Třinec – K. Vary 6:5 (1:0 po s.n.) | Slavia – Přerov 3:2 (po pr.) | Tábor – Zlín 3:8 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 3:0 (kon.) | Poruba – Liberec 2:5 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 1:5 (kon.)
HC Olomouc
1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
HC Sparta Praha
Pátek 19.01.2024, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Utkání skončilo jasnou výhrou pro Spartu Praha 5:1. V závěrečné třetině už Olomouc jen kosmeticky upravila stav utkání. Minutu a 46 vteřin před koncem utkání kombinovala Mora ve svém pásmu, až se puk dostal k ROMANU PŘIDALOVI a ten dělovkou rozvlnil sít Tvrzníka poprvé v tomto utkání. I když už zazněla siréna, Sparta jela trestné střílení přesně v 60. minutě hry. K němu se postavil Filip Novák a ten hezky vymíchal Žbánka a dobrou Forsbergovkou upravil na konečných 5:1.
    To je z olomouckého zimáku pro dnešek všechno, Petr Martínek tu bude i zítra, kdy dorost Olomouce přivítá Liberec. Na počtenou. (20:08:27)

60:00 Filip NOVÁK - 1:5

60:00
    Sparta právě vstřelila branku!
    FILIP NOVÁK se postavil k trestnému střílení na samotném konci utkání a hezky vymíchal Žbánka a dobrou Forsbergovkou upravil na konečných 5:1.

60:00
    I když už zazněla siréna, Sparta pojede trestné střílení.

59:49
    Pokusy Olomouce zatím nikterak moc nadějné.

59:14
    Sparta hned vyhazuje a Olomouc se musí vracet.

Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak aspoň čestný gól pro domácí. Olomouc kombinovala v pásmu, až se puk dostal k ROMANU PŘIDALOVI a ten dělovkou rozvlnil sít Tvrzníka poprvé v tomto utkání.
    Přidal R., Žbánek S., Holéczy P., Prokop V., Koryčanský J., Harásek J.
    Tvrzník T., Kincl J., Novotný D., Hrubý D., Dufek A., Poláček Pa.

58:00
    Po několika kombinacích mířila střela nad Žbánka.

57:37
    Stanislav Žbánek provětral při návratu Sparty do pásma svou lapačku.

57:27
    Václav Nestrašil střílí vedle a moc vysoko.

57:06
    Hra se po zakázaném uvolnění vrátí před Žbánka.

56:49
    Stanislav Žbánek zastavuje pokus od modré čáry.

56:16
    Olomouci se nedaří uchytit se v pásmu a Pražané kontrolují své vedení. S tím domácí už asi nic nesvedou.

55:38
    Tlak Sparty neustává a stále je útočné pásmo její.

54:35
    Filip Novák trefil horní tyč branky Stanislava Žbánka.

54:05
    Tobiáš Tvrzník odráží naopak nápor Mory a stále musí čelit tlaku.

53:38
    Zaváhání Žbánka nakonec hasí jeho spoluhráči a Sparta tak nedává gól do odkryté klece.

53:08
    Průnik domácích dopředu zastavil ofsajd.

52:28
    Stanislav Žbánek po konci výhody čelil velké příležitosti, ale puk ve výstroji udržel.

52:26

52:05
    Hosté se zdráhají s rozehrávkou, nakonec se do pásma dostávají o něco pomaleji.

51:38
    Novák vystřelil a střela byla blokována.

51:05
    Sparta stále v pásmu, Olomouc už však vyhazuje.

50:42
    Stanislav Žbánek natřikrát zachraňuje Olomouc před ambiciózními pokusy Sparty.

50:26
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Jiří Koryčanský – 2 min., krosček.

50:12
    Novák nahazuje do pásma Sparty a Žbánek má další práci.

49:45
    Filip Novák překvapil Žbánka, ten ale ránu vyrazil betony.

49:25
    Tobiáš Tvrzník odolal šanci z bezprostřední blízkosti.

