Frýdek-M. – Poruba 2011 4:3 (po pr.) | Třebíč – Přerov 3:1 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:2 (kon.)
Znojmo – Litoměřice 2:3 (kon.) | Prostějov – Vsetín 1:6 (kon.) | Sokolov – Pardubice B 3:4 (1:2 po s.n.)
Kolín – Slavia 2:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Baník Sokolov
3:4 (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice B
Středa 29.11.2023, 18:00 • Zimní stadion Sokolov (Sokolov) • Chance liga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítám vás u onlajnu ze zápasu Sokolova a Dynama B. Jak tento duel v Chance Lize skončí?

Preview zápasu

V tomto zápase se hraje o velmi cenné body, které by mohly zamíchat tabulkou. Sokolov je sice na šestém místě s 39 body, ale Pardubice mají jenom o dva body méně, a to jsou až na devátém místě tabulky. Máme se tedy na co těšit, protože hokejisté do toho dají určeitě vše protože oba týmy se mohou přiblížit přímému postupu do čtvrtfinále.

Baník má skóre 61:57 a Dynamo B 64:58. Je vidět, že celky hrají velmi podobně. Lze očekávat vyrovnanou partii. Forma ale stojí na straně Východočechů, kteří v posledních 5 zápasech třikrát vyhráli za tři body, hokejisté s Orlem na dresu čtyřikrát z 5 pokusů prohráli. Sokolovu se na domácí půdě vůbec nedaří. Ze 12 domácích utkání pobral pouze 17 bodů. Pardubice B braly o bod více ze 12 venkovních duelů.

Vzájemné duely však stojí na straně Baníku. Ti Dynamo B porazili v posledních 4 zápasech, a to 3:1, :2, 5:3 a 4:3.

HC Baník Sokolov: Habal (Hamalčík) – M. Rohan (A), Tureček, Weinhold, Rulík, Mlčák, Klejna, Bulka – , V. Adamec, Kverka (A), Kružík – Kofroň, Osmík, Bernovský – Křemen, Vrdlovec, Csamango – Vracovský, T. Rohan (C), D. Novotný.
    Trenér: Tomáš Mariška

HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vomáčka) – Zdráhal, M. Kubíček, Kaštánek, Nedbal, Tvrdík, Voženílek – Herčík, Rákos (A), Žálčík (A) – Urban, J. Mikyska, Pochobradský – Hrníčko, Kaut, Rohlík – Rouha, Zeman, Lichtag.
    Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Štofa, Kokrment.

Hokejisté se již staví na modré čáry, aby se pozdravili.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhrávají hosté. Ke střele se okamžitě dostal Zdráhal.

00:40
    Vracovský si dobře sráhl puk a tělem se dostal až Honzíka, ale puk nechal za sebou.

01:10
    Pardubičtí posouvají puk do středního pásma.

01:15
    Baník ale rychle obrací hru. Do Honzíka se natlačili dva útočníci domácích, ale prvních z nich Honzíka zboural, a tak puk v síti rozhodčí ani neřešili.

01:30
    Schovaná střela od modré, ale Honzík ji na poslední chvíli našel.

02:10
    Klejna si to mířil dopředu, ale o kotouč byl obrán.

02:40
    Vracovský dobře napadal. Posadil Kubíčka u mantinelu na zem a pak zkoušel puk protlačit kole levé tyče pardubické branky.

03:15
    První útok Pardubic se usadil v útočném pásmu.

03:20
    Ofsajd Pardubic, vhazuje se ale před Honzíkem, odkud šla přihrávka.

03:30
    Icing hostů.

03:45
    Teď naopak zazákané uvolnění Sokolova při rozehrávce.

03:50
    Nedbalova střela po vhazování. Habal puk vykopl jenom před sebe, sokolovští obránci puk ale získali.

04:20
    Dynamo je teď v tlaku. Sokolov nepřesně kombinuje.

05:00
    Tureček nahodil kotouč na hostujícího brankáře, který hru přerušil.

