Frýdek-M. – Poruba 2011 4:3 (po pr.) | Třebíč – Přerov 3:1 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:2 (kon.)
Znojmo – Litoměřice 2:3 (kon.) | Prostějov – Vsetín 1:6 (kon.) | Sokolov – Pardubice B 3:4 (1:2 po s.n.)
Kolín – Slavia 2:1 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
HC Stadion Litoměřice
Středa 29.11.2023, 18:00 • Nevoga Aréna • Chance liga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Znojmo se nachází pouhý bod od posledního místa tabulky. Potřebují tak nutně získat tři body. Zároveň se pokusí protáhnout bodovou sérii z domácích utkání, v cestě jim ale stojí Litoměřice.

Litoměřice se v posledním venkovním zápase utkaly se Sokolovem. Kališníci vstoupili do utkání aktivně a hned v první třetině se ujali vedení. To si dokázali pohlídat až do konce zápasu a ze Sokolova si odvezli tři body po výhře 4:2. Do dalšího utkání nastoupili na domácí půdě proti Zlínu. Vyrovnané utkání rozhodl ve prospěch Litoměřic Markus Korkiakoski, když dokázal využít přečíslení dva na jednoho. V druhém domácím utkání za sebou vyzvali poslední Frýdek-Místek. Frýdečtí hokejisté překvapili Litoměřice stejně jako Vsetín. V zápase nedali Litoměřicím žádnou šanci a zvítězili 4:0.

Nejproduktivnějším hráčem Litoměřic je finský útočník Riku Sihvonen. Nastoupil do třiadvaceti zápasu, ve kterých si připsal sedm gólů a patnáct asistencí. Z řad obránců si vede nejlépe Michael Krutil v sedmnácti zápasech si připsal čtyři góly a šest asistencí.

V bráně Litoměřic odchytal nejvíce zápasu Lukáš Pařík. Ten už však odešel do extraligového Liberce. Nový maskovaný muž Oliver Šatný, který přišel místo Lukáše Paříka odchytal zatím pouhých devět minut v zápase s Frýdkem-Místkem, když ho trenéři poslali do brány za nepříznivého stavu 0:4. Soupeř na něj vyslal jen tři střely, všechny tři dokázal pochytat.

Orli do posledního domácího zápasu nastoupili proti Vsetínu. Utkání měli velmi nadějně rozehrané a po druhé třetině vedli dvoubrankovým rozdílem 3:1. Ve třetí třetině však hosté dokázali srovnat a následně získat i druhý bod na víc za výhru 4:3 v prodloužení. Do dalšího utkání vyjeli na led Pardubic B. Po nepovedené první třetině odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 0:3. Pardubice si náskok pohlídali až do konce zápasu, a tak se Orli zpět do Znojma vrátili bez bodů. Znojmo se s Litoměřicemi již setkalo ve třináctém kole CHANCE ligy. Ve vzájemném utkání si vedl lépe tým z Litoměřic a porazili tak Orly poměrem 4:2.

Znojmu se na domácí půdě daří mnohem lépe než na ledě soupeře. V domácích zápasech získali devatenáct bodů, zatímco na ledě soupeře získali pouze čtyři. V posledních čtyřech zápasech, které Orli sehráli na ledě Nevoga arény, dokázali vždy získat alespoň jeden bod. Podaří se jim protáhnout sérii proti jednomu z nejtrestanějších týmu tabulky?

HC LERAM Orli Znojmo: Durný (Groh) – Zahradníček, Bartko, E. Mareš, Bukač, J. Jenáček, Remta, Tejnor (A) – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš – Berka, Hruška, Sklenář – J. Sedláček, Čermák, Masař.
    Trenér: Václav Baďouček

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Krutil, Husák (A), Aubrecht, Kroupa, Černohorský, Jebavý (C), Tomek – Ton, Kuťák (A), Sihvonen – Kordule, Vitouch, P. Svoboda – Cikhart, Costa.
    Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Josef Barek, Tomáš Mejzlík – Pavel Mikšík, Henrich Kráľ.

Z důvodu dodatečné úpravy ledu se začátek utkání mírně zpozdí.

00:01

00:13
    Litoměřice se hned v úvodu provinily zakázaným uvolněním.

00:18
    Cichoň pro jistotu přikryl odražený puk po střele Zahradníčka.

00:29
    Ofsajd Znojma.

00:41
    Mareš uvolnil mezi kruhy Beránka, Cichoň si nebyl jistý svým zákrokem, ale stav se nemění.