48:49
    Požár na chvíli ze strany Mory uhašen, Sparta je však záhy zase v tlaku.

48:23
    Chyba v kombinaci Mory a Sparta jede do akce.

48:05
    Tomáš Navrátil si najel do pásma a z kruhu pro buly vyzkoušel pozornost Tobiáše Tvrzníka, ten provětral lapačku.

47:38
    Olomouc zkazila Spartě kombinaci a míří dopředu vstříc šancím.

46:51
    Tečovaná přihrávka končí na střídačce hostů.

46:36

46:16
    Po návratu do pásma měl další zákrok Tobiáš Tvrzník.

46:05
    Pražané se dostávají do šance, ale domácí hned otáčí na svou stranu.

45:46
    Olomouc od Žbánka jede dopředu, ale je opatrná.

45:02
    Kimak neuspěl se svým pokusem, hned byl zblokován jedním z hostů.

44:36
    Patrik Poláček – 2 min., podrážení.

44:34
    Po buly přesunuje Sparta hru, ale Olomouc hned na to otáčí.

44:16
    Sparta dvakrát po sobě vyhazuje na zakázané uvolnění.

44:00
    Tomáš Navrátil a blok od jednoho z obránců Mory.

43:15
    Špatná komunikace u Olomouce a Filip Novák měl rázem příležitost jako hrom, nevyužil ji.

42:29
    Peter Holéczy lehkou ranou sice připsal zákrok Tvznikovi, ale pokus neměl razanci.

42:00
    Hostující hráč přidělal práci Stanislavu Žbánkovi, ten vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě.

41:45
    Adam Kalman od modré prověřil betony Tvrzníka.

41:34
    Hosté i po konci výhody mají stále puk ve své moci, nyní však vyhodili na zakázané uvolnění.

41:13

40:38
    Vyhození Olomouce do bezpečí.

40:16
    Puku se ujímá Sparta a jede s ním dopředu.

40:01

Po druhé části tohoto duelu stále vede Sparta Praha, ta už navýšila vedení na 4:0. Stalo se tak v čase 30:34, kdy bylo za faul hráče v šanci nařízeno trestné střílení pro hosty. K němu se postavil David Hrubý a svůj pokus proměnil. Exekutor trestného střílení si pomaleji najel ke Žbánkovi, párkrát si puk prohodil hokejkou a usměrnil kotouč do levého rohu branky beckhendovým způsobem. I přes další šance obou celků v přesilovkách jsme další branku neviděli.

40:00

39:30
    Pražané drží pásmo a zaměstnávají obranu Olomouce.

39:13
    Vojtěch Černý – 2 min., držení.

39:00
    Průnik Prahy zastaven a Mora má pásmo.

38:33
    Stanislav Žbánek podržel puk vypálený od modré, který chtěl jeden z hostů ještě tečovat.

38:00
    Nahrávka Mory utekla až ke Žbánkovi a domácí puk ztrácejí na úkor Sparty.

37:23

37:16
    Adam Kalman opět prověřil Tvrzníka, ale stále drží čisté konto.

36:38
    Tomáš Navrátil měl napřaženo a pěkně vystřelil, ale puk byl zblokován.

36:00
    Zapojil se i Stanislav Žbánek , Sparťané unikli a raději sklepl puk do lapačky.

35:46
    Adam Kalman vypálil od modré nadějný projektil, odražen od betonu Tvrzníka.

35:23
    Ben Adamec – 2 min., podrážení.

35:05
    Adam Kalman našel jednoho ze svých spoluhráčů, ten při střele narazil na připraveného Tobiáše Tvrzníka.

34:34
    Sebrání Spartě puk Olomouci nevyšlo a Pražané stále kontrolují hru.

33:51
    Tento průnik Sparty nebyl úspěšný, píská se zakázané uvolnění.

33:41
    Žbánek má horké chvíle u sebe, málem inkasoval do volného prostoru, posléze podržel kotouč u pravé tyčky.

