Columbus – Toronto 6:5 (po pr.) | Detroit – Nashville 5:4 (po pr.) | Florida – NY Rangers 4:3 (kon.)
Ottawa – New Jersey 2:6 (kon.) | NY Islanders – Washington 5:1 (kon.) | Dallas – Chicago 5:4 (po pr.)
St. Louis – Colorado 1:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 0:2 (kon.) | Seattle – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Winnipeg – Minnesota 4:2 (kon.) | Buffalo – Columbus 3:2 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
6:5 (1:2, 3:3, 1:0 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Sobota 30.12.2023, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

S konstatováním, že Columbus Blue Jackets ve fantastickém utkání plném branek porazil Toronto Maple Leafs 6:5 v prodloužení a přerušil minisérii tří zápasů bez výhry, navíc v okleštěné sestavě bez řady zraněných hráčů, se s vámi loučí a příjemný konec roku přeje Tomáš Lysý. (04:01:32)

3. Mitchell Marner (TOR) 1+1

Stejně jako před pár dny, také tentokrát vstoupilo do první třetiny lépe Toronto. Na gól Mitchella Marnera z páté minuty sice odpověděl ve dvanácté minutě Cole Sillinger, ovšem hned na to zapsal 29. gól v sezoně Auston Matthews a vstřelil Columbusu třetí gól během jednoho týdne.

Na začátku druhého dějství navýšil vedení Maple Leafs Nicholas Robertson. Na jeho trefu hned zareagoval Brendan Gaunce svým prvním gólem v sezoně, ovšem ve 30. minutě využil přesilovku parádní ránou William Nylander, jenž z nulového úhlu zavěsil pod víko a Maple Leafs znovu vedli o dvě branky. Ovšem v čase 32:43 bylo srovnáno. V přesilovce snížil přesnou tečí Dmitrij Voronkov a za 98 sekund srovnal Kent Johnson bekhendovou střelou zblízka.

V závěru třetiny se ale děly věci. Nejprve se popral Gudbranson s Benoitem, následovala přesilovka Toronta a za pět sekund se domácí útočník Texier vracel z trestné zpět, jelikož Nylanderovu střelu tečoval před brankou do sítě John Tavares.

Ve třetí části byli hráči Blue Jackets lepší a tlačili se za vyrovnáním, ale Toronto dlouho odolávalo. V 54. minutě ale přišla hezká akce a neméně povedená střela kanadského talentu Adama Fantilliho, jenž poslal zápas do prodloužení, jelikož v závěru promarnil velkou šanci kanonýr hostí Auston Matthews.

V prodloužení byli domácí jasně lepší. Fantilli sice nevyužil dvě velké šance, ale vše za něj napravil Johnny Gaudreau, který Seversonovu přihrávku před branku proměnil úspěšnou bekhendovou kličkou a zavěsil do volné části branky – 6:5 po prodloužení.

62:55 Johnny GAUDREAU - 6:5

62:55
    4/4
    Columbus právě vstřelil branku!
    Blue Jackets se v prodloužení po zásluze radují. Danforth vyhrál buly na Seversona, který z osy útočného pásma přes obránce Riellyho našel před brankou JOHNNY GAUDREAUA a proti jeho bekhendové kličce byl tentokrát Samsonov naprosto bezmocný. Asistence: Damon Severson, Justin Danforth.
    Gaudreau J., Danforth J., Martin S., Severson D.
    Samsonov I., Rielly M., Nylander W., Tavares J.

62:25
    Také Toronto se nyní usadilo v pásmu, ovšem žádnou velkou šanci si, na rozdíl od soupeře, nevypracovalo.

61:30
    Adam Fantilli opět mohl rozhodnout, když si sjel sám před branku, nad ležícího Samsonova ale puk bekhehdem nezvedl.
    61:06 Adam Fantilli tentokrát Samsonova nepřekonal

61:06
    Obrovská šance v podání Adama Fantilliho. Kanadský supertalent další gól nepřidal, z pravé strany si sjel před branku, ale Samsonov ho skvěle vychytal.

60:20
    Johnny Gaudreau z levé strany nepropálil Ilju Samsonova.

60:01
    Domácí vyhráli buly a mají puk na holích.

Hity: 8-7.

Ve třetí třetině se domácí hnali za vyrovnáním, ovšem Toronto dlouho odolávalo. V 54. minutě ale ukázal svůj talent Adam Fantilli, který se trefil z levého kruhu střelou přes obránce McCabea. Hosté mohli v posledních minutách jít znovu do vedení. Šance na to měli. Tu největší ale zahodil i obávaný kanonýr Auston Matthews a jdeme tak do prodloužení!

60:00

59:00
    Probíhá poslední minuta základní části, která přinesla hned deset branek!

58:10
    Až nyní budou mít Blue Jackts trošku klidu. Benoit zavážel puk do pásma, ale sám se vystavil do ofsajdu.

57:45
    Toronto je stále v pásmu, protože Marčenko na obranné modré nezpracoval kotouč a nevyjel s ním ven.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 12. Sillinger (Bean), 24. Gaunce (Texier, Severson), 32. Voronkov (J. Gaudreau, Provorov), 33. K. Johnson (Bemström), 54. Fantilli (J. Gaudreau), 63. J. Gaudreau (Severson, Danforth) – 5. Marner (Rielly), 13. Matthews (Marner), 22. N. Robertson (Liljegren, Domi), 30. W. Nylander (Matthews, Rielly), 40. Tavares (W. Nylander, Rielly)

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (21. S. Martin) – Severson, Jiříček, Provorov, Peeke, Bean, Gudbranson (A) – J. Gaudreau (A), Fantilli, Danforth (A) – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Bemström – Texier, Roslovic, Gaunce.
    Trenér: Pascal Vincent

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Mar. Jones) – Rielly (A), Brodie, McCabe, Benoit, Giordano, Liljegren – Knies, Matthews (A), Marner – Bertuzzi, Tavares (C), W. Nylander – N. Robertson, Domi, Järnkrok – McMann, Kämpf, Gregor.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Corey Syvret, Francois StLaurent – Kilian McNamara, Brandon Gawryletz