Závod s hromadným startem mužů 15 km, Anterselva | Vítěz: V. S. Christiansen (NOR) (kon.) | | | Závod s hromadným startem žen 12,5 km, Anterselva | Vítěz: J. Simonová (FRA) (kon.) |
Baltimore Ravens – Houston Texans | 34:10 (kon.) | | | San Francisco 49ers – Green Bay Packers | 24:21 (kon.) |
Detroit Lions – Tampa Bay Buccaneers | 31:23 (kon.) |
Slalom žen, 1. kolo, Jasná | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Slalom mužů, 1. kolo, Kitzbühel | Vítěz: K. Jakobsen (SWE) (kon.) |
Slalom žen, 2. kolo, Jasná | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Slalom mužů, 2. kolo, Kitzbühel | Vítěz: L. Strasser (GER) (kon.) |
Muži HS140, Zakopane | Vítěz: S. Kraft (AUT) (kon.) |
konec
SP - Slalom mužů, 1. kolo, Kitzbühel
Vítěz: K. Jakobsen (SWE)
Matěj Skula
Konečné výsledky
- 1. Kristoffer Jakobsen (SWE) 50,09
- 2. Daniel Yule (SUI) +0,05
- 3. Manuel Feller (AUT) +0,23
- 4. Linus Strasser (GER) +0,40
- 5. Clement Noël (FRA) +0,42
- 6. Loïc Meillard (SUI) +0,99
- 7. Steven Amiez (FRA) +1,00
- 8. Marc Rochat (SUI) +1,05
- 9. Dominik Raschner (AUT) +1,14
- 10. Dave Ryding (GBR) +1,23
- 11. Billy Major (GBR) +1,23
- 12. Tommaso Sala (ITA) +1,27
- 13. AJ Ginnis (GRE) +1,29
- 14. Johannes Strolz (AUT) +1,30
- 15. Adrian Pertl (AUT) +1,48
- 16. Armand Marchant (BEL) +1,49
- 17. Paco Rassat (FRA) +1,52
- 18. Eirik Hystad Solberg (NOR) +1,52
- 19. Timon Haugan (NOR) +1,59
- 20. Fabian Ax Swartz (SWE) +1,63
- 21. Alex Vinatzer (ITA) +1,68
- 22. Sebastian Holzmann (GER) +1,69
- 23. Hugo Desgrippes (FRA) +1,71
- 24. Istok Rodeš (CRO) +1,84
- 25. Juan Del Campo (ESP) +2,04
- 26. Theodor Brækken (NOR) +2,07
- 27. Anton Tremmel (GER) +2,32
- 28. Simon Maurberger (ITA) +2,37
- 29. Laurie Taylor (GBR) +2,42
- 30. Henrik Kristoffersen (NOR) +2,51
- 31. Jett Seymour (USA) +2,55
- 32. Joshua Sturm (AUT) +2,60
- 33. Fabian Himmelsbach (GER) +2,61
- 34. Noel von Grünigen (SUI) +2,70
- 35. Luke Winters (USA) +3,26
- 36. Matteo Canins (ITA) +3,72
- 37. Corrado Barbera (ITA) +3,96
- Atle Lie McGrath (NOR) DNF
- Fabio Gstrein (AUT) DNF
- Alexander Steen Olsen (NOR) DNF
- Albert Popov (BUL) DNF
- Samuel Kolega (CRO) DNF
- Luca Aerni (SUI) DNF
- Sebastian Foss-Solevåg (NOR) DNF
- Filip Zubčić (CRO) DNF
- Stefano Gross (ITA) DNF
- Tobias Kastlunger (ITA) DNF
- Erik Read (CAN) DNF
- Tanguy Nef (SUI) DNF
- Joaquim Salarich (ESP) DNF
- Halvor Hilde Gunleiksrud (NOR) DNF
- Sam Maes (BEL) DNF
- Benjamin Ritchie (USA) DNF
- Reto Schmidiger (SUI) DNF
- Liam Wallace (CAN) DNF
- Stefan Hadalin (SLO) DNF
- Tijan Marovt (SLO) DNF
- Seigo Kato (JPN) DNF
- Kilian Pramstaller (AUT) DNF
- Jesper Pohjolainen (FIN) DNF
- Justin Alkier (CAN) DNF
- Léo Anguenot (FRA) DNF
- Johei Kojama (JPN) DNF
- Michał Jasiczek (POL) DNF
- Aingeru Garay (ESP) DNF
- Axel Esteve (AND) DNF
- Tomas Birkner de Miguel (ARG) DNF
