Buffalo – Chicago 3:0 (kon.) | Boston – Colorado 5:2 (kon.) | Ottawa – Montreal 6:2 (kon.)
Philadelphia – Dallas 5:1 (kon.) | Tampa – Minnesota 7:3 (kon.) | Washington – St. Louis 5:2 (kon.)
Calgary – Toronto 3:4 (kon.) | Edmonton – Seattle 4:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (kon.)
Vancouver – Arizona 2:1 (kon.) | Vegas – NY Rangers 5:1 (kon.)
Vancouver Canucks
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Arizona Coyotes
Pátek 19.01.2024, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Druhý nejlepší tým Západní konference vyzve v noci na pátek jedenáctý celek Západní konference. Řeč je o Vancouveru a Arizoně. Domácí Canucks mají za sebou dlouhý sedmizápasový trip, který začali a skončili porážkami. V mezidobí však vyhráli hned pětkrát v řadě, a tak i přes porážku v Columbusu, kde hráli na začátku tohoto týdne, se vraceli domů do Vancouveru nadmíru spokojení.

Potvrdit dobrou formu bude chtít Vancouver potvrdit proti Arizoně, se kterou ještě v této sezoně nehrál. Domácí přitom nečeká vůbec nic snadného, ačkoliv je pravdou, že poslední výsledky Arizony nejsou zrovna úchvatné.

Coyotes předvádí po celou sezonu výkony jako na houpačce, přesto jsou výsledky tohoto týmu příjemným překvapením celého ročníku. V kalendářním roce 2024 to však trošičku vypadá, že Kojotům ujíždí vlak. Ze sedmi zápasů prohráli hned pětkrát a dost si pokazili bilanci, na které pracovali od konce listopadu, kdy vyhráli 11 zápasů a prohráli jen pětkrát.

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes, Hronek, Soucy, T. Myers, Zadorov, Cole – E. Pettersson, J. Miller, Boeser – Michejev, P. Suter, Kuzmenko – Joshua, Blueger, Garland – Höglander, Aman, Lafferty.
    Trenér: Rick Tocchet

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Dermott, Dumba, Stecher, J. Brown, Kesselring – Keller, McBain, Maccelli – Zucker, Kerfoot, Crouse – L. Cooley, Bjugstad, Guenther – Carcone, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Hanson, Kea – Toomey, O'Quinn.

00:01

01:20
    Úvodní oťukávanou ukončilo postavení mimo hru Kuzmenka. Vhazuje se u modré čáry Arizony.

01:40
    O první střelu zápasu se postaral hostující Guenther, který z pravého kruhu trefil brankáře Demka.

02:38
    Carcone svou hokejkou pomohl Ingramovi a vytěsnil střelu Myerse nad branku.

02:59
    První zásah Connora Ingrama, který vyráží pokus Garlanda z pravého kruhu.

03:40
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba celky se pravidelně střídají ve vedení puku.

04:35
    Durzi se snažil udržet ještě útočné pásmo svého týmu, ale puk mu byl sražen do hlediště. Docílil tím v podstatě svého cíle, bude se vhazovat před Demkem.

05:26
    Lafferty tvrdě atakoval Kesselringa u hrazení a poté u střídaček postrčil Crouseho. O'Brienovi došla trpělivost, shodil rukavice a do Laffertyho se pustil. Ten se ale prát nechtěl, a tak O'Brien dostává dvouminutový trest za hrubost a Vancouver si zahraje přesilovku.

05:41
    Kuzmenko a Miller orazítkovali na začátku přesilovky mantinel za brankou Arizony.

05:56
    Hosté vytěsnili puk do neutrální zóny.

06:42
    Pettersson z pravého kruhu hledal před brankou Boesera, kterému se ale nepovedlo puk protečovat do odkryté branky.

07:05
    Vancouver zužuje kombinační prostor a stupňuje tlak na obranu Arizony!

07:20
    Další dvě střely, které se ale neujaly a Ingram zasahovat nemusel!