05:15
    Kverka dobře vyvezl puk a už vjel podél levého mantinelu do pásma Pardubic, tam byl ale rychle od puku odstaven.

06:00
    Hokejisté Baníku rozjíždí další akci zpoza své branky.

06:20
    Dynamo ale hru otáčí.

06:39
    6/6
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Autorem branky je LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Asistence: Daniel Herčík a Daniel Rákos.

Pardubičtí hokejisté dobře udrželi pásmo. Párkrát si předali puk, čímž obranu Sokolova rozbýbali. Poté Herčík našel najetého Žálčíka v mezikruží. Střela z první šla mezi betony Habala.
    Žálčík L., Herčík D., Rákos D., Honzík D., Tvrdík V., Voženílek M.
    Habal V., Mlčák J., Klejna F., Kofroň D., Osmík M., Bernovský J.
    06:39 Lukáš ŽÁLČÍK - 0:1

07:00
    Habal teď skryl tvrdou ránu do lapačky.

07:20
    Puk přešel přes všechny čáry. Vhazuje se u Honzíka. Dynamo zatím působí lepším herním dojmem, a to hlavně v pohybu.

07:40
    6/6
    Baník právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JAN MLČÁK. Asistence: Václav Adamec a Jaromír Kverka.

Mlčák dostal po buly nabito a propálil vše, co mu stálo v cestě. Jeho střela se nejspíše ještě otřeba o pardubického beka, a tak nemohl Honzík zareagovat.
    Mlčák J., Adamec V., Kverka J., Habal V., Kružík D., Klejna F.
    Honzík D., Pochobradský M., Mikyska J., Urban T., Nedbal K., Kaštánek V.
    07:40 Jan MLČÁK - 1:1

08:20
    Sokolovu se vlila do žil nová krev, ale Dynamo se dobře brání.

09:00
    Teď je to hokej nahoru a dolů. Habal teď přišel s dvěma dobrými zákroky.

09:50
    Žálčík mohl jít do úniku.

10:15
    Sokolov dobře napadá, ale Dynamo dobře kombinuje a přechází do útoku.

10:30
    Mikyska si dobře počkal u pravého mantinelu, až mu bránící hráči lehce odjedou. Na druhé straně se objevil Pochobrabdský, kterému nebylo těžké nahrát. Druhý zmíněný, ale střelu uspěchal. Ta šla do plexi.

11:00
    Sokolov se ale opět dosává do pásma Pardubic.

11:45
    6/6
    Autorem branky je ADAM KŘEMEN. Asistence: Štěpán Csamango a František Klejna.

Csamango teď parádně našel Křemena do prázdné klece. Krásná akce.
    Křemen A., Csamango Š., Klejna F., Habal V., Mlčák J., Vrdlovec D.
    Honzík D., Zdráhal J., Kubíček M., Rouha M., Zeman T., Lichtag J.
    11:45 Adam KŘEMEN - 2:1

12:20
    Sokolov teď hraje dobře. Nepouští svého soupeře moc na puk.

13:10
    Je to nahoru a dolů. Baník ale vždy u Honzíka puk ztratí a Pardubice míří dopředu.

14:00
    Klejna posunul puk na Osmíka, který vyslal dobrou střelu. Ta možná orazítkovala horní tyč.

14:30
    Zdráhal se druhou střelou. Habal znovu dobře vykopl beton.

15:10
    Dynamo teď pouze vyhazují do středního pásma.

16:00
    Sokolovští hráči vymýšlejí, kudy vede cesta k alšímu gólu. V útočném pásmu teď tráví hodně času.

16:15
    Střela Tomáše Rohana šla o tři čísla vedle tyčky, to byla škoda.

17:00
    Hodně nepřesností od hráčů Dynama. Na puku stále domácí.

17:10
    Habal dobře rozehrál po mantinelu.

17:30
    Situace 2 na 1 z pohledu domácích. Weinhold číhal u zadní tyče, ale jeho doklepnutí šlo mimo.

18:30
    Dynamo se osvobozují a střídají.

18:50
    Pro změnu icing domácích.

