Německo – Švédsko 0:4 (kon.) | Švýcarsko – Česko cz 3:4 (po pr.)
Švýcarsko
3:4 (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
Česko
Sobota 10.02.2024, 17:00Euro Hockey Tour (ženy)

Zdravím všechny fanoušky hokeje a toho ženského především! Sobotní hrací den libereckého turnaje WEHT přinese další dva duely. Po odpoledním souboji mezi Němkami a Švédkami přijde tahák v podobě zápasu Češek a Švýcarek. Úvodní buly duelu, který může mimo jiné navýšit rekord 3313 diváků na utkání hraném v Česku, padne v 17 hodin!

Švýcarsko
    Reprezentantky Helvétského kříže mají v nohách naopak již tři duely. Do liberecké zastávky turnaje WEHT vkročily spolehlivou výhrou nad Němkami 2:0, čímž oslavily 100. reprezentační start obránkyně Lary Christenové. Následující den ale narazily na favorizované Finky, kde sice dokázaly vsítit úvodní branku, posléze se však radovaly již jen hráčky v bílomodrých dresech, které zápas ovládly 3:1. Poslední utkání znamenalo pro Švýcarky poměření sil se Švédkami, kde prohrávaly dokonce 0:3, nicméně vývoj dokázaly skvěle zvrátit a vyhrát 4:3.

Nejproduktivnější Švýcarky na turnaji:
    Lara Stalder (0+3)
    Vanessa Schaefer (1+1)
    Ivana Wey (1+1)

Česko
    Svěřenkyně Carly MacLeodové mají za sebou dvě utkání s bilancí jedné výhry a jedné prohry. Ve čtvrtečním zápase si s přehledem poradily s německým výběrem 7:1, kde dirigovala triumf stále ještě sedmnáctiletá Adéla Šapovalivová dvěma góly a jednou nahrávkou. V posledním klání ale Češky nestačily na Finky poměrem 1:6. Ačkoliv měly k dispozici nespočet šancí, nedokázaly je v rozhodujících chvílích exekuovat. Od 5. minuty se navíc musely obejít bez brankářské jedničky Kláry Peslarové, jež si přivodila při snaze o zákrok zranění ve spodní části těla.

Nejproduktivnější Češky na turnaji:
    Adéla Šapovalivová (2+1)
    Tereza Vanišová (2+1)
    Michaela Pejzlová (1+2)

Švýcarsko: Maurerová (Bendererová) – Christenová, Leemannová, Baechlerová, Rosselová, Hauserová, Wetliová, Hofstetterová – Herzigová, Weyová, Stalderová – Quennecová, Martiová, Schaeferová – Ingoldová, Balzerová, Jorayová – Renschová.
    Trenér: Colin Muller

Česko: Švejdová (Škodová) – Tejralová, Čajanová, Seroizsková, Pejšová, Trnková, Radová, Kosinová – Šapovalivová, Mrázová, Neubauerová, Křížová, Pejzlová, Vanišová – Plosová, Sarnovská, Pištěková – Pátková, Gruntová, Kalová – Juříčková.
    Trenér: Carla MacLeodová

Rozhodčí: Hurleyová, Henrikssonová – Cheyrouxová, Smetková.

V Liberci máme po státních hymnách a hráčky se řadí k úvodnímu buly.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování dopadlo lépe pro Švýcarky a záhy poté prověřila první střelou zápasu českou gólmanku Viktorii Švejdovou Alina Martiová.

00:45
    A Švejdová kryje lehké nahození od Vanessy Schaeferové.

01:30
    Agáta Sarnovská byla velmi dotěrná ve švýcarském brankovišti, nakonec ale dokázala gólmanka Saskia Maurerová včas kotouč přikrýt.

01:55
    Lara Stalderová vybídla k první velké příležitosti svou kolegyni z útoku Naemi Herzigovouu, ta ale ztroskotala na dobrém přesunu Viktorie Švejdové!

02:18
    První přesilovka utkání připadla Švýcarkám poté, co se Lucie Gruntová provinila nedovoleným zásahem tělem.

