Augsburg – Bayern 2:3 (kon.) | W. Brémy – Freiburg 3:1 (kon.) | Hoffenheim – Heidenheim 1:1 (kon.)
Stuttgart – RB Lipsko 5:2 (kon.) | Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 1:1 (kon.) | Leverkusen – Mönchengladbach 0:0 (kon.)
VfL Wolfsburg
1:1 (1:1)
1. FC Kolín nad Rýnem
Sobota 27.01.2024, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Německá Bundesliga • 19. kolo

A je dobojováno! V prvním poločase jsme viděli dvě branky, nejprve se v 37. minutě trefil hostující Alidou, o tři minuty později ale srovnal na 1:1 domácí Paredes. Ve druhém poločase jsme neviděli příliš líbivý fotbal. Do největší šance se v 89. minutě dostal Paredes, v dobré pozici ale trefil jen brankáře Schwäbeho. Utkání tak končí remízou 1:1. (17:40:36)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 17:12.

90+3

90+3
    Nepovedená akce hostů končí odkopem od branky Casteelse.

90+1
    Žlutá karta pro domácího Pejčinoviče.

90
    Ve druhém poločase nastaví hlavní sudí 3 minuty.

90
    Jenže z rohového kopu nebyli domácí nebezpeční.

89
    Velká šance domácích a v ní Paredes! Na levé straně se jeden z domácích dobře uvolnil a předkládal míč pod sebe do dobré pozicie Paredesovi, který ale jen trefil dobře postaveného gólmana! Bude z toho aspoň roh.

88
    Domácí zahrávali dva rohové kopy po sobě, ale změnu skóre to nepřineslo.

87
    Hosté střídají, odchází Thielmann a Kainz, místo nich přichází dietz a Christensen.

82
    Dvojí střídání domácích, odchází Wind a Maehle, nahradí je Pejčinovič a Fischer.

82
    V největší šanci druhého poločasu se nyní ocitl Thielmann, který potáhl míč po pravé straně a střílel na vzdálenější tyč. Branku domácích ale jen o malý kousek minul!

81
    Hosté zahrávali rohový kop nakrátko, poté přišel centr, který si ale bez potíží ze vzduchu stáhl Casteels.

78
    Se standardní situací nenaložili domácí zrovna nejlépe a ani neohrozili hostující branku.

77
    Žlutou kartou je napomínám posléze také Lacroix, zřejmě za nějaké protesty.

77
    Huseinbašič vidí žlutou kartu za faul těsně před vápnem.

76
    Hosté střídají, Ljubičiče nahradí Diehl.

76
    Paredes se zkoušel prohnat do vápna, na poslední chvíli ho ale zastavil Finkgrafe.

74
    Ze standardní situace přišel centr na bližší tyč, ten ale obrana domácích odvrátila do bezpečí.

73
    Paredes fauloval na pravé straně kousek od vápna a vidí za to žlutou kartu.

71
    Také domácí střídají, hřiště opouští Černý a Majer, místo nich přichází Baku a Tomás.

71
    Dlouhý centr do strany na Černého nenesl ovoce, český fotbalista míč nezpracoval.

69
    Žlutou kartu vidí Maehle poté co fauloval Martela.

68
    Po standardce hostí mířil míč do pokutového území, nikdo v červeném se k němu ale nedostal, a tak pokračujeme za stavu 1:1.

65
    Ve druhém poločase nesledujeme zrovna dvakrát atraktivní fotbal. Hraje se převážně uprostřed hřiště a bez šancí na obou stranách.

62
    Hosté hned dvakrát střídají. Hřiště opouští Alidou a Schmitz a místo nich příchází Maina a Carstensen.

60
    Domácí obrana nyní utnula akci hostí hned v zárodku. Ve druhém poločase stále čekáme na nějakou větší příležitost.