19:00
    Poslední minuta první třetiny. Dynamo hrozí vyrovnáním, ale naštěstí pro Sokolov mu puk utíká.

19:30
    Herčík dobře pálil po stahovačce ve středý útočné třetiny. Poté si puk dojel a dorážel, ale Habal byl tam, kde měl být.

19:50
    Puk ve středním pásmu.

20:00

Baník hrál v první třetině mnohem více na puku, a tak zaslouženě vede 2:1. Mohlo to ale být mnohem více, kdyby domácí mířili přesněji, protože měli mnohem více loženek. Dynamo zatím tahá za kratší provaz.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:25
    Sokolov získává puk a nahazuje. Kverka napadá, ale domácí se v útočném pásmu neudrželi.

21:15
    Sokolov teď v delším náporu. Ti jsou zatím bez střely.

21:35
    Bernovský pálil jako pravík z vrcholu kruhu. To byl dobrý pokus.

21:55
    Dynamo přešlo před Habala.

22:00
    Sokolov posouvá puk do středního pásma.

22:15
    Křemen se chtěl za každou cenu protlačit přes pardubického beka. To se mu podařilo a byl faulován, ale rozhodčí nechali ruku dole.

22:46
    6/6
    Autorem branky je TOMÁŠ ZEMAN. Asistence: Jan Zdráhal a Ondřej Rohlík.

Zeman dobře stál před Habalem, kam dával svou nahrávku Zdráhal. Puk ležel těsně za Habalem, čehož si Zeman všimnul a dorazil.
    Zeman T., Zdráhal J., Rohlík O., Honzík D., Tvrdík V., Rouha M.
    Habal V., Rohan M., Tureček D., Vracovský T., Rohan T., Novotný D.
    22:46 Tomáš ZEMAN - 2:2

23:50
    Dynamo ve velkém tlaku. Sokolov teď neví, co dělat.

24:00
    Nedbal pálil razantně od modré čáry.

24:10
    Hráči Baníku se dobře vykombinovali až do situace 2 na 1, ale Csamango nedokázal ve finální chvíli nahrát, protože tomu Kaštánek dobře zamezil obranným zákrokem.

25:00
    Pardubice drží útočné pásmo.

25:40
    Tomáš Rohan vybojoval puk pro svůj celek a tím se hráči s Orlem na hrudi osvobozují.

26:20
    Kaut dobře projel pásmem, přenechal kotouč Kaštánkovi, který vyslal zajímavou střelu.

26:45
    Honzík teď zastavil přihrávku brankovištěm od Kverky.

26:55
    Do protiútoku rychle jel pardubický forward, ale Habal bekhendovou střelu rychle zastavil.

27:10
    Voženílek pálil. Dynamo má dobrou pasáž.

27:45
    Dva neúspěšně pokusy od teč ze strany Sokolova.

28:35
    Csamango teď mohl zakončovat před brankou Honzíka, ale byl faulován. To sudí ale neviděl.

28:42
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    Štěpán Csamango – 2 min., sekání.

Sokolovský borec oplacel po neodpískaném faulu. Do pardubického beka si lehce sekl, to bylo přísné.

29:30
    Sokolov se dobře brání, puk letí k Honzíkovi.

29:46
    6/5
    Autorem branky je DANIEL RÁKOS. Asistence: Dominik Hrníčko a Josef Mikyska.

Dynamo se rychle vrátilo do pásma. Hrníčko zkusil vystřelit spíše střílenou nahrávkou, kterou do branky Baníku tečoval Rákos. Dobře sehraný signál při přesilovce.
    Rákos D., Hrníčko D., Mikyska J., Honzík D., Zdráhal J., Urban T.
    Habal V., Mlčák J., Klejna F., Osmík M., Rohan T.
    29:46 Daniel RÁKOS - 2:3

30:40
    Dynamo opět před Habalem.

31:20
    Dynamo opravdu lépe bruslí a Sokolov nestíhá. Východočeši jsou všude dříve. Vhazování u Habala.