02:30
    Češky ale zahájily oslabení úspěšným vyhozením a Švýcarky musí získávat pásmo novým vjezdem.

03:55
    Po střele Naemi Herzigové ze slotu zvonila za Švejdovou její pravá tyčka!

04:18
    České barvy jsou kompletní.

05:00
    Nepřesná rozehrávka švýcarských reprezentantek vyústila v zakázané uvolnění. Následuje tak buly před Saskií Maurerovou.

05:13
    Češky vyhrály po buly i souboj o kotouč v rohu švýcarské třetiny a počínají zde budovat svůj tlak.

05:47
    Kateřina Mrázová mohla málem zakončovat bekhendem z prostoru pravého kruhu, nakonec jí ale hrací předmět sjel z čepele hole.

06:18
    Obrovský nápor českých barev! Ty totiž drží své oponentky v jejich pásmu již dobrou minutu.

06:35
    Švýcarky se ale dokázaly osvobodit a nakonec i vyjet kupředu prostřednictvím své elitní formace.

07:04
    Krásná rána z první od Terezy Vanišové! Ta dostala do mezikruží nabito od Kateřiny Mrázové, proti její pumelici se ale dokázala Saskie Maurerová bezpečně přesunout.

07:31
    Velmi zdatně se dokázala probít švýcarskou obranou Tereza Plosová, svůj průjezd ale nakonec nezvládla završit plnohodnotnou střelou.

08:00
    Střely na branku – 4:6.

08:14
    Aneta Tejralová hledala před brankou zaparkovanou Annu Kalovou, ta ale nedokázala puk tečovat dále směrem na švýcarskou klec.

08:37
    Češky mají v prvních minutách rozhodně ze hry více a mimo střeleckou převahu top dávají najevo i větší chutí do hry. U každého kotouče jsou dříve a Švýcarkám dělá jejich aktivita značné potíže.

09:07
    Ovšem nyní se musí české barvy znovu bránit přesilovce. Daniela Pejšová se provinila držením, a tak míří na trestnou lavici.

09:21
    I druhé oslabení ale Češky odpálily vyhozením přes všechny čáry.

09:52
    Nepříjemnou střelu Lary Stalderové, která vzala průjezd do české třetiny na sebe, musela řešit Viktorie Švejdová vykopnutím levého betonu.

10:13
    Švýcarky jsou ale opět vypuzeny do své třetiny a chystají se na další návrat na české území až zpoza vlastní svatyně.

10:50
    Tohle už vypadá pro svěřenkyně Carly MacLeodové dobře, jelikož jsou Švýcarky opět zahnány za vlastní branku.

11:07
    Češky jsou opět kompletní.

11:57
    Barbora Juříčková byla vybízená k zakončení ze slotu pasem od Lucie Gruntové, na tuto nahrávku ale nebyla schopná dosáhnout.

12:20
    Zakončení Ivany Weyové z mezikruží si Viktorie Švejdová náramně vychutnala lapačkou.

12:22
    Střely na branku – 6:6.

12:49
    Kateřina Mrázová projela švýcarskou obranou jako nůž máslem, avšak neodvážila se zakončit. Následně touš vracela do slotu, kde bylo k dispozici několik českých holí, kotouče se ale zmocnily Švýcarky a ihned otočily hru.

13:41
    Tereza Vanišová se natahovala po pasu z vlastní třetiny, chyběl jí ale k zachycení puku dobrý metr a půl.

13:56
    Daniela Pejšová se na modré čáře neostýchala vystřelit, její ránu příklepem ale vyblokovala švýcarská obrana.

14:32
    Češky jsou ale opět ve vlastní třetině a musí vymýšlet, kudy bude nejlepší vést další útok.

14:56
    Velká příležitost Noemie Neubauerové, která se do touše opřela v mezikruží z první, avšak trefila švýcarské zařízení!