33:33

33:00
    Další vyhození Mory až k Tobiáši Tvrzníkovi.

32:38
    Přes hokejku hostů vyhazuje Mora puk ven z pásma.

32:02
    David Hrubý měl další možnost v přesilovce, jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

31:33
    Petr Minář – 2 min., krosček.
    30:34 David HRUBÝ - 0:4

30:34
    Nařízené trestné střílení využívá DAVID HRUBÝ. Ten si pomaleji najel ke Žbánkovi, párkrát si puk prohodil hokejkou a usměrnil kotouč do levého rohu branky.

30:34
    Uvidíme trestné střílení Sparty.

30:16
    Olomouc využila nepřesnost v nahrávce a jede dopředu.

29:55
    Po plném počtu si vytváří Sparta tlak.

29:18

29:05
    Sparta po buly vyhazuje ven.

28:53
    Kombinace Mory u modré čáry, Tobiáš Tvrzník nakonec střelu inkasoval do své výstroje a připisuje si zákrok.

28:29
    Adam Kalman střílel z kruhu pro buly, hostující obrana blokovala jeho pokus mimo Tvrzníka.

27:38
    Velká příležitost u Tvrzníka, ale Sparta jede s pukem záhy dopředu.

27:18
    Roman Přidal – 2 min., sekání.

27:18
    Tlak Pražanů u Stanislava Žbánka, Olomouc však má puk a jede do bezpečí.

26:49
    Václav Nestrašil orazítkoval horní tyč.

26:15
    Tobiáš Tvrzník na poslední chvíli vyrazil puk nad svoji hlavu.

26:00
    Olomouc se dostala dopředu, ale tlak si nevytváří a Sparta může otočit hru.

25:16
    Mora kombinuje a snaží se jet dopředu, hosté jsou ale důslední a hlídají si hru.

24:38
    Tečovaná střela nebyla usměrněna tím správným směrem k Tvrzníkovi.

24:12
    Žbánek pro jistotu podržel puk v lapačce, aby nemusel čelit dalšímu tlaku.

24:05
    Olomouc se snaží udržet v pásmu, snahy však hosté hatí.

23:38
    Naopak se předvádí Sparta a hrozila dalším gólem, moc střel však nevyprodukovala.

23:18
    Buly před Tvrzníkem. Uvidíme, co Mora předvede.

23:04
    Střela jen do betonu od Tomáše Navrátila a Sparta přesunuje hru.

22:43
    Mora je v tlaku a kombinuje před Tobiášem Tvrzníkem.

21:43
    Postup Sparty dopředu zastaven ofsajdem.

21:34
    Tobiáš Tvrzník pro jistotu přikryl kotouč při návratu Olomouce do pásma.

21:27
    Hosté drží pásmo, od mantinelu vyjela Olomouc dopředu.

20:38
    Prvním akcím čelil Žbánek a stále nepustila Sparta Moru z tlaku.

20:05
    Vhazování pro Olomouc.

20:01

Po první třetině panuje spokojenost na straně Sparty, která vede 3:0. Byli to však domácí, kteří měli na začátku větší tlak a jejich hra vypadala lépe než ta hostujícího celku. Byli to však Pražané, kteří šli do vedení. V čase 6:37 Daniel Novotný byl nepokrytý před Žbánkem, následně měl snadnou práci a zakončil za Žbánkova záda do levého rohu branky. V čase 7:11 už to bylo na straně Sparty dvoubrankové vedení. O další radost Sparty se postaral TADEÁŠ TRACHTA, který po najetí do pásma bez přípravy dopravil kotouč pod břevno branky. Za 5 minut vedla Sparta už o tři góly, Pražané využili přesilovku, dobře zahraná situace a zmatená obrana zapomněla na MATĚJE TOMSE, ten si zpracoval kotouč a usměrnil ho do pravé dolní části Žbánkovy svatyně.

