Humenné – Košice 4:1 (kon.) | Trenčín – Banská Bystrica 3:4 (kon.) | Poprad – Nitra 3:2 (kon.)
Nové Zámky – Spišská N. Ves 3:5 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 5:3 (kon.) | Michalovce – HC Slovan 10:1 (kon.)
HC 19 Humenné
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
HC Košice
sk Pátek 01.12.2023, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

Humenné nakoniec porazilo Košice 4:1. V tretej tretine síce boli lepší Košičania, čo potvrdil aj ich jediným gólom Berger. Celkovo však boli lepší domáci a zaslúžene si tak pripisujú 3 body.
    Košičania sa napriek prehre udržia prvé miesto, no ich náskok sa zmenší. Humenné zas znížilo svoju stratu na predposledný Trenčín. (20:18:04)

58:20
    Puk je momentálne často pri mantineli a zápas sa tak bude už len pravdepodobne dohrávať.

56:35
    Backhandové zakončenie Jaaskelainena bolo zblokované.

54:55
    Po peknej kombinácii domácich zakončoval do odkrytej brány Lucenius, ale Riečický sa skvelo presunul a zákrokom betónom puk vyrazil.

54:10
    Bretonova koncovka bola tečovaná, ale Kozel predviedol dobrý reflex a puk vyrazil.

53:15
    Košičania teraz vcelku pritlačili na svojho súpera, ale ďalšie zníženie zatiaľ neprichádza.

52:20
    Antonín Bartoš získal puk za bránou a z otočky aj vystrelil. Kozel však bol dobre pripravený a jeho zakončenie chytil.

51:03
    Bartánus sa pokúsil o zakončenie backhandom, ale nakoniec tesne minul bránu.

49:50
    Fejes po súboji so Sergienkom spadol na ľad, ale rozhodca tento zákrok ako nedovolený neposúdil.

48:27
    Po Olssonovej delovke sa snažil puk do brány doraziť Berger, ale nakoniec sa mu to nepodarilo.

47:49
    Košičania sa teraz dopustili ofsajdu a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

46:53
    Košice dali gól!
    Hostia sa nakoniec po zvýšenej aktivite v tretej tretine dočkali gólu, keď CHASE BERGER z malej vzdialenosti dokázal prekonať Kozla a znížiť tak na 1:4.
    Asistencie: P. Lamper, M. Havrila

46:45
    Z otočky teraz pálil Lunter, ale nepodarilo sa mu Kozla prekonať.

45:43
    Po dobrej kombinácii mal veľkú šancu ďalší z Košičanov, ale Kozel ho pekne vychytal.

45:10
    Pollock dostal puk do dobrej pozície, ale z oblasti pravého kruhu Kozla neprekonal.

43:40
    Šoltés sa po návrate z trestnej lavice dostal do úniku, no proti Riečickému sa presadiť nedokázal.

43:10
    Hunter Fejes bol teraz blízko gólu, keď opečiatkoval tyčku.

42:20
    Košice si počas svojho úvodného tlaku nejakú väčšiu šancu nevypracovali a Humenčania puk vyhodili cez všetky čiary.

41:31
    Dávid Šoltés si pomohol nedovoleným zákrokom a Košice si tak zahrajú presilovku.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina skončila rovnakým výsledkom ako tá prvá a Humenné tak vedie nad Košicami už 4:0. Presadiť sa dokázali Šoltés a druhý gól v zápase pridal aj Linet. Tento zápas tak už pred treťou tretinou vyzerá byť rozhodnutý.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:28
    Ďalšia nepresnosť Košičanov končí zakázaným uvoľnením.

39:01
    Humenné dáva gól!
    JAKUB LINET dokázal opäť využiť odrazený puk pred bránou a presnou strelou k tyčke prekonal Riečického dnes už po druhýkrát. Humenné tak vedie už rozdielom triedy 4:0.
    Asistencie: V. Pereskokov, H. Kuru

38:33
    V plnom počte už hrajú aj Košice.

37:35
    Humenné je už v plnom počte a zahrá si tak skrátenú presilovku.

37:22
    Šedivý si urobil s pukom priestor a vyslal na bránu tvrdú strelu príklepom. Jeho koncovka bola ale nakoniec zrazená na ochrannú sieť.

