Olomouc – HC Litvínov 1:5 (kon.) | Č. Budějovice – Mountfield HK 2:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 1:4 (kon.)
Vítkovice – Liberec 1:4 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.) | Sparta – Jihlava 3:2 (kon.)
K. Vary – Kometa Brno 3:4 (2:3 po s.n.) | Plzeň – Přerov 4:0 (kon.)
po s.n. (2:3)
HC Energie Karlovy Vary
3:4 (3:0, 0:1, 0:2 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 16.12.2023, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Další kolo juniorské nadstavby o pořadí v play-off nabídne karlovarským fanouškům zajímavou podívanou. Energie totiž bude hostit své vrstevníky z Komety Brno. Brněnští mladíci jsou aktuálně na prvním místě skupiny. Energetikům pak patří čtvrtá příčka. Oba celky mají za sebou velmi zajímavé čtvrté kolo.

HC Energie Karlovy Vary:
    V pátečním duelu hostili energetici juniorku Dukly Jihlava. Fanoušci, kteří na tento duel dorazili, viděli zápas, který rozhodně nenudil. Šance si vytvářely oba týmy, ale Adam Ebenstreit svou branku zamkl a zlikvidoval všechny střelecké šance jihlavských mladíků. Tři, dva, jedna tak to byl počet karlovarských gólů po jednotlivých třetinách. V první třetině se prosadili Vít Záhejský, Matěj Novotný a Vojtěch Čihař. Ve druhé třetině pálili ostrými Jakub Galnor a Matyáš Váňa. Po pátém gólu došlo v jihlavské brance ke střídání. Do konce utkání ji hájil Filip Sigmunt, kterého překonal v padesáté čtvrté minutě Vojtěch Čihař. Zisk bodů Energii vynesl na čtvrté místo.

Nejproduktivnější hráči:
    Jakub Galnor 28 bodů (16+12)
    Robert Šlechta 28 bodů (9+19)
    Matyáš Váňa 22 bodů (10+12)

HC Kometa Brno:
    Ještě zajímavější utkání mají za sebou brněnští junioři. Ti se poprvé v letošní sezoně utkali se Spartou. A i tady po první třetině vedli domácí 0:3. Jenomže ve druhé části udeřil ve vlastním oslabení Jakub Zembol. Přesně o minutu později dostal Kometu na dostřel jednoho gólu Denis Bárta a srovnáno bylo o osm sekund později díky Robinovi Rakusovi. Po tomto gólu došlo ke střídání gólmanů a do branky Sparty se postavil Šimon Vedral. V padesáté čtvrté minutě šli brněnští mladíci během sedmnácti sekund do dvou gólového vedení díky střelám Romana Otavy a Adama Boltvana. Sparťané však za svými hosty nezůstali pozadu a v padesáté osmé minutě svítil na světelné tabuli stav 5:5. Přestřelku mezi oběma týmy rozsekla až nájezdová loterie, v níž se jako jediný prosadil Andrej Fábry.

Ondřej Hrabík 32 bodů (11+21)
    Marek Daníček 29 bodů (11+18)
    Jakub Žmola 29 bodů (8+21)

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Schmid) – Krajčík (A), Bulka, Dyk, Dorot (C), Holejšovský, Vogel, Pelikán – Pastor, Adámek, Galnor – Šlechta, M. Váňa, Varvařovský (A) – Čihař, Záhejský, Steklý – Zeman, M. Novotný, Šilhan.
    Trenér: Pavel Arnošt

HC Kometa Brno: Kavan (Ondráček) – Antony, D. Svoboda, Ulbricht (A), A. Pospíšil, Bůžek, Čaňo – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – Ekrt, D. Moravec, Chludil – Zembol, Habermann, Rakus – J. Nesvadba, Halačka, Pavlík.
    Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Petružálek,Hlinka – Gerát, Pěkný.

00:01

00:03
    Akce Komety skončila v pásmu Energie blokem Filipa Krajčíka.

00:36
    6/6
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je ROBERT ŠLECHTA. Asistence: Matyáš Adámek a Filip Krajčík.
    Šlechta R., Adámek M., Krajčík F., Bulka K., Galnor J., Ebenstreit A.
    Antony P., Svoboda D., Boltvan A., Otava R., Bárta De., Kavan J.
    00:36 Robert ŠLECHTA - 1:0

00:51
    Pod Palbou se ocitl Adam Ebenstreit. Na jeho betony narazil Patrik Ulbricht, kterému nevyšla ani následná dorážka.