01:18
    Ofsajd Orlů posouzený jako úmyslný.

01:52
    Třetí řada Znojmo rotuje v pásmu hostů a jedna ze střel ohrozila i branku.

02:53
    Bukáč odzbrojil pronikajícího Tona,

03:25
    Jenyš ani Šťovíček na brankáře Cichoňě nevyzrali a přihrávka Zahradníčka nikoho nenašla...

03:58
    ...z rychlého protiútoku Kordule vyprášil vyrážečku Durného.

04:16
    Přihrávka rukou od znojemského hráče.

04:27
    Po vyhraném vhazování se k ohrožení branky dostal Berka, ale jeho střela byla slabá.

04:55
    Hostům vázne rozehrávka, znovu zakázané uvolnění vrací hru před Cichoňě.

05:43
    Navrátilec do sestavy Šťovíček se pokusil o individuální průnik, ale skončil za brankou.

06:34
    Střela Mareše minula branku Litoměříc.

07:21
    Litoměříce poprvé nastěhovany v útočném pásmu, k ničemu vážnějšímu je ale obrana Znojma nepustila.

08:11
    Přemysl Svoboda se zjevil sám před Durným a minul branku.

08:35
    Aubrecht postavil Sklenářovi ve středním pásmu čistý strom.

09:43
    Berger se zmocnil ve středním pásmu puku a po přejezdu modré předal Beránkovi, jehož střela byla zblokována vysoko nad branku.

10:20
    Husák chyboval za brankou, Znojmo toho ale nijak nevyužilo.

10:29
    Na opačně straně vyzkoušel pozornost Durného Vitouch.

11:27
    Zahradníčkovi nevyšla rozehrávka a do útoku vyrazil Kuťák, jehož střelu Durný vyráží.

12:23
    Kordule přihrál Přemyslu Svobodovi, ale ten byl dostatečně hlídán.

13:20
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
    Jakub Kroupa – 2 min., sekání.

13:20
    Kroupa zcela zbytečně klepl Durného po lapačce a Znojmo má možnost první početní výhody.

13:51
    Znojmo se po problémech s rozehrávkou konečně usadilo v pásmu.

14:51
    Přesilovku Orlů brzdí ofsajd.

15:02
    Šťovíčkovi nesedla střela z první.

15:20

16:19
    Durný schoval do lapačky lehké nahození.

16:51
    Menší rozmíška před brankou Litoměříc.

17:19
    Přemysl Svoboda čekal před brankou na puk od spoluhráče, ale nedočkal se.

17:45
    Hruška trefil pouze připraveného Cichoně.

18:31
    Durný se vrhl po ležícím kotouči, hra opět prerušena.

18:59
    Icing Stadionu a Znojmo má ještě šanci zakončit jednu akci.

19:08
    Cichoň si ještě minimálně jeden zákrok připisuje.

19:25
    Rána Bartka k brance nedoputovala.

19:49
    Kordule se ještě dokázal uvolnit a Durný loktem vyráží.

20:00

V první dvacetiminutovce jsme neviděli přiliš pohledný hokej a nakonec tedy ani branku. Zápas je vyrovnaný a nenabízí příliš hokejové kvality pro znojemské fanoušky.

Další třetina začne přibližně v 18:59.

20:01

20:25
    Zahradníček tvrdě zastavil u mantinelu Tona.

21:02
    Matuš nestačil zachytit puk na modré čáře, píská se ofsajd.

21:45
    Vitouch obral o puk nejistého Remtu a rýsující se šanci krotí až Durný.

22:22
    Bukač se po vybídnutí od Hrušky vydal na výlet a Cichoň lehkým zákrokem vytěsnil puk mimo branku.

22:45
    Sihvonen dostal nabito po vyhraném buly, jenže mířil příliš vysoko.

22:51
    Durný drží ve výstroji ránu Krutila od modré čáry.

23:03
    Poskakující puk před brankou Litoměřic se snažil uklidit Šťovíček z otočky, ale minul.

24:06
    Kordule ve dvou velkých možnostech. Nejprve pronikl mezi obránci, ale nedokázal zakončit a vzápětí dostal přihrávku, přičemž měl odkrytou čast branky, kterou ale netrefil.

25:20
    Sklenář se objevil před Cichoňěm, který ale nakonec nemusel zasahovat.

