Michalovce – Nové Zámky 1:4 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 3:7 (kon.) | Spišská N. Ves – Košice 1:2 (1:3 po s.n.)
Lipt. Mikuláš – Humenné 3:4 (kon.) | Nitra – Trenčín 4:1 (kon.) | HC Slovan – Poprad 2:4 (kon.)
HK Nitra
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 19.01.2024, 18:00 • Tipsport Aréna Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 37. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Pekný piatkový podvečer všetkým priaznivcom Tipos Extraligy! Slovenská najvyššia hokejová liga pokračuje 37. kolom a svoj piaty vzájomný zápas odohrajú medzi sebou HK Nitra a HK Dukla Trenčín.

HK Nitra: Corgoňom patrí v tabuľke piata priečka. Majú 57 bodov a na štvrté Michalovce strácajú len jeden. Ťahali šnúru štyroch víťazstiev v rade, ale po poslednom odohratom zápase sa im skončila, pretože podľahli húževnatému Humennému 1:4. Forma Nitry je aktuálna najlepšia spomedzi všetkých ostatných tímov. Z posledných piatich zápasov získali až 12 bodov. Aj produktivita domácich naháňa strach pre súperov, Samuel Buček je druhým najproduktívnejším hráčom súťaže, keď si pripísal 46 kanadských bodov.

HK DUKLA Trenčín: Vojaci sa nachádzajú na 10. mieste. Na konte majú 49 bodov, na deviaty Slovan im chýba jeden a na svojho dnešného súpera osem bodov. Podarilo sa im vyhrať vo Zvolene 2:1 a na domácom ľade prehrali 2:3 po predĺžení s lídrom tabuľky zo Spišskej Novej Vsi. Forma Dukly nie je oslnivá, pripísali si len 5 bodov z posledných piatich zápasov. Traja hráči hostí majú v tabuľke produktivity na účte 27 kanadských bodov. Sú nimi Tor Immo, Scott Conway a Phil Pietroniro.

Vzájomné zápasy v sezóne 2023/2024:

Nitra 6:3 Trenčín

Trenčín 1:4 Nitra

Nitra 6:0 Trenčín

Trenčín 3:5 Nitra

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Aittokallio (Kašík) – Mezei, Cotton – Gajdoš, Bača – Stacha, Vitáloš – Valent, Nemec; – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bajtek, Hrnka, Chrenko
    Tréner: Antonín Stavjaňa

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee (Borák) – Kupec, Pietroniro – Petrovický, Hudec M. – Hlaváč, Hrenák – Feranec; – Immo, Baláž, Petráš – Hudec D., Conway, Charbonneau – Škvarek, Sojčík, Sloboda – Krajčovič, Mikúš, Giľák
    Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Jobbágy, Goga – Orolin, Bogdaň.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:10
    Strela z osi ihriska mierila na Aittokallia. Ten puk vyrazil.

02:13
    Zakázané uvoľnenie Nitry.

02:37
    Trenčania sú od začiatku zápasu aktívnejší.

03:02
    Denis Hudec vystrelil z medzikružia bekhendom. Aittokallio podržal puk a prerušil hru.

03:42
    Mezei sa snažil preštrikovať pred bránu, ale zmarila mu to obrana hostí.

05:11
    Slobodova prihrávka mala hlavu, lenže Škvarek nedokázal zakončiť, pretože bol bránený.

06:25
    Puk je v lapačke LaCouveeho. Reklamná prestávka.

07:43
    Petrovického strela zblokovaná.

08:00
    Čederleho pokus bol pre LaCouveeho nebezpečný, pretože nevedel, či má puk pod betónmi.

09:44
    Postavenie mimo hry Dukly.

11:11
    Trenčanom absentujú hráči v obrane, ale zatiaľ hrajú dobrý hokej.

12:28
    Na pravej strane zrýchlil Charbonneau a vďaka strele na bránu získal buly v útočnom pásme. Reklamná prestávka.

12:57
    Okolo brány sa s pukom obtočil Conway a zakončil bekhendom. Aittokallio bol dobre postavený.

14:34
    Ofsajd corgoňov a je ohlásená ďalšia reklamná prestávka.

15:07
    Nitra dala gól! SAHIR GILL strieľal zľava a LaCouvee bol vysunutý viac k pravej žŕdke, čím mu puk prepadol cez betón.
    Asistencie: Bubela, Buček.

15:28
    Nitra dala gól! Tak vojaci inkasujú aj druhýkrát v krátkom čase, čo určite nepôsobí dobre na ich psychiku. K ROBBYMU JACKSONOVI sa odrazil puk pred bránu a poslal ho pod hornú konštrukciu.
    Asistencia: Gates.