07:27
    Zatímco se na led vrací potrestaný O'Brien, Arizona vyhodila do středního pásma a konečně může prostřídat. Ustála opravdu velký tlak soupeře.

09:01
    Cooley se snažil v útočném pásmu obtočit kolem bránícího protihráče, ale Lafferty jej poslal k ledu. Lafferty se dnes rozhodl hrát hodně fyzicky, zatím ale čistě.

09:45
    Úvodní třetina zatím má velmi rychlý spád. Příliš se nepřerušuje a hraje se ve vysokém tempu.

10:28
    Pettersson narušil kombinaci soupeře a dostal puk do středního pásma.

10:33
    Ofsajd Arizony. Komerční brejk.

11:08
    Rodící se přečíslení Vancouveru domácí zkazili postavením mimo hru.

11:40
    Ingram lapil střelecký pokus Garlanda od pravého mantinelu a přerušuje dění na hřišti. Reklamní přestávka.

12:19
    Tak se O'Brien dočkal, tentokrát jeho výzvu soupeř přijal. Zadorov shodil rukavice a u mantinelu ho poslal po krátké přetahované a několika úderech k ledu. Oba míří na trestnou lavici a pokřikují na sebe.

12:27
    Brock Boeser sice po vhazování v útočném pásmu dává gól, ale rozhodčí jej neuznává. Miller totiž byl v brankovišti a před střelou lehce vjel do Ingrama, který si musel dělat prostor a nemohl chytat.
    12:27 Neuznaný gól Vancouveru

13:09
    Lafferty nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se až do pravého kruhu, ale jeho prudkou střelu Ingram sráží za branku!

13:36
    Ingram úspěšně zasahuje i proti střele Hronka od modré čáry. A tentokrát hru přerušuje.

14:55
    Kotouč je nyní ve středním pásmu. Arizona se snaží o průnik do útoku.

15:08
    A nakonec z toho i byla střela Carconeho, avšak vyražená od Demka.

15:44
    Přečíslení Vancouveru! Pettersson křižným pasem hledal v pravém kruhu Boesera, který měl problémy se zpracováním puku a nevystřelil.

16:13
    Durzi zastavil nedovoleným bráněním unikajícího Hoglandera a poputuje na trestnou lavici.

16:13
    Komerční brejk.

16:31
    Boeserovi v levém kruhu ujel puk k mantinelu, nepovedlo se mu tak vystřelit.

16:46
    Hughes pálil z levého kruhu, Ingram přerušuje hru.

16:49
    6/5
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Po buly v levém kruhu se puk dostal k ELIASOVI PETTERSSONOVI, který zpoza kruhů vypálil do pravého horního růžku a otevírá skóre v přesilové hře! Asistence: Quinn Hughes, JT Miller.
    Boeser B., Miller J., Demko T., Pettersson E., Hughes Q., Kuzmenko A.
    McBain J., Ingram C., Stecher T., Crouse L., Moser J.
    16:49 Elias PETTERSSON - 1:0

17:42
    Vancouver se snaží držet iniciativu. Celkově jsou domácí v první třetině mnohem aktivnější a nebezpečnější, díky čemuž vedou na střely už 14-3.

18:40
    6/6
    Arizona právě vstřelila branku!
    Jenže Arizoně stačí málo, konkrétně čtvrtá střela, k vyrovnání! První pokus z pravého kruhu byl zblokovaný, puk se ale odrazil do levé strany k TRAVISOVI DERMOTTOVI, který prostřelil Demka a srovnává na 1:1! Asistence: Alex Kerfoot, Jason Zucker.
    Kerfoot A., Zucker J., Dumba M., Dermott T., Ingram C., Crouse L.
    Soucy C., Hronek F., Suter P., Demko T., Michejev I., Kuzmenko A.
    18:40 Travis DERMOTT - 1:1

19:28
    Garland je dnes velmi aktivní v útoku. Tentokrát se ale ke své další střele z pravého kruhu nedostal, dobrá práce obrany hostů.

