Vancouver – Toronto 6:4 (kon.) | Boston – Montreal 9:4 (kon.) | New Jersey – Dallas 2:6 (kon.)
St. Louis – Washington 3:0 (kon.) | San Jose – Anaheim 5:3 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – Edmonton 1:3 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 2:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:5 (kon.)

3. Nils Höglander (VAN) 2+0 (04:05:47)

I přes dlouhou hru bez brankáře a přes velký tlak během přesilovky, která následovala (a to včetně přesilovky 6 na 3) se už Torontu nepovedlo vsítit ani kontaktní branku. Vancouver tak poráží v kanadském derby Toronto 6:4, když sice ve druhé třetině prohospodařil třígólové vedení, ale nakonec byl na ledě úspěšnější. Torontu nepomohla ani střelecká převaha 47-21.

59:50
    A další střela Matthewse, tentokrát přímo na Demka, který přerušuje hru.

59:38
    Matthews napřed střílel vedle pravé tyče a posléze rovnou do pravé tyče!

59:33
    Myers navíc dostává trest také za krosček, a tak z toho bude přesilovka šest na tři pro Toronto!

59:33
    Zatímco se Marner vracel pro puk, došlo před brankou Vancouveru k šarvátce mezi Reillym a Myersem. Myers krosčekoval Reillyho u branko a poslal ho proti tyčce. To si Reilly nenechal líbit.

59:29
    Vancouver se po krátkém náporu soupeře během této herní pasáže povedlo vyhodit puk mimo své pásmo.

59:07
    A další zákrok Demka, tentokrát proti střele Tavarese z levého kruhu.

58:59
    Matthews a po něm Nylander stříleli z obou kruhů. Puk nakonec vyletěl do ochranné sítě za brankou Demka.

58:48
    Jedovka z první od Matthewse z pravého kruhu končí v náručí Demka, jenž se včas přesunul!

58:31
    Toronto bude hrát přesilovku šest na čtyři! Hughes dostává trest za krosček!

58:20
    Rielly od levého mantinelu nahodil puk na branku Vancouveru, nicméně Demko lapačkou odrazil střílený pas mimo brankoviště.

58:06
    Oddechový čas pro tým Toronto Maple Leafs.

58:06
    Zakázané uvolnění Vancouveru.

57:36
    Nylanderova střela z pravé strany se odrazila od zadního mantinelu a puk poté vyjel až mimo pásmo domácích.

56:59
    Demko přerušuje hru, přičemž do něho zezadu nepříjemně narazil Tavares, který upadl a nechtění do brankáře Vancouveru vjel.

56:40
    Jones je na střídačce!

56:15
    Giordano hledal pasem od modré v pravém kruhu Holmberga, který ale z voleje nastřelil jen přesouvajícího se Demka.

55:03
    Tavaresovu ránu z nápřahu od modré čáry vytěsnil Demko za branku.

54:55
    Marner vystřelil trochu netradičně už od modré čáry. Matthewsovi se nepovedlo puk protečovat a Demko neměl s pukem problémy.

54:03
    U střídaček dochází k šarvátce mezi Suterem a Jarnkrokem. Oba míří na trestnou lavici za hrubost. Komerční pauza.

53:20

53:16
    Na druhé straně kluziště má Demko kotouč pod kontrolou a hráči domácího týmu čistí prostor před brankovištěm.

52:41
    Michejev s Petterssonem vyrazili v oslabení do přečíslení, druhý jmenovaný napálil z levého kruhu levou tyč!

52:23
    Kosatky vyhazují přes všechny čáry.

52:06
    Bude se vhazovat v pásmu domácích. Puk byl sražen do hlediště až po přechodu Toronta do útočné třetiny.

51:45
    Vancouver dostal puk mimo své pásmo. Toronto musí hledat cestičku zpět před Demka.

51:20
    Toronto si také zahraje přesilovku. Ještě dostává trest Hronek za faul vysokou holí, k němuž došlo těsně před sražením puku do ochranné sítě.

51:20
    Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Vancouveru. Komerční pauza.
    50:42 Elias PETTERSSON - 6:4

50:42
    6/5
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Další přesilovková trefa Vancouveru! Miller nacentroval zpoza levého kruhu před branku a ELIAS PETTERSSON, který zůstal nepokryt, klepl do puku, čímž ho usměrnil za záda Jonese. Asistence: JT Miller, Quinn Hughes.
    Boeser B., Miller J., Suter P., Demko T., Pettersson E., Hughes Q.
    Benoit S., Järnkrok C., Jones Mar., Rielly M., Nylander W.

