Poprad – Zvolen 5:2 (kon.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 5:0 (kon.) | Nitra – HC Slovan 2:3 (0:2 po s.n.)
Trenčín – Nové Zámky 4:1 (kon.) | Košice – Humenné 4:6 (kon.) | Michalovce – Spišská N. Ves 3:4 (kon.)
konec
HK Poprad
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
HKM Zvolen
sk Sobota 30.12.2023, 16:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 31. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Poprad po dvoch dňoch zvládol aj odvetu v domácom prostredí proti Zvolenu, keď tentokrát zvíťazil 5:2. V poslednej tretine pridal dôležitý upokojujúci gól Calof a do prázdnej bránky už len dal bodku za víťazstvom Dmowski. Poprad sa tak minimálne na chvíľu v tabuľke dostal už na druhé miesto, ale či sa tam udrží závisí od dnešných výsledkov zápasov Michaloviec a Košíc. Naopak Zvolen s určitosťou zostane po dnešnom kole na šiestom mieste. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa znova nabudúce pri ďalších hokejových prenosoch! (18:26:41)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:36
  Vylúčenie v tíme HK Poprad:
  Turan – 2 min., sekanie.
   
  58:01
  Ešte malá šarvátka pred Vayom, ktorý si pripisuje úspešný zákrok a hostia už tušia, že tento zápas prehrajú.
   
  56:47
  Poprad dal gól! Tentokrát už RYAN DMOWSKI poslal puk šikovne od mantinelu do prázdnej bránky a zrejme definitívne spečatil ďalší triumf Popradu nad Zvolenom! Asistencia: Betker
   
  56:28
  Pred chvíľou Calof netrafil prázdnu bránku a následne domáci vyhodili puk len cez všetky čiary.
   
  55:36
  Hostia to už skúšajú v hre bez brankára, aj keď do konca zostáva ešte pomerne dost času.
   
  55:36
  Vay chytil puk do lapačky pri zakončení Vaya, keď už sa hrá v plnom počte na oboch stranách a hostí môže mrzieť najmä nevyužitá presilovka o dvoch hráčov.
   
  52:52
  Vylúčenie v tíme HK Poprad:
  M. Hults – 2 min., sekanie.
   
  52:19
  Rauhasuerova strela bola zblokovaná na ochrannú sieť, ale hostia majú pred sebou ešte takmer minútu veľkej príležitosti v presilovke o dvoch hráčov.
   
  51:19
  Vylúčenie v tíme HK Poprad:
  Coulter – 2 min., podrazenie.
   
  51:13
  Vylúčenie v tíme HK Poprad:
  Peresunko – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
   
  47:47
  Poprad dal gól! Paločko vybojoval puk v strednom pásme a hneď z toho vzniklo prečíslenie dvoch proti jednému, následne prihral na ANDREWA CALOFA, ktorý na dvakrát prekonal Trenčana a priblížil domácich k víťazstvu! Asistencia: Paločko
   
  46:57
  Musel sa činiť aj Vay po jednoduchom nahodení hostí, ktorí získali aspoň útočné pásmo v snahe o vyrovnanie.
   
  45:38
  Svitanova dôležitá práca v útočnom pásme prinútila Trenčana k zákroku a domáci získali vhadzovanie pred ním.
   
  44:29
  Hostia sa konečne trochu dlhšie udržali v útočnom pásme, ale domáca defenzíva zatiaľ pôsobí organizovane, aj keď teraz z toho bolo len vyhodenie na zakázané uvoľnenie.
   
  42:00
  V úvode tretej tretiny sme sa nedočkali zatiaľ žiadneho vážnejšieho zakončenia a píska sa postavenie mimo hry na strane hostí.
   
  40:01
  Začala sa tretia tretina.
   
  V druhej tretine zápasu medzi Popradom a Zvolenom padali gól iba v presilových hrách a úspešnejší boli domáci, ktorí využili až dve takéto možnosti vďaka zásahom Peresunka a Coultera, naopak za hostí využil početnú výhodu iba Bondra. Tretia tretina sa začne priblžine o 17:45.

  Filip Kosnáč

  Branky a nahrávky: 18. Paločko (Brincko), 27. Peresunko (Cardwell, Calof), 35. Coulter (Peresunko, Cardwell), 48. Calof (Paločko), 57. Dmowski (Betker) – 11. Mucha (Rauhasuer), 31. Bondra (Langkow, Hecl)


  HK Poprad: Vay(Rabčan) – Betker, Turan, Brincko, Cardwell, Česánek, Brejčák, Burzík – Dmowski, Coulter, Kukuča – Calof, Paločko, Svitana – Melcher, Halama, Peresunko – Przygodzki, Bodnár, Králik
  Trenér: T. Bjorkstrand

  HKM Zvolen: Trenčan(Kupsky) – C. Hults, Hain, Rauhauser, Kubka, Sládok, Kobolka, Čulík – Bondra, M. Hults, Hecl – Mucha, Langkow, Marcinek – Csányi, Šiška, Kolenič – Jakúbek, Fekiač, Gašpar
  Trenér: N. Javorčík

  Rozhodčí: Klejna, Goga – Jurčiak, Vyšný
  thejrc.org