New Jersey – Chicago 4:2 (kon.) | Washington – Carolina 2:6 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 1:3 (kon.)
Philadelphia – Calgary 3:2 (kon.) | Colorado – Florida 4:8 (kon.)
Anaheim Ducks
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Winnipeg Jets
Sobota 06.01.2024, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Hezké sobotní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Anaheimem a Winnipegem. Úvodní buly padne krátce po 4:00.

Česká a slovenská stopa

Lukáš Dostál (Anaheim) – 16 zápasů, 90,3% úspěšnost zákroků
    Radko Gudas (Anaheim) – 32 zápasů, 10 bodů (5+5)

ANAHEIM DUCKS

Anaheim zažil celkem dobrý vstup do sezony, držel se na pozicích, které by znamenaly postup do play-off, jenže poté přišel velký propad. Od 16. listopadu vyhráli Kačeři jen čtyři utkání, a proto se propadli až na čtrnáctou příčku Západní konference. Anaheim má za sebou 37 zápasů, ve kterých nastřádal 27 bodů, což značí, že ani letos to s postupem do vyřazovací fáze velmi pravděpodobně nevyjde. Do tohoto utkání jdou Ducks se třemi prohrami za sebou. Všechny porážky si navíc připsali v domácím prostředí. Arizoně podlehli 0:2, Edmontonu vysoko 2:7 a minule nestačili na Toronto po prodloužení. Anaheimu stále schází zranění Radko Gudas, Troy Terry, Leo Carlsson a Ryan Strome. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Frank Vatrano s 27 kanadskými body.

WINNIPEG JETS

Pokud Winnipeg dnešní utkání zvládne, půjde do čela celé soutěže, což by před začátkem ročníku asi řekl málokdo. Ačkoliv Jets úplným outsiderem samozřejmě nejsou, do užší špičky ligy se s nimi moc nepočítalo. Tryskáči jsou momentálně druzí v Západní konferenci, když ve 37 zápasech nasbírali 52 bodů. Skvělí jsou především v defenzívě, neboť méně obdržených branek v celé NHL má pouze Los Angeles. Winnipeg nyní vyhrál čtyři utkání za sebou, a proto bude velkým favoritem. Jets ubojovali dvě vítězství nad Minnesotou, pak doma přehráli Tampu a v noci na pátek uspěli 2:1 na ledě San Jose. Nejlépe si v týmové produktivitě vede Mark Scheifele, jenž má na kontě 12 branek a 25 asistencí.

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Fowler (A), Drysdale, Gudas, Vaakanainen, Ljubuškin, Mintjukov – Zegras, Henrique (A), Max Jones – Killorn, McTavish, Vatrano – Silfverberg (A), Lundeström, McGinn – Groulx, Carrick, R. Johnston.
    Trenér: Greg Cronin

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Vilardi, Scheifele (A), Ehlers – Iafallo, Naměstnikov, Perfetti – Appleton, Lowry (C), Niederreiter – Jonsson Fjällby, Toninato, M. Barron.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: McIsaac, Luxmore – Baker, Murray.

00:01

00:45
    Lépe začali hosté, kteří se dostali už ke dvěma zakončením. John Gibson ale zatím odolává.

01:39
    Alex Killorn založil ofenzivní akci, ve které pokračoval Cam Fowler, jenž byl rychle odstaven.

02:09
    Frank Vatrano se snažil procedit kotouč před brankoviště, kde ale bylo plno. Anaheim si ale za chvíli zahraje přesilovku.

02:26
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Adam Lowry – 2 min., podrážení.

02:26
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Frank Vatrano – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

03:24
    Tak nakonec z toho žádná přesilovka pro domácí není. V útočném pásmu operují Kačeři.

04:09
    Radko Gudas dostal kotouč do útočného pásma, jeho spoluhráč ale pobídku nezpracoval.

04:43
    Dylan DeMelo vystřelil z pravé strany útočného pásma. Gibson touš vykopl betonem.

05:09
    Adam Lowry se krátce po návratu z trestné lavice dostal k pohotovému zakončení z mezikruží, Gibson ale zasáhl ramenem.

05:44
    Po střele od modré čáry se touš odrazil před brankoviště, kde operoval Gabriel Vilardi. John Gibson takovým podivným zákrokem své mužstvo podržel.

06:38
    Alex Iafallo posunul puk na modrou čáru, odkud střílel Pionk. Dělovka obránce Jets byla zablokovaná.

07:39
    Laurent Brossoit si pohlídal ránu z velkého úhlu. Pokračovat budeme po reklamní pauze.