15:07
    Česko právě vstřelilo branku!
    A český tlak přináší své ovoce, máme tu první gól utkání! KATEŘINA MRÁZOVÁ dostala puk předložený do slotu, odkud si troufla na lahůdkové zakončení, kdy si prostrčila hokejku mezi nohama a poslala hrací předmět za záda švýcarské brankářky Maurerové! Asistence: Noemi Neubauerová, Adéla Šapovalivová.
    15:07 MRÁZOVÁ - 0:1

15:52
    Denisa Křížová předvedla, že se nebojí vzít průjezd do třetiny na sebe a její kolegyně z toho mohly těžit, nakonec ale nedošlo ke střele.

16:25
    Obrovskou šanci na srovnání teď měla Kaleigh Quennecová! Kvůli chybě české obrany ve vlastním pásmu totiž vyjela vyzvat Švejdovou na duel, česká brankářka se ale nenechala rozhodit drobnými naznačeními a včas sklapla své betony. Důležitý zákrok českých barev na sklonku první části.

16:48
    Střely na branku – 8:9.

17:20
    Češky jsou opět ve švýcarské třetiny, konkrétně se o pobyt starají členky elitní lajny.

18:00
    Nyní ale zažívají své chvíle na kotouči Švýcarky, které s pukem na holi operují v pásmu Viktorie Švejdové.

18:30
    Po krátké pauze se české soupeřky do pásma našich barev znovu vrátily a nahozením ze slotu bekhdendem to zkoušela Kaleigh Quennecová, puk ale zastavila včas Tereza Pištěková.

19:11
    Další nezanedbatelná příležitost na české straně! Tereza Plosová byla nedostatečně pokrytá před Saskií Maurerovou, nedokázala ale v pádu kotouč převalit za švýcarský beton.

19:54
    První třetina se dohrává v rohu českého pásma.

20:00

Úvodní perioda dopadla znatelně lépe pro české reprezentantky, které vedou zásluhou trefy Kateřiny Mrázové. Celkově sledujeme velmi ofenzivní a atraktivní hokej od obou stran. Navrch mají nicméně nejen ve skóre, ale i opticky, rozhodně Češky. Uvidíme, co přinesou zbylé desítky minut.

Střely na branku – 8:11.

Další třetina začne zhruba v 17:47.

20:01

20:18
    Češky těží z vyhraného buly a ihned se vydaly do pásma Švýcarska.

20:42
    Kotouče se ale po chvíli zmocnily Švýcarky, které zakládají útok zpoza branky Saskie Maurerové.

20:54
    Střet u švýcarské branky skončily vzájemným vyloučením Denisy Křížové a Lary Christenové za hrubost.

21:09
    Češky mohly získat trochu prostoru po přejezdu do pásma svých soupeřek, akce ale ztroskotala na ofsajdu.

21:32
    Pejšové utekl kotouč na modré čáře, a tak pro něj musí spěchat až k Viktorii Švejdové.

21:49
    Rychlý návrat ale předvedla české třetí lajna, kde se o slovo před Maurerovou hlásila nejvíce Tereza Plosová. Ta se snažila kotouč dostat přes betony švýcarské gólmanky, nicméně nebylo kudy.

22:18
    Český nápor pokračuje a Švýcarky mají plné ruce a nohy práce se sokyněmi v bílých dresech.

22:44
    Teď už ale Švýcarky dokázaly touš dostat pryč ze svého území a alespoň částečně prostřídat.

23:10
    Stefanie Wetliová se uvolnila ve slotu až ke střele zápěstím, trefila ale jen svou spoluhráčku Maemi Herzigovou, která se přetahovala o své místo před Švejdovou.

23:47
    Adéla Šapovalivová si na střelu ze slotu dokonce poklekla a mířila mezi betony, ty ale byly v režii Saskie Maurerové včas uzavřeny.

24:20
    Kateřina Mrázová sice zachránila postavení svého týmu v pásmu, za brankou ale zachytily touš Švýcarky a pomalu se počaly osvobozovat.

24:49
    Osvobození ale netrvalo dlouho a Češky hlásily návrat do švýcarské třetiny. Situaci následně vyřešily Švýcarky vyhozením na zakázané uvolnění.

25:14
    Proti ujíždějící Cindy Jorayové musela být Švejdová ve střehu a svůj pravý beton vykopávat velmi hbitě.