20:00

Vancouver měl výraznou střeleckou převahu (14-4), přesto je po první třetině skóre vyrovnané 1:1. Na Petterssonovu trefu ze 17. minuty dokázal v 19. minutě reagovat Dermott.

Další třetina začne přibližně v 05:03.

20:01

20:18
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Tyler Myers – 2 min., nedovolené bránění.

20:55
    Domácím se povedlo dvakrát vyhodit puk ze svého pásma a zatím Arizonu k ničemu nepustit.

21:30
    Aniž by došlo ke střele, přichází další vyhození Vancouveru.

22:05
    Zucker zkusil střelu z pravého kruhu, Demko puk zachytává a přerušuje hru.

22:18

22:58
    Tvrdá střela Dumby z nápřahu, Demko puk drží pod kontrolou. Hra je přerušena.

23:24
    Icing Vancouveru.

23:43
    Obrovská šance hostů! Canucks u své modré čáry přišli o puk, čehož se pokusil využít Keller, ale před brankovištěm neprostřelil Demka. Bude se nicméně vylučovat.

23:43
    Tyler Myers – 2 min., sekání.

24:35
    Opakuje se situace z předchozí přesilovky. Vancouver úspěšně vyhazuje puk a odráží každý pokus soupeře o návrat do útoku.

25:16
    Tentokrát to vypadalo, že Coleovo vyhození po mantinelu hosté zachytí a usadí se v útoku, ale puk nakonec stejně vyklouzal do neutrální zóny.

25:44
    Zatímco se na led vracel Myers, dostal se v levém kruhu do šance Maccelli, ale střelu poslal vysoko a navíc vedle.

27:15
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Iniciativu nyní drží hosté, kteří kombinují v útočném pásmu.

27:32
    Cooleyho střelu zpoza kruhů Demko nepropustil a zastavuje hru. Komerční pauza.

27:41
    Hosté sice skórují, ale Cooley dostal puk za Demkova záda tak, že plácl do puku letícího vzduchem svou rukou. Gól pochopitelně neplatí.
    27:41 Neuznaný gól Arizony

29:05
    Vancouver ještě ve druhé třetině nevystřelil na branku Ingrama. Oproti tomu, jakou kanonádu předvedl v první třetině, je to zatím od domácích hodně vlažná druhá dvacetiminutovka.

30:18
    To Arizona, která prohrála první třetinu na střely 4-14, zatím ve druhé třetině vede 7-0. A nadále se tlačí do útočného pásma.

30:48
    Zblokovaná střela O'Briena od modré čáry. Vancouver může vyrazit do útoku.

31:10
    Coyotes dostali puk do středního pásma, nesvolili k ohrožení Ingrama.

31:27
    Cooley nabral rychlost ve středním pásmu a po pravé straně se procpal až před brankoviště. Jeho zakončení jednoruč však Demko vytěsnil.

32:05
    Cooley srazil nahození soupeře do hlediště. Komerční pauza.

32:21
    Icing Vancouveru po nepřesné přihrávce do středního pásma.

33:06
    Kuzmenko se prodral středem až k brankovišti, nicméně své zakončení poslal vedle levé tyče! Vancouver stále nevystřelil na branku.

33:25
    Teď se to ale pravděpodobně změní. Domácí si zahrajou přesilovku, trest za hákování dostává Dermott.

33:59
    Zatím dvě zblokované střely. Vancouver drží útočné pásmo.

34:16
    Miller z jízdy vypálil z levého kruhu, ale míjí levou tyč!

34:34
    Arizona vyhazuje ze svého pásma. Vancouver se bleskově vrací.

34:59
    Až Boeser z mezikruží trefil prostor mezi třemi tyčemi! Ingram sráží puk do strany.