57
    Svanberg na útočné polovině ztratil míč a zbytečně pak došlápl protihráče za což po zásluze vidí žlutou kartu.

55
    Standardku si vzal na starosti Svanberg, ale centr se mu vůbec nepovedl a nic z toho nebylo.

54
    Alidou zezadu fauloval a nabídl domácím standardní situaci ideální na centr.

52
    Hosty nyní v útočném snažení zastavuje ofsajd.

50
    Závar ve vápně skončil dalším rohovým kopem pro domácí. Ani tentokrát z toho domácí nic nevyprodukovali.

47
    Domácí měli k dispozici rohový kop, k zakončení se ale nedostali.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:47.

Je za námi poměrně divoký první poločas, ve kterém jsme viděli dvě branky. V 15. minutě zápasu došlo k nebezpečnému nastřelení míče do hlavy pomezního sudího, po kterém následovala dlouhá pauza spojená s ošetřením a později i vystřídáním rozhodčího. První branky jsme se dočkali ve 37. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil hostující Alidou. Domácí s odpovědí nečekali dlouho a hned za tři minuty srovnal po dobré kombinaci Paredes. Do druhého poločasu tak budeme vstupovat za stavu 1:1.

45+15

45+14
    Schmitz se nyní dostal k odraženému míči na vápně a pohotovou střelou prověřil Casteelse. Ten neměl moc problém, protože střela mířila přesně doprostřed branky.

45+13
    Ke konci poločasu jsou mnohem více na míči fotbalisté z Kolína nad Rýnem, do vážnějšího ohrožení branky se ale zatím nedostávají.

45+11
    První poločas se pomalu blíží ke svému konci.

45+8
    Ljubičić nyní vidí žlutou kartu za protesty.

45+7
    Nyní jim to ale ani zdaleka nevyšlo, Casteels vyběhl z branky a míč vyboxoval do bezpečí.

45+6
    Hosté budou mít k dispozici standardku z místa, odkud připravili první branku.

45+4
    Václav Černý teď nezpracoval pas do strany, zatím to není nejlepší zápas českého záložníka.

45+3
    Centrovaný míč do vápna Schwabe v ruce neudržel, nikdo z domácích se ale k pohotové dorážce nedostal.

45
    Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase navíc 15 minut zejména za ošetřování a následnou výměnu pomezního sudího.

43
    První žlutou kartu v tomto utkání vidí Schmitz za zatažení soupeře za dres.

40
    Wolfsburg právě vstřelil branku! A je vyrovnáno! Domácí rychle zakombinovali a na pravé straně Maehle předložil přesnou přihrávku na KEVINA PAREDESE, jenž uklidil na malém vápně míč přesně do sítě!

37
    Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku! Hosté zahrávali standardní situaci z pravé strany, odkud přišel centr do vápna. Míč nejprve přizvedl jeden z obránců a díky tomu ho dostal přímo na hlavu FARIDE ALIDOU, který zamířil přesně k tyči!

32
    Paredes byl atakován nedovoleně na polovině hřiště.

31
    Hosté se nyní nastěhovali před vápno domácích, kde kombinují, ke střele se zatím nedostali.

29
    A Svanberg se hned po vhazování dostal ke střele, ta byla ale nepřesná.

Už to vypadá, že se bude pokračovat. Čtvrtý rozhodčí se přesune na místo zraněného pomezního.

Hráči se snaží udržovat v tempu a na hřišti si přihrávají. Ve hře se stále nepokračuje.

Stále se nepokračuje ve hře, pomezní rozhodčí odešel s lékaři do útrob stadionu.

Navíc během přerušení naházeli hostující fanoušci na hrací plochu nějaké předměty, které teď pořadatelská služba sbírá.

Pomezní rozhodčí je stále v péči lékařů a nevypadá to s ním vůbec dobře.