09:01
    Gabriel Vilardi si najel až k modré čáře, ze které pálil. Gibson ale dával pozor a mezírku mezi betony utěsnil.

09:34
    Adam Henrique si okamžitě zpracoval křížnou přihrávku a následně pálil. Útočník Ducks trefil lapačku Laurenta Brossoita.

10:36
    Zatím stále čekáme na první gólovou šanci tohoto utkání. V útočném pásmu kombinují hosté.

10:48
    Mason Appleton – 2 min., vysoká hůl.

11:03
    Adam Henrique si najel k modré čáře. Útočník Anaheimu rychle střílel, avšak brankový prostor minul.

11:47
    Alex Iafallo skvěle zapracoval u modré čáry před Vatranem. Hosté se tedy osvobodili vyhozením přes celé kluziště.

12:36
    Mason McTavish se pokoušel o přihrávku, která letěla nad třemi hokejkami. Právě jedna z holí ale hrací předmět srazila k mantinelu.

12:48

14:02
    Axel Jonsson Fjällby si nabruslil na levý kruh, ze kterého okamžitě pálil po ledě. Gibson ale do zákroku nemusel.

14:55
    Vladislav Naměstnikov nedostal puk do útočného pásma, do kontru tedy vyráží celek v černých dresech.

15:33
    Po poslední komerční pauze této třetiny pokračujeme ve hře.

15:51
    6/6
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Do vedení jdou Kačeři! Alex Killorn předal kotouč mezi kruhy na hůl MASONA MCTAVISHE, jehož bekhendové zakončení propadlo do branky Laurenta Brossoita. Skvělou práci u brankoviště odvedl Radko Gudas. 1:0. Asistence: Alex Killorn a Frank Vatrano.
    McTavish M., Vaakanainen U., Killorn A., Gudas R., Gibson J., Vatrano F.
    Pionk N., Dillon B., Vilardi G., Ehlers N., Brossoit L., Scheifele M.
    15:51 Mason MCTAVISH - 1:0

17:06
    Opět hraje domácí celek v útočné třetině, kde se tedy snaží něco vymyslet.

17:45
    Dominic Toninato zabojoval za bránou, načež u modré čáry našel Natea Schmidta. Ten ale prostor k ráně neměl.

18:19
    Dylan Samberg nyní podržel kotouč ve vlastním pásmu a čeká na dostřídání spoluhráčů.

18:58
    Cole Perfetti se dostával okolo mantinelu, Ilja Ljubuškin si s ním ale nakonec poradil.

19:23
    V plném proudu je poslední minuta úvodní třetiny, kotouč drží na vlastní modré čáře hosté.

20:00

Skončila nám první třetina, po které o gól vedou hokejisté Anaheimu. Dlouho jsme čekali na větší šanci, až se v 16. minutě střelecky prosadil Mason McTavish, který dal svou jedenáctou branku v tomto ročníku. Dokáže se Winnipeg od druhé části zvednout?

20:01

20:50
    Dylan DeMelo měl za sebou delší střídání, a proto kotouč nahodil směrem do útočného pásma.

21:33
    Winnipeg se nyní nadechoval do tlaku, nicméně domácí hokejisté se ubránili.

22:07
    Laurent Brossoit musel dávat pozor. Nebezpečnou ránu z mezikruží nakonec udržel pod betonem.

22:30
    Pavel Mintjukov vypomohl ofenzívě. Okamžitě se dostal dopředu a zápěstím z levého kruhu vypálil. Laurent Brossoit si mezírku mezi betony pohlídal.

23:06
    Dominic Toninato dvakrát nebezpečně dorážel v předbrankovém prostoru, Gibson udržel svůj levý beton na ledě.

24:04
    Hosté se znovu dostali do útočného pásma, ale tam si kotouč nepředali úplně dobře.

24:30
    Isac Lundeström rychle otočil hru a protlačil se do ofenzivní zóny. Útočník Anaheimu trefil připraveného gólmana Jets.

26:00
    Domácí teď výborně blokovali několik pokusů Winnipegu z velké dálky.

26:12
    Cam Fowler se rychle dostal do útočného pásma. Jeho ránu z pravé strany si ale Laurent Brossoit pohlídal.

27:13
    Ve druhé třetině je zatím Anaheim o kousek lepší. Výrazné zlepšení na straně hostů ve druhém dějství nevidíme.

27:49
    Neal Pionk měl před sebou hromadu prostoru na střelu. Obránce Winnipegu nechal vyniknout Gibsona.

