Colorado – Florida 4:8 (kon.) | San Jose – Toronto 1:4 (kon.) | Boston – Tampa 7:3 (kon.)
Columbus – Minnesota 3:4 (po pr.) | Montreal – NY Rangers 4:3 (1:0 po s.n.) | New Jersey – Vancouver 4:6 (kon.)
Pittsburgh – Buffalo 1:3 (kon.) | Carolina – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.) | Dallas – Nashville 3:4 (kon.)
Vegas – NY Islanders 5:2 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:1 (kon.) | Chicago – Calgary 4:3 (kon.)
Washington – Los Angeles 4:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Calgary Flames
Neděle 07.01.2024, 21:00 • United Center, Chicago • NHL

Statistika
    Střely na bránu: 21:32 (5:8, 12:13, 4:11) | Přesilová hra: 1/3 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
    Petr Mrázek (CHI) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6 %, odchytal 60:00
    Daniel Vladař (CGY) – 17 zákroků, 4 OG, úspěšnost 81,0 %, odchytal 57:45

Česká a slovenská stopa
    Martin Pospíšil (CGY) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:52

Tři hvězdy utkání
    1. Colin Blackwell (CHI) 2+1
    2. Jarred Tinordi (CHI) 0+2
    3. Nikita Zajcev (CHI) 1+1 (23:53:57)

Předposlední celek Západu Chicago Blackhawks slaví poprvé po osmi zápasech plnohodnotné vítězství, v souboji českých brankářů byl o gól úspěšnější domácí Petr Mrázek, ale na zápas nebude asi moc rád vzpomínat ani jeden z nich. V prostřední části dokázali nejdříve dokonat obrat ve skóre vlastním gólem hosté, ale pak sami bruslemi poslali za Vladaře kotouč dvakrát a vedlo opět Chicago.
    V opatrné poslední třetině sice na Blackwellův gól na 4:2 hosté bleskově odpověděli, když si pro změnu srazil nahozený puk do vlastní brány Mrázek, ale ani dlouhá power-play nevedla k vyrovnání. Calgary tak podruhé během 24 hodin prohrává nejtěsnějším rozdílem a pokazilo si účet roku 2024, který mu v prvních čtyřech zápasech přinesl stoprocentní zisk.

59:53
    Kanadský celek je v křeči, teď se provinil ofsajdem při pokusu získat zpět pásmo po vyražené střele Jegora Šarangoviče a času už mnoho nezbývá.

59:01
    Dnešní utkání sleduje 19 907 diváků.

58:38
    A znovu museli být diváci na pozoru, přes plexisklo přeletělo tečované nahození obránce Hanifina.

58:21
    Buly vyhráli domácí, Vlasic vyhazuje puk do hlediště, ovšem díky teči soupeřovy hokejky, takže se nevylučuje.

58:17
    Oddechový čas pro Calgary Flames.

58:17
    Hanifinova prudká rána golfákem od modré čáry letěla doprostřed brány, Mrázek kotouč pokryl a zastavuje hru.

57:23
    Calgary odvolává brankáře a pokusí se vyrovnat v šesti!

57:23
    Pospíšilovu střelu srazil Vlasic za bránu, Vladař poté zastavuje hru zákrokem lapačkou proti Entwistleovu pokusu z úhlu.

56:52
    Najíždějícího Kurasheva zastavil čistým zákrokem Weegar.
    55:19 Nazem KADRI - 4:3

55:19
    6/6
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Více gólů padlo dnes po zásahu do vlastní sítě než do té soupeřovy. Po špatné sérii obránců v prostřední části si tentokrát kotouč, který z nulového úhlu nahazoval po Anderssonově nepřesné střele a Huberdeauově přiťuknutí za bránou NAZEM KADRI, srazil betonem do vlastní brány přímo Petr Mrázek. Asistence: Jonathan Huberdeau a Rasmus Andersson.
    Kadri N., Huberdeau J., Andersson R., Zary C., Weegar M., Vladař D.
    Dickinson J., Kurashev P., Entwistle M., Murphy C., Tinordi J., Mrázek P.
    54:37 Colin BLACKWELL - 4:2

54:37
    6/5
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Těsně před koncem přesilovky dostal kotouč z rohu kluziště od nové posily Blackhawks z Arizony Sanforda mezi kruhy přesně na čepel COLIN BLACKWELL a zápěstím k tyči prostřeluje Vladaře z teprve třetí střely domácího celku v této třetině. Asistence: Zachary Sanford a Nikita Zajcev.
    Blackwell C., Sanford Z., Zajcev N., Dickinson J., Vlasic A., Mrázek P.
    Dubé D., Mangiapane A., Weegar M., Oesterle J., Vladař D.

53:40
    Vladař čelil poprvé po třinácti a čtvrt minutě (!) střele, kterou na něj v přesilovce vyslal z nulového úhlu Korchinski.

52:50
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Rasmus Andersson – 2 min., vysoká hůl.

51:50

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 5. Blackwell (Tinordi, Murphy), 33. Kurashev (Dickinson, A. Vlasic), 35. Zajcev (Blackwell, Tinordi), 55. Blackwell (Sanford, Zajcev) – 14. Kadri (Hanifin, Pospíšil), 24. Mangiapane (Huberdeau, Weegar), 56. Kadri (Huberdeau, R. Andersson)

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – Murphy (A), Tinordi, Megna, Vlasic, Zajcev, Korchinski, Phillips – Kurashev (A), Reichel, Donato – Blackwell, Dickinson (A), Guttman – Johnson, Entwistle, Katchouk – Seney, Sanford.
    Trenér: Richardson

Calgary Flames: Vladař (Markström) – Andersson (A), Weegar, Tanev, Hanifin, DeSimone, Oesterle – Šarangovič, Lindholm, Huberdeau (A) – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Mangiapane – Dubé, Greer, Duehr.
    Trenér: Huska

Rozhodčí: McIsaac, Kea – Galloway, Kelly

Diváci: 19 907