Darmstadt – Frankfurt 2:2 (kon.) | Freiburg – Hoffenheim 3:2 (kon.) | Heidenheim – Wolfsburg 1:1 (kon.)
Kolín nad Rýnem – Dortmund 0:4 (kon.) | Bochum – Stuttgart 1:0 (kon.) | RB Lipsko – Leverkusen 2:3 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnem
0:4 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 20.01.2024, 15:30 • RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem • Německá Bundesliga • 18. kolo

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 11:4. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:7. (17:32:44)

Je konec! Dortmund ovládl duel na půdě Kolína nad Rýnem a vítězí vysoko 4:0. Už ve 12. minutě otevřel stav utkání po rohovém kopu Donyell Malen. Deset minut před přestávkou se Marvin Schwäbe vychytal obrovskou šanci Fullkruga. Ve 38. minutě vnějším nártem střílel Meunier, ale těsně minul zadní tyč. V nastavení měli domácí kupu rohových kopů, ale Kobel mohl zůstat klidný. Hned po změně stran měli domácí dvě obrovské šance, jenže Thielmann nepřekonal Kobela a následně obstřelem trefil zadní tyč. Na opačné straně po faulu na Sancha proměnil Niclas Füllkrug penaltu. Donyell Malen navíc z úniku přidal svůj druhý zásah. Gólovou tečku napsala Borussia v závěru, kdy se trefil Moukoko.

90+4

90+2
    Dortmund právě vstřelil branku! Ještě jedna branka pro Dortmund v závěru utkání! Bynoe-Gittens dostal od Reyny přihrávku do vápna, pohotově poslal míč levačkou před branku a YOUSOFA MOUKOKO dopravil míč do sítě!

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Reyna si z pravé strany navedl míč na střed hrací plochy, jenže jeho pokus levačkou zablokoval obránce Timo Hübers.

89
    Donyell Malen vyslal vpřed Meuniera, jenže ten se k míči nedostal. Defenziva Kolína ale lehce zaspala.

88
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
    ze hřiště odchází Rasmus Carstensen, přichází Benno Schmitz,
    ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Sargis Adamjan.

87
    Maatsen dostal přihrávku na levou stranu, jenže si nedokázal poradit s prvním napadajícím soupeřem. Dortmund už se nikam hnát nemusí.

85
    Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Jan Thielmann).

84
    Kolín zahrával další rohový kop. Centr přiletěl k přední tyči, nicméně defenziva Borussie znovu dokázala zasáhnout.

83
    Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Ian Maatsen).

82
    Donyell Malen chtěl z levé strany přenést hru na rozběhnutého spoluhráče vpravo, ale trefil jen prvního soupeře před sebou.

81
    Faride Alidou se ujal rozehrávky dalšího rohového kopu domácího Kolína. Jeho pobídka přiletěla na malé vápno, kde zasáhl Nico Schlotterbeck.

80
    Další centr z pravé strany si ve vápně našel Chabot, ale Nico Schlotterbeck proti němu bleskově vystoupil a odehrál míč do bezpečí.

79
    Rasmus Carstensen operoval s míčem u nohy na pravé straně hřiště, ale v poslední chvíli mu míč utekl do zámezí. Sudí ale nakonec ukázal překvapivě roh.

78
    Sabitzer se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho pobídku ale bez problémů odvrátila defenziva.

77
    Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Julian Chabot).

Tomáš Kubečka

Branky: 12. Malen (Brandt), 58. Füllkrug (pen.), 62. Malen (Maatsen), 90+2. Moukoko (Bynoe-Gittens)

Karty:   77. Chabot (KLN), 85. Thielmann (KLN) – 28. Meunier (DOR), 36. Özcan (DOR), 83. Maatsen (DOR)

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Carstensen (88. Schmitz), Hübers, Chabot, Finkgräfe – Thielmann (88. Adamjan), Martel, Huseinbašić, Ljubičić (63. Alidou) – Kainz (75. Christensen), Maina (63. Dietz).
    Náhradníci: Pentke – Heintz, Kilian, Tigges.

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Süle (46. Hendry Blank), N. Schlotterbeck, Maatsen – Brandt (66. Reus), Özcan (75. Reyna), Sabitzer – Sancho (66. Bynoe-Gittens), Füllkrug (75. Moukoko), Malen.
    Náhradníci: Meyer – Morey, Pohlmann, M. Wolf.