17:49
    Nitrančania sa po góloch prebrali a práve Trenčania majú ťažkosti sa prepracovať dopredu.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

19:16
    Aittokallio má puk po Immovej strele z pravého kruhu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po klaksóne sa strhla menšia strkanica medzi hráčmi. Rozhodcovia to rýchlo vyriešili a udelili tresty. Prvá tretina bola do 16. minúty vyrovnaná. Následne corgoni strelili dva rýchle góly, ktoré položili vojakov na zem. Za domácich sa presadili legionári Gill a Jackson. Druhá tretina sa začne približne o 18:51.

22:01
    Oba tímy hrajú už s piatimi hráčmi. Nič vážnejšie sa neudialo.

22:16
    Sojčík pálil a vyzeralo to na trafenú žŕdku!

23:21
    LaCouvee radšej pokryl puk pod lapačku.

23:21
    Tak Sojčíkov pokus si idú arbitri pozrieť zo záznamu!

Gól to nebol! Sojčík nastrelil hornú konštrukciu brány.

23:27
    Icing hostí z Trenčína.

24:18
    Gates strieľal od modrej a puk dopadol po bloku na ochrannú sieť.

24:32
    Po vhadzovaní pálil Petráš. Aittokallio puk chytil do náručia.

25:12
    Dorážky pred LaCouveem neskončili v bráne. Brankár hostí si pripísal niekoľko úspešných zákrokov.

26:04
    V druhej tretine je viac zamestnaným mužom gólman Dukly. Po strele kryje puk a nasleduje reklamná prestávka.

26:55
    Domáci mohli útočiť v trojici proti dvom hráčom hostí, ale zastavil ich ofsajd.

27:13
    Po Jacksonovej strele vyrazil LaCouvee puk pred seba.

28:13
    V postavení mimo hry aj Trenčania.

29:10
    Immo pomohol brankárovi s pukom.

30:25
    Aittokallio chytá strelecký pokus od modrej čiary. Reklamná prestávka.

31:19
    Vojaci udržali pásmo, Charbonneau bol ešte pred bránou, mierila naňho prihrávka a následne zakončil. Aittokallio to zvládol a nasledovala roztržka medzi Gajdošom a strelcom Dukly.

31:19

Charbonneau – 2 min., hrubosť.

31:43
    Buček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

32:00
    Aittokallio vyrazil puk po Petrášovej strele a domáci vyhodili puk.

32:18
    V oslabení bol faulovaný Čederle a bude nasledovať trestné strieľanie!

32:18
    Zobral to na seba Jackson, ale LaCouvee sledoval puk a zneškodnil ho betónom!

33:18
    Trenčanom sa podarilo ohroziť domácu bránu, ale corgoni nakoniec puk poslali cez všetky čiary.

33:43
    Domáci v plnom počte.

35:35
    V prečíslení Nitra, Jackson exkluzívne servíroval Gatesovi, ktorý už azda prihrávku nečakal a premárnil tak strelecký pokus!

35:51
    Puk má LaCouvee a nasleduje reklamná prestávka.

37:29
    Stacha si nakorčuľoval do vnútra ľavého kruhu a dostal prihrávku, po ktorej ihneď pálil. Trafil do dobre postaveného brankára vojakov.

38:53
    Aittokallio nie je prekonaný ani po strele švihom od Denisa Hudeca.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Nitra je stále bez inkasovaného gólu. Snahu Trenčanom nemožno uprieť, ale nevedia sa presadiť. Aittokallia zachránila dvakrát jeho svätyňa, ktorej konštrukcia sa po strelách hostí ozvala. Tretia tretina sa začne približne o 19:42.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:25
    Nitra dala gól! Domáci dávajú dnes góly s úplnou ľahkosťou. Mezei pálil od mantinelu a pred bránou tečoval puk MILOŠ BUBELA, ktorý zmenil jeho smer.
    Asistencie: Mezei, Buček.

42:05
    Puk preskočil cez plexisklo.

43:07
    Domáci naďalej útočia. Trenčania majú problémy s bránením.

43:30
    Nitra dala gól! Druhý presný zásah si dnes pripisuje ROBBY JACKSON, ktorý dorážal vyrazený puk brankárom. Gólová akcia sa začala strelou Gajdoša z medzikružia.
    Asistencia: Gajdoš.

43:30
    Striedanie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    z ihriska odchádza LaCouvee, prichádza Borák.

44:47
    Sloboda – 2 min., vrazenie na mantinel.

44:53
    Vojaci vyhrali buly a vyhodili puk z obranného pásma.

45:38
    Bučekova delovka nepresná a puk prešiel okolo mantinelu do stredného pásma.

46:34
    Hostia sa dobre bránia v tejto oslabovke.

46:47
    Newella poslal k zemi Pietroniro, ktorého si podal Čederle a aj Gajdoš!

Pietronirov zákrok môže byť ocenený vyšším trestom. Všetko sa dozvieme po videozázname, ktorý si pozerajú rozhodcovia.

46:47
    Tak vylučovať sa ani nebude! To nečakal asi nikto.

46:47
    Vyšší trest sa nekoná, ale dvojminútové tresty sa pripisujú.