Darmstadt – Frankfurt 2:2 (kon.) | Freiburg – Hoffenheim 3:2 (kon.) | Heidenheim – Wolfsburg 1:1 (kon.)
Kolín nad Rýnem – Dortmund 0:4 (kon.) | Bochum – Stuttgart 1:0 (kon.) | RB Lipsko – Leverkusen 2:3 (kon.)
SC Freiburg
3:2 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 20.01.2024, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 18. kolo

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek víkendu a všem Ilonám a Sebastianům dnes všechno nejlepší k svátku! (17:35:17)

Fauly: 18:10

Utkání, které se rozjíždělo velmi pozvolna, nakonec přineslo ve druhé polovině spoustu zábavy. Freiburg se dostal do dvoubrankového vedení jen na chviličku, rychlé snížení Hoffenheimu dodalo dostatek odhodlání k pokusu o vyrovnání. To se hostům i podařilo v 77. minutě, a když byl o chvíli později vyloučen domácí Manuel Gulde, zdálo se, že by hosté mohli vytěžit i více než jen remízu. Úplně jiné plány však měl Roland Sallai, jenž v 85. minutě navrátil oslabenému Freiburgu vedení, které už domácí udrželi.

90+6

90+5
    Stachův vysoký balón domácí odklidili pouze za vápno k Tomu Bischofovi, jehož tvrdá rána letí mimo bránu.

90+4
    Ihlas Bebou se snaží být dost aktivní na pravé straně, jenže domácí jsou všichni stažení do vlastní šestnáctky, a tak Bebou nemá moc prostoru, kudy poslat míč do ohně.

90+3
    Hoffenheim standardní situací bránu neohrozil, naopak Gregoritsch opět vyvezl balón pryč, tentokrát alespoň k půlicí čáře.

90+2
    Beier se pěkně uvolnil na pravé straně a propasíroval přihrávku skrz vápno až na Beboua. Jeho střela byla zblokována na rohový kop.

90+1
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Stanley Nsoki, přichází Tom Bischof.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Michael Gregoritsch odvádí výbornou práci, když obětavě drží míč v útočném rohu a šetří čas pro svůj tým.

89
    Hosté nemají na co čekat, a tak posílají do vápna jeden centr za druhým. Domácí ale bojují ze všech sil a zvládají odklízet míče do bezpečí.

88
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Yannik Keitel.

87
    Tohle je pro Hoffenheim nepříjemná situace. Po těžko vybojovaném vyrovnání opět prohrávají a náhodné nákopy od půlicí čáry najednou vypadají bezradně.

85
    Freiburg právě vstřelil branku!
    Tak pozor, domácí jako by si žádné problémy nepřipouštěli. Na skvělý centr zleva si před brankou naskočil ROLAND SALLAI, jehož hlavičkové zakončení Baumann pouze vyrazil. Sallai sám jako první k míči doběhl a dorazil vlastní střelu do sítě. Bez asistence.

84
    ze hřiště odchází Merlin Röhl, přichází Nicolas Höfler,
    ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Noah Weißhaupt.

83
    Následný přímý kop se snesl do vápna na hlavu Ozana Kabaka, jehož zakončení Atubolu pozorným zákrokem zachytil.

82
    Jen 5 minut po tom, co domácí přišli o vedení, se jim objevuje další problém. Manuel Gulde, který už hrál se žlutou kartou, stáhl útočníka nabíhajícího pro volný balón. Rozhodčí domácímu obránci uděluje druhou žlutou, a tedy červenou kartu. Domácí budou dohrávat v deseti.

Ondřej Mikušek

Branky: 37. Höler (Grifo), 55. Grifo (Sallai), 85. Sallai – 57. Weghorst (Beier), 77. Beier (Grillitsch)

Karty:   43. Gulde (FRE), 56. Grifo (FRE) – 8. Kadeřábek (HOF), 31. Kabak (HOF)   82. Gulde (FRE)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 7:7. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:10.
    SC Freiburg: Atubolu – Sildillia, Ginter, Gulde, Makengo – Eggestein – Sallai (88. Keitel), Röhl (84. Höfler), Grifo (C) (75. Kübler) – Gregoritsch, Höler (84. Weißhaupt).
    Náhradníci: F. Müller – M. Philipp, Adamu.

Trenér: Christian Streich.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Grillitsch, Nsoki (90+1. Bischof) – Stach – Kadeřábek (60. Skov), Kramarić, F. Becker (60. Tohumcu), Bülter (60. Bebou) – Weghorst, Beier.
    Náhradníci: L. Philipp – Szalai, Akpoguma, Brooks, Conte.