba do územia nikoho, loptu vyváža Čunta.

79
    Striedanie v tíme MŠK Púchov:
    z ihriska odchádza Mráz, prichádza Jančiga.

79
    z ihriska odchádza Piminov, prichádza Nagy.

79
    Ofsajd, v ktorom sa ocitol domáci kapitán Mráz prerušil útočnú snahu domácich.

78
    Barišić to skúsil na bližšiu žrď z hranice šestnástky, no jeho nebezpečný prízemný projektil presvišťal tesne vedľa ľavej tyče!

77
    Rohový kop, ktorý zahrali Šamorínčania, sa ocitol na hlave Mariča-Bjekiča, ktorý však nedokázal dostať loptu do siete, preletela tesne vedľa ľavej tyče.

76
    Obrovská príležitosť pre Šamorín. Krivokapić sa ocitol v šprinterskom úniku na bránu, no tentoraz nedokázal skórovať, pretože priestor brány chránili aj obrancovia Púchova.

74
    Letenay mal priveľa priestoru na hranici šestnástky, no premrhal ideálny čas na strelu. Jeho zakončenie letí vedľa ľavej tyče brány Veszelinova. Nasleduje odkop od šamorínskej brány.

73
    Lacko to skúsi ďalekonosnou strelou, no jeho projektil končí na kopačkách šamorínskych futbalistov.

73
    Levaiova úspešná narážačka so Štrauchom, no to je asi tak všetko. Domáci sa k výraznejšej šanci nevedia prepracovať.

71
    Veľká príležitosť pre Šamorín. Brankár Pilný zle spracoval prihrávku a do príležitosti sa tlačil Barišić, no tentokrát Pilný vytiahol perfektný zákrok a nenechal sa obhodiť!

70
    Zaujímavá lopta, ktorá smerovala na Krivokapića. Bola však namierená na zlé súradnice, a tak z brány vybehol Pilný a loptu chytá.

69
    Strela z prvej od Kapusniaka z hranice šestnástky smerovala skôr na rugbyové áčko než na bránu hostí. Odkop od brány pre Veszelinova.

68
    Center na prednú žrď, ktorý nadvihol Klabník. Baez odkopáva na pravé krídlo.

68
    Rohový kop pre Púchov, domáci získavajú štandardku.

66
    Centrovaná lopta do šestnástky pristala na hlave Letenaya a mierila na bránu hostí. Brankár Veszelinov však predviedol parádne reflexy, keď pravačkou dokázal v poslednej chvíli jeho pokus zmariť!

66
    Botlóvi sa píska hra rukou, štandardku budú zahrávať domáci. Exekútorom bude Mráz.

65
    Martinček hľadal na ľavom krídle Mráza, ktorému však nevyšlo spracovanie a loptu následne odkopáva až brankár Veszelinov.

64
    Levai si toho zobral príliš veľa na svoj chrbát a bol dostúpený dvojicou obrancov hostí.

63
    z ihriska odchádza Olejník, prichádza Botló,
    z ihriska odchádza Polniš, prichádza P. Horváth,
    z ihriska odchádza Vidnyánszky, prichádza Čunta.

62
    Strela Letenaya z ľavej strany šestnástky letí nad brvno brány Veszelinova.

62
    Ojedinelá príležitosť, do ktorej sa dostávajú Púchovčania, avšak strela letí len do brániaceho hráča.

61
    Baezova lopta bola myslená dobre, avšak nesmerovala na kopačku Vidnyánszkeho.

60
    Levai sa dopustil útočného faulu na protihráča blízko pri poliacej čiare. Lopta je pridelená na kopačky Šamorínčanov.

60
    z ihriska odchádza Kaufman, prichádza Levai.

59
    Strela z veľkej vzdialenosti od Lacka sa odrazila od obrancu na kopačku Mráza, ktorý vypálil na bránu, no jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop.

58
    Lacko sa snaží niečo vymyslieť na ľavom krídle, je ale ostro bránený defenzívou Šamorína.

56
    Šamorín dáva gól!
    Šamorín vyhráva už 0:6. Neuveriteľný zápas. Obrovská diera v obrane Púchova, ktorý sa snaží v druhej polovici všetko vrhnúť do útoku, no stopér nezostal s posledným hráčom. Túto chybu Púchovčanov naplno využil BARTOL BARIŠIĆ, ktorý si dokázal obhodiť v samostatnom nájazde brankára Pilného a zvýšiť stav na 0:6.

