Manchester City – Everton 2:0 (kon.) | Fulham – Bournemouth 3:1 (kon.) | Liverpool – Burnley 3:1 (kon.)
Luton – Sheffield Utd. 1:3 (kon.) | Tottenham – Brighton 2:1 (kon.) | Wolverhampton – Brentford 0:2 (kon.)
Nottingham – Newcastle 2:3 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:1 (0:1)
Brighton & Hove Albion
Sobota 10.02.2024, 16:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 24. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou. (18:11:48)

Dnešní utkání sledovalo 61 445 diváků.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 10:3. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 4:6. Fauly: 14:13.

Zápas 24. kola mezi domácím Tottenhamem a hosty z Brightonu končí za výsledku příznivějšího pro domácí, kteří vítězí po otočce v druhé půli 2:1.
    První poločas nabídl vyrovnanou podívanou, ze začátku však byli lepší hosté, kteří také mohli jít do vedení, avšak proti Welbeckovi zasáhl Vicario. Důležitý moment pak přišel v 16. minutě, když byl faulován v šestnáctce aktivní Welbeck a následnou penaltu s přehledem proměnil Pascal Groß. Tottenham ve zbytku poločasu tlačil, avšak většina akcí končila u skvěle chytajícího brankáře Steeleho.
    Ve druhé půli jsme také sledovali vyrovnaný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Jednu z nich pak proměnil domácí Pape Matar Sarr, ke kterému se i s trochou štěstí balon odrazil po sražené přihrávce. Následně převzali otěže zápasu hosté, kteří dokázali Spurs také zatlačit, avšak branku nedali. A tak v šesté nastavené minutě utekl obraně Racků Richarlison se Sonem, jihokorejský fotbalista pak nabídl míč na zlatém podnose Brennanu Johnsonovi, který střelou do odkryté sítě rozhodl o zisku tří bodů pro Kohouty.

90+9

90+9
    Centr Estupiñána dokázala domácí obrana odvrátit, je konec!

90+8
    Brighton ještě dostal šanci na rozehrávku, navíc vybojoval Boaitey rohož kop, na který míč i gólman Jason Steele.
    90+6. Brennan JOHNSON - 2:1

90+6
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Last-minute gól pro Kohouty! Richarlison prodloužil balon na Sona, který jej potáhl až k šestnáctce a našel milimetrově přesnou přihrávkou BRENNANA JOHNSONA, který už jen doklepl míč do odkryté branky. Nádherná fotbalová akce Tottenhamu. Asistence: Son Hung-min.

90+5
    Kaoru Mitoma se znovu snažil obejít Porra, avšak v rozhodující moment podklouzl. Brighton ještě zůstal u balonu, avšak Fati byl poté nachytán v ofsajdu.

90+4
    Pierre-Emile Højbjerg dostal prostor na střelu, kterou také vyslal, ta však mířila jen vysoko nad branku.

90+3
    Ferguson na chvíli přerušil kombinaci domácích hráčů, kteří však brzy získávají míč nazpět.

90+3
    K přetaženému centru Højbjerga se Son dostal až napodruhé, Spurs zůstávají v blízkosti šestnáctky hostů.

90+2
    Jan Paul van Hecke chtěl najít svou přihrávkou nabíhajícího Fergusona, avšak skvěle zasáhl Bissouma.

90+1
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
    ze hřiště odchází Tariq Lamptey, přichází Carlos Baleba,
    ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Benicio Boaitey.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

89
    Mitomovu přihrávku efektně za sebe prodloužil Pervis Estupiñán, akce Brightonu ale poté končí, neboť byl Fati nachytán v ofsajdu.

88
    Richarlison se na polovině hřiště zorientoval lépe než kapitán Brightonu Lewis Dunk, který vzápětí Brazilce fauloval. Žlutá karta pro hostujícího fotbalistu je zde na místě.