27:57
    6/6
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté po dobrém střídání srovnali! Puk dostal na pravý kruh NIKOLAJ EHLERS, který precizně zamířil ke vzdálenější tyči. Mezitím před bránou sváděl souboj Radko Gudas, který se možná puku i dotkl, každopádně Gibson toho mnoho neviděl. 1:1. Asistence: Mark Scheifele a Neal Pionk.
    Vaakanainen U., Gudas R., Killorn A., McTavish M., Gibson J., Vatrano F.
    27:57 Nikolaj EHLERS - 1:1

28:46
    Útočnou akci kanadského mužstva zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve střední třetině.

29:32
    Benoit-Olivier Groulx nahazoval bekhendem kotouč před bránu, kde k teči nedošlo.

30:04
    Po zisku kotouče se domácí dostali do možnosti. Trevor Zegras posouval černou gumu před bránu, zakončení ale na řadu nepřišlo.

30:46
    Obránci hostů teď uklidnili hru na své polovině. Už jsme se přehoupli do druhé poloviny základní hrací doby.

31:32
    Cam Fowler vystřelil od modré čáry. Kotouč se odrazil od zadního mantinelu do boční sítě.

32:40
    Brock McGinn ze středního pásma jen nahodil kotouč směrem dopředu. Poté zamířil na střídačku.

33:25
    Ross Johnston se snažil rychle otočit okolo brány, ale hosté před brankovištěm zapracovali.

34:07
    Skvělou práci odvedl Cam Fowler, který vybídl Zegrase. Útočník Ducks už mohl střílet, ale nakonec to překombinoval.

34:26
    Jamie Drysdale po přihrávce Killorna zkoušel pálit od modré čáry, jeho pokus zablokovali hosté.

35:33
    Domácí znovu kombinovali v útočném pásmu, ale střela z lepší pozice nepřišla.

37:17
    Mason McTavish se uvolnil v útočném pásmu ve velké rychlosti. Zakončení šikovného útočníka vykopl levým betonem Laurent Brossoit.

38:02
    Pomalu ale jistě se dostáváme do závěrečných minut prostřední periody, ve které je Anaheim sice lepší, ale tuto část prohrává.

38:56
    Domácí zaváhali ve středním pásmu. Dopředu vyrazil Nino Niederreiter, jehož ránu vykopl John Gibson.

39:37
    Adam Lowry ještě ze středního pásma nahodil kotouč do lapačky gólmana Gibsona. Bude se vhazovat v útočném pásmu Jets.

40:00

Po čtyřiceti minutách platí v Anaheimu stav 1:1. Domácí sice ve druhé periodě byli lepší, ale skórovali pouze hosté, a to Nikolaj Ehlers ve 28. minutě. Před závěrečnou třetinou je tedy vše otevřené.

40:01

40:34
    Urho Vaakanainen se dostal do útočného pásma. Puk předával spoluhráči do tandemu, ale celá kombinace nebyla úplně přesná.

41:14
    Mason Appleton z levého kruhu pálil po ledě. John Gibson předvedl jistý zákrok pravým betonem.

41:34
    Laurent Brossoit se zaskvěl výborným zákrokem! Mason McTavish perfektní přihrávkou našel Alexe Killorna, jehož ránu z první zastavil hostující gólman lapačkou.

41:57
    6/6
    Mason McTavish při přechodu do útočného pásma ztratil kotouč a dopředu rázem pádili hosté. Dylan Samberg našel mezi kruhy NATEA SCHMIDTA, který se prezentoval krásnou ranou do šibenice. Hosté poprvé v utkání vedou. 1:2. Asistence: Dylan Samberg a Vladislav Naměstnikov.
    Schmidt N., Samberg D., Naměstnikov V., Iafallo A., Brossoit L., Perfetti C.
    Fowler C., Drysdale J., Killorn A., McTavish M., Gibson J., Vatrano F.
    41:57 Nate SCHMIDT - 1:2

42:52
    Na druhé straně kluziště tvrdě pálil Gudas, avšak Laurent Brossoit jeho dělovku vyrazil.

44:00
    Krátce po buly střílel Mason Appleton, nicméně pro Gibsona to byl snadnější zákrok.

45:12
    Winnipeg se už znovu usadil v útočném pásmu. Podaří se mu něco vymyslet?

46:27
    Jakob Silfverberg se prodral vpřed po pravé straně útočné zóny, jenže přihrávku před bránu nenaservíroval.