55
    Žltú kartu vidí hráč Stanislav Olejník po tom, čo tvrdo poslal k zemi protihráča v sľubne sa rozvíjajúcej akcii.

55
    Krivokapić sa opäť dostal k lopte cez Lacka, no jeho nepresná prihrávka prerušila útočné snaženie hostí.

52
    Šamorínčania vedú už päťgólovým rozdielom! Púchovčania zaspali v zadných radoch! Perfektná prihrávka, ktorá prišla od Barišića a MATIJA KRIVOKAPIĆ sa ocitol zoči-voči gólmanovi Pilnému, ktorého si dokázal pekne prehodiť a spečatiť tak svoj hattrick v dnešnom zápase! Stav je 0:5.

52
    Centrovaná lopta do šestnástky, ktorú rukou dal do bezpečia hosťujúci gólman Veszelinov. Vhadzovanie pre Púchov.

50
    Barišić ostáva po súboji s protihráčom na trávniku. Lopta je pridelená na kopačky Šamorína.

48
    Dlhá lopta na pravé krídlo pre Štraucha. Odkop od brány pre Veszelinova.

47
    Center Mráza dopadol do veľkého vápna. Hosťujúci hráč Krivokapić sa však dokázal k lopte dostať skôr ako súper.

47
    Po faule nasleduje zaujímavá štandardka pre Púchovčanov. Z ľavého krídla to bude centrovať Mráz.

46
    z ihriska odchádza Lacko, prichádza Štrauch,
    z ihriska odchádza Pobořil, prichádza Kapusniak,
    z ihriska odchádza Michlík, prichádza Martinček.

46
    Úvod do druhého dejstva zaobstarali hostia.

46
    Začal sa druhý polčas.

Za nami je prvý polčas, ktorý bol naozaj bohatý na góly. Skóre stretnutia otvoril v 8. minúte Barišić, keď hlavičkou dokázal poslať loptu do siete domácich. O minútu neskôr zvýšil na 0:2 Krivokapić, keď dokázal potrestať domácu defenzívu, ktorá ho nechala preniknúť. Na 0:3 zvýšil v 25. minúte Nathan, keď odrazenú loptu dokázal prestreliť až za chrbát Pilného. V 37. minúte zvýšil na 0:4 strelec druhého gólu Krivokapić, keď parádnym akrobatickým zakončením poslal Šamorín do vysokého vedenia. Uvidíme, čo nám prinesie druhé dejstvo, ktoré sa začne približne o 14:02.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Center do šestnástky v podaní hostí odpratala defenzíva Púchova do bezpečia.

45+1
    Barišić sa snažil na hranici päťky nájsť prihrávkou Vidnyánszkeho, Púchovčanom sa však podarilo túto loptu odvrátiť. Nasleduje rohový kop pre Šamorín.

45
    V prvom polčase uvidíme ešte 1 minútu nadstaveného času.

45
    Zaváhanie v rozohrávke hostí, domáci nedokázali však využiť túto príležitosť.

44
    Letenayova nevýrazná prihrávka znamená odovzdanú loptu pre Šamorínčanov.

42
    Veszelinov na dvakrát s výborným zákrokom! Letenay dokázal vystreliť na hosťujúceho gólmana, ten loptu vyrazil pred seba, no následne ju dokázal dobehnúť a zabrániť akejkoľvek šanci domácim doraziť.

41
    Lackova centrovaná lopta z ľavého krídla letí do predbránkového územia, kde si s ňou hravo poradil Veszelinov.

40
    Púchovčania nedokázali preniknúť cez pravé krídlo. Vhadzovať budú Šamorínčania.

39
    Centrovaná lopta z rohového kopu v podaní Púchova letí na prednú žrď, kde ju však stráca Klabník.

37
    Parádny gól hostí! Púchovčania sú zrelí na uterák! Po centri do šestnástky si odrazenú loptu od domácej defenzívy prebral MATIJA KRIVOKAPIĆ a akrobatickým zakončením posiela loptu k pravej tyči brány Pilného, čím si pripisuje druhý gól na konto v dnešnom stretnutí. Stav je 0:4.