31:22
    Vyhrané buly od Kauta na Zdráhala, ten dobře vystřelil, ale Habal se teď blýsknul lapačkou.

32:00
    Hraje se na půlce hřiště domácích. Ti se teď nemohou dostat ze sevření.

32:40
    Další vhazování u Habala, ten teď má velké množství práce.

33:00
    Rulík nahodil puk na Honzíka, tam se po dorážce natahoval Kverka.

33:30
    Pokus Kverky z úhlu Honzíka nepřekvapil.

34:00
    Kubíček teď zblokoval zajímavou střelu sokolovských borců.

34:10
    Dopředu hned vyrazil Kaut, ale nakonec skončil v rohu.

34:43
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Ondřej Rohlík – 2 min., hákování.

Rohlík se vracel do obrany. Chtěl vypomoct jako první útočník vzadu. Zajel za branku a lehce potáhl domácí forwarda.

35:05
    6/5
    Autorem branky je MARTIN WEINHOLD. Asistence: Daniel Kružík.

Netrvalo dlouho a faul Rohlíka potrestán. Kružík vybídl Weinholda ke střele z vrcholu modré čáry. Střela zapadla přesně k pravé tyči.
    Weinhold M., Kružík D., Habal V., Kverka J., Osmík M., Vracovský T.
    Honzík D., Kaut T., Lichtag J., Tvrdík V., Voženílek M.
    35:05 Martin WEINHOLD - 3:3

36:00
    Pardubice opět v náporu. Tvrdí nebezpečně střílel jako bek. Dvě čísla výše a puk by šel nad beton.

37:00
    Kaut vyhrává vhazování před Habalou. Rohlík rotuje v rohu. Přihrávka následně mířila k Nedbalovi na modrou čáru, který pálil dvakrát, ale mimo.

37:40
    Habal rozhrál až na modrou čáru na Kružíka. Ten si stáhl puk a schoval svou střelu pod nohy bránícího hráče. Puk šel do plexi.

38:20
    Hra se teď přelévá.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Sokolov se nemůže dostat ze své třetiny. Hru tvoří Nedbal.

39:30
    Puk se po Nedbalově střele odrazil do jízdy Rákosovi. Ten střílel ihned, ale nepřesně.

40:00

Dynamo B se ve druhé části zlepšilo. Vše plynulo z lepšího pohybu. Zeman vyrovnával, následně přišla přesilová hra. Habal si vybral nevydařenou pasáž. Pro domácí přišla také početní výhoda, ve které vyrovnali. Rozhodovat bude třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 19:45.

40:01

40:10
    Kaštánek nahazuje do útočného pásma.

40:50
    Baník přebírá iniciativu. Druhá pětka vystřídala a teď Pardubice v nebezpečí.

41:10
    Kofroň se dostal z úhlu před Honzíka. Ten šanci eliminoval, ale bude se pískat faul.

41:17
    Tomáš Urban – 2 min., sekání.

Urban v obranném zákroku Kofroně lehce sekl, a tak si jde odpočnout na trestnou lavici.

42:00
    Sokolov se zatím k ničemu nedostal. Kverka jenom pálil z pravé části deštníku, ale střela neměla parametry.

42:45
    Dynamo vyhazuje.

43:17

43:35
    Honzík chytá puk a nechá své spoluhráče vystřídat.

43:45
    Nebezpečná situace po buly. Vrdlovec střílel po signálu z osy, Csamango dobře clonil.

44:00
    Teď se Východočeši podívali do útočné třetiny, ale jenom na chvilku.

45:48
    Ofsajd Kubíčka.

46:10
    Teď úsměvná kolize za brankou hostů. Dva domácí hráči spadli, přičemž podrazili dalšího pardubického hokejistu. To vypadalo spíše jako kuželky.

46:20
    Rohlík číhal na brejku! Dobře si prohodil Klejnu, ale nakonec mu neujel.

46:30
    Habal pokryl nahození. Týmy střídají.

46:35
    Teď Tureček dostal tvrdý hit a těžko se zvedá.

