Vítkovice – Mladá Boleslav 0:1 (po pr.) | Sparta – Třinec 5:1 (kon.) | Plzeň – Litvínov 3:5 (kon.)
Pardubice – Kladno 3:1 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 3:4 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Motor ČB 3:2 (3:1 po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 5:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Neděle 28.01.2024, 16:00 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 41. kolo

Dnešní zápas už má svého vítěze. Po třech bezbrankových třetinách došlo na prodloužení, které velmi brzy rozhodli hosté gólem Maláta. Z Ostravy si tak odvážejí prémiový bod, který je v situaci, kdy je pro ně cenný jakýkoliv bod, ostatně stejně jako pro Vítkovice, vyvážen téměř zlatem.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek víkendu a já se budu těšit brzy opět na počtenou. (18:48:10)

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Po rychlé rozehrávce našel Pyrochta rychlejšího SEBASTIANA MALÁTA, který si nabruslil ke Klimešově kleci zprava a pruskou střelou získává pro svůj tým prémiový bod – 0:1. Asistence: Filip Pyrochta, Petr Gewiese.
    Malát S., Pyrochta F., Gewiese P.
    Auvitu Y., Kalus M., Chlán P.

60:32
    Hosté mají puk za svou brankou, domácí číhají.

60:18
    Hostující Lantoši se rozjel sám na vítkovickou klec, jeho prudkou střelu Klimeš vyrazil, Lantoši se ještě snažil znovu poslat puk do branky, před kterou si najel Skalický, ale to už domácí Klimeš schovával puk pod lapačkou.

59:56
    Vítkovice se s pukem přesunují do pásma, Barinka alespoň přes Gewieseho posílá puk směrem k Růžičkovi.

59:41
    Mladá Boleslav zaměstnala Klimeše, ale ten byl pozorný, vhazuje se po jeho levici.

59:05
    Hosté se s pukem ženou na domácí branku, ale chybí jim přesnost.

58:50
    Fridrich se dostával k brance, ale přišel o puk.

58:47
    Sudí posílají hru do středního pásma kvůli útočícího hráče v brankovišti.

58:39
    Vítkovičtí se drží těsně před mladoboleslavskou brankou, dobrou šanci měl Šoustal, ale na kotouč nedosáhl.

58:12
    Domácí u Růžičky, Kovář od modré nastřelil jen Vondráčka.

57:48
    Šoustal v pásmu zdatně narušuje s Peterkem hostující rozehrávku.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 62. Malát (Pyrochta, Gewiese)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Grman, Percy, L. Kovář, Mikuš (A), R. Jeřábek, Auvitu, Prčík – Lakatoš (C), Chlán, Fridrich – Barinka, Krieger, Ro. Bukarts – Ri. Bukarts, Claireaux, Kalus – Vondráček, Šoustal, Peterek.
    Trenér: Pavel Trnka

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) – Pyrochta (A), Bernad, Čech, F. Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Jánošík (C) – Skalický, O. Roman, Lantoši (A) – Dvořáček, Järvinen, Rohdin – Krivošík, Malát, Závora – Šmerha, Pitule, Stránský.
    Trenér: Richard Král

Rozhodčí: A. Jeřábek, R. Hradil – M. Lhotský, J. Ondráček

Diváci: 5 278