Kolín – Sokolov 0:4 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 4:2 (kon.) | Třebíč – Znojmo 4:1 (kon.)
Vsetín – Pardubice B 5:4 (kon.) | Poruba 2011 – Přerov 6:2 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 3:1 (kon.)
Slavia – Zlín 4:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
HC ZUBR Přerov
Pátek 29.12.2023, 18:00 • Buly Aréna, Kravaře • Chance liga • 33. kolo

Poruba si připsala výhru i v posledním utkáním v roce 2023 a v tabulce si tak připisuje 81.bod ze 33 zápasů. I přes první třetinu, kde byl aktivnější Přerov se domácí dokázali kousnout a otočit skóre nejprve na 3:1 a následně jej ještě zvýšili na 6:2, k čemuž domácím poohli dva dvougóloví střelci Šoustal a Mrázek. Uvidíme zda se Porubě bude takto dařit i v novém roce, kdy by se již v lednu měla vrátit na svůj domácí stadion v ostravské čtvrti Porubě. Děkuji, že jste dnešní přenos sledovali a přeji vám jen to dobré v do Nového roku. (20:16:48)

55:08 Petr MRÁZEK - 6:2

55:08
    6/5
    Poruba právě vstřelila branku!
    Máme zde dalšího dvougólového střelce. Je jim domácí 14 PETR MRÁZEK, který svou prudkou ránou využívá další přesilovku a dozajista tak rozhoduje dnešní zápas. Asistence: Jiří Klimíček, Marek Tvrdoň.
    Mrázek P., Klimíček J., Tvrdoň M., Krenželok L., Šedivý O., Dolejš D.
    Hejcman D., Kudělka T., Indrák D., Němec F., Lukeš Š.

54:11
    Poruba si opět zahraje přesilovku, když v obranném pásmu fauloval Březina. Přerovský hráč se provinil sekáním.

52:48

51:42
    Hosté hraji ve čtyřech.

50:48
    Přerov si zahraje ve třech, když mimo hřiště vyhodil kotouč Jiří Krisl.

50:21
    Tvrdoň se skvěle projel okolo všech hráčů Přerova a ocitl se sám před Lukešem, kterého však překonat nedokázal.

49:42
    Když se Ostravané snažili založit útok, zabránil jim v tom Doležal, který však fauloval a odpyká si tak dvě minuty za sekání.

48:06

46:06
    Pechanec se řítil do velké šance, když ho však ve finální fázi seknul Marek Tvrdoň, jenž si tak odpyká 2 minuty.
    45:31 Petr MRÁZEK - 5:2

45:31
    6/6
    Skvělé přečíslení Poruby vyústilo v další gól, který možná už rozhodnul dnešní utkání. Pátý gól Poruby dnes vstřelil PETR MRÁZEK, který dostal skvělou přihrávku od Lukáše Krenželoka. Asistence: Lukáš Krenželok, Ondrej Šedivý.
    Mrázek P., Krenželok L., Šedivý O., Gutwald M., Hlaváč F., Dolejš D.
    Chludil L., Goiš J., Nemec R., Adámek J., Chroboček D., Lukeš Š.
    43:27 Tomáš ŠOUSTAL - 4:2

43:27
    6/6
    TOMÁŠ ŠOUSTAL se po zranění ihned stal opět důležitým článkem Poruby. V dnešním utkání se trefil již podruhé, když dokázal tečovat ránu Jiřího Klimíčka. Asistence: Jiří Klimíček, Vojtěch Střondala.
    Šoustal T., Klimíček J., Střondala V., Lemcke J., Tvrdoň M., Dolejš D.
    Hejcman D., Ministr D., Němec F., Chroboček D., Březina D., Lukeš Š.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:42.

Druhou třetinu již ovládli domácí, kteří se prosadili hned dvakrát a dokázali otočit skóre. Jako první se ve druhé části trefil Šoustal, který využil nádherné kombinace v přesilovce a otočil tak skóre na 2:1. Razgals následně svým únikem poslal Porubu do dvoubrankového vedení, které však opět střepal Indrák, jenž se šťastně trefil na konci přesilové hry.

40:00

39:26

37:26
    Doležal se provinil sekáním proti jednomu z Ostravanů, když se Poruba usídlila před bránou modrých.

37:15
    Dolejš si připsal další dva zákroky, když se nejprve do šance dostal Darek Hejcman, jehož průnik mu ale nevyšel. Následně Dolejš pokryl i střelu od modré čáry.
    35:44 Daniel INDRÁK - 3:2

35:44
    6/5
    Přerov právě vstřelil branku!
    I Zubři se dnes dočkali využití přesilovky, když se čtyři vteřiny před koncem té čtvrté trefil DANIEL INDRÁK. Asistence: Tomáš Doležal, Antonín Pechanec.
    Indrák D., Doležal T., Pechanec A., Svoboda Jak., Chroboček D., Lukeš Š.
    Vachovec M., Klimíček J., Lemcke J., Gřeš T., Dolejš D.