50:18
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

49:50
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
    Mark Giordano – 2 min., krosček.

49:50
    Hra je nakonec přerušena krátce po návratu domácích do útoku.

49:36
    Canucks se vrátili do svého pásma a formují se k útoku v šesti.

49:15
    Bude se vylučovat opět na straně Toronta! Domácí mají výhodu.

48:49
    Kuzmenko udržel puk v útočném pásmu domácích a rychle rozehrál do levé strany k Hughesovi, který ale svou střelou minul branku soupeře.
    47:11 J. T. Miller - 5:4

47:11
    6/5
    Tentokrát domácí přesilovku využívají! Střílená přihrávka Hughese se odrazila od brusle JT MILLERA do Jonesovy klece. Miller se dobře postavil, ke kopnutí nedošlo a gól tak platí. Asistence: Quinn Hughes, Elias Pettersson.
    Järnkrok C., Jones Mar., Giordano M., Brodie T., Nylander W.

46:19
    Max Domi – 2 min., krosček.

46:19
    Znovu se ovšem vylučuje na straně Toronta. Domi fauloval Boesera u mantinelu. Komerční pauza.

45:12
    Tavares se odhodlal ke střele od modré čáry. Kapitán Toronta byl Demkem vychytán. Hra pokračuje.

44:51

44:46
    Hosté ještě stihli jednou vyhodit puk. Oslabení už zvládnou.

44:33
    Jones likviduje střelu Hughese od modré čáry. Michejev se tlačil za dorážkou zbytečně.

44:05
    Hosté ustáli útočnou akci Vancouveru a úspěšně vyhazují mimo své pásmo.
    43:13 Mitchell MARNER - 4:4

43:13
    5/6
    Toronto právě vstřelilo branku!
    MITCHELL MARNER ve středním pásmu okradl soupeře o puk a vyrazil do úniku, na jehož konci prostřelil Demka a v oslabení vyrovnává na 4:4! Bez asistence.
    Marner M., McCabe J., Jones Mar., Giordano M., Kämpf D.
    Boeser B., DeSmith C., Suter P., Demko T., Pettersson E., Hughes Q.

42:51
    Domácí budou hrát přesilovku. Trest za podražení dostává Brodie.

42:29
    Suter se vřítil do útočného pásma, aby doplnil své spoluhráče. Jeho dělovka z jízdy z voleje však šla vedle.

41:45
    Zadorov si sjel za pukem až do levého kruhu, odkud Jonese nedokázal prostřelit.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:03.

Torontu se povedlo ve druhé třetině vyrovnat skóre z 0:3 na 3:3. Hosté měli i další šance, které plynuly z jejich střelecké převahy (18-7), ale poslední slovo měl nakonec Conor Garland, který minutu před koncem vrátil Vancouver do vedení. V utkání jsou hned tři dvougóloví hráči – domácí Garland s Höglanderem a hostující Nylander.

40:00

39:53
    Joshuova střela zpoza kruhů se odrazila od nohy Liljegrena až k postrannímu mantinelu.
    39:00 Conor GARLAND - 4:3

39:00
    6/6
    Domácí se rychle vrátili do útoku a pokračovali ve svém náporu, který nakonec končí druhým gólem CONORA GARLANDA! Tomu se povedlo dostat před brankoviště a dorazit svou vlastní střelu. Oblouček přeletěl kolem Jonesovy lapačky do sítě. Asistence: Teddy Blueger.
    Garland C., Demko T., Hughes Q., Blueger T., Joshua D., Cole I.
    Knies M., Jones Mar., Rielly M., Kämpf D., Brodie T., Nylander W.

38:37
    Nakonec ale bez střely na bránu byla hra vytlačena do středního pásma.

38:01
    Těsně vedle pravé tyče proletěla střela Hronka od modré čáry. Canucks jsou usazeni v útočném pásmu.

37:15
    Jarnkrok předvedl rychlý návrat do útočného pásma po levém křídle. Střelu z levého kruhu chytá Demko do lapačky.

36:41
    Canucks se nyní ubránili dlouhému postavení elitní formace Toronta v jejich obranném pásmu. Vytěsnili puk do středního pásma.

