Olomouc – Poruba 4:5 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 4:5 (kon.)
Zlín – Sparta 2:1 (3:1 po s.n.) | K. Vary – Přerov 8:2 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 1:9 (kon.)
Tábor – Kladno 2:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 5:4 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
8:2 (4:0, 2:2, 2:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 06.01.2024, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Po vánočních svátcích se opět naplno rozjíždí nadstavbová část extraligy dorostu. Poté co se energetici v pátek utkali s týmem Dynama Pardubice, přivítají dnes na svém ledě dorost Přerova. Oba celky na sebe doposud nenarazily a tak uvidíme, jak si ve vzájemném duelu povedou.

HC Energie Karlovy Vary:
    Po dvou odehraných duelech nadstavbové části mají energetici na kontě pět bodů. O bod přišli právě v utkání s Pardubicemi, kdy o výsledku rozhodly až samostatné nájezdy. V těch uspěl za Pardubice David Krčál a za Energii své nájezdy proměnili Vlastimil Blažek a Petr Tomek, který byl autorem rozhodujícího nájezdu. Zajímavostí bylo, že Pavel Kůrka, Petr Tomek, Martin Psohlavec a David Veřmířovský bojovali ještě před pár dny za reprezentační šestnáctku na turnaji v Romanshornu a nyní proti sobě stáli jako soupeři. Stejně jako v předchozích duelech dostali v sestavě prostor mladší hráči. Premiéru v dresu Energie si odbyl útočník David Sedláček, který přišel z Litvínova.

Nejproduktivnější hráči:
    Petr Tomek 27 zápasů 47 bodů (15+32)
    Vlastimil Blažek 28 zápasů 45 bodů (22+23)
    Viktor Wardas 20 zápasů 23 bodů (10+13)

V obou nadstavbových duelech se do karlovarské branky postavil Martin Psohlavec, který si hned v prvním zápase nadstavby vychytal čisté konto a v utkání s Pardubicemi zlikvidoval 40 ze 44 střel.

HC ZUBR Přerov:
    Mladíci z týmu Přerova zatím v nadstavbě příliš důvodů k radosti neměli. Body totiž zůstaly u soupeřů. Trip do západních Čech zahájili přerovští dorostenci v Plzni, kde šli ve dvanácté minutě do vedení. Ve čtrnácté minutě však bylo srovnáno. Ve druhé třetině vstřelili plzeňští hráči čtyři góly. Za Přerov se ve čtyřicáté minutě prosadil Filip Koudela. Třetí třetina už žádný gól nepřinesla. Jak jsem psala, tak oba týmy se zatím spolu nepotkaly, ale útočník Filip Vlk se z reprezentační šestnáctky zná s Pavlem Kůrkou, Petrem Tomkem, Martinem Psohlavcem a Lukášem Slavíkem. Také Filip bojoval na poslední velké akci šestnáctky ve Švýcarsku.

Filip Vlk 29 zápasů 29 bodů (16+13)
    Adam Dobřecký 27 zápasů 28 bodů (10+18)
    Filip Koudela 29 zápasů 25 bodů (14+11)

Branku Přerova nejčastěji hájí Robin Šejba, který má aktuálně úspěšnost 90,44 %.

Oba týmy jsme si představili a nyní už nás čeká samotný zápas. Přeji vám tedy příjemnou zábavu.

HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec (Kadoun) – Pelikán (C), F. Čermák, Dyk, Bednář, Magner, D. Postl – Wardas, Habla, L. Slavík – D. Sedláček, Tomek, V. Blažek – Šedivec, Michalov.
    Trenér: Tomáš Andrys

HC ZUBR Přerov: J. Trnka (Šejba) – Pohanka, Pala (A), Cífka, Mozr, Zahradníček, Matyáš, Kočara – Vlk (A), Švejcar, Koudela (C) – Frnka, L. Mátl, Miklas – Vyroubal, Došlík, Brovják – Židlík.
    Trenér: David Kudělka

Rozhodčí: Čamra – Toman, Janíček.

00:01

00:01
    Jakub Habla se hned po buly hnal k brance Přerova. Na poslední chvíli ho hostující hráči zastavili.

01:00
    Další brejk předvedl Petr Tomek, kterého těsně před zakončením od branky odehnal Marek Mozr.

01:46
    Hra se dostala ke karlovarské brance.

02:10
    Akci Přerova z kruhu zakončil k bližší tyčce Šimon Matyáš. Martin Psohlavec se postavil a vyrážečkou puk poslal za branku.

03:21
    Mezi kruhy pálil Filip Koudela, který branku přestřelil.