35:04
    Do velké šance se ve vlastním oslabení řítili domácí hráči. Christov ještě vracel puk Mrázkovi, ke kterému se však dostal už vysoko ve vzduchu, když přihrávku zblokoval jeden z beků Přerova.

33:47
    Tomáš Šoustal se provinil proti bývalému hráči Vítkovic Vojtěchu Tomimu. Porubský útočník si tak odsedí dvě minuty za hrubost.
    33:01 Frenks RAZGALS - 3:1

33:01
    6/6
    V první třetině by to možná nikdo neřekl, nyní však Poruba vede o 3 góly. FRENKS RAZGALS se skvěle zmocnil kotouče na modré čáře svého pásma a dokázal využít svého úniku. Bez asistence.
    Razgals F., Doudera L., Berisha A., Sedlák A., Střondala V., Dolejš D.
    Chludil L., Březina D., Pechanec A., Krisl J., Cubo O., Lukeš Š.
    30:18 Tomáš ŠOUSTAL - 2:1

30:18
    6/5
    Po nádherné souhře Ostravanů v přesilovce zde máme otočku skóre. TOMÁŠ ŠOUSTAL se svým 10.gólem v sezóně zapsal do střeleckých statistik a posílá tak své spoluhráče do vedení. Asistence: Frenks Razgals, Lukáš Doudera.
    Šoustal T., Razgals F., Doudera L., Střondala V., Berisha A., Dolejš D.
    Chroboček D., Pechanec A., Kudělka T., Březina D., Lukeš Š.

29:36
    Mrázek vyslal na Lukeše střelu z levého kruhu. Brankář Přerova si však s prudkou ránou poradil.

28:40
    Krisl se provinil, když svého soupeře trefil hokejkou v obou rukách a odpyká si tak dvě minuty za krosček.

26:34
    Velká šance Ostravanů, ve které se ocitla první formace, respektive Marek Tvrdoň, který na dvakrát neprostřelil Lukeše.

25:36

23:36
    Porubským se teď nepovedlo střídání úplně nejlépe a Christov se do hry zapojil ještě dříve, než byl ze hřiště pryč jeho spoluhráč. Trest pro lavičku tedy odpyká Aaron Berisha.

22:37
    Střondala ověřil zda je Lukeš v pozoru a vyslal na něj nahození od modré čáry. Brankář Komety, který dnes kvůli nemocem a zraněním brankářů Přerova chytá právě v Chance lize, si s pukem poradil.

22:19

20:19
    Střondala nešťastně nechal hůl mezi nohama jednoho ze soupeřů, který následně souboj neustál a ostravský odchovanec si tak odpyká dvě minuty.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:48.

Po první třetině máme skóre vyrovnané, když se jako první prosadili přerovští. Po chybě Doudery se trefil Pechanec, který tak poslal hosty do vedení, které vydrželo poměrně dlouho. Až po zhruba 14 minutách se dokázali trefit i domácí, kterým to dnes tolik nejde a kazí se jim skoro vše. Na začátku 18.minuty se trefil Krenželok, který tečoval ránu Doudery od modré.

20:00
    17:04 Lukáš KRENŽELOK - 1:1

17:04
    6/6
    I přes menší aktivitu a nepřesnosti ve hře se domácí dokázali prosadit, což by Ostravany mohlo povzbudit. Střelou od modré čáry všechno propálil Lukáš Doudera, jehož střelu však ještě tečoval LUKÁŠ KRENŽELOK a srovnal tak na 1:1. Asistence: Lukáš Doudera, Ondrej Šedivý.
    Krenželok L., Doudera L., Šedivý O., Mrázek P., Sedlák A., Dolejš D.
    Cubo O., Nemec R., Goiš J., Krisl J., Chludil L., Lukeš Š.

16:25
    Domácím se dnes nedaří skoro nic. Buď se jim nepovede rozehrávka, střela nebo přechod do útočného pásma. Tentokrát t byla ta poslední možnost a odpískán byl ofsajd.

15:50
    Šoustal se toho ujal a prověřil Lukeše již o něco tvrdší ranou. Brankář brněnské Komety ale střelu stravského křídla vyrazil.

15:24
    Ostravanům se nedaří střílet razantní rány, což je celkem problém. Tentokrát spíše nahazoval na bránu Klimíček.