35:32
    Pettersson vyzkoušel pozornost Jonese z ostrého úhlu z levé strany. Brankář hostí vyráží puk mimo brankoviště.

35:04
    Nylanderova střela od modré byla sražena do ochranné sítě. Komerční pauza.

34:01
    Zblokovaná Boeserova střela z pravého kruhu odskákala za branku Toronto, kde se puku zmocňuje hostující obrana.

33:49

33:16
    Canucks vyhráli buly a dostali puk mimo své pásmo.

33:06
    Demko se nenechal překvapit bekhendovou střelou Marnera z mezikruží a podržel puk u sebe pod kontrolou.

31:49
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Filip Hronek – 2 min., hrubost,
    Quinn Hughes – 2 min., krosček.

Morgan Rielly – 2 min., hrubost.

31:49
    Mezitím se vylučuje na obou stranách, přesilovku by však mělo hrát Toronto.

31:49
    Komerční pauza.

31:49
    Toronto sice skóruje, ale rozhodčí okamžitě rozpažil! Bertuzzi puk do branky kopl. Následně dochází před brankovištěm Canucks k šarvátce, Hronek se pustil do Bertuzziho, kterému teče z úst krev.

31:11
    Giordano vytěžil z práce svého spoluhráče před kruhy a dostal se ke střele od modré. Demko vyráží.

30:25
    Michejev z pravé strany označkoval vyrážečku Jonese, který po delší době musel zasahovat.

29:54
    Demko přerušuje hru. Toronto vede na střely už 22-11, v rámci druhé třetiny 13-2.

29:35
    Domi s Kniesem zkusili u zadního mantinelu přetlačit Zadorova s Laffertym. Puk v útočném pásmu ale nevybojovali.
    28:19 William NYLANDER - 3:3

28:19
    6/6
    A je vyrovnáno! WILLIAM NYLANDER se trefuje z okraje pravého kruhu na bližší tyč! Vancouver si bere oddechový čas, během necelých pěti minut přišel o třígólové vedení. Asistence: Morgan Rielly.
    Jones Mar., Rielly M., Bertuzzi T., Brodie T., Nylander W., Tavares J.
    Boeser B., Soucy C., Miller J., Demko T., Pettersson E., Myers T.

27:48
    27:26 Jake MCCABE - 3:2

27:26
    6/6
    Hosté vsítili kontaktní gól! Matthews zavezl puk do útočného pásma, přihrál Marnerovi a ten výborně našel na levou stranu brankoviště si najíždějícího JAKEA MCCABEA, který protečoval puk za záda bezmocného Demka. Asistence: Mitchell Marner, Auston Matthews.
    Marner M., McCabe J., Jones Mar., Matthews A., Liljegren T., Tavares J.
    Soucy C., Garland C., Demko T., Blueger T., Myers T., Joshua D.

26:45
    Hra se přesunula před Demka. Marnerův pokus z mezikruží neprošel přes bránícího protihráče.

26:03
    Boeser z pravého kruhu chtěl křižným pasem na levé straně vyzvat Millera ke střele, ale přihrávku zblokoval po břiše se skluznuvší Brodie.

25:06
    Rychlý útok Toronta zakončil Knies. Demko přerušuje hru.
    24:53 William NYLANDER - 3:1

24:53
    6/6
    Neustálé útoky a střelba Toronta však nakonec přináší kýžené ovoce. Parádní střelou zpoza levého kruhu se prosadil WILLIAM NYLANDER, který poslal střelu do pravého horního růžku! Asistence: Morgan Rielly, TJ Brodie.
    Domi M., Jones Mar., Rielly M., Bertuzzi T., Brodie T., Nylander W.
    Soucy C., Garland C., Suter P., Demko T., Myers T., Michejev I.

23:59
    A další Matthewsova střela. Hvězda Toronta to brala v těchto chvílích na sebe, Demko však drží čisté konto.

23:29
    Matthews před brankovištěm protečoval střílenou přihrávku zpoza levého kruhu, ale ani tím nedokázal překvapit brankáře Vancouveru.

23:23
    Maple Leafs předvedli další ze svých rychlých ztečí až k brankovišti. Matthews ze strany trefil jen Demka a branka byla následně vracejícím se obráncem Vancouveru vyražena z postavení.