25:31
    Češky ale velmi brzdí vlastní nedisciplinovanost. Tereza Vanišová se teď provinila nedovoleným zásahem tělem a putuje na trestnou lavici, což znamená další přesilovku pro švýcarské barvy.

26:05
    Švýcarky sice vyhrály buly před Švejdovou, krátce poté ale české reprezentantky vyjely dopředu a vybojovaly na sebe faul.

26:09
    Síly na ledě se teď opravdu srovnají poté, co si Kaleigh Quennecová pomohla podrážením.

26:09
    Střely na branku – 9:15.

26:18
    Michaela Pejzlová zachytila švýcarskou rozehrávkou a mohla vypálit z levé strany, rozhodla se ale pro průjezd za branku. Zde nicméně o kotouč přišla.

27:00
    Češky jsou s pukem na holi ve vlastní třetině a velmi pečlivě se rozhodují o dalším vedení útočného výpadu.

27:31
    Český tým je v plném počtu a začíná jeho krátká početní výhoda.

27:42
    Sára Čajanová to zkusila z pravého kruhu, její pokus ale mířil pár centimetrů nad břevno.

28:07
    A Češky svou první přesilovku v zápase využívají dvě sekundy před koncem! Autorkou druhého českého gólu byla znovu KATEŘINA MRÁZOVÁ, která se nejlépe zorientovala ve zmatku přes švýcarskou brankou a zaslala puk do odkrytého zařízení. Asistence: Tereza Vanišová.
    28:07 MRÁZOVÁ - 0:2

28:54
    Švýcarky bojují seč jim síly stačí o kotouč v pásmu Viktorie Švejdové.

29:06
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    A náznak tlaku končí švýcarskou kontaktní trefou! Stalo se tak střelou JANINE HAUSEROVÉ, která se odhodlala ke střele z vrcholku levého kruhu a puk propadl nad ramenem české maskované ženy až do branky. Asistence: Vanessa Schaeferová, Kaleigh Quennecová.
    29:06 HAUSEROVÁ - 1:2

29:32
    Icing švýcarské strany znamená přesun buly na pravou stranu jejich pásma.

29:36
    Skrytá střela Kláry Seroizskové si našla cestu až k Saskii Maurerové, která na toto zakončení neviděla.

29:48
    Další vyloučení na české straně, kdy se tentokrát uvedla hrubostí Daniela Pejšová.

30:05
    Češkám se vydařilo zahájit oslabení opět úspěšným vyhozením.

30:13
    České straně teď ale hraje do karet provinění od Naemi Herzigové, která nedovoleně bránila. Aktuálně tak sledujeme hru čtyři na čtyři.

30:37
    Více prostoru na ledě ale přineslo srovnání z hole LARY STALDEROVÉ! Ta svou nenápadnou střelu vyslala z levého kruhu, nicméně kvůli nechtěné teči Andrey Trnkové před brankou skončil touš až za zády Viktorie Švejdové. Asistence: Sinja Leemannová, Ivana Weyová.
    30:37 STALDEROVÁ - 2:2

30:56
    Nicméně česká odpověď na sebe nenechala čekat dlouho! Třetí trefu svého týmu přidala MICHAELA PEJZLOVÁ povedenou střelou z mezikruží rovnou pod víko. Asistence: Aneta Tejralová, Tereza Vanišová.
    30:56 PEJZLOVÁ - 2:3

31:48
    České barvy jsou kompletní a začíná jejich krátká početní výhoda.

32:13
    I Švýcarky jsou již ale nyní na ledě opět v pěti hráčkách, a tak sledujeme hru v plném počtu na obou stranách.

32:31
    Zakončení Terezy Plosové si nenašlo cestu až k Saskii Maurerové kvůli dobře postavené švýcarské defenzívě.

33:01
    Střely na branku – 11:21.

33:18
    V pádu teď zakončovala Naemi Herzigová z levé strany, v cestě jí ale stála skvěle přesunutá Viktorie Švejdová!

