Poprad – Zvolen 2:1 (po pr.) | HC Slovan – Nové Zámky 5:3 (kon.) | Banská Bystrica – Spišská N. Ves 7:3 (kon.)
Humenné – Trenčín 0:4 (kon.) | Košice – Nitra 1:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 2:4 (kon.)
HC Košice
1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
HK Nitra
sk Neděle 21.01.2024, 17:00 • Steel Aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 38. kolo

59:27
    V obrovskej šanci zlyhal Fejes, zoči voči z ľavého krídla ho vychytal pripravený Kašík.

56:05
    Košice získali príležitosť na strelenie gólu, na dve minúty bol za podrazenie vylúčený obranca Alex Cotton.

52:07
    Do úniku sa po chybe Košičanov dostal Gill, Janusa už ale prestreliť nedokázal.

51:36
    Nitra dala gól! Vyrovnanie domácich sa vzdialilo, tretí presný zásah hostí zaznamenal SEBASTIÁN ČEDERLE. Medzi kruhmi šikovne tečoval puk z hokejky Marka Stachu, ten strieľal od modrej čiary. Asistencia: Marko Stacha, Dávid Okoličány – 1:3.

47:30
    Nitra dala gól! Tak pozor, situácia sa zmenila. Predchádzajúca príležitosť DÁVIDA OKOLIČÁNYHO bola rozhodcami premenená na presný zásah, pomohol im videozáznam. Podľa všetkého prišiel hvizd arbitrov až po vrazení Radka Deyla do svojho strážcu žrdí, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o technický gól. Asistencia: Jakub Lacka – 1:2.

47:30
    Dávid Okoličány nepremenil svoj samostatný únik na košickú bránku v presný zásah, vychytal ho pozorný domáci brankár Jaroslav Janus. Toho potom natlačil do vlastnej bránky dobiehajúci obranca Radek Deyl.

45:09
    Nitra dala gól! Tak predsa to vyšlo, je vyrovnané! Puk sa po obrovských šanciach hostí dostal na hokejku DÁVIDA OKOLIČÁNYHO, ten spomedzi kruhov tvrdou a prudkou ranou do horného rohu bránky prestrelil Jaroslava Janusa. Asistencia: Jakub Lacka, Sebastián Čederle – 1:1.

45:00
    Jakub Lacka zahodil unikátnu príležitosť na vyrovnanie, neuspel ani jeho dorážajúci kolega Martin Vitaloš.

37:07
    Za hákovanie vyfasoval dvojminútový trest hosťujúci Filip Bajtek.

31:08
    Hunter Fejes dostal puk od Alexa Bretona ako na podnose, skórovať však nedokázal. Nitru parádnym zákrokom zachránil Libor Kašík.

30:05
    Šikovná hra Košičanov vyprovokovala hostí k nedovolenému zákroku, presilová hra sa tak skončila. Za nedovolené bránenie v hre bol na dve minúty vylúčený Tomáš Hrnka.

26:42
    Michal Chovan dostal od rozhodcov päťminútový trest za faul lakťom, obeťou jeho zákroku bol Filip Bajtek. Verdiktu pomohlo preskúmanie situácie na videozázname.

24:35
    Hunter Fejes svoj samostatný únik v presný zásah nepretavil, vychytal ho brankár Libor Kašík. Zároveň ho však aj fauloval, previnil sa podrazením. Košice si zahrajú dvojminútovú presilovú hru, trest si odpyká Brent Gates.

14:42
    Presilovka Nitry sa skončila, za napadnutie hlavy alebo krku bol na dve minúty vylúčený Tomáš Hrnka.

13:56
    Presilovú hru si zahrajú Nitrania, držaním Alexa Cottona sa previnil strelec gólu Mário Lunter. Vylúčený bol na dve minúty.

11:13
    Košice dali gól! O mimoriadne nenápadný presný zásah sa postarali domáci. MÁRIO LUNTER vypálil spoza brániaceho protihráča, nie ideálne postavený Libor Kašík už na puk nedosiahol. Strela košického útočníka bola ešte s najväčšou pravdepodobnosťou tečovaná. Asistencia: Alex Breton, Jens Olsson – 1:0.

06:20
    Za hrubosť bol na dve minúty vylúčený Marko Stacha, po strele Michala Chovana sa pustil do útočiacich protihráčov nedovoleným spôsobom.