26:46
    Sedláček vystřelil zpoza obrance a snažil se probít k dorážce, což mu bylo znemožněno.

27:22
    Durný vyslal do rychlé akce Šťovíčka, ten se ale k ničemu v útoku nedostal.

27:46
    Znojemský brankář vyrazil puk a dorazit do sítě se ho snažil Vitouch, obránce mu v tom ale dokázal zamezit.

29:01
    Hruška to zkoušel sám, po něm Sklenář neviděl mezi kruhy volného Matuše, a z akce Orlů tak nic nebylo.

29:35
    Vitouch se nebezpečně prodral do šance a ještě hledal Svobodu.....

29:54
    6/6
    Orli právě vstřelili branku!
    Obránce JAN ZAHRADNÍČEK podpořil skvělé z druhé vlny rychlou akci Znojma a po nabídce Masaře uklidil zkušený bek kotouč těsně pod vyrážečku brankáře Cichoňě. Asistence: Jakub Masař a Jan Bartko
    Zahradníček J., Durný R., Masař J., Bartko J., Sedláček J., Čermák P.
    Cichoň O., Svoboda P., Costa K., Vitouch M., Jebavý J., Černohorský J.
    29:54 Jan ZAHRADNÍČEK - 1:0

30:24
    V další šanci se zjevil Bukač, který ale míjí branku.

30:27
    Patrik Husák – 2 min., krosček.

31:16
    Znojmo v první minutě mělo soupeře uzamčeného v obranném pásmu, ale gól z toho nevznikl.

32:07
    Druhá polovina početní převahy už tak úspěšná nebyla.

32:27

32:46
    Vyloučení v týmu HC LERAM Orli Znojmo:
    Jakub Jenáček – 2 min., vysoká hůl.

33:28
    První oslabení Orli braní bez větších problémů.

34:20
    Litoměřice se usadily v pásmu Znojma, ale Durný je dnes zatím bezchybný.

34:46

35:44
    Berka se přes obranu soupeře neprodral, ale Znojmo se po ubráněním oslabení drží v útoku a ostřeluje branku Litoměřic.

36:46
    Vitouch využil hrubé chyby při rozehrávce Znojma a mířil sám na branku, při jeho kličce do bekhendu ale Durný vysadil branku ze svého postavení a hra je přerušena.

37:33
    6/6
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Obránce zaskakující v útoku TOMÁŠ TOMEK byl trestuhodně zcela osamocený před Durným a na jeho rychlou kličku slovenský brankář v barvách Znojmo nedosáhl. Asistence: Kale Costa a Riku Sihvonen.
    Tomek T., Costa K., Sihvonen R., Cichoň O., Kroupa J., Aubrecht D.
    Durný R., Bukač D., Mareš E., Matuš R., Beránek P., Berger J.
    37:33 Tomáš TOMEK - 1:1

38:43
    Další zákrok pro znojemského gólmana.

39:35
    V ponechané výhodě měl možnost poslat Znojmo opět do vedení Beránek.

39:59
    Jan Cikhart – 2 min., sekání.

40:00

Ve druhé třetině jsme konečně viděli i branky. Nejprve rozvlnil síť znojemský obránce JAN ZAHRADNÍČEK a v závěru třetiny odpověděl za Stadion TOMÁŠ TOMEK. Nabídne třetí třetina rozhodnutí nebo nás bude čekat čas navíc?

Další třetina začne přibližně v 19:51.

40:01

40:10
    Znojmo pokračuje v přesilovce.

41:02
    Ránu Bukače brankář pokryl, ale tlak sílí.

41:38
    Litoměřice se osvobodily a tohle oslabení přežíji.

42:01

43:00
    Neučasaná hra Orlů a puk končí mimo kluziště.

43:48
    Krátce po sobě se hosté dvakrát provinili postavením mimo hru.

43:59
    Rozhodčí se upískli s ofsajdem Orlů a vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:58
    Přemysl Svoboda se marně pokoušel proniknout až k brance Durného.

45:40
    Mareš v rohu masíroval Tomka a obral ho i o puk.

Dnešní utkání sleduje 1102 diváků.

47:00
    Znojmo se pokoušelo o útočnou akci, ale chyběla přesnost.

48:01
    Třetí třetina postrádá kvalitu. Ani jedno mužstvo neprojevuje zájem o vítězství.

48:56
    Masař vyzkoušel štěstí bekhendem z velkého úhlu, Cichoň nenechal u tyčky ale žádný prostor.

