Finsko – Švédsko 2:3 (kon.) | Švýcarsko – Česko cz 2:3 (po pr.)
Česko
Sobota 16.12.2023, 18:00 • Swiss Life Arena, Curych • Švýcarské hokejové hry

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek sobotního večera. (20:35:16)

Nejlepší hráči utkání: Tristan ScherweyMichal Kempný.

Dnešní zápas plná obratů je tak u konce, remíza se z pohledu obou celků zdá více než zasloužená, o něco šťastnější však mohou být Češi, kteří získali bonusový bod za vítězství v prodloužení.

61:57 Michal KEMPNÝ - 2:3

61:57
    Česko právě vstřelilo branku!
    O vítězi je rozhodnuto, porazitelnost nakonec přeci jen uhájil český tým! Své zkušenosti nyní prokázal MICHAL KEMPNÝ, když s kotoučem na holi vyčkal na soupeřovu reakci a následně z prostoru levého kruhu vyslal nechytatelnou střelu ke vzdálenější tyčce. Bez asistence.

61:47
    O objetí branky a zakončení se snažil Bertschy, Kořenář byl na své místě.

60:54
    Trojice Švýcarů kombinuje v českém obranném pásmu, následně je však Malgin o kotouč obrán Červenkou.

60:18
    Červenka krouží s kotoučem na holi v prostoru středního pásma.

60:01

Švýcaři prožili skvělou třetí třetinu, v rámci které se jim po dvou slepených gólech podařilo vyrovnat. Stav 2:2 vydržel až do konce základní hrací doby, následně nás tedy bude čekat pětiminutové prodloužení 3 na 3 s náhlou smrtí. Pokud ani to o vítězi zápasu nerozhodne, dojde na samostatné nájezdy.

60:00

58:58
    Situaci dva na jednoho z pohledu Švýcarů nyní vzal Bertschy na sebe, to byla na štěští pro český tým špatná volba, jelikož si v zakončení vylámal zuby na skvělém Josefu Kořenářovi!

57:53
    Češi mají kotouč v držení a odhodlávají se k jedné z posledních akcí v rámci končící třetí části.

56:58
    Z vrcholu mezikruží chvíli po vyhraném vhazování střelu tahem vyslal Ticháček, úřadovat tak musela Genoniho lapačka.

56:52
    Chvíli před koncem mohl utkání dost možná rozhodnout Voženílek, ani vícerými dorážkami se mu však z bezprostřední blízkosti Genoniho překonat nepodařilo!

55:51
    Ke střele z otočky se na kraji pravého kruhu dostal Flek, jeho pokus zásadně postrádal na přesnosti, když o velký kus minul pravou tyčku branky.

Dnešní utkání sleduje 7 125 diváků.

Jakub Houžvička

Šimon Kuběna

Branky a nahrávky: 42. Moy (Biasca), 43. Scherwey (Herzog) – 26. Rychlovský (M. Kovařčík), 28. Tomášek, 62. Kempný

Švýcarsko: Genoni (van Pottelberghe) – Kukan, Glauser, Marti, Loeffel, Frick, Heldner, Berni, Aebischer – Thürkauf (C), Malgin, Andrighetto (A) – Corvi, Herzog, Biasca – Jäger, Riat, Scherwey (A) – Richard, Bertschy, Künzle – Moy.
    Trenér: Patrick Fischer

Česko: Kořenář (Pavlát) – Kempný (A), Hovorka, Pyrochta, Jandus, Mašín, Zábranský, Král, Ticháček – Červenka, Špaček (C), Flek – Voženílek, Kodýtek, Stránský (A) – Rychlovský, Tomášek, Kousal – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Beránek – Lenc.
    Trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: Heikkinnen, Holm – Nikulainen, Špůr

Diváci: 7 125