34:03
    Barbora Juiříčková odmítla švýcarskou obranu a zdatně teď projela přes útočnou modrou. Její tým tak teď může díky tomu operovat před Saskií Maurerovou.

34:41
    Janine Hauserová ale svůj tým osvobodila krátkým vyhozením.

34:53
    Adélu Šapovalivovou vybídla ve slotu k průniku Kateřina Mrázová. Šapovalivová to zkusila mezi ruku a tělo, naznačením se ale Maurerová nenechala oblafnout a spolehlivě si připsala další zákrok.

35:22
    Švýcarky jsou opět v české třetině a rozmýšlí, kudy vést střelu na Viktorii Švejdovou.

35:52
    Ofsajdové postavení Švýcarek znamená přerušení a vhazování ve středním pásmu.

36:10
    Hráčky v červeném nechtějí jít do šaten za stavu 2:3 a velmi nebojácně soupeří o možnost vystřelit.

36:54
    Po krátké pauze jsou Švýcarky opět zaparkovány v pásmu Češek.

37:13
    Solidní pozici teď měla ve slotu Leoni Balzerová. Její rána ale neměla ideálně seřízená mířidla a našla si cestu jen na zadní prkna.

37:34
    Utkání rozhodně nechybí emoce, což se nyní promítne do obsazení trestné lavice. Potyčku za švýcarskou brankou totiž nyní sudí odmění tresty na obou stranách. Tu českou reprezentuje Kateřina Mrázová a švýcarskou Christenová a Stalderová.

38:10
    Češkám se po vyhraném buly daří držet pásmo a nyní vaří v pásmu Švýcarek.

38:32
    Michaela Pejzlová vyjela zpoza švýcarské kasy a odhodlala se ke střele z pravého kruhu rovnou z otočky. Mohutnou clonu před Saskií Maurerovou ale nebyla schopna propálit.

39:14
    Daniela Pejšová si povyjela od modré čáry více do hloubky švýcarského pásma, odkud vyslala střílenou nahrávkou po ledě. Žádná z českých holí ale tuto pobídku nevyužila, a tak skončil hrací předmět v rohu.

39:31
    Další vyloučení pro hráčky obou týmů v závěru prostředního dějství. Tentokrát doplnily složení na trestné lavici Noemi Neubauerová a Alina Martiová.

40:00

Druhá třetina přinesla vyrovnaný příděl branek na obou stranách. Na 2:0 z ohledu Češek upravila v závěru početní výhody Kateřina Mrázová. Švýcarky ale poté nejprve daly kontaktní branku díky trefě Janiny Hauserové a následně vyrovnaly zásluhou Lary Stalderové. Vedení pro českou stranu ale uzmula zpět Michaela Pejzlová ranou ze slotu.

Střely na branku – 12:27.

Další třetina začne zhruba v 18:45.

40:01

40:10
    Lara Stalder zahájila třetí dvacetiminutovku nahozením za českou klec.

40:30
    Ailina Martiová dobře zachytila rozehrávku Češek, a tak zamezila případnému výjezdu Kateřiny Mrázové.

41:17
    Švýcarky z toho těží a usadily se se svou třetí letkou v pásmu Češek.

41:40
    Švýcarský počínající tlak ukončilo vyhození české reprezentace.

42:07
    Pištěková vybízela z levé strany před brankou k teči Juříčkovou, ta ale byla dostatečně pokrytá, a tak nemohla záměr dotáhnout.

42:30
    Aneta Tejralová za to vzala jako správná kapitánka a díky ní teď probíhá usazení českého týmu v útočném pásmu.

43:13
    Avšak na úvodu třetího dějství tu máme další vyrovnání skóre. ALINA MARTIOVÁ dostala přeložený kotouč do slotu na stříbrném podnosu od Vanessy Schaeferové. S ničím se nerozpakovala a ihned vypálila, a to nechytatelně do horní části české branky. Asistence: Vanessa Schaeferová.
    43:13 MARTIOVÁ - 3:3

43:36
    Kateřině Mrázové se nevyvedla střela z levého kruhu, jelikož jí kotouč sjel. I tak se ale Saskia Maurerová rozhodla pro přikrytí kotouče. Následuje tak buly v pásmu Švýcarska.