47:00
    Kverka teď dobře napadal, možná nedovoleně obral o puk Rákose. Je z toho velká šance, ale Honzík je pozorný.

47:40
    Rákose teď u mantinelu složil Klejna. Zápas podle statistik sleduje 386 diváků, ale zimák je téměř prázdný.

48:30
    Oba týmy teď bojují o každý puk, co to jde. Je jasné, že to bude bitva.

49:10
    Rohlík přečetl rozehrávku domácích a s Kautem zahrozili.

50:00
    K vidění je hodně bojovný hokej, který není příliš pohledný.

50:30
    Sokolov hraje v pásmu Dynama B v šesti při signalizovaném vyloučení hostů.

50:47
    Martin Kubíček – 2 min., držení.

Kubíčkovi se nechtělo bruslit, a tak si hostujícího borce podržel.

51:10
    Rákos vyslal Hrníčka do dobrého postavení ve vlastním oslabení, ale ten ani nevystřelil.

51:40
    Dynamo teď dobře stojí. Sokolov to má těžké.

52:00
    Dynamo nemá velké problémy. Vyhazuje k Habalovi.

52:47

53:30
    Tomáš Rohan tečoval dobrou nabídku, naštěstí pro hosty mimo.

54:30
    Pardubice jsou teď hodně zatažené.

55:00
    Hráči Baníku chtějí tři body, to je vidět. Honzík musí být stále pozorný.

55:10
    Tomáš Kaut se nacpal před Habala. Rohlík chytře posílal puk na jeho hůl.

55:40
    Dynamo si předává puk za Habalovou brankou. Sokolov si oddechl.

56:30
    Možnost pro Osmíka. Ten se dostal do samostatného úniku, ale kotouč měl na dlouhou hůl a Honzík puk uzmul.

56:50
    Pardubice v náporu.

57:00
    Herčík si dobře vyjel do středu třetiny a trefil spojnici.

57:20
    Špatná rozehrávka hostů.

57:24
    Marek Voženílek – 2 min., podrážení.

Sokolovský forward přebral puk při rozehrávce Dynama, kdyby tam hůl Voženílek nenechal, tak by jel sám na Honzíka.

58:10
    Baníku se nedaří usadit v útočném pásmu.

58:50
    Až teď to vyšlo. A byla z toho velká šance Csamanga! Dorážku ale Honzík vykopl.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:20
    Vrdlovec teď dlouho čekal, až o puk přišel.

59:24

59:40
    Icing Pardubic.

60:00

Třetí třetina skončila bez branek. Více ke třem bodům měli hosté, kteří nastřelili tyč. I tak oba týmy berou po jednom bodu. Teď přijde na řadu prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy.

Prodloužení začne zhruba v 20:18.

60:01

60:10
    Na puku jsou hosté, což je v situaci 3 na 3 velmi důležité.

61:00
    Zatím žádná velká šance.

61:30
    Puk mají po ofsajdu domácí hokejisté.

62:00
    Kružík se snaží s Kverkou rozjet nějakou akci, ale pardubičtí borci dobře brání.

62:30
    Ložená šance! Tomáš Rohan promáchl práznou klec.

63:00
    Kaut přichází o puk.

63:30
    Sokolovu opět utíká puk až k Habalovi.

63:40
    Žálčík dostal hodně prostoru a z úhlu mířil mezi ruku a tělo Habala.

64:00
    Poslední minuta prodloužení. Týmy se nikam nehrnou.

64:30
    Dynamo puk drží, ale ke střele se nedostalo.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Velmi laxní prodloužení. V něm mohl rozhodnout Sokolov, ale po této možnosti Pardubice již tahaly čas. Na řadu přijdou nájezdy. Ty už musí rozhodnout.

Samostatné nájezdy započnou zhruba v 20:30.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první začnou hosté.

1. série
    0:1
    Urban je úspěšný. Jako levák se rozjel do pravá strany a pohotovou střelou po zemi pod beton udělal tzv. nájezd na Lukáše Kašpara.