36
    Narážačka Púchovčanom nevychádza, dopredu môže vyraziť. Vidnyánszky.

34
    Na hracej ploche momentálne leží Polniš, ktorý však po súboji s protihráčom nebude potrebovať ošetriť, a tak môžeme pokračovať v hre.

34
    Šamorínčania na vlastnej polovici s loptou v moci určujú prostredníctvom krátkych prihrávok tempo hry.

33
    Center do šestnástky, Letenay hľadal na ľavom krídle Michlíka, ktorý vypálil, ale trafil len prvého brániaceho hráča Olejníka.

32
    Centrovaná lopta do veľkého vápna pred bránu Veszelinova, no pri lopte boli skôr hostia než domáci.

31
    Centrovaná lopta na zadnú žrď, kde nebol nikto z Púchovčanov, no volejové zakončenie jedného z hráčov hostí nenarobilo problémy domácej defenzíve.

30
    Baez vyslal centrovanú loptu z pravé krídla, no nepodarilo sa mu odcentrovať tak, ako by si predstavoval. Jeho snahu odhlavičkoval Klabník na ďalší rohový kop pre hostí.

28
    Obrovská príležitosť hostí! Jeden z hráčov hostí dokázal vystreliť zvnútra šestnástky po odrazenej lopte, no jeho strelu zblokoval obetavý Pavlovič!

28
    Baezova centrovaná lopta smerovala do päťky Pilného, ktorý si pomocou výskoku s loptou poradil.

27
    Klabník odvracia center z pravého krídla len na rohový kop pre Šamorín. Loptu si už chystá Baez.

25
    Tretí gól Šamorínčanov! Kto by to bol čakal, že v 25. minúte budú hostia vyhrávať už 0:3. Centrovaná lopta Baeza do šestnástky bola na dvakrát tečovaná, brankár Pilný dokázal zareagovať. Lopta napokon prišla k NATHANOVI SILVOVI, ktorý svojim nebezpečným projektilom zvnútra šestnástky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil tak vedenie svojho tímu. Stav je 0:3.

24
    Faul, ktorý sa pískal Lackovi na pravom krídle. Nasleduje štandardka pre Šamorín. Exekútorom bude práve kapitán hostí Baez.

23
    Hlavičkové zakončenie zvnútra šestnástky, ktoré prišlo od Lacka, znamená iba korisť pre brankára hostí.

22
    Letenayova centrovaná lopta a následne nedorozumenie v obrane hostí. Brankár Veszelinov chcel loptu chytiť do svojej moci, no obranca ju odhlavičkoval priamo do územia futbalistov domácich.

21
    Púchovčanom sa podarilo zatvoriť hostí v šestnástke, všetko ale vyriešil Veszelinov chytením lopty do svojich rukavíc.

21
    Ďalšia centrovaná lopta, Veszelinov vyboxoval center mimo nebezpečenstvo.

21
    Michlíkova centrovaná lopta, Nathan si s ňou ale poradil. Loptu ešte dobieha Loduha.

20
    Letenay si nepostrážil ofsajdovú líniu, čím zmaril šance Púchova na vytvorenie ofenzívnej akcie.

19
    Zaujímavá akcia v podaní hostí. Technický obstrel od Vidnyánszkého nenarobil vrásky na čele Pilného, pretože jeho projektil letel nad brvno.

18
    Krivokapić sa ocitol v postavení mimo hry, a tak je lopta pridelená na kopačky Púchova.

17
    Narážačka, ktorá prebehla medzi Michlíkom a Mrázom na ľavej hranici šestnástky, nepriniesla zakončenie.

16
    Mráz dokázal odcentrovať z ľavého krídla, Letenay sa vešal do vzduchu, no nedokázal odhlavičkovať tak, aby výraznejšie ohrozil bránu hostí.