44:12
    Agáta Sarnovská měla před sebou otevřený krásný prostor na střelu, její kolegyně z útoku Pištěková ale byla v pásmu o něco dříve, a tak ztroskotala akce na ofsajdu.

44:56
    Tejralová zpoza branky předkládala hrací předmět na Kateřinu Mrázovou, ta ale pobídku promáchla!

45:19
    Dalekonosný projektil Daniely Pejšové skončil jen v moci Saskie Maurerové.

45:35
    Český pobyt v pásmu Švýcarek ale stále trvá. Svou útočnou představivost zde nyní uvádí naše třetí formace.

46:04
    Střely na branku – 13:30.

46:18
    Nepřesná rozehrávka Andrey Trnkové z vlastního pásma byla na Denisu Křížovou moc prudká, a tak se kvůli jejímu nezachycení píská český icing.

46:50
    Tereza Vanišová skvěle v rohu vybojovala puk pro Denisu Křížovou, ta ale byla ve chvíli, kdy chtěla zakončit, složena na led.

47:30
    Češky jsou zatlačeny do vlastní třetiny a musí vybojovávat švýcarské pásmo od nuly.

48:15
    Nahození Alessie Baechlerové si našla pouze česká obrana, která tak mohla s pukem na holi vyjet vstříc švýcarskému pásmu.

48:36
    Juříčková teď nestačila obrat o hrací předmět Alessii Baechlerovou v její třetině. Pokud by se tak bývalo stalo, mohla pomýšlet na dobrou šanci pro střelu z pravého kruhu.

49:27
    V českém pásmu je nyní rušno, protože zde formují své postavení Švýcarky, konkrétně jejich čtvrtá lajna.

49:55
    Další vyloučení, tentokrát na straně země Helvétského kříže. Na trestnou lavici usedá Janine Hauserová za nedovolenou hru tělem.

50:30
    Česká elitní přesilovka se rozehřívá po vyhraném buly na švýcarském území.

50:55
    A první střelu v početní výhodě měla na svědomí Daniela Pejšová, které kotouč předložila ke střele z modré Adéla Šapovalivová

51:24
    Nepříjemnou ránu Denisy Křížové musela Maurerová hasit zákrokem maskou. Kotouč po jejím zákroku zamířil do ochranné sítě.

51:42
    Češkám se v této přesilovce daří pálit z dobrých pozic. Teď se uvedla povedeným pokusem z první Tereza Vanišová, zamířila ale pouze doprostřed hrudníku Saskie Maurerové.

51:49
    Rána Anety tejralová z vrcholku pravého kruhu pouze orazítkoval zadní mantinel.

51:55
    Švýcarky jsou již sice kompletní, český tlak ale nadále pokračuje.

52:20
    Až teď se Švýcarky konečně osvobozují a mohou poslat na led čerstvé síly.

52:40
    Nahození Terezy Radové zamířilo pouze mimo.

53:04
    Leoni Balzerová mohla těžit z chyby v rozehrávce od Terezy Radové, česká obránkyně ale posléze svou minelu odčinila dobrým defenzivním zákrokem.

54:17
    Herzigová se rozjela na další útočný výpad, Sára Čajanová ale byla na své pozici dobře postavená a včas švýcarskou útočnici o touš obrala.

54:48
    Právě střela Čajanové od modré čáry z následného přechodu do pásma ale nyní zamířila pouze do rohu.

55:44
    Sarnovská mohla rozdělovat na druhou stranu pro Juříčkovou, nakonec ale o kotouč přišla dřív, než se k nahrávce mohla dostat.

56:10
    O hrací předmět se svádí líté boje ve švýcarské třetině.

56:33
    Sinja Leemannová vyjela s pukem dopředu a rozhodla se pro nahození. to ale dokázala vyblokovat Sára Čajanová.

57:20
    Vanišová málem prostrčila touš před branku na Mrázovou, naneštěstí pro ni ale byla švýcarská obránkyně Leemannová na svém místě a zasáhla.