22:12
    Toronto je zatím ve druhé třetině aktivnějším týmem. Ani Kampf však nedokázal po přihrávce před brankoviště najít skulinu v postavení Demka.

20:47
    Marner z levého kruhu vyslal přesný pas zpět na modrou čáru, odkud z voleje střílel k pravé tyči Benoit. Demko si lapačkou sáhl pro letící puk.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:05.

Vancouver doslova ovládnul první třetinu zápasu s Torontem. Dva góly vstřelil Nils Höglander, třetí branku pak přidal Conor Garland a domácí vedou po dvaceti minutách 3:0.

20:00

19:45
    Oba týmy se nyní prohání po celé délce kluziště. Hraje se hodně silově s řadou tvrdých střetů u mantinelů.

18:59
    Knies vyhodil puk obloučkem až do pásma Canucks, zakázané uvolnění to ale nebude.

18:47
    Po vyjetí zpoza branky se snažil k tyči zakončit Garland, nicméně trefil jen boční síťku.

18:25
    Hra se přesunula před branku Jonese. Canucks drží útočné pásmo už půl minuty a snaží se vytvořit tlak na obranu soupeře.

17:48
    Stále se hraje bez přerušení. Tentokrát zpoza pravého kruhu střílel z otočky Jarnkrok, ale Demko znovu vyráží.

17:09
    Zblokovaná střela Matthewse, který trefil pouze bránícího Millera. Právě Miller vyhodil puk do středního pásma.

16:30
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Tempo lehce povadlo, nyní se hraje převážně ve středním pásmu.

15:15
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Útoky Toronta jsou zakončovány střelbou, ale ani Liljegren nenašel recept na Demka.

14:48
    Rielly se dostal ke dvěma střelám z dálky, oba jeho pokusy Demko vyrazil mimo brankoviště.

14:11
    Domácí tým se dopustil icingu poté, co ubránil ubránil další útočnou akci Toronta.

13:41
    Demko teď podržel svůj tým, když úspěšně vyrazil nepříjemnou střelu Marnera, jenž pálil z mezikruží z první k levé tyči.

13:30
    McMann na druhé straně kluziště nutí Demka k přerušení hry. Komerční pauza.
    12:58 Conor GARLAND - 3:0

12:58
    6/6
    Toronto má velký problém, už potřetí totiž kapituluje. Domácí vyrazili z vlastního pásma do protiútoku a přestože Jones první střelu Bluegera vyrazil, v levém kruhu se k puku přiřítil CONOR GARLAND, který střelu na vzdálenější tyč zvyšuje už na 3:0! Asistence: Teddy Blueger, Dakota Joshua.
    Garland C., Demko T., Blueger T., Joshua D., Cole I., Zadorov N.
    Jones Mar., Rielly M., Kämpf D., McMann B., Brodie T., Nylander W.

12:04
    Canucks nicméně ve hře předvedli prohřešek v podobě zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Demkem.

11:55
    Jarnkrok byl zahozen na střídačku Vancouveru, kam jej poslal svým bodyčekem Myers a rozradostnil tím domácí publikum.

11:24
    Toronto posílalo prudké přihrávky kolem brankoviště, vystřelit na branku se ale hostům nepodařilo.

10:47
    Icingu se tentokrát dopustili hosté.

10:25
    Zadorov se dostal do sprinterského souboje v cestě za pukem, který se dostal do útočného pásma domácích. Proti Brodiemu se ale neprosadil.

09:52
    Pokus Kosatek o kombinaci v útočném pásmu narušil svou hokejkou Benoit, který vytlačil puk do střední třetiny.

08:57
    Icing Vancouveru.

08:43
    Domi našel před brankovištěm volného Bertuzziho, který ale nedokázal prostřelit z bezprostřední blízkosti Demka. Nezamířil dobře mezi betony.

08:31

08:04
    Toronto znovu přichází o útočné pásmo. Vancouver výborně brání své pásmo.

07:16
    Domácí vyrazili do přečíslení. Přihrávka do levé strany však svého adresáta nenašla.

06:48
    Soucy vyhazuje přes všechny čáry.

06:42
    Pokus o Nylanderovu střelu byl sražen do ochranné sítě za brankou Demka. Toronto ještě nevystřelilo na bránu v tomto utkání.

06:31
    Nikita Zadorov – 2 min., nedovolené bránění.