02:29
    Po vhazování u své branky se do pásma hnal Roman Otava. U mantinelu se dostal mezi několik energetiků a nestihl se dostat k zakončení.

03:13
    Po vhazování se puku zmocnili hráči Komety. Díky napadení přihrávky si puk převzal Matyáš Adámek.

03:53
    Brněnští se dostali do pásma a karlovarský gólman svým zákrokem zastavil hru.

04:12
    6/6
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Po závaru před brněnskou brankou nakonec kotouč přes brankovou čáru dostal VOJTĚCH STEKLÝ. Asistence Vojtěch Čihař a Vít Záhejský.
    Steklý V., Čihař V., Záhejský V., Bulka K., Krajčík F., Ebenstreit A.
    Bůžek J., Čaňo M., Ekrt J., Moravec D., Chludil D., Kavan J.
    04:12 Vojtěch STEKLÝ - 2:0

05:09
    Po pobytu v pásmu se hráči Komety stáhli ke své brance. Po akci energetiků mají opět puk na svých holích a zakládají akci.

06:11
    Matěj Pavlík byl na modré zastaven jedním z domácích.

06:48
    Vít Záhejský pálil z kruhu. Střela škrtla tyčku.

07:20
    Danny Chludil se rozmáchl kousek nad kruhy a napálil Ebenstreitův beton.

08:02
    Hra se nyní velmi rychle přelévá mezi oběma pásmy.

08:47
    Roman Otava byl v kruhu obklíčen a nakonec skončil až u mantinelu, kde přišel o puk.

09:36
    Rozjetého Kryštofa Bulku zastavil ofsajd.

09:44
    Po vhazování se k puku málem dostal Patrik Ulbricht, ale energetici si ho ubránili.

10:23
    Jan Ekrt pálil z mezikruží. Jeho tutovku zblokoval Kryštof Dyk.

11:18
    Dominik Halačka pálil těsně před brankou. Odražený kotouč dorážel Jáchym Nesvadba. Karlovarský gólman však zasáhl.

12:12
    Brněnští se ve svém pásmu drží na puku.

13:02
    Jakub Vogel prokličkoval mezi bránícími hráč. Narazil na Kavanovy betony. O dorážku se pokoušel ještě David Varvařovský.

13:55
    Nebezpečnou situaci před karlovarskou brankou uhasil jeden z energetiků tím že si převzal puk.

14:05
    6/6
    Autorem branky je FILIP KRAJČÍK. Asistence: Vojtěch Čihař.
    Krajčík F., Čihař V., Záhejský V., Bulka K., Steklý V., Ebenstreit A.
    Pospíšil A., Bůžek J., Ekrt J., Moravec D., Chludil D., Kavan J.
    14:05 Filip KRAJČÍK - 3:0

14:15
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    David Šilhan – 2 min., vysoká hůl.

14:36
    Na Denise Bártu zívala odkrytá část branky, ale Ebenstreit se zvládl přesunout.

15:23
    Energetici uvolňují tlak vyhozením. Puk skončil jenom ve středním pásmu.

16:16
    David Moravec svou střelou z kruhu označkoval Ebenstreitovy betony.

16:53
    Vojtěch Čihař a Vít Záhejský se dostali k brance, ale poslední přihrávka jim nevyšla.

17:46
    Střela Filipa Krajčíka rovněž skončila na Kavanových betonech.

18:22
    David Moravec byl ve výborném postavení před karlovarskou brankou, ale přihrávka zpoza branky se k němu nedostala.

18:43
    Patrik Ulbricht měl dobře nakročeno před karlovarskou branku. Kousek od ní ho zastavil Filip Krajčík.

20:00

Je za námi první třetina atraktivního duelu mezi týmy Energie a Komety. Dlužno říci, že fanoušci, kteří vyměnili sobotní oběd za návštěvu KV areny, rozhodně nelitují. K vidění je totiž svižný hokej se spoustou šancí. Po první třetině odcházeli do šaten spokojenější energetici. Další část začne zhruba ve 13:44.

20:01

20:02
    Energetici se dostali do pásma.

20:12
    S pukem na holi se k brance Energie hnal Roman Otava, který i přesto že byl ve středním pásmu faulován svou misi dokončil.

20:16
    Jakub Galnor – 2 min., faul kolenem.

21:39
    Energetici rozjíždějí akci od své branky.

22:06
    Rozjetý Danny Chludil vypálil z pozice nad kruhy. Puk proletěl kolem bližší tyčky.