58:00
    Gruntová se už už natahovala po puku ve švýcarském brankovišti, aby jej zametla do branky, nakonec jí ale kotouč ujel z dosahu!

58:35
    Češky uklidňují hru zajetím do své třetiny. Vypadá to, že se ani jeden z celků již nebude chtít pouštět do riskantnějších podniků.

59:13
    Šapovalivová sice odehrála kotouč do útočného pásma, nakonec ale musela zařadit zpátečku, aby se nejednalo o ofsajd.

59:59
    Do ostré rány Tejralové od modré čáry ještě vložila své náčiní Křížová a Maurerová měla s touto střelou značné potíže. I tak ale kotouč nakonec zkrotila a přerušila hru.

60:00

Ve třetím dějství se z branky radovaly pouze Švýcarky, za které dokázala skórovat Alina Martiová. Po tříminutové přestávce tak začne prodloužení tři na tři.

Střely na branku – 17:36.

60:01

60:12
    Ivana Weyová přebruslila Sáru Čajanovou, avšak v momentě, kdy mohla pomýšlet na zakončení, jí puk sjel z hole.

60:35
    Na druhou stranu naopak vyjely Češky, útočnou kombinaci ale přehrály a Čajanová se nedostala k zamýšlené střele.

61:24
    O hrací předmět se nyní ale bojuje v rohu švýcarské třetiny.

61:30
    Neubauerová neudržela nohu ve středním pásmu, a tak zastavila průjezd Terezy Vanišové postavením mimo hru.

61:35
    Pejšová obratně zastavila průjezd Lary Stalderové dobrou hrou hokejkou.

61:45
    Proti bekhendovému zakončení Terezy Vanišové vytasila Maurerová spolehlivou lapačku.

62:00
    Důrazná hra Češek dělá Švýcarkám velké problémy, Ty tak musí vymýšlet velmi pečlivě, kudy povedou svou útočnou akci.

62:37
    Ofsajdové postavení také na straně Švýcarek. Následuje tak buly ve střední třetině.

62:55
    Skvělý zákrok Viktorie Švejdové! Ta musela řešit nepříjemný nájezd Sinjy Leemannové, nenechala se ale opít rohlíkem a ránu do teploměru spolehlivě pokryla.

63:01
    Rána příklepem od Ivany Wey ztroskotala na dobře postavené Švejdové.

63:30
    A obrovsky důležitý zákrok také na straně švýcarské gólmanky Saskie Maurerové! Ta jej vytasila proti bekhendovému zakončení Terezy Plosové, která se tak rozhodla zakončit svůj brejk. Exliberecké útočnici ale vystavila jasnou stopku.

64:00
    Češky se stále nachází ve švýcarském pásmu, kde bojují o dobrou palebnou pozici.

64:10
    A je rozhodnuto, a to kým jiným, než českou kapitánkou! ANETA TEJRALOVÁ nezazmatkovala s kotoučem na holi a našla si na levé straně pásma ideální pozici pro zakončení do odkryté švýcarské klece. Ránou do její horní části tak rozhodla o tom, že Česká ženská reprezentace ovládla duel poměrem 4:3. Bez asistence.
    64:10 TEJRALOVÁ - 3:4

A je rozhodnuto, bonusový bod míří k českým barvám. Ten vystřelila padesát sekund před koncem Aneta Tejralová, která rozhodla o tom, že Češky na turnaji zvítězily podruhé ze tří utkání. Hráčkami utkání zvoleny na švýcarské straně Lara Stalderová a na české straně Kateřina Mrázová. To je ode mě z tohoto přenosu vše a přeji pěkný zbytek večera, na počtenou! (19:26:40)

Jan Kordík

Branky a nahrávky: 30. Hauserová (Schaefferová, Quennecová), 31. Stalderová (Leemannová, Weyová), 44. Martiová (Schaeferová) – 16. Mrázová (Neubauerová, Šapovalivová), 29. Mrázová (Vanišová), 31. Pejzlová (Tejralová, Vanišová), 65. Tejralová

Rozhodčí: Hurleyová, Henrikssonová – Cheyrouxová, Smetková