Nový Jičín – Vel. Meziříčí 5:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Letňany 1:8 (kon.) | Kopřivnice – Vyškov 4:3 (kon.)
Šumperk – Žďár n/S 9:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Technika Brno 2:3 (kon.) | Havířov – SHKM Hodonín 6:3 (kon.)
Opava – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.) | Příbram – Hronov 7:6 (1:0 po s.n.) | Písek – Vrchlabí 1:4 (kon.)
Tábor – Ústí n/L 3:0 (kon.) | Cheb – Děčín 3:2 (3:1 po s.n.) | Řisuty – Benátky n/J 4:5 (po pr.)
HK Opava
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 16.12.2023, 17:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Havlíčkobrodští hokejisté se v tabulce po jednadvaceti utkáních nachází na sedmé příčce se ziskem rovných třiceti bodů a do Krnova přijíždějí v roli drobného outsidera. Dalo by se říci, že Bruslaři jsou týmem, který umí s kýmkoliv vyhrát, ale zároveň umí občas také pořádně vybuchnout. Důkazem budiž deset dnů stará porážka 5:1 ve Velkém Meziříčí, kterou následovala vysoká výhra 7:3 s Kopřivnicí. Kterou tvář Havlíčkův Brod ukáže u polských hranic?

HK Opava

Domácí Opavě nedávno v domácím prostředí podlehla během tří dnů Havířovu a možná trochu překvapivě také Žďáru nad Sázavou. Zdráhalovi svěřenci navíc bojují s drobnou marodkou, k dlouhodobě zraněnému Kadulovi se přidal také s angínou marodící zadák Radim Štěpánek, středeční vítězné utkání ve Vyškově pak nedohráli ani útočníci Kryštof Stuchlík a Marek Brada. U těchto dvou by se nemělo jednat o nic vážného, nad jejich dnešním startem nicméně visí otazník.

Letošní vzájemná bilance:
    23. září HK Opava – BK Havlíčkův Brod 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
    4. listopadu BK Havlíčkův Brod – HK Opava 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Backa, Ervasti, Lehotský, Thiel, Jak. Ludvík, Pachula, Krupa – Stuchlík, Káňa (A), Rousek (A) – Brada, Štindl, Dobša – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Kotásek, Hendrych, Häring.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

BK Havlíčkův Brod: Maláč (Nedvěd) – J. Novák (A), Čermák, Vala, A. Dvořák, D. Vacík, Benák – Endál, Valášek, Pavelec – Voříšek (A), P. Kuchta (C), Havlát – Holenda, Pártl, Křehlík – Dymák.
    Trenér: Aleš Kraučuk.

Rozhodčí: Šico – Vengřín, Voznička.

00:01

00:30
    Šindelář nahodil kotouč do útočné třetiny, tam se jej ale chopili hráči Havlíčkova Brodu.

01:05
    Voříšek zatáhl kotouč po pravé straně a kotouč poté poslal před branku, kde najízděl Kuchta. Hostujícímu útočníkovi se ale hrací předmět nepodařilo zasáhnout.

02:00
    Po Vořískově sražené střele se jelo na druhou stranu a do práce musel Maláč. Tomu vyslal pozdrav z pravé strany Tomáš Káňa, havlíčkobrodský brankář si nadvakrát poradil.

02:25
    Na druhé straně znovu zahrozil Voříšek, tentokrát byl o poznání nebezpečnější. Jeho střela trefila Slíže do masky, opavský brankář nicméně dorážku nepovolil.

03:24
    Solidní střídání druhé opavské formace. Ta si vytvořila několik střel, naposledy vedle zamířil Dobša.

04:33
    Maláč si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát si poradil se střelou z pravého kruhu.

05:30
    Endál nyní operoval v opavské třetině s kotoučem na holí podél mantinelu. Jeho spoluhráči následně ale o kotouč přišli.

06:15
    Hosté půjdou za malou chvíli do čtyř, Opava má k dispozici výhodu.

06:33
    Hříšníkem byl Lukáš Endál, který dostal dvě minuty za sekání. Další dvě minuty dostává za nesportovní chování, jelikož si neodpustil nějaké to peprné slovíčko vůči rozhodčím.

07:25
    Havlíčkův Brod se zatím bez potíží brání.

07:50
    Opavská přesilovka je zatím hodně nepovedená.

09:17
    Opava stále ještě nevystřelila na branku.

09:25
    Až nyní po nahození Stuchlíka před brankou nepříjemně překážel Šindelář, nicméně kotouč byl tečován jen do ochranné sítě.

10:39
    Havlíčkův Brod v plném počtu. Opava si tuto přesilovku za rámeček rozhodně nedá, během čtyř minut totiž Maláčovu branku vůbec neohrozila.

10:46
    Jan Vojtovič jde na dvě minuty ven za nedovolené bránění. Lukáš Endál odjíždí na střídačku v doprovodu spoluhráčů a nevypadá to s ním příliš dobře.