06:31
    Toronto si po komerční přestávce zahraje přesilovku.
    06:00 Nils HÖGLANDER - 2:0

06:00
    6/6
    Nádherná střela NILSE HÖGLANDERA! Z levého kruhu vypálil nad rameno Jonese pod horní tyč a svým druhým gólem v první třetině zvyšuje vedení Canucks! Asistence: Nils Aman, Conor Garland.
    Garland C., Höglander N., Demko T., Cole I., Aman N., Zadorov N.
    Benoit S., Domi M., Marner M., McCabe J., Holmberg P., Jones Mar.

04:52
    Domácí v útočném pásmu nyní neměli dobře seřízené mušky. Hronek i Pettersson vypálili jen do zadního mantinelu.

04:12
    Hosté se natlačili do útočného pásma, Vancouver vyhazuje na zakázané uvolnění.

03:48
    Vhazuje se u modré čáry Vancouveru.
    03:06 Nils HÖGLANDER - 1:0

03:06
    6/6
    A tento tlak se domácím nakonec vyplácí! Laffertyho střela sice byla zblokována, ale k dorážce se dokázal i přes pád procpat NILS HÖGLANDER, který bekhendem dokázal prostřelit Jonese. Byl bokem natočený k brance, nebyl v ideální střelecké pozici a přesto dokázal skórovat. Asistence: Sam Lafferty, Quinn Hughes.
    Hronek F., Lafferty S., Höglander N., Demko T., Hughes Q., Aman N.
    Domi M., Järnkrok C., Knies M., Jones Mar., Liljegren T., Giordano M.

02:55
    Canucks dál drží útočné pásmo. Formace Toronta už je hodně unavená, jsou na ledě všichni přes minutu a půl!

02:22
    Hughes a po něm Michejev přinutili Jonese k zákrokům. Brankář Toronta nedokázal přerušit hru.

02:12
    Hned zkraje střetnutí se hraje hodně dlouhý úsek bez přerušení. V útočném pásmu jsou nyní usazení domácí.

00:53
    První ostrý zákrok utkání si připsal Martin Jones, který vyrazil střelu Carsona Soucyho od modré čáry.

00:01

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes, Hronek, Soucy, T. Myers, Zadorov, Cole – E. Pettersson, J. Miller, Boeser – Michejev, P. Suter, Kuzmenko – Joshua, Blueger, Garland – Höglander, Aman, Lafferty.
    Trenér: Rick Tocchet

Toronto Maple Leafs: Mar. Jones (Samsonov) – Rielly, Brodie, Benoit, McCabe, Giordano, Liljegren – Holmberg, Matthews, Marner – Bertuzzi, Tavares, W. Nylander – Knies, Domi, Järnkrok – McMann, Kämpf, Gregor.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Chmielewski, Skilliter – Knorr, Apperson.

Vancouver má před sebou domácí utkání proti Torontu. V tomto kanadském derby jsou domácí mírným favoritem, zejména kvůli tomu, že jsou lídrem ligy a mají výtečnou ofenzivu i kvalitní obranu. Zejména kvalitní defenziva a dobrá práce brankářů je něco, co Torontu schází, proto je až sedmé ve Východní konferenci.

Forma Maple Leafs navíc v posledních zápasech nebyla vůbec dobrá. Až v utkání v Calgary se jim povedlo ukončit pětizápasovou sérii porážek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 4. Höglander (Lafferty, Q. Hughes), 6. Höglander (Aman, Garland), 13. Garland (Blueger, Joshua), 39. Garland (Blueger), 48. J. Miller (Q. Hughes, E. Pettersson), 51. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes) – 25. W. Nylander (Rielly, Brodie), 28. McCabe (Marner, Matthews), 29. W. Nylander (Rielly), 44. Marner

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Soucy, T. Myers, Zadorov, Cole – E. Pettersson (A), J. Miller (A), Boeser – Michejev, P. Suter, Kuzmenko – Joshua, Blueger, Garland – Höglander, Aman, Lafferty.

Toronto Maple Leafs: Mar. Jones (Samsonov) – Rielly (A), Brodie, Benoit, McCabe, Giordano, Liljegren – Holmberg, Matthews, Marner (A) – Bertuzzi, Tavares (C), W. Nylander – Knies, Domi, Järnkrok – McMann, Kämpf, Gregor.

Rozhodčí: Chmielewski, Skilliter – Knorr, Apperson

Diváci: 18865