- River Radamus (USA) DNF
- Ramon Zenhäusern (SUI) DNS
- Michael Matt (AUT) DSQ
Startovní listina
- 1. Henrik Kristoffersen (NOR)
- 2. Ramon Zenhäusern (SUI)
- 3. Daniel Yule (SUI)
- 4. Manuel Feller (AUT)
- 5. Atle Lie McGrath (NOR)
- 6. Linus Strasser (GER)
- 7. Clement Noël (FRA)
- 8. Marc Rochat (SUI)
- 9. Timon Haugan (NOR)
- 10. Tommaso Sala (ITA)
- 11. Fabio Gstrein (AUT)
- 12. Dave Ryding (GBR)
- 13. Loïc Meillard (SUI)
- 14. Alexander Steen Olsen (NOR)
- 15. Albert Popov (BUL)
- 16. Alex Vinatzer (ITA)
- 17. Michael Matt (AUT)
- 18. AJ Ginnis (GRE)
- 19. Sebastian Holzmann (GER)
- 20. Kristoffer Jakobsen (SWE)
- 21. Adrian Pertl (AUT)
- 22. Samuel Kolega (CRO)
- 23. Luca Aerni (SUI)
- 24. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
- 25. Dominik Raschner (AUT)
- 26. Filip Zubčić (CRO)
- 27. Johannes Strolz (AUT)
- 28. Stefano Gross (ITA)
- 29. Tobias Kastlunger (ITA)
- 30. Erik Read (CAN)
- 31. Steven Amiez (FRA)
- 32. Istok Rodeš (CRO)
- 33. Billy Major (GBR)
- 34. Tanguy Nef (SUI)
- 35. Juan Del Campo (ESP)
- 36. Joaquim Salarich (ESP)
- 37. Jett Seymour (USA)
- 38. Armand Marchant (BEL)
- 39. Luke Winters (USA)
- 40. Halvor Hilde Gunleiksrud (NOR)
- 41. Anton Tremmel (GER)
- 42. Sam Maes (BEL)
- 43. Benjamin Ritchie (USA)
- 44. Paco Rassat (FRA)
- 45. Joshua Sturm (AUT)
- 46. Laurie Taylor (GBR)
- 47. Reto Schmidiger (SUI)
- 48. Eirik Hystad Solberg (NOR)
- 49. Liam Wallace (CAN)
- 50. Stefan Hadalin (SLO)
- 51. Tijan Marovt (SLO)
- 52. Simon Maurberger (ITA)
- 53. Seigo Kato (JPN)
- 54. Corrado Barbera (ITA)
- 55. Kilian Pramstaller (AUT)
- 56. Hugo Desgrippes (FRA)
- 57. Theodor Brækken (NOR)
- 58. Fabian Ax Swartz (SWE)
- 59. Jesper Pohjolainen (FIN)
- 60. Justin Alkier (CAN)
- 61. Noel von Grünigen (SUI)
- 62. Léo Anguenot (FRA)
- 63. Johei Kojama (JPN)
- 64. Matteo Canins (ITA)
- 65. Fabian Himmelsbach (GER)
- 66. Michał Jasiczek (POL)
- 67. Aingeru Garay (ESP)
- 68. Axel Esteve (AND)
- 69. Tomas Birkner de Miguel (ARG)
- 70. River Radamus (USA)
Pořadí SP
- 1. Marco Odermatt (SUI) 1156 b
- 2. Cyprien Sarrazin (FRA) 660 b
- 3. Marco Schwarz (AUT) 464 b
- 4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 440 b
- 5. Vincent Kriechmayr (AUT) 392 b
- 6. Manuel Feller (AUT) 384 b
- 7. Dominik Paris (ITA) 379 b
- 8. Atle Lie McGrath (NOR) 290 b
- 9. Henrik Kristoffersen (NOR) 285 b
- 10. Filip Zubčić (CRO) 268 b
- 110. Jan Zabystřan (CZE) 11 b
Pořadí disciplíny
- 1. Manuel Feller (AUT) 345 b
- 2. Atle Lie McGrath (NOR) 192 b
- 3. Marco Schwarz (AUT) 180 b
- 4. Clement Noël (FRA) 152 b
- 5. Timon Haugan (NOR) 148 b
- 6. Dave Ryding (GBR) 142 b
- 7. Henrik Kristoffersen (NOR) 136 b
- 8. Michael Matt (AUT) 112 b
- 9. Linus Strasser (GER) 108 b
- 10. Marc Rochat (SUI) 105 b