11:17
    Hosté si vytvořili vynikající příležitost! Po rychlé kombinaci se na pravou stranu dostal puk k Valovi, proti jehož zakončení na bližší tyč se ovšem Slíž stačil přesunout!

11:58
    Přesilovka Bruslařů je o poznání nebezpečnější než ta domácí, po Čermákově střele se teď puk odrazil od mantinelu a zůstal na brankové síťce. Rozhodčí pískají.

12:21
    Jako blesk z čistého nebe vlétl do opavské třetiny po pravém křídle Robert Havlát a po jeho střele zvoní za Slížem levá tyč!

13:00
    Další šance hostů! Po střele Havláta dorážel v krkolomné pozici Pártl, proti jeho střele se však po ledě na poslední chvíli vrhnul Marek Slíž! Vojtovič se mezitím vrací na led.

13:30
    Lukáš Endál se šel sklouznout, ale následně odchází do kabin. Zápas pro něj zřejmě končí.

13:52
    Slíž musel znovu zasahovat, tentokrát proti střele Dymáka, kterou vyrazila opavská jednička do ochranné sítě.

15:21
    Havlíčkobrodští jsou momentálně jednoznačně aktivnější a Opava se brání jen zuby nehty.

15:42
    Nyní však Bruslaře v rozletu brzdí ofsajd.

16:42
    Nahození Havlíčkova Brodu ze středního pásma skončilo až v ochranné síti. Nyní se hra trochu uklidnila, příliš se toho neděje.

17:17
    Domácím je odpískána hra vysokou holí.

18:04
    Kuchta podrazil pronikajícího Bradu a dostává dvě minuty. Nic na tom nezmění ani protesty hostujících hráčů.

18:30
    Opava je tentokrát v přesilovce o poznání nebezpečnější. Dočkáme se ještě v závěru první třetiny branky?

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny, Opava kombinuje v útočné třetině.

19:15
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezan se ujímá vedení! KRYŠTOF STUCHLÍK nad kruhy nahodil kotouč na branku, Maláč toho zřejmě příliš přes clonící hráče neviděl a domácí jdou do vedení! Asistence: Tomáš Rousek, Tomáš Káňa.
    19:15 Kryštof STUCHLÍK - 1:0

19:44
    Ještě jedno vhazování v opavské třetině, po kterém rychle vypálil od modré Čermák. Slíž puk ukryl ve své lapačce.

20:00

20:01

Hosté vyhráli úvodní buly a ihned nahazují puk do opavské třetiny.

20:38
    Velká šance Bruslařů! Se střelou Nováka měl Slíž velké problémy a nakonec ji jen tak tak vyrazil před sebe. Tam ještě dorážel Dymák, opavský brankář zasahuje pravým betonem.

21:48
    Hosté rozjeli další útočnou akci, ale soupeřovo nahození ukryl Slíž v lapačce.

22:10
    Beránek z rohu vlastní třetiny jen vyhazuje na zakázané uvolnění.

22:33
    Rozhodčí nyní možná Opavě dvě minuty po souboji Partla s Beránkem, nicméně hrálo se dál. Po chvilce se doatal do pásma soupeře Marek Brada, jeho střelu však Maláč lapil.

23:03
    Tomáš Rousek dostává dvě minuty za jednoznačné podražení Čermáka.

23:15
    Kombinace Bruslařů je v plném proudu.

23:37
    Puk se nyní ocitl na střídačce Havlíčkova Brodu, vhazovat se bude v opavské třetině.

23:51
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Hosté srovnávají krok! Na modrou čáru dostal přihrávku ROBERT HAVLÁT, který podobně jako Stuchlík v závěru první třetiny propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Vojtěch Holenda, Jan Novák.
    23:51 Robert HAVLÁT - 1:1

24:30
    Rychlý kontr Opavy! Štindl jel zprava úplně sám a mířil na zadní tyč, Maláč puk vyráží do bezpečí!

25:01
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Daniel Pavelec – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

25:10
    Havlíčkův Brod okamžitě vyhazuje do bezpečí.

26:00
    Opavě přesilovka zatím absolutně nevychází.

26:34
    Až nyní se Slezan na chvíli usadil v útočné třetině, pak ale o puk znovu přišel.

26:46
    Rousek si navíc pomohl hákováním, poměr sil na ledě se na pár sekund vyrovná.

27:13
    Pavelec zpátky na ledě, přesilovka Beuslařů začíná.

27:41
    Domácí vyhazují, navíc stihnou i vystřídat.

28:10
    Téměř perfektní teč Valáška, který vložil svou hůl do Novákovy rány, končí jen o několik centimetrů vedle opavské branky!

28:46
    Slezan v plném počtu.

29:20
    Velká skrumáž před Maláčovou brankou, Opava se ale nedoatala kekvalitnímu zakončení! Bruslaři po chvilce vyhazují na zakázané uvolnění.

30:22
    Brada neudržel puk v útočné třetině, domácí vyklízí pásmo

30:40
    Křehlík před vlastní brankou po odpískání zasáhl protihráče vysokou holí a dostává dvě minuty.