36:33
    Tak nakoniec ani táto presilovka Košíc nebude kompletná. Faulom sa totiž previnil Mário Lunter.

35:35
    Pollockovi sa podarilo vypýtať si faul od Meliška a Košice si tak zahrajú prvú kompletnú presilovku.

34:49
    Zakázané uvoľnenie bolo aj na strane Humenčanov a hra sa tak presunie pred Kozla.

33:47
    Novický vyslal pred bránu dobrú ponuku na teč. Riečickému sa však túto situáciu podarilo vyriešiť.

33:27
    Handlovský bol teraz v postavení mimo hry a Humennému tak tento prechod do útoku nevyšiel.

32:10
    Košičania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred Riečickým.

31:43
    Kuru teraz hľadal Handlovského pred bránou, no jeho prihrávku zachytil vracajúci sa Jaaskelainen.

31:20
    Olssonovi nevyšla táto prihrávka a hostia sa takto pripravili o útočné pásmo.

30:12
    Košičania si postrážili aj zvyšok oslabenia a zatiaľ sa aspoň ako tak držia v zápase.

28:59
    Košičania už hrajú vo štvorici.

28:40
    Humenčania kombinujú v útočnom pásme, ale napriek viacerým streleckým pokusom zatiaľ ďalší gól nepridali.

28:12
    Po Ferencovom faule bude mať Humenné presilovku o dvoch hráčov.

27:40
    Humenné sa zatiaľ drží v útočnom pásme, ale ohroziť bránu sa mu zatiaľ nedarí.

26:59
    Brett Pollock je ďalším Košičanom, ktorý si pomohol faulom a Humenné tak bude mať ďalšiu presilovku.

26:56
    Dominik Riečický teraz pekne vychytal Handlovského strelu a náskok Humenného sa tak opäť nezvýšil.

26:10
    Pri puku sú momentálne Humenčania a hostia si stále nevedia v útoku rady.

24:48
    Rýchla kombinácia domáceho tímu sa skončila zakončením DÁVIDA ŠOLTÉSA z priestoru medzi kruhmi. Riečický sa už nestihol presunúť a Humenné tak vedie už 3:0.
    Asistencia: D. Borov

24:30
    Strela jedného z Humenčanov od modrej bola tečovaná, ale puk nakoniec preletel tesne vedľa brány.

23:45
    Jaaskelainen bol teraz vo veľkej šanci, keď si prebral puk pred bránou. Kozel ho však dokázal skvelým zákrokom betónom vychytať.

23:15
    Chovan sa pokúsil zakončiť po obkrúžení bránky, ale nakoniec sa mu to nepodarilo.

23:05
    Humenčania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude znova v ich obrannom pásme.

23:00
    Odrazený puk si pred bránou prebral Patrik Lamper. Svoju strelu však namieril priamo do Kozlovej lapačky.

22:21
    Košičania sa v skrátenej presilovke k ničomu nedostali a oba tímy pokračujú v plnom počte.

21:25
    Do koncovky sa teraz dostal Breton. Jeho strelu však zastavil Kozel.

21:10
    V hre 4 proti 4 sa zatiaľ nikomu nedarí dostať do väčšej šance.

20:21
    Linet si pomohol hrou vysokou hokejkou a pomer hráčov na ľade sa tak vyrovná.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme dlho veľa akcie nevideli, ale potom sa Košičania dvakrát po sebe oslabili a Humennému sa zásluhou Lineta a Pereskokova podarilo obe presilovky využiť. Vedenie Humenného 2:0 tak tomuto stretnutiu dáva zaujímavý náboj a uvidíme, ako sa bude ďalej vyvíjať 2. tretina.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:52
    Domáci tím využil aj svoju druhú presilovku, keď sa uvoľniť dokázal VADIM PERESKOKOV a presnou strelou k vnútornej tyčke zvýšil vedenie Humenného na 2:0.
    Asistencie :H. Kuru, I. Glazkov

19:18
    Okrem Havrilu putujú na trestnú lavicu aj Bačo s Feretom.

19:18
    Havrila teraz spôsobil menšiu roztržku na ľade a putuje tak na trestnú lavicu.

18:40
    Pekný individuálny prienik ukázal Bartánus, ale finálna prihrávka cez stred ihriska sa mu nepodarila a Kozel tak zasahovať nemusel.