Sjezdovka Ganslernhang, kde se závod koná, byla v prvním kole hodně namrzlá, a proto slalom dokončilo pouze sedmatřicet lyžařů ze sedmdesáti. První kolo nedokončil například Atle Lie McGrath či Fabio Gstrein. (12:33:50)
1. Kristoffer Jakobsen (SWE) 50,09
2. Daniel Yule (SUI) +0,05
3. Manuel Feller (AUT) +0,23
4. Linus Strasser (GER) +0,40
5. Clement Noël (FRA) +0,42
6. Loïc Meillard (SUI) +0,99
7. Steven Amiez (FRA) +1,00
8. Marc Rochat (SUI) +1,05
9. Dominik Raschner (AUT) +1,14
10. Dave Ryding (GBR) +1,23
11. Billy Major (GBR) +1,23
12. Tommaso Sala (ITA) +1,27
13. AJ Ginnis (GRE) +1,29
14. Johannes Strolz (AUT) +1,30
15. Adrian Pertl (AUT) +1,48
16. Armand Marchant (BEL) +1,49
17. Paco Rassat (FRA) +1,52
18. Eirik Hystad Solberg (NOR) +1,52
19. Timon Haugan (NOR) +1,59
20. Fabian Ax Swartz (SWE) +1,63
21. Alex Vinatzer (ITA) +1,68
22. Sebastian Holzmann (GER) +1,69
23. Hugo Desgrippes (FRA) +1,71
24. Istok Rodeš (CRO) +1,84
25. Juan Del Campo (ESP) +2,04
26. Theodor Brækken (NOR) +2,07
27. Anton Tremmel (GER) +2,32
28. Simon Maurberger (ITA) +2,37
29. Laurie Taylor (GBR) +2,42
30. Henrik Kristoffersen (NOR) +2,51
31. Jett Seymour (USA) +2,55
32. Joshua Sturm (AUT) +2,60
33. Fabian Himmelsbach (GER) +2,61
34. Noel von Grünigen (SUI) +2,70
35. Luke Winters (USA) +3,26
36. Matteo Canins (ITA) +3,72
37. Corrado Barbera (ITA) +3,96
Atle Lie McGrath (NOR) DNF
Fabio Gstrein (AUT) DNF
Alexander Steen Olsen (NOR) DNF
Albert Popov (BUL) DNF
Samuel Kolega (CRO) DNF
Luca Aerni (SUI) DNF
Sebastian Foss-Solevåg (NOR) DNF
Filip Zubčić (CRO) DNF
Stefano Gross (ITA) DNF
Tobias Kastlunger (ITA) DNF
Erik Read (CAN) DNF
Tanguy Nef (SUI) DNF
Joaquim Salarich (ESP) DNF
Halvor Hilde Gunleiksrud (NOR) DNF
Sam Maes (BEL) DNF
Benjamin Ritchie (USA) DNF
Reto Schmidiger (SUI) DNF
Liam Wallace (CAN) DNF
Stefan Hadalin (SLO) DNF
Tijan Marovt (SLO) DNF
Seigo Kato (JPN) DNF
Kilian Pramstaller (AUT) DNF
Jesper Pohjolainen (FIN) DNF
Justin Alkier (CAN) DNF
Léo Anguenot (FRA) DNF
Johei Kojama (JPN) DNF
Michał Jasiczek (POL) DNF
Aingeru Garay (ESP) DNF
Axel Esteve (AND) DNF
Tomas Birkner de Miguel (ARG) DNF
River Radamus (USA) DNF
Ramon Zenhäusern (SUI) DNS
Michael Matt (AUT) DSQ
1. Henrik Kristoffersen (NOR)
2. Ramon Zenhäusern (SUI)
3. Daniel Yule (SUI)
4. Manuel Feller (AUT)
5. Atle Lie McGrath (NOR)
6. Linus Strasser (GER)
7. Clement Noël (FRA)
8. Marc Rochat (SUI)
9. Timon Haugan (NOR)
10. Tommaso Sala (ITA)
11. Fabio Gstrein (AUT)
12. Dave Ryding (GBR)
13. Loïc Meillard (SUI)
14. Alexander Steen Olsen (NOR)
15. Albert Popov (BUL)
16. Alex Vinatzer (ITA)
17. Michael Matt (AUT)
18. AJ Ginnis (GRE)
19. Sebastian Holzmann (GER)
20. Kristoffer Jakobsen (SWE)
21. Adrian Pertl (AUT)
22. Samuel Kolega (CRO)
23. Luca Aerni (SUI)
24. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
25. Dominik Raschner (AUT)
26. Filip Zubčić (CRO)
27. Johannes Strolz (AUT)
28. Stefano Gross (ITA)