30:50
    Krátce po vhazování se Maláčova svatyně ocitla mimo své vymezené území. Rozhodčí pískají.

31:30
    Opavská přesilovka není ani tentokrát vůbec dobrá.

32:26
    Slezan se dnes na přesilovkách těžce trápí. Důkazem toho budíž Ervastiho střela, při které finský zadák zakopnul.

32:44
    Havlíčkův Brod hraje v plném počtu.

33:09
    Vojtovič předvedl drzý průnik. Opavský forvard si na modré obhodil obránce a následně rychle rychle vypálil. Maláč i za pomocí masky nadvakrát kryje.

33:30
    Vala nepřesně střílí z pravého kruhu. Tentýž hráč se dostal ještě k jedné střele, ta ale až na Slíže nedolétla.

34:22
    Obránce Havlíčkova Brodu se snažil puk z vlastní třetiny poslat po mantinelu, po zásahu domácí hokejky ale kotouč změnil trajektorii a skončil na střídačce Opavy.

34:43
    Na druhé straně končí rychlý kontr zásahem Slíže.

36:00
    Rouskovi pokus o drzou kličku nevyšel. Moc nebezpečného se na ledě v tuto chvíli neodehrává.

36:50
    Zakázané uvolnění Bruslařů.

37:20
    Valáškovu střelu zastavuje brusle Jana Thiela.

38:00
    Maláčova branka byla po souboji dvou hráčů posunuta. Rozhodčí pískají, z lehce nezáživné druhé třetiny nám ještě zbývá odehrát dvě minuty.

39:30
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu. Novák se chvíli kočkoval se Šindelářem, vylučovat se však nebude.

40:00

Po čtyřiceti minutách je stav nerozhodný. Zatímco v první části hry byli hosté možná mírně aktivnějším tým3m ale prohrávali, teď to bylo přesně naopak. Byť se nehrál nikterak hezký hokej, Bruslaři asi byli o krok pozadu, podařilo se jim nicméně vyrovnat. Na 1:1 dával v přesilovce Robert Havlát. Doufejme, že zbytek zápasu bude pro fanoušky atraktivnější, než doposud.

40:01

41:01
    Na úvod třetí vidíme hodně přísný icing, který byl odpískán proti Bruslařům.

41:45
    Boj o kotouč v útočné třetine sice zvládli Opavští, nicméně hrací předmět znovu vzápětí uzmuli Havlíčkobrodští.

42:35
    Opavští v ofsajdu.

42:48
    Tomáš Rousek se v rohu kluziště zmocnil puku a i přes bránící hráče se s ním doatal mezi kruhy. Následná střela však šla jen do povyjetého Maláče.

43:29
    Nebezpečí také před opavskou brankou. Tam se kotouč odrazil doleva k připravenému Milanu Valáškovi, jenže jeho projektil ukryl Marek Slíž ve výstroji.

44:16
    Zakázané uvolnění domácích.

44:30
    Filipu Partlovi se povedlo zasáhnout v útočné třetině poskakující kotouč a Marek Slíž musel bleskově zasahovat pravým betonem.

45:30
    Pavelec narýsoval pěknou žabičku pro pronikajícího Dymáka, jenže tomu kotouč hůl přeskočil.

46:20
    Opava v posledních desítkách sekund dobře forčekovala. Hosté se nicméně dostali z pásma a Slíž musel podržet nahození z levé strany.

47:30
    Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.

47:49
    Neuvěřitelný odraz, díky kterému jde Havlíčkův Brod do vedení! Nahození po mantinelu se od hrazení odrazilo přímo k FILIPU PÁRTLOVI, na jehož bekhend právem zmatený Slíž nestačil reagovat. Bez asistence.
    47:49 Filip PÁRTL - 1:2

48:41
    Domácí se ihned snaží o odpověď, v rozletu je ale brzdí posunutá branka soupeře.

49:36
    Pártl od červené jen nahazuje do opavské třetiny, což v tuto chvíli Brodu samozřejmě bohatě stačí.

50:21
    Po souboji v rohu kluziště zůstal Štindl ležet na ledě, vylučovat se ale nebude.

50:55
    Při Ludvíkově střele byl sice před hostující brankou solidní provoz, Maláč si puk nicméně našel a vyrazil jej.

51:25
    Kotouč se ocitl na domácí střídačce, vhazování ve třetině Opavy.

52:25
    Vojtovič se snažil na modré přihrát Beránkovi, záměr mu nicméně nevyšel. Havlíčkův Brod následně dostal kotouč daleko od své svatyně.

53:18
    Stuchlíkovq teč se mezi tři tyče nevešla.

54:30
    Opava se tlačí za vyrovnávací brankou a začíná být nebezpečná. Zřejmě nás čeká zajímavý závěr.

54:59
    Kuchta navíc dostává dvě minuty za sekání. Bruslaře čekají krušné chvíle.

55:20
    Zmatky v havlíčkobrodské obraně. Jeden z hostujících hráčů dokonce ztratil hůl, vše nicméně končí Rouskova rána, kterou Maláč udržel ve výstroji.