13:40
    Šedivý už se nemohl koukat na trápení svého týmu a ujal se tak střely, kterou však trefil jen Štěpána Lukeše.

12:54

10:54
    Kapitán Poruby se nyní provinil ve svém vlastním pásmu proti jednomu ze soupeřů a odpyká si tak dvouminutový trest za hákování.

10:48
    Darek Hejcman se dostal do pěkné šance, avšak v koncovce ho vychytal Dolejš.

05:40
    Christov chtěl srovnat skóre, avšak jeho střela zamířila mimo bránu Lukeše.
    03:45 Antonín PECHANEC - 0:1

03:45
    6/6
    Lukáši Douderovi sjel ve vlastním pásmu kotouč z hole, čehož mohl využít Ministr, který se i spukem natlačil před Dolejše, jenž vyrazil puk před sebe. K odraženému kotouči se však dostal ANTONÍN PECHANEC, který se už nemýlil a otevřel skóre zápasu. Asistence: Daniel Ministr.
    Pechanec A., Ministr D., Krisl J., Březina D., Hanák T., Lukeš Š.
    Šoustal T., Střondala V., Tvrdoň M., Doudera L., Sedlák A., Dolejš D.

02:24
    Vojtěch Tomi se po zblokování Voráčkova nahození dostal do úniku. Jeho pokus dokázal však vykrýt Dolejš, kterému ale pomohl i Voráček.

01:12
    Klimíček se po přihrávce kanadského forvarda Berishi dostal do velké šance, kterou ale nakonec proměnit nedokázal.

00:30
    První útok si založili hosté, kteří dvakrát posílali kotouč směrem k bráně Dolejše. Pokusy zubrů ale byly zblokovány a nijak tak bránu neohrozily.

00:01

V rámci 33.kola Chance ligy přivítá Poruba ve svém azylu Přerov. Celkově se tyt dva celky střetnou letos potřetí, v Kravařích se pak uskuteční druhý souboj mezi těmito mužstvy.

Poruba je jednoznačným lídrem celé soutěže, když ji vévodí se 78 body, což znamená náskok 15 bodů na druhý Vsetín. Domácí jsou také neustále na čele v tabulce ofenzívy a defenzívy. Útok Ostravanů letos táhne hodně hráč, tím nejvýznamnějším je však Vojtěch Střondala, který posbíral už 34 bodů a patří mu tak druhé místo v tabulce produktivity. V defenzívě hru tvrdí Adam Sedlák, který je se svou váhou 108 kilo postrachem pro všechny soupeře. I díky těmto hráčům si Poruba připsala 4 výhry a jednu prohru v posledních pěti duelech.

Přerov tabulkou naopak klesá. K začátku sezóny se drželi Zubři mezi těmi nejlepšími a byli to právě oni, kdo jako první porazil dnešního soupeře. Aktuálně se však celku z Olomoucka vůbec nedaří a patří mu až jedenáctá příčka. Z posledních 15 soubojů si připsali hráči Přerova pouze 3 výhry, což je strašně málo. Špatné výsledky znamenají také to, že nikdo z hráčů hostů nepatří mezi nejproduktivnější muže v lize. Vždyť nejproduktivnější Tomáš Doležal je až na začátku sedmé desítky s 15 body. Jediným pozitivem žlutomodrých je, že Michal Postava je s úspěšností 93,9 % druhým nejlepším brankářem celé ligy a uvidíme tak souboj skvělých gólmanů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Matěj Kotala

Branky a nahrávky: 18. Krenželok (Doudera, O. Šedivý), 31. Šoustal (Razgals, Doudera), 34. Razgals, 44. Šoustal (Klimíček, Střondala), 46. P. Mrázek (Krenželok, O. Šedivý), 56. P. Mrázek (Klimíček, Tvrdoň) – 4. Pechanec (Ministr), 36. Indrák (T. Doležal, Pechanec)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Slíž) – Doudera, A. Sedlák, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček, Hlaváč – Tvrdoň, Střondala (A), Šoustal – Razgals, Honejsek, Berisha – Christov, Vachovec (A), Gřeš – P. Mrázek, Krenželok (C), O. Šedivý.
    Trenér: Jiří Režnar

HC ZUBR Přerov: Lukeš (Němeček) – Kudělka (A), F. Němec, J. Adámek, Chroboček, Cubo, Krisl (C), Hanák – Březina, Pechanec, Ministr – T. Doležal (A), Hejcman, Jak. Svoboda – Tomi, Vlach, Indrák – Goiš, Nemec, Chludil.
    Trenér: Michal Mikeska

Rozhodčí: Wagner, Šico – Otáhal, Bezděk