29. Tobias Kastlunger (ITA)
30. Erik Read (CAN)
31. Steven Amiez (FRA)
32. Istok Rodeš (CRO)
33. Billy Major (GBR)
34. Tanguy Nef (SUI)
35. Juan Del Campo (ESP)
36. Joaquim Salarich (ESP)
37. Jett Seymour (USA)
38. Armand Marchant (BEL)
39. Luke Winters (USA)
40. Halvor Hilde Gunleiksrud (NOR)
41. Anton Tremmel (GER)
42. Sam Maes (BEL)
43. Benjamin Ritchie (USA)
44. Paco Rassat (FRA)
45. Joshua Sturm (AUT)
46. Laurie Taylor (GBR)
47. Reto Schmidiger (SUI)
48. Eirik Hystad Solberg (NOR)
49. Liam Wallace (CAN)
50. Stefan Hadalin (SLO)
51. Tijan Marovt (SLO)
52. Simon Maurberger (ITA)
53. Seigo Kato (JPN)
54. Corrado Barbera (ITA)
55. Kilian Pramstaller (AUT)
56. Hugo Desgrippes (FRA)
57. Theodor Brækken (NOR)
58. Fabian Ax Swartz (SWE)
59. Jesper Pohjolainen (FIN)
60. Justin Alkier (CAN)
61. Noel von Grünigen (SUI)
62. Léo Anguenot (FRA)
63. Johei Kojama (JPN)
64. Matteo Canins (ITA)
65. Fabian Himmelsbach (GER)
66. Michał Jasiczek (POL)
67. Aingeru Garay (ESP)
68. Axel Esteve (AND)
69. Tomas Birkner de Miguel (ARG)
70. River Radamus (USA)
Druhý závod v této točivé disciplíně se uskutečnil v italské Madonně di Campiglio, kde se z vítězství radoval Marco Schwarz. Ten se sice nacházel po prvním kole až na šesté pozici s půlsekundovou ztrátou, avšak svou druhou jízdu zajel velmi dobře a i díky chybujícím konkurentům nakonec celý závod ovládl. Na druhém místě skončil vítěz prvního kola Clement Noel, třetí byl Brit Dave Ryding.
Třetí slalom sezony se uskutečnil ve Švýcarsku, konkrétně ve středisku Adelboden. A i tady pokračovala rakouská nadvláda ve slalomu, neboť se zde připsal své druhé prvenství v sezoně Manuel Feller, který porazil o pouhé dvě setiny sekundy norského lyžaře Atle Lieho McGratha. Třetí skončil další Rakušan Dominik Raschner, který ztratil 23 setin na vítěze.
A zatím poslední slalom se odjel o minulém víkendu na slavné sjezdovce Lauberhorn ve Wengenu. I zde to byl hlavně souboj mezi Fellerem a McGrathem, ze kterého znovu vyšel lépe domácí závodník. Norský lyžař nedokázal využít ani více než půlsekundový náskok z prvního kola a nakonec padl s Fellerem o jednu desetinu sekundy. Bronzovou medaili bral Henrik Kristoffersen.
1. Manuel Feller (AUT) 345 b
2. Atle Lie McGrath (NOR) 192 b
3. Marco Schwarz (AUT) 180 b
4. Clement Noël (FRA) 152 b
5. Timon Haugan (NOR) 148 b
6. Dave Ryding (GBR) 142 b
7. Henrik Kristoffersen (NOR) 136 b
8. Michael Matt (AUT) 112 b
9. Linus Strasser (GER) 108 b
10. Marc Rochat (SUI) 105 b
1. Marco Odermatt (SUI) 1156 b
2. Cyprien Sarrazin (FRA) 660 b
3. Marco Schwarz (AUT) 464 b
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 440 b
5. Vincent Kriechmayr (AUT) 392 b
6. Manuel Feller (AUT) 384 b
7. Dominik Paris (ITA) 379 b
8. Atle Lie McGrath (NOR) 290 b
9. Henrik Kristoffersen (NOR) 285 b
10. Filip Zubčić (CRO) 268 b
110. Jan Zabystřan (CZE) 11 b