23:06
    6/6
    Kometa právě vstřelila branku! Energetici přišli za brankou o puk. Nejprve před ní pálil Jakub Bůžek. Puk po odrazu od betonu skončil před odkrytou částí branky, kde ho přes brankovou čáru bez problémů poslal JÁCHYM NESVADBA. Asistence Jakub Bůžek a Dominik Halačka.
    Nesvadba J., Bůžek J., Halačka D., Čaňo M., Pavlík M., Kavan J.
    Dyk K., Dorot O., Pastor T., Adámek M., Galnor J., Ebenstreit A.
    23:06 Jáchym NESVADBA - 3:1

24:11
    Jeden z hráčů Komety se prohnal do pásma a svou střelou přidal další šrám na Ebenstreitovy betony.

25:16
    Akci energetiků zastavil ofsajd.

25:25
    Tobiáš Pastor poslal puk na jednoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale ten se k němu přes bránící hráče nedostal.

26:07
    Adam Boltvan měl výborné postavení v kruhu. Na poslední chvíli se k němu dostali dva z domácích hráčů a o šanci ho připravili.

26:49
    Jan Ekrt zkoušel s pukem na holi v prostoru kruhu vymyslet akci. Energetici ho však nakonec odzbrojili.

27:29
    Zakázané uvolnění přeneslo hru před branku Komety.

27:29
    Rozjeté hráče Komety u modré zastavil Ondřej Dorot.

28:03
    K puku se dostal Jindřich Habermann, který se hnal do pásma. Přes čtveřici energetiků až k brance nedojel.

28:57
    Energetici se nyní musejí bránit.

29:33
    Kryštof Bulka poslal do akce Vojtěcha Čihaře, který před brankou zvolil přihrávku na Matyáše Váňu.

29:59
    Po buly se energetici stáhli do pásma a zkoušeli založit akci.

30:37
    Střela Denise Bárty proletěla kolem tyčky karlovarské branky.

30:55
    Hned po buly od modré pálil Antonín Pospíšil. Adam Ebenstreit do jeho střely nastavil beton.

30:57
    Hráči Komety si vzali na mušku karlovarskou branku.

32:04
    Hra se opět několikrát otočila. Při jedné ze šancí Komety zvonila tyčka u karlovarské branky.

32:55
    Střela Vojtěcha Steklého z kruhu proletěla kolem rohu brněnské branky.

33:15
    Zakázané uvolnění Energie.

33:22
    Jakub Bůžek pálil od modré, ale Ebenstreit byl připraven.

33:26
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    David Moravec – 2 min., nedovolené bránění.

33:53
    Energetici kombinují před brankou Komety.

34:05
    Střela která vyletěla z chumlu hráčů v kruhu skončila na Kavanových betonech.

34:17
    Kometa uvolnila tlak Energie vyhozením.

34:38
    Antonín Pospíšil zkusil od branky vyhodit. Kotouč u modré čáry zastavil jeden z karlovarských beků.

35:27
    Rozjetého Matyáše Váňu zastavil jeden z brněnských hráčů. Akce energetiků následně definitivně skončila díky ofsajdu.

35:59
    Energetici se v pásmu snaží vyzrát na bránící hráče.

36:52
    Střela Petra Holejšovského od modré proletěla kolem branky.

37:19
    Jáchym Nesvadba se dostal k puku a svou střelou prověřil pozornost karlovarského gólmana.

38:25
    Roman Otava pálil z mezikruží. Po jeho dělovce zaduněl Ebenstreitův beton.

39:10
    Denis Svoboda se na modré opřel do puku. Do jeho střely obětavě vletěl Robert Šlechta.

40:00

Výkony obou týmů neztrácejí na obrátkách. I ve druhé části zápasu byla k vidění spousta zajímavých akcí a oba gólmani měli plné ruce práce. V této části padl pouze jeden gól a to ze strany Komety. Rozhodující část dnešního utkání začne zhruba ve 14:28.

40:01

40:15
    Denis Bárta poslal z kruhu puk na karlovarskou branku.

42:08
    Jakub Bůžek nepustil Ondřeje Dorota ke střele a následně karlovarského kapitána po nárazu na mantinel obral o puk.

43:15
    Denis Bárta se po návratu z trestné lavice hnal k puku. Ten si však v rohu svého pásma zabral Vít Záhejský.

43:44
    Zakázané uvolnění Energie dostalo hru do jejího pásma. Hned po buly si na karlovarského gólmana vyšlápli Roman Otava a Denis Bárta. Adam Ebenstreit jejich dorážky s vypětím sil ustál.

44:02
    Roman Otava a Adam Boltvan se hnali ke karlovarské brance. Střelu Adama Boltvana z kruhu karlovarský gólman zastavil a přerušil hru.