15
    Po krátkom ošetrení nám hra opäť pokračuje.

14
    Olejníka zasiahla lopta do nepríjemných partií, preto je ošetrovaný lekárskym tímom.

14
    Nepresná prihrávka, ktorú v strede ihriska spacifikoval Baez a Šamorín ostáva tak na lopte.

13
    Nešťastné pošmyknutie jedného z hráča hostí na ľavom krídle, Kaufman túto loptu napokon stihol prebrať.

9
    Úvod ako zo zlého sna pre domácich! MATIJA KRIVOKAPIĆ si dokázal perfektne nabehnúť za defenzívu domácich, ktorá prepadla v zadných radoch. V šprintérskom súboji strelec gólu dokázal uniknúť Kaufmanovi a strelou k pravej tyči prekonáva brankára Pilného. Stav je 0:2.

8
    Hostia idú do vedenia! Púchovčanom sa komplikuje zápas hneď od úvodu. Baez poslal výborný center na bližšiu žrď z rohového kopu, ktorý pristál na hlave BARTOLA BARIŠIĆA. Ten dokázal vyhrať hlavičkový súboj a posiela loptu za chrbát domáceho brankára Pilného. Stav je 0:1.

7
    Šamorínčanom vyšiel prienik cez ľavé krídlo. Po teči jedného hráča domácich uvidíme prvý rohový kop na strane Šamorína. O exekúciu sa postará Baez.

6
    Vhadzovanie v blízkosti poliacej čiary pre hostí.

5
    Nedorozumenie domácich po centri na hranicu šestnástky vyústilo v stratu lopty pre Púchov. Šamorín pri lopte.

4
    Lackova centrovaná lopta, ktorá smerovala na zadnú žrď, kde bol v šanci Michlík, no k lopte sa nedostal.

3
    Barišić nedokázal prejsť cez obrancu na pravom krídle, čo znamená, že odkop od brány bude mať Pilný.

2
    Center do šestnástky v podaní Šamorína defenzíva Púchova odpratala mimo nebezpečenstvo.

1
    Prvá ofenzívna akcia v podaní domácich. Letenay si pekne nabehol za obranu, vyslal strelu z ľavej hranice šestnástky, no jeho pokus letí mimo priestor troch žrdí brány Veszelinova.

1
    O úvodný výkop stretnutia sa postarali Púchovčania.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MŠK Púchov: Pilný – Lacko, Pavlovič, Klabník, Kaufman, Pobořil, Loduha, Michlík, Lacko, Mráz (C), Letenay
    Náhradníci: J. Vavrík, T. Vavrík, Jančiga, Martinček, Levai, Kapusniak, Štrauch
    Tréner: Marián Zimen

FC ŠTK 1914 Šamorín: Veszelinov – Marič-Bjekič, Nathan, Polniš, Vidnyánszky, Piminov, Barišić, Krivokapić, Baez (C), Olejník, M. Szolgai
    Náhradníci: Nagy, Owusu, Botló, A. Horváth, Ferleťák, P. Horváth, B. Szolgai, Čunta, Diallo
    Tréner: Juraj Ančic

Rozhodca: Smolák – Lenický, Gregorec.

Vážení futbaloví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 17. kola slovenskej druhej ligy medzi Púchovom a Šamorínom. Zápas sa bude odohrávať na Mestskom futbalovom štadióne v Púchove.

MŠK Púchov
    Púchovčania sa nachádzajú na 5. mieste tabuľky. Na konte majú 28 bodov a skóre 32:22. Zverenci trénera Mariána Zimena v minulom zápase nestačili na domácu Myjavu, keď prehrali stavom 3:0. V predminulom zápase naopak vyhrali nad rezervou Slovana Bratislavy stavom 2:4, keď sa dokázal 3x presadiť Lukáš Letenay a 1x Stanislav Lacko.

Futbalisti Šamorína sa nachádzajú na 13. mieste tabuľky. Na konte majú 16 bodov a skóre 24:41. Zverenci trénera Juraja Ančica v minulom zápase vyhrali nad Pohroním stavom 5:3, keď sa 2x presadili Matija Krivokapic, Bartol Barisic a jedným presným zásahom prispel aj Matyas Vidnyanszky. V predminulom zápase zasa prehrali s Považskou Bystricou tesne 2:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Adam Kovaľ

Branky: 90+1. Letenay – 8. Barišić, 9. Krivokapić, 25. Nathan, 37. Krivokapić, 52. Krivokapić, 56. Barišić

Karty:   55. Olejník (SAM)

Trenér: Marián Zimen

Trenér: Juraj Ančic

Rozhodčí: Smolák – Lenický, Gregorec