20:00

19:48
    Olomouc nalézá kotouč a jede dopředu, Tvrzník si musí dát pozor.

18:54
    Kalman dojíždí za volným pukem, Sparta ho však odzbrojila.

18:12
    U mantinelu jeden z hostů a těžce se zvedá, už ale odjíždí na střídačku.

18:00
    Žbánek při protiútoku vyrazil puk betonem a hra se zase přesunuje.

17:38
    Nátlak Sparty rychle končí a dopředu jede Mora.

16:52
    Olomouc reaguje na puk odražený od mantinelu, hra se však zastavuje kvůli vysoké holi.

16:38
    Sparta drží puk od Tvzníka dostatečně a dlouho daleko.

16:04

15:16
    Adam Kalman si dobře popojel dopředu, na betony Tobiáše Tvrzníka byl však krátký.

15:00
    I teď Pražané vyhazují, zatím se brání dobře.

14:15
    Kubátovi nesedla střela ideálně a Sparta tak mohla vyhodit.

14:04
    Daniel Novotný – 2 min., podrážení.

13:54
    Žbánek hasí další tutovku, Sparta má nyní více ze hry a nemá dost.
    12:34 Matěj TOMS - 0:3

12:34
    6/5
    Pražané využívají přesilovku. Dobře zahraná situace a zmatená obrana zapomněla na MATĚJE TOMSE, ten si zpracoval kotouč a usměrnil ho do pravé dolní části Žbánkovy svatyně.
    Toms M., Novák F., Nestrašil V., Tvrzník T., Hrubý D., Prichodko S.
    Žbánek S., Prokop V., Koryčanský J., Kalman A., Holéczy P.

12:14
    Žbánek má v lapačce puk vyslaný od modré čáry.

12:05
    Pražané mají tlak v pásmu, nyní Olomouc dokázala lehce vyhodit.

11:32
    Mora hned vyhazuje z buly.

11:19
    Marek Kimak – 2 min., sekání.

11:00
    Obětavý skok do střely a Olomouc jede do útoku.

10:27
    Tvrzník nyní čelil dorážkám, puk si nakonec pohlídal a stále drží čisté konto.

10:16
    Pobyt hostů v pásmu se smrskl jen na zblokovanou střelu.

10:05
    Z boje u mantinelu vyjíždí s pukem Sparta a jede dopředu.

09:40
    Tlaku Sparta nyní čelí lépe než v úvodních minutách, hra se rychleji posunuje ze strany na stranu.

08:49
    Kohouti chtějí se stavem co nejrychleji něco udělat a opět okupují branku Tvrzníka.

08:13
    Studená sprcha pro Moru a Sparta má nyní více ze hry.
    07:11 Tadeáš TRACHTA - 0:2

07:11
    6/6
    Pražané krátce na to zvyšují. O další radost Sparty se postaral TADEÁŠ TRACHTA, který po najetí do pásma bez přípravy dopravil kotouč pod břevno branky.
    Trachta T., Čížek J., Novák Já., Tvrzník T., Bolocan M., Nedvěd M.
    Žbánek S., Holéczy P., Přidal R., Kubát A., Pekr T., Kimak M.
    06:37 Daniel NOVOTNÝ - 0:1

06:37
    6/6
    Hosté vedou jako první. Sice od úvodních minut byly misky vah na straně Olomouce, ale DANIEL NOVOTNÝ nepokrytý před brankou měl snadnou práci a zakončil za Žbánkova záda do levého rohu branky.
    Novotný D., Tvrzník T., Hrubý D., Adamec B., Kincl J., Dufek A.
    Minář P., Navrátil T., Žbánek S., Hubáček T., Černý V., Chromý D.

06:27
    Mora má opět pásmo a chce si opět vytvořit tlak, Sparta hru otáčí.

06:04
    Rozehrávka od Žbánka, ten zatím neměl práci. Až nyní sklepl pod svou výstroj první střelu z úniku hostů.