17:15
    Sergienka trafil puk do tváre a hra je tak prerušená. Domáci obranca ale vyzerá byť v poriadku a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

16:27
    Presne po minúte presilovky sa po delovke Kuruho od modrej čiary podarilo JAKUBOVI LINETOVI dostať odrazený puk do odkrytej brány a Humenné tak prekvapivo vedie nad Košicami 1:0.
    Asistencie: H. Kuru, I. Glazkov

16:06
    Tvrdá strela Glazkova preletela tesne vedľa pravej tyčky.

15:27
    Košičanom nevyšlo toto striedanie a na ľade boli až šiesti. Humenné si tak zahrá prvú presilovku.

13:50
    Pollockove zakončenie z väčšieho uhla dokázal Kozel vychytať.

12:20
    V posledných minútach sa hrá prevažne pri mantineloch a v strednom pásme. Ani jednému z tímov sa ale nedarí príliš v útočnom pásme.

10:35
    Fejesovi sa podarilo dostať do pásma a nakoniec pálil Breton. Jeho zakončenie však trafilo iba jedného z Humenčanov.

09:55
    Zaujímavá kombinácia Košičanov sa nakoniec skončila strelou Olssona. Ani jemu sa ale Kozla prekonať nepodarilo.

08:40
    Pri puku sú momentálne hráči Humenného. Ich prechod do útočného pásma však zastavil ofsajd.

07:55
    Dobrú prihrávku pred bránu dostal Chase Berger. Košickému útočníkovi ale táto strela úplne nesadla a Kozel si tak s ňou poradil.

06:45
    Mário Lunter dokázal individuálne prejsť cez celé ihrisko a nakoniec aj zakončil. Trafil ale iba dobre postaveného Kozla.

05:50
    Róbert Bačo si teraz nakorčuľoval do voľného priestoru, ale svoju strelu nenamieril presne.

04:42
    Na ľadovej ploche ostal po súboji ležať Eduard Šimun. Košický obranca nakoniec odišiel na striedačku a uvidíme, či bude môcť v zápase hneď pokračovať.

04:20
    Pollockova koncovka mierila do priestoru brány, ale Kozel puk dokázal vyraziť.

04:02
    Prvá formácia hostí sa snažila napádať rozohrávku súpera, no k puku sa zatiaľ nedostali.

02:55
    Na druhej strane bol naopak pri mantineli úspešný Thomka. Ďalšia prihrávka mu ale nevyšla a Košičania sa tak oslobodili.

01:50
    Puk teraz nahadzoval do útočného pásma Marek Bartánus. Jeho ponuku ale nikto z Košičanov nedokázal využiť.

00:45
    V úvode zápasu sa hrá pomerne nepresne a puk lieta z jednej strany na druhú.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Kozel (Galimov) – Glazkov, Novický, Pereskokov, Kuru, Handlovský – Meliško, Sergienko, Šoltés, Lucenius, Borov – Novota, Diakov, Horvát, Linet, Lačný – Fereta, Novák, Ragan, Krajňák, Thomka
    Tréner: M. Štrba

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Fejes, Berger, Pollock – Šedivý, Ferenc, Lunter, Chovan, Jaaskelainen – Mihálik, Bartoš, Bartánus, Šimun, Lamper – Hudec, Rogoň, Havrila, Bačo
    Tréner: D. Ceman.

Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos extraligy. V 23. kole na seba narazia HC 19 Humenné a HC Košice.

V dnešnom zápase proti sebe nastúpi prvý a posledný tím tabuľky. Košice sú momentálne pred Spišskou o 4 body najmä vďaka 8-zápasovej sérii víťazstiev. Naposledy im ju ale prekazil výhrou po predĺžení Trenčín. Humenné stráca na predposledný Trenčín 11 bodov a aj keď v posledných 5 zápasoch dokázalo dvakrát vyhrať, tak dnes bude výraznejším outsiderom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Martin Kožiak

Branky a nahrávky: 17. Linet (Kuru, Glazkov), 20. Pereskokov (Kuru, Glazkov), 25. Šoltés (Borov), 40. Linet (Pereskokov, Kuru) – 47. Berger (Lamper, Havrila)

Trenér: M. Štrba

Trenér: D. Ceman