35:29
    Zatímco skončil trest Dermotta, vytvořila se u branky Arizony skrumáž, ve které se ale Kuzmenkovi ani Boeserovi nepovedlo procpat puk za Ingrama. Hra je přerušena. Komerční brejk.

36:09
    Garlandův průnik až před brankoviště vyřešil Ingram, který zlikvidoval bekhendové zakončení soupeře.

36:32
    Ingram zastavuje další střelu domácích. Po přerušení hry dochází k několika šarvátkám, protože Soucy byl sražen k ledu Carconem. A nakonec se Carcone právě se Soucym popral. Bude z toho přesilovka Vancouveru, protože Carcone vedle hrubosti dostává i trest za krosček, Soucy jen za hrubost.

36:59
    Kerfoot zblokoval Petterssonovu střelu a vyhazuje puk mimo pásmo Arizony.

37:35
    Kuzmenko si dopomohl v útoku vysokou holí. Hra je vykázána do středního pásma.

38:04
    Moser ze středního pásma nahazuje k Demkovi a vrací se do obrany.

38:32

39:02
    6/6
    Hoglanderovo nahození z pravé strany protečoval DAKOTA JOSHUA, jehož první zakončení sice Ingram vyrazil, ale proti dorážce z pravé strany brankoviště už byl krátký. Joshua posílá Vancouver do vedení, když roztaženého brankáře obhodil přizvednutím střely do horní poloviny klece. Asistence: Nils Hoglander, Teddy Blueger.
    Höglander N., Demko T., Blueger T., Myers T., Joshua D., Cole I.
    Kesselring M., Keller C., Ingram C., Durzi S., Maccelli M., Cooley L.
    39:02 Dakota JOSHUA - 2:1

39:58
    Demko měl plné ruce práce, když se Kerfoot napřed protečoval střelu Kellera a následně se snažil puk dorážet. Brankář Vancouveru požár uhasil a přerušil hru.

40:00

Arizona byla dlouho ve druhé třetině lepší, ostatně Vancouveru trvalo 15 minut, než vystřelil na branku. Jenže ve 40. minutě se nadvakrát prosadil Dakota Joshua a Canucks po dvou třetinách vedou 2:1.

Další třetina začne přibližně v 06:00.

40:01

41:12
    Na jedné straně orazítkoval zadní mantinel Keller, na straně druhé to samé předvedl Boeser.

42:05
    Přihrávka rukou domácích zastavuje dění na hřišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:18
    Prudká střela švihem od Browna si nenašla cestu za záda Demka, který kotouč vyráží.

43:58
    Petterssonova střela byla před brankovištěm pozastavena Moserem. Ingram se dostal k odraženému puku a přerušuje hru.

44:32
    Icing domácího týmu.

45:15
    Třetí třetina zatím postrádá tempo. Ani jeden z týmů nechce chybovat, a tak většina akcí končí nahozením puku.

45:55
    Vancouveru se tato taktika nevyplácí. Ani natřikrát se nedokázal usadit v útočném pásmu.

46:34
    Arizona na tom není při přechodu středního pásma o moc lépe.

46:59
    Durzi od modré čáry nahodil puk do ohně před brankovištěm. Demkovi se povedlo puk uschovat pod lapačku a přerušit hru. Komerční pauza.

48:04
    Michejev z levého kruhu poslal pozdrav Ingramovi, který letící puk vyráží a zakládá tím protiútok Arizony.

48:13
    Crouse po přechodu do útoku nedokázal přesně zacílit svou střelu a trefil jen zadní mantinel.

49:10
    Kotouč ve středním pásmu opustil ledovou plochu, skončil na střídačce hostů.

49:24
    Znovu je puk mimo kluziště, tentokrát v ochranné sítě za brankou Ingrama, kam ho poslal nepřesnou střelou Zadorov.

49:32
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Michael Kesselring – 2 min., hákování.

50:05
    Suter nedokázal ze dvou metrů od brankoviště najít skulinu v postavení Ingrama, který jeho střelu zlikvidoval.