49:45
    Přemysl Svoboda se už už chystal zakončit z příhodné akce, jenže rozhodčí píská ofsajd.

50:09
    Tomáš Svoboda nejprve trefil prvního stojícího obránce a poté si vysloužil faul na svojí osobu.

50:15
    Michael Krutil – 2 min., podrážení.

51:04
    6/5
    Znojmo se velkým štěstím využívá přesilovku, když nepovedenou ránu Zahradnička usměrnil za záda příhodně před brankou postavený MARTIN ŠŤOVÍČEK, který posílá Orly do vedení. Asistence: Jan Zahradníček a Jan Bartko.
    Šťovíček M., Zahradníček J., Bartko J., Durný R., Matuš R., Beránek P.
    Cichoň O., Aubrecht D., Kroupa J., Kuťák F., Ton P.
    51:04 Martin ŠŤOVÍČEK - 2:1

52:32
    Durný upustil hokejku a zachytil kotouč, protože situace před jeho brankou nebyla vůbec dobrá.

52:57
    Hruška obral o pul laxně hrajícího Aubrechta a hledal před brankou své spoluhráče.

53:18
    Marek Berka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

53:39
    6/5
    Litoměřice velmi rychle využívají svojí početní převahu. PAVEL KORDULE byl zcela sám před brankou Znojma a neměl velkých problémů zasunout puk odražený od Durného do poloprázné branky. Asistence: Přemysl Svoboda a Michal Vitouch
    Kordule P., Svoboda P., Vitouch M., Cichoň O., Černohorský J., Aubrecht D.
    Durný R., Jenáček J., Bukač D., Beránek P., Matuš R.
    53:39 Pavel KORDULE - 2:2

55:06
    Stadion je povzbuzen a má mírně více ze hry.

55:44
    Beránek nedokázal vyhodit a Litoměřice ohrožuji znojemskou branku.

56:23
    Durný vyrazil nahození hokejkou nad branku.

56:29
    Důležitý zákrok Durného vyrážečkou proti Aubrechtovi.

57:43
    Znojmo dlouho nemohlo vystřídat a bylo to znát. Naštěstí pro Orly se hostům nepodařilo rozehrát a je z toho zakázané uvolnění.

58:10
    6/6
    PŘEMYSL SVOBODA předvedl nádhernou akci, prosmýkl se kolem Jenáčka, nechytatelně zakončil a posílá hosty do vedení. Asistence: Pavel Kordule a Jiří Jebavý
    Svoboda P., Kordule P., Jebavý J., Cichoň O., Černohorský J., Vitouch M.
    Durný R., Jenáček J., Matuš R., Bukač D., Beránek P., Berger J.
    58:10 Přemysl SVOBODA - 2:3

58:34
    Znojmo odvolalo Durného a hraje v šesti.

59:00
    Jenyš, Hruška ani Tomáš Svoboda se neprosadili.

59:36
    Zakázané uvolnění pro Litoměřice.

Oddechový čas pro tým HC LERAM Orli Znojmo.

Po skončení zápasu se do sebe pustili v bitce Aubrecht a Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda – 2 min., krosček + 5 min., bitka.

David Aubrecht – 2 min., bitka.

Znojmo nezvládlo znovu třetí třetinu a po dnešní porážce se propadá na samotné dno tabulky. Za Orly se prosadil JAN ZAHRADNÍČEK a MARTIN ŠŤOVÍČEK. Litoměřice tahaly vždy za kratší konec, ale nakonec po brankách TOMÁŠE TOMKA, PAVLA KORDULEHO a PŘEMYSLA SVOBODY berou i ve značné okleštěné sestavě tři body po výhře 2:3.

Děkuji za sledování utkání a u dalších zápasů napočtěnou. (20:35:33)

Warty

Branky a nahrávky: 30. Zahradníček (Masař, Bartko), 52. Šťovíček (Zahradníček, Bartko) – 38. Tomek (Costa, Sihvonen), 54. Kordule (P. Svoboda, Vitouch), 59. P. Svoboda (Kordule, Jebavý)

HC LERAM Orli Znojmo: Durný (Groh) – Zahradníček, Bartko, E. Mareš, Bukač, J. Jenáček, Remta, Tejnor (A) – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš (A) – Berka, Hruška, Sklenář – J. Sedláček, Čermák, Masař.

Rozhodčí: Josef Barek, Tomáš Mejzlík – Pavel Mikšík, Henrich Kráľ