15
    Finkgrafe míčem trefil do hlavy pomezního rozhodčího a ten se jen hodně těžko sbírá ze země.

13
    Po faulu jednoho z domácích měli hosté standardní situaci, se kterou ale naložili stejně jako s tou předchozí. Centrovaný míč nenašel nikoho v červeném a Casteels bude odkopávat od své branky.

11
    Domácí se trpělivě prokombinovali až před vápno hostí, odkud z první střílel Wind, jehož střela pořádně protáhla Schwäbeho, který ale míč vyrazil do bezpečí.

9
    Hosté standardní situaci zahráli nakrátko, poté přišel centr do vápna, ale opět to byla jen lahůdka pro Casteelse.

9
    Po faulu Jenze je tu zajímavá standardní situace pro hosty.

8
    Po rohovém kopu si pro centrovaný míč došel Casteels a pohodlně se stáhl ze vzduchu do náruče.

7
    Na druhé straně z otočky střílel ve vápně Thielmann, jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců na roh.

6
    Vlci mají zatím mnohem více ze hry, ale další nebezpečné situace zatím nepřicházejí.

2
    Obrovská šance domácích, kteří začali svou akci na levé straně, odkud přišel centr do vápna, po něm se ke střele dostal Černý, ale netrefil míč ideálně, ten se ale odrazil k volnému Svanbergovi, který v dobré pozici míčil těsně vedle levé tyče!

1
    Domácí začali dlouhým nákopem na polovinu soupeře, k míči se ale nikdo v zeleném nedostal a tak hrají hosté.

1

VfL Wolfsburg: Casteels – Maehle, Lacroix, Jenz, Rogério – Svanberg, Vranckx – Černý, Majer, Paredes – Wind.
    Náhradníci: Pervan – Fischer, Bornauw, Zesiger, Baku, Kamiński, Tomás, Pejčinović.
    Trenér: Niko Kovač

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Finkgräfe – Martel, Huseinbašić – Ljubičić, Kainz, Alidou – Thielmann.
    Náhradníci: Pentke – Heintz, Kilian, Carstensen, Christensen, Maina, Adamjan, Dietz, Diehl.
    Trenér: Timo Schultz

Rozhodčí: Storks.

Vzájemná bilance – V posledních pěti vzájemných duelech nebyla k vidění ani jedna remíza. Třikrát se z vítězství radovali domácí "Vlci" a dvakrát zvítězili fotbalisté z Kolína nad Rýnem. Poslední vzájemný duel se hrál v srpnu, kdy na venkovním hřišti dokázal Wolfsburg zvítězit 2:1.

1. FC Kolín nad Rýnem – Ani hosté nejsou zrovna v nejlepším rozpoložení. Se ziskem 11 bodů se krčí na předposlední příčce, přičemž od posledního Darmstadtu jej dělí jen lepší skóre. Z posledních pěti utkání dokázali získat jen dva body. V minulém kole podlehli doma Dortmundu vysoko 0:4. Kozlové mají navíc velký problém s produktivitou zejména na hříštích soupeře, když ve venkovních zápasech dokázali vstřelit pouze čtyři branky. Uvidíme, jestli se jim podaří svou nepříznivou statistiku zlomit na hřišti Wolfsburgu.

VfL Wolfsburg – Domácí fotbalisté jsou po 18 kolech na 11. pozici se ziskem 21 bodů. V poslední době ale nezažívají zrovna nejlepší období. Z posledních 12 zápasů dokázali domácí jen dvakrát zvítězit. V minulém kole brali jen bod za remízu v Heidenheimu. Kolo předtím opět jen remízovali v Mohuči. Domácí se budou opět hodně spoléhat na Dána Jonase Winda, který nastřílel již 9 ligových branek.

Dobré odpoledne přeji všem fanouškům německé Bundesligy. Ta má dnes na svém programu utkání 19. kola a my se společně podíváme na zápas, ve kterém bude Wolfsburg na svém hřišti hostit 1. FC Kolín nad Rýnem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.