05:42
    Důsledná domácí obrana, znemožňuje šance Sparty o vyjetí dopředu.

05:00
    Nahození na hostujícího gólmana a Olomouc může opět útočit.

04:44

04:16
    Zblokovaná střela obrany Prahy, ta se dobře brání.

03:49
    Pražané jeli s pukem kousek víc dopředu, ale ke Žbánkovi nedojeli.

03:16
    Olomouc má tlak, i přes vyhození hostů pokračuje v šancích.

02:44
    Roman Přidal – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

02:44
    U mantinelu se bojuje o puk, hra se nakonec přerušuje.

02:16
    Tomáš Navrátil měl střelu namířenou jen do betonu Tvrzníka.

01:26
    Sparta je poprvé v pásmu, ale domácí hned otáčí hru.

01:00
    Po buly útočí Mora, ale Sparta dokázala tlaku odolat a vyhazuje.

00:39
    Hra je za brankou Sparty a Tvrzník má první zákrok.

00:05
    Vhazování pro Olomouc a je u puku.

00:01

Utkání co nevidět započne. Olomouc bude hrát v bílých dresech, Sparta zvolí rudou sadu dresů.

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Kalman, Dvořáček, Přidal (A), Holéczy, V. Černý, Hubáček, Dušák – T. Navrátil (C), Minář (A), Chromý – Pekr, Kimak, Kubát, Prokop – Harásek, Koryčanský, Bartok – Brym.
    Trenér: Radek Philipp

HC Sparta Praha: Tvrzník (Makarius) – T. Bolocan, Kincl, Dufek (A), Já. Novák, Nedvěd, Cichoň (C), Toms – Hrubý, Čížek, F. Novák – Prichodko, D. Novotný, Nestrašil (A) – B. Adamec, M. Bolocan, Pa. Poláček – Trachta.
    Trenér: Richard Žemlička

Rozhodčí: Karpíšek – Husák, Bezděk.

Pražané odehráli o jeden zápas víc než domácí. Skupinu O účast v play-off započala Sparta výhrou po nájezdech na ledě Brna, do nájezdů došel i duel ve Zlíne, zde byli lepší Berani. Na domácím ledě urvali Sparťané dvě výhry v prodloužení, nejprve proti Liberci posléze proti Jihlavě. Naposledy sehrála Sparta utkání s Táborem, které skončilo výhrou pro tým z hlavního města 5:2. Suma sumárum, Sparta zatím získala 10 bodů a patří ji třetí příčka. Václav Nestrašil je lídrem v rámci kanadského bodování, na svém kontě má za 4 góly a asistenci 5 bodů.

HC Olomouc
    Hanáci vstoupili do nadstavbové části výhrou 3:2 po prodloužení nad jihlavskou Duklou. Nový rok však domácí nezahájili ideálně. Jen těsně padla Olomouc s Porubou 4:5, na Kladně z toho byla porážka 2:3. Jiný však byl minulý zápas v Litvínově, který kohouti vůbec nezvládli a ze severu Čech si odvezli debakl 1:7. V tabulce jim patří poslední místo s dosavadním ziskem 2 bodů. S 6 body vede produktivitu Mory Adam Kalman, dosud nasbíral 6 bodů za 2 góly a 4 asistence.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Martínek

Branky a nahrávky: 59. Přidal (Holéczy, Koryčanský) – 7. D. Novotný (Hrubý, B. Adamec), 8. Trachta (Čížek, Já. Novák), 13. Toms (F. Novák, Nestrašil), 31. Hrubý (TS), 60. F. Novák (TS)

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Kalman, Dvořáček, Přidal (A), Holéczy, V. Černý, Hubáček, Dušák – T. Navrátil (C), Minář (A), Chromý – Kimak, Kubát, Prokop – Harásek, Koryčanský, Bartok – Brym, Pekr.

Rozhodčí: Karpíšek – Husák, Bezděk