50:53
    Boeserovu střelu zápěstím Ingram vyráží mimo brankoviště a nesvoluje k dorážce.

51:06
    Suterova střela šla příliš vysoko a skončila v ochranné síti.

51:32

52:44
    Lafferty se dostal až před kruhy a nenechal se odstavit od puku. Naopak, ještě vykouzlil přihrávku k Amanovi do levého kruhu, nicméně tomu se nepovedlo z dobré pozice prostřelit Ingrama.

52:55
    Canucks po ztrátě útočného pásma zkusili okamžitý návrat, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

53:03
    Další icing domácích.

53:33
    Ingram zastavuje průnik Boesera po pravém křídle svým 23. zákrokem. Komerční pauza.

54:03
    Blueger dobře našel prostor ke střele z levého kruhu, Ingram ale puku vystavil stopku.

54:45
    Arizona se usadila v útočném pásmu. Crouse napálil pouze nohu bránícího protihráče.

55:35
    Hosté se snaží vytvořit na obranu domácích tlak, zatím ale neohrožují přímo branku Vancouveru. Další zblokovaná střela Crouseho, který absolvuje dlouhé střídání.

56:38
    Canucks nyní poctivě odráží útoky soupeře a pravidelně prostřídávají. Drží Coyotes daleko od své branky.

56:45
    Pokus o přihrávku na útočnou modrou ústí v icing Arizony.

56:45
    Tak nakonec to icing není, bylo to postavení mimo hru. Komerční pauza.

57:12
    Obrázek hry se nemění ani po buly ve středním pásmu. Vancouver dál odráží pokusy Arizony o usazení v útočném pásmu.

57:59
    Canucks se povedlo usadit v útočném pásmu. Zkouší šetřit čas a nepouští se do střelby.

58:34
    Garlandův průnik na levou stranu brankoviště si už střelu žádal. Ta skutečně přišla, Ingram vyráží.

58:58
    Přestože Coyotes nedrží postavení v útočné třetině, Ingram míří na střídačku!

59:17
    Zucker pronikl až k brankovišti mezi dvěma protihráči, Demko už ale byl nad síly hostujícího útočníka.

59:17
    Oddechový čas pro tým Arizona Coyotes.

59:24
    Pokus o střelu přes celé kluziště šel zhruba dvacet centimetrů vedle levé tyče. Zakázané uvolnění.

59:38
    Keller vyslal jedovatou střelu zpoza kruhů, Demko vyráží!

59:52
    Znovu scházelo pár decimetrů k tomu, aby bylo hotovo! Takhle se bude ještě jednou vhazovat před Demkem a Arizona má jednu šanci pro střelu.

59:58
    Demko ovšem Durziho střelu z levé strany sráží za branku!

Třetí třetina gól nenabídla a Vancouver tak ubránil těsné vítězství nad Arizonou 2:1. Po sedmizápasovém tripu se tedy vrací na domácí kluziště výhrou, o kterou se zasloužil 20 zákroky Thatcher Demko a střelecky Elias Pettersson s Dakotou Joshuou. Toto vítězství zároveň posílá Canucks do čela celé ligy.

2. Thatcher Demko (VAN) 20 zákroků
    3. Connor Ingram (ARI) 24 zákroků (06:49:23)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 17. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller), 40. Joshua (Höglander, Blueger) – 19. Dermott (Kerfoot, Zucker)

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Soucy, T. Myers, Zadorov, Cole – E. Pettersson (A), J. Miller (A), Boeser – Michejev, P. Suter, Kuzmenko – Joshua, Blueger, Garland – Höglander, Aman, Lafferty.

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Dermott, Dumba, Stecher, J. Brown, Kesselring – Keller (A), McBain, Maccelli – Zucker, Kerfoot (A), Crouse (A) – L. Cooley, Bjugstad, Guenther – Carcone, O'Brien.

Rozhodčí: Hanson, Kea – Toomey, O'Quinn

Diváci: 19005