03:47
    6/6
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Další akce Energie skončila gólem. Přerovští hráči nestihli zastavit DAVIDA SEDLÁČKA, který si připsal první gól v dresu Energie. Asistence Vlastimil Blažek a Filip Čermák.
    Sedláček D., Blažek V., Čermák F., Tomek P., Dyk K., Psohlavec M.
    Frnka F., Mátl L., Brovják D., Zahradníček J., Matyáš Š., Trnka J.

04:34
    Další nájezd Jakuba Hably skončil ve výstroji Jonáše Trnky.

05:05
    6/6
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je PETR TOMEK. Asistence: Viktor Wardas Lukáš Slavík.
    Tomek P., Wardas V., Slavík L., Pelikán M., Bednář O., Psohlavec M.
    Frnka F., Pala T., Cífka T., Miklas D., Mátl L., Trnka J.

06:36
    Nápor energetiků před svou brankou přerovští mladíci ustáli a Jonáš Trnka svým zákrokem přerušil hru.

07:06
    Energetici se nedostali přes střední pásmo a musejí založit akci od své branky.

07:20
    Zakázané uvolnění Energie.

07:38
    Po střele Petra Došlíka zvonila tyčka u karlovarské branky.

08:05
    Jakub Habla opět narazil na pozorného Jonáše Trnku, který přerušil hru.

08:18
    David Miklas se mohl dostat do šance jeden proti dvěma, ale ve středním pásmu přišel o puk.

08:56
    Rozjetý Jakub Habla byl zastaven nedovoleně ve středním pásmu.

08:56
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Samuel Vyroubal – 2 min., podrážení.

09:20
    6/5
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energetici vzali své soupeře do kleští. Po jednom zákroku skončil Jonáš Trnka na ledě u bližší tyčky a tak si VLASTIMIL BLAŽEK vzal na mušku prázdnou část branky. Asistence Petr Tomek a Kryštof Dyk.
    Blažek V., Tomek P., Dyk K., Sedláček D., Michalov M., Psohlavec M.
    Švejcar V., Pala T., Koudela F., Pohanka A., Trnka J.

10:59
    Tadeáš Pala a David Brovjak zastavili jednoho z energetiků u mantinelu při průchodu do pásma.

11:18
    Střela Daniela Postla skončila blokem Adama Pohanky.

11:59
    Souboj sedmiček vyhrála ta karlovarská. Matěj Pelikán zblokoval střelu Filipa Vlka.

12:44
    Puk na Davida Miklase neprošel přes jednoho z domácích hráčů.

13:12
    6/6
    Autorem branky je VIKTOR WARDAS. Asistence: Petr Tomek a Filip Čermák.
    Wardas V., Tomek P., Čermák F., Slavík L., Dyk K., Psohlavec M.
    Cífka T., Zahradníček J., Vyroubal S., Frnka F., Brovják D., Trnka J.

13:12
    Střídání v týmu HC ZUBR Přerov:
    ze hřiště odchází Jonáš Trnka, přichází Robin Šejba.

15:14
    Do pásma se dostali přerovští hráči. Energetici si vybojovali puk. Jejich akci zastavil ofsajd.

15:50
    Petr Židlík se snažil obrat jednoho z energetiků o puk.

16:30
    Po nepřesné přihrávce Energie se do akce vydal Vratislav Švejcar společně s Filipem Koudelou. Až k brance se nakonec nedostali.

17:25
    Zákrok Robina Šejby přerušil hru.

18:14
    David Miklas vybojoval puk a poslal ho na volného Petra Došlíka, který okamžitě střílel z kruhu. Martin Psohlavec puk vyrazil rukojetí hole.

19:25
    Adam Pohanka pálil z kruhu. Odražený kotouč zkoušeli do branky procpat jeho spoluhráči.

19:26
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Jakub Habla – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování.

20:00

První třetina dnešního zápasu je za námi a my jsme kromě spousty akcí na obou stranách viděli čtyři góly. Všechny padly z holí energetiků a tak do druhé třetiny se Přerovu nebude vstupovat lehce. Zahájí ji však v početní výhodě. Co se bude dít uvidíme zhruba ve 13:44.

20:01

20:05
    Přerovští zakládají akci zpoza své branky.

20:32
    Matěj Pelikán vybojoval u mantinelu puk, ale po chvíli si ho převzali hráči Přerova.

21:07
    5/6
    Autorem branky je VLASTIMIL BLAŽEK. Asistence: Petr Tomek a Kryštof Dyk.
    Blažek V., Tomek P., Dyk K., Čermák F., Psohlavec M.
    Frnka F., Pala T., Miklas D., Mátl L., Cífka T., Šejba R.

21:40
    Kryštof Dyk si vybojoval puk ve středním pásmu. Jeho akci zastavil ofsajd.

21:48
    Šimon Matyáš u mantinelu vybojoval puk a poslal ho na karlovarskou branku. Cestou ho však zastavil jeden z domácích.

23:09
    Hraje se u branky Přerova.

23:28
    Puk vybojoval Filip Vlk, který přes energetiky do pásma neprošel.

23:57
    Filip Koudela poslal dělovku od modré. Puk se odrazil od Psohlavcových betonů a přerovští hráči se pustili do dorážek, ale puk do branky nedostali.

25:05
    Josef Zahradníček – 2 min., hákování.

25:21
    Přerovští se vysvobodili vyhozením.

25:40
    Energetici opět začínají ze svého pásma.

26:03
    A další vyhození.

26:32
    Lukáš Mátl se dostal do úniku. Těsně před zakončením mu puk sjel z čepele. Zřejmě i kvůli dotírání domácích hráčů.

27:39
    6/6
    Autorem branky je LUKÁŠ SLAVÍK. Asistence: David Sedláček a Matěj Pelikán.
    Slavík L., Sedláček D., Pelikán M., Čermák F., Habla J., Psohlavec M.
    Došlík P., Vyroubal S., Matyáš Š., Miklas D., Kočara A., Šejba R.

28:39
    David Miklas nedovolil projet kolem mantinelu Matěji Pelikánovi a ten tak volil přihrávku za svou branku.

29:15
    6/6
    Přerov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je DAVID MIKLAS. Asistence: Šimon Matyáš a Filip Frnka.
    Miklas D., Matyáš Š., Frnka F., Mátl L., Mozr M., Šejba R.
    Blažek V., Tomek P., Sedláček D., Čermák F., Dyk K., Psohlavec M.

29:40
    Jakub Habla projel mezi dvěma hráči, ale dostal se mimo střeleckou pozici, tak přihrál před branku na Marka Michalova, jehož střelu Robin Šejba vyrazil.

30:42
    Střela Marka Mozra skončila blokem jednoho z enbergetiků.

31:19
    Přerovští vzali své hostitele pod tlak.

31:29
    Robin Šejba si připisuje další zákrok.

32:30
    Přihrávku Davida Brovjáka si převzal jeden z energetiků.

33:04
    Filip Vlk zastavil průchod jednoho z domácích a hra tak zůstává v pásmu Energie.

33:54
    Ondřej Bednář se pověsil na Davida Miklase a ten tak místo u branky skončil v rohu kluziště a ke střele se nedostal.

34:35
    Hra nabrala spád a přesouvá se mezi oběma pásmy.

34:56
    Puk nyní najednou vyplaval osamocen před karlovarskou branku, kde se ho ujal Vratislav Švejcar. Martin Psohlavec stihl zasáhnout.

35:55
    6/6
    Přerov právě vstřelil branku! Přerovští důkladně odkrajují z náskoku Energie., Další brejk úspěšně zakončil VRATISLAV ŠVEJCAR. Asistence Filip Koudela a Petr Došlík.
    Švejcar V., Koudela F., Došlík P., Pala T., Pohanka A., Šejba R.
    Magner O., Sedláček D., Blažek V., Čermák F., Habla J., Psohlavec M.

36:27
    Adam Pohanka – 2 min., napadení.

36:54
    Hru přerušil ofsajd.

37:35
    Petr Tomek zakončoval kombinaci Energie. Jeho střelu zastavil Robin Šejba máchnutím lapačky.

38:14
    Tadeáš Cífka vyhazuje.

38:27

38:43
    Přerovští se nyní pověsili na karlovarské střelce a ti i přes držení puku nemají šanci dostat se k zakončení.

39:52
    Boj o puk u mantinelu.

40:00

Také ve druhé třetině padly čtyři góly. Tentokrát si je však oba týmy rozdělily rovným dílem. Nejprve dvakrát skórovali energetici a poté jejich náskok začali snižovat hráči Přerova. Třetí třetina tak bude rozhodně zajímavá. Začne zhruba ve 14:25.

40:01

40:11
    Hned po buly se přerovští mladíci hnali ke karlovarské brance, kde připravili Martinovi Psohlavcovi pernou chvilku.

40:28
    Filip Vlk se dostal na vrcholu kruhu ke kotouči, vzápětí však o něj přišel.

40:50
    6/6
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Po otočení hry pálil VLASTIMIL BLAŽEK. Robin Šejba připravil lapačku, ale puk mu někde propadl, protože najednou byl za jeho zády. Asistence Kryštof Dyk a Filip Čermák.
    Blažek V., Dyk K., Čermák F., Sedláček D., Tomek P., Psohlavec M.
    Cífka T., Mozr M., Vlk F., Mátl L., Frnka F., Šejba R.

41:46
    6/6
    Autorem branky je PETR TOMEK.
    Tomek P., Šedivec M., Magner O., Slavík L., Postl D., Psohlavec M.
    Matyáš Š., Vyroubal S., Zahradníček J., Brovják D., Židlík P., Šejba R.

42:26
    Přihrávka Tadeáše Paly málem skončila na střídačce Přerova.

43:02
    Martin Psohlavec si připisuje další zákrok.

44:03
    David Brovják – 2 min., hákování.

44:31
    I tentokrát se přerovští mladíci výborně brání a své soupeře vyhnali až za jejich branku.

45:11
    David Sedláček se dostal k puku, ale byl zastaven jedním z bránících hráčů.

45:41
    Energetikům se stále nedaří rozjet přesilovkovou kombinaci.

46:03

46:13
    I po konci početní výhody se domácí chvilku udrželi v pásmu.

46:52
    Filip Koudela a Vratislav Švejcar se dostali až ke karlovarské brance, jenže přes dotírání energetiků se k zakončení nedostali.

48:15

48:42
    Jízda Jakuba Hably skončila na Lukáši Mátlovi.

49:08
    Tadeáš Cífka dostal puk do pásma Energie.

49:29
    Viktor Wardas přihrával zpoza branky. Před ní se však puku ujali přerovští mladíci.

49:47

50:04
    Střela Lukáše Slavíka skončila v Šejbově lapačce.

51:03
    Střelu Tadeáše Cífky tečoval jeden z domácích a tak puk proletěl nad brankou.

51:41
    Energetici se stále nemohou dostat ze svého pásma.

52:05
    Vratislav Švejcar se pověsil na Kryštofa Dyka a získal puk.

52:14
    Martin Psohlavec zákrokem přerušil hru.

52:40
    Šimon Matyáš u mantinelu nenechal projít jednoho z energetiků.

52:55
    Adam Kočara – 2 min., podrážení.

53:08
    Petr Tomek se rozpřáhl v kruhu. Puk po odrazu od betonů skončil před brankou. Robin Šejba ustál dorážky a následně puk jeden z jeho spoluhráčů vyvezl do bezpečí.

54:22
    Po dalším náporu hráčů Energie se přerovští mladíci vysvobodili vyhozením.

54:50
    Lukáš Slavík se hnal k brance, nakonec ji kvůli soupeřů pouze objel a hledal spoluhráče na přihrávku.

55:40

55:52
    Samuel Vyroubal střílel z kruhu k bližší tyčce. Tu si karlovarský gólman pokryl a tak se ozvalo jenom zadunění jeho betonů.

56:15
    Jakub Habla – 2 min., krosček.

56:32
    V tísni předal Filip Vlk puk Tadeáši Cífkovi a ten rozjel přesilovkovou kombinaci.

57:20
    Na puku jsou energetici.

57:38
    Přihrávka mezi Adamem Pohankou a Filipem Koudelou nevyšla podle jejich představ.

58:15

58:31
    Filip Čermák dojíždějící k brance dostal puk přesně na hůl. Jeho střelu Robin Šejba zastavil.

59:02
    Adam Kočara si dojel do kruhu odkud pálil na branku. Jeho střelu zblokoval Ondřej Bednář.

59:46
    Poslední sekundy se hra drží v pásmu Energie.

Závěrečná siréna utnula snažení přerovských mladíků. Ti i přes svůj bojovný výkon zůstávají bez bodů. I když to podle skóre nevypadá, tak první vzájemný duel obou týmů rozhodně nebyl jednoznačnou záležitostí a bylo na co koukat. To je pro dnešek ode mě vše. Přeji krásný zbytek víkendu. (14:56:40)

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 4. D. Sedláček (V. Blažek, F. Čermák), 6. Tomek (Wardas, L. Slavík), 10. V. Blažek (Tomek, Dyk), 14. Wardas (Tomek, F. Čermák), 22. V. Blažek (Tomek, Dyk), 28. L. Slavík (D. Sedláček, Pelikán), 41. V. Blažek (Dyk, F. Čermák), 42. Tomek – 30. Miklas (Matyáš, Frnka), 36. Švejcar (Koudela, Došlík)

HC ZUBR Přerov: J. Trnka (14. Šejba) – Pohanka, Pala (A), Cífka, Mozr, Zahradníček, Matyáš, Kočara – Vlk (A), Švejcar, Koudela (C) – Frnka, L. Mátl, Miklas – Vyroubal, Došlík, Brovják – Židlík.

Rozhodčí: Čamra – Toman, Janíček