47:06
    Gabriel Vilardi bojoval za brankou o kotouč, Anaheim byl ale v daném případě důraznější a důslednější.

48:15
    Benoit-Olivier Groulx se dostal k rychlé ráně z otočky, jeho projektil vyrazil Laurent Brossoit.

48:23
    Radko Gudas střílel hned po vhazování. Kotouč si ale také v tomto případě Laurent Brossoit našel.

49:26
    Jsme skoro v polovině třetí třetiny a kanadské mužstvo stále drží jednobrankový náskok. Nyní se zdá, že Kačeři nemají protihru.

50:13
    Axel Jonsson Fjällby se šikovně protáhl dopředu po levém křídle, od kotouče ale byl odstaven.

50:42
    Adam Henrique hned po přejetí do útočného pásma pálil zápěstím. Zkušený útočník klec Jets minul.

51:09
    Z ničeho nic se do šance mezi kruhy dostal Gabriel Vilardi, který branku netrefil.

51:13
    Radko Gudas – 2 min., držení.

51:44
    Mark Scheifele se rychle otočil okolo domácí klece. Pokus zkušeného středního útočníka zaplul mimo tři tyče.

52:06
    Teď už ale domácí hokejisté vyhazují kotouč přes všechny čáry a mohou tedy vystřídat.

52:49
    Alex Killorn vyvezl kotouč do útočného pásma, pro svůj celek pošetřil několik cenných sekund.

53:03
    6/5
    Hosté přece jen přesilovku využili a nyní už jsou velmi blízko k tomu, aby i dnes brali dva body! Vladislav Naměstnikov perfektní přihrávkou našel na pravém kruhu COLEA PERFETTIHO, který byl dostatečně rychlý se svým zakončením. 1:3. Asistence: Vladislav Naměstnikov a Nino Niederreiter.
    Perfetti C., Pionk N., Naměstnikov V., Brossoit L., Niederreiter N., Schmidt N.
    Fowler C., Killorn A., Lundeström I., Gibson J., Ljubuškin I.
    53:03 Cole PERFETTI - 1:3

53:32
    Cam Fowler vyslal tvrdou ránu od modré čáry, Laurent Brossoit ale zasahovat nemusel.

54:04
    Morgan Barron vyhodil puk z pásma tak šikovně, že se icing pískat nemusel.

54:46
    Nikolaj Ehlers se protlačil k pohotové střele od modré čáry, kotouč mu precizně připravil Mark Scheifele. Gibson ale utěsnil mezírku mezi betony.

55:29
    Isac Lundeström sice pálil z první od modré čáry, ale rána se mu příliš nepovedla.

56:04
    Neal Pionk se probil do útočného pásma, kotouč následně nahodil směrem po bráně.

56:42
    Morgan Barron – 2 min., držení.

56:59
    Domácí už hrají bez brankáře, tudíž na řadu přichází jejich závěrečný tlak.

57:19
    Frank Vatrano si počkal na kotouč na pravém kruhu, jeho tvrdou ránu vyrazil Laurent Brossoit betonem.

57:45
    Jamie Drysdale vyslal nebezpečnou ránu od modré čáry, srdnatý blok předvedl Alex Iafallo.

58:18
    Mason McTavish si nabruslil k modré čáře, odkud střílel. Střelec zatím jediné domácí branky přestřelil.

58:42

58:56
    Před námi je poslední minuta třetí třetiny. Anaheim zakládá další útočnou akci.

59:19
    Laurent Brossoit měl u brankoviště plné ruce práce. Winnipeg ale poslední vteřiny zvládá.

59:39
    Ducks mají velký tlak, nicméně teď už je jasné, že dvě branky nestihnou vstřelit.

Za námi je utkání mezi Anaheimem a Winnipegem, po kterém se hokejisté Jets dostali do čela celé NHL. Kanadské mužstvo sice po brance Masona McTavishe prohrávalo, ale ve druhé třetině se o vyrovnání postaral Nikolaj Ehlers. Třetí třetina už patřila hostům, to skórovali ještě Nate Schmidt a Cole Perfetti. Konečný stav je tedy 3:1 pro Jets.

3. Nikolaj Ehlers (WPG) 1+0

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:45:32)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 16. McTavish (Killorn, Vatrano) – 28. Ehlers (Scheifele, Pionk), 42. Schmidt (Samberg, Naměstnikov), 54. Perfetti (Naměstnikov, Niederreiter)

Rozhodčí: McIsaac, Luxmore – Baker, Murray

Diváci: 16 000