Třinec – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | K. Vary – Litvínov 2:1 (po pr.) | Vítkovice – Sparta 2:4 (kon.)
Kladno – Mountfield HK 1:2 (po pr.) | Motor ČB – Liberec 1:8 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Olomouc – Plzeň 7:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
HC Sparta Praha
Neděle 07.01.2024, 16:00 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 34. kolo

Je po všem. Vítkovičtí začali dobře, když skóre otevřel Dej, ale hosté dokázali rychle srovnat Chlapíkem. Ve druhé části si Sparta vystřílela pohodový tříbrankový náskok góly Kempného, Sobotky a Chlapíka. Do třetí třetiny nastoupili domácí s Klimešem v brance, snažili se dostat do šancí, ale hosté hráli svou hru a do mnoha šancí je nepouštěli. Emoce v hledišti zvedl v závěru třetí části Lakatoš, který se pustil do bitky s Hauserem, ale také Fridrich, který necelou minutu před koncem překonal Kořenáře a korigoval stav na 2:4. Nejeden fanoušek si vzpomněl na bronzové mladíky z nedávno ukončeného MS "20", ale vítkovičtí jejich zápas o bronz nenapodobili.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek víkendu a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (18:38:52)

Celkem – 24:40

Sudí musí ještě od sebe odtrhávat hašteřící se dvojice, ale zdá se, že dodatečné tresty uděleny nebudou.

59:59
    S koncem zápasu se do sebe ještě pouštějí Chlán s Miklišem a Vondráček s Kempným, ale jedna vteřina už se dohraje.

59:55
    Sparta se brání u své branky úspěšně.

59:37
    Domácí se znovu dostávají do pásma a snaží se utkání ještě zdramatizovat.

59:05
    6/6
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí fanoušci se přece jen dočkali další branky, Raskob poslal z puk z úhlu do branky, kde nastavil pohotově hůl PETR FRIDRICH, který koriguje stav na 2:4. Asistence: Wiilie James Raskob, Tomáš Vondráček.
    Fridrich P., Raskob J., Klimeš L., Vondráček T., Barinka M., Percy S.
    Buchtele J., Konečný J., Kořenář J., Sihvonen R., Irving A., Krejčík J.

58:49
    Domácí urputně bojovali v pásmu, ale pustili své soupeře k puku a museli se rychle vrátit ke Klimešovi. Ten ale vše ustál a tak se vítkovičtí znovu usazují v útoku.

57:56
    Za bitku si odnáší Lakatoš i Hauser pět minut a mohou předčasně do sprch, domácí trest odpyká Peterek, hostující pak Vitouch.

57:56
    U mantinelu se do sebe pustili Lakatoš s Hauserem, vítkovický kapitán vyhrává na body.

57:33
    Vítkovice bojují za Kořenářovou klecí.

57:18
    Dnešní utkání sleduje 7 382 diváků.

57:13
    Sparta odehrála kotouč ke Klimešovi, ale vítkovičtí se snaží co nejrychleji vrátit.

56:48
    Domácí bojují v útočném pásmu, ale Sparta k nim přistupuje na těsno.

56:05

55:44
    Vítkovice ohrožují sparťanskou klec, nejblíže brance byl Chlán, ale ani Šoustal před brankou nezareagoval včas.

54:39
    Vítkovičtí se rychle dostali zpět před branku, střela Chlána je zblokovaná do ochranné sítě.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 7. Dej, 60. Fridrich (Raskob, Vondráček) – 10. Chlapík (O. Najman), 21. Kempný (Řepík, Chlapík), 33. Sobotka (Kempný), 40. Chlapík (Kempný)

HC Vítkovice Ridera: Machovský (41. Klimeš) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Peterek – Bukarts, Krieger, Dej (A) – Vondráček, Claireaux, Šoustal.
    Trenér: Jiří Veber

HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Krejčík, Mikliš, Kempný, T. Tomek, Pavlák, Irving – P. Kousal (A), Sobotka (A), Řepík (C) – O. Najman, Horák, Chlapík – Buchtele, Konečný, Sihvonen – Mužík, M. Vitouch, Hauser.
    Trenér: Pavel Gross

Rozhodčí: R. Hradil, T. Mejzlík – J. Ondráček, J. Špůr

Diváci: 7 382