45:06
    Vojtěch Čihař se rozjel sám, proti dvěma brněnským hráčům. Poslední klička mu nevyšla a Jan Kavan puk bez problémů zastavil.

46:10
    Energetici se snažili ze svého pásma založit akci.

46:38
    Za karlovarskou brankou probíhá boj o puk.

46:58
    Šanci Tobiáše Pastora zastavil pohotový Jan Kavan.

47:04
    Po vhazování před Janem Kavanem se hra na chvíli přesunula do středního pásma. Nakonec se ke střele z kruhu dostal Robert Šlechta, ale kvůli bránícím hráčům nemohl dát do své rány potřebnou razanci a Jan Kavan klouzající puk zastavil.

49:02
    David Moravec zkoušel setřást jednoho z energetiků.

49:16
    6/6
    Kometa právě vstřelila branku!
    Autorem branky je DENIS SVOBODA. Asistence: Jindřich Habermann a Patrik Ulbricht.
    Svoboda D., Habermann J., Ulbricht P., Moravec D., Nesvadba J., Kavan J.
    Krajčík F., Bulka K., Čihař V., Záhejský V., Steklý V., Ebenstreit A.
    49:16 Denis SVOBODA - 3:2

49:41
    Střelu Denise Bárty poslal Adam Ebenstreit nad svou branku. Následně se ocitl vedle své svatyně.

49:41
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

49:55
    Ve středním pásmu si Kometa převzala puk a otočila hru.

50:40
    Denis Svoboda podržel puk za svou brankou a zklidňuje hru.

51:29
    Antonín Pospíšil se u mantinelu snaží setřást bránícího hráče.

52:13
    Nahození Adama Boltvana poslal Ebenstreit od branky svou holí.

52:15
    Matyáš Adámek – 2 min., vysoká hůl.

52:34
    Dělovka Jana Ekrta od modré škrtla Ebenstreitovy betony.

53:04
    Zadunění betonů karlovarského gólmana ohlásilo další střelu Brněnských.

53:37
    Vzápětí se energetici osvobodili a mohli prostřídat.

53:45
    Další úspěšné vyhození Energie.

54:07
    6/5
    Kometa právě vstřelila branku! Těsně před jejím koncem Kometa využila početní výhodu. Nejprve pálil Denis Svoboda odražený puk do branky poslal ADAM BOLTVAN. Asistence: Denis Svoboda a Roman Otava.
    Boltvan A., Svoboda D., Otava R., Bárta De., Habermann J., Kavan J.
    Bulka K., Dorot O., Čihař V., Záhejský V., Ebenstreit A.
    54:07 Adam BOLTVAN - 3:3

54:54
    Necelých šest minut před koncem zápasu začínáme znovu od nuly.

55:20
    Jan Kavan svým zákrokem přerušil hru.

55:44
    Energetici se v pásmu drželi na puku, ale přes napadání bránících hráčů se nedokázali dostat k akci.

56:26
    Hra se drží spíše ve středním pásmu.

56:47
    Jindřich Habermann poslal do akce Davida Moravce, energetici však jejich snahu zastavili v zárodku.

58:02
    Kometa zakládá útočnou akci ze svého pásma.

58:26
    A nyní už svou kombinaci zahájili energetici.

59:01
    Vít Záhejský obral o puk rozjetého Patrika Antonyho.

59:38
    Energie se drží před brankou Komety.

60:00

Ve třetí třetině dokázali junioři Komety dohnat náskok Energie a poslali tak zápas do prodloužení.

60:01

60:06
    Puk mají energetici a snaží se zpoza své branky založit akci.

60:31
    Na Vojtěcha Čihaře se pověsil Adam Boltvan a nedovolil karlovarskému útočníkovi zakončit.

61:16
    K puku se dostal Jan Ekrt, který se sám dostal před karlovarskou branku. Jeho střelu pozorný Ebenstreit zastavil.

62:05
    Vít Záhejský s pukem na holi neprošel přes trojici bránících hráčů.

62:58
    Střela Ondřeje Dorota se od rukojeti Kavanovy hole odrazila mimo tři tyče.

63:10
    K opuštěnému puku nejrychleji dorazil Jan Ekrt. Adam Ebenstreit i tentokrát svůj tým podržel.

64:27
    Střela Jakuba Zembolda se od Ebenstreita odrazila nad branku.

64:58
    Poslední střelu prodloužení měli energetici.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení dnešní duel nerozhodlo a tak po úpravě